PDA

View Full Version : Имам чувството, че любовта ми си отива



wutthefuck
07-23-2013, 22:33
От близо 5 месеца съм заедно с най-прекрасното момиче - красива, умна, със страхотен характер. Като цяло тя е мечтата ми. Освен всичко е страхотна и като човек. Обичам я, тя мен също.
Най-ужасното нещо, което мога да си представя е, че вече не я обичам и въпреки това точно така се чувствам понякога. Все едно вече не ме привлича, не е най-красива на света. Понякога имам чувството, че любовта ми си отива. Знам, обаче че разума ми е твърдо против, че такова момиче е едно на милион, че ужасно ще я нараня и че много скоро ще имам нужда отново да е до мен. Защо тогава тръпката е изчезнала?
Написах това, за да ви помоля за съвет. Как е възможно отново да върна магията на любовта си към нея? Предложете ми как да разнообразим ежедневието си, моля?


П.с.: Надявам се на сериозни отговори на сериозния ми въпрос.

honEstness
07-24-2013, 07:46
Здравей,
оцели ме точно в десетката. Преди месец и моята връзка беше на 5 месеца и моята приятелка се чудеше абсолютно същото. Само дето тя си ми каза, че тръпката й я няма и си ме заряза...
Колкото и странно да звучи всичко си е вътре в нас - появява се изчезва и ние не знаем какво се случва. Хубаво е още сега да прецениш дали си склонен да продължиш с момиче като нея, защото да я храниш с напразни надежди, вярвай ми знам, ще боли. Ето няколко неща, които ми изват в моминта. Организилайте си някакво пътуване от порядъка на седмица. Така ще имате повече време за разговори и сближаване, обща история за разказване, хубави моменти, смях и така нататък. След това си прецени сам какво мислиш за нея. Направете нещо екстремно заедно. Скочете с бънджи, парашут, направете нещо откачено, нещо забранено, вдигащо адреналина..
Сега си представи, както сте си така заедно и тя е твоя, че е с друг, прегръща го и го целува. Ти какво изпитваш, когато си мислиш това? Ако за миг не си се почувствал приятно - значи все още я обичаш, просто намери начини да се забавлявате и прекарвате повече време, ако ли не... вече е ясно, недей да лъжеш себе си и нея. Намери подходящ начин да й го обясниш. Не че на мен ми го обясниха по подходящ начин...
Иначе казано любонта не е отварата от филмите или анимациите (За съжаление). Както се казва в една песен на Passenger - Let her Go: Любовта идва бавно, а си отива толкова бързо.. В песента също се казва: Разбираш, че си я обичал само тогава, когато я оставиш да си тръгне... Защото хората оценяваме онова, което имаме, само когато го загубим.
Успех! и Пиши развитието :)

fenastz
07-24-2013, 14:32
Изкарай си главата от гъза

ger4i7y
08-20-2013, 11:18
Аз понякога се чудя дали да остана с приятеля си, с когото сме заедно от седем месеца и го обичам, но не ми дава свободата, от която имам нужда, зарязах си повечето приятели заради него, искам позволението му за всичко и понякога просто се чудя дали да скъсам с него, но мисълта да не сме заедно не ми дава мира, обичам го твърде много и жертвам още повече, за да съм с него. Искам едно да ти кажа, помисли много добре дали я обичаш и как си се представяш без нея, на мен това ми помогна да реша дали да съм с него или не

Cloud9
08-20-2013, 11:58
Любовта идва бавно, а си отива толкова бързо.. В песента също се казва: Разбираш, че си я обичал само тогава, когато я оставиш да си тръгне... Защото хората оценяваме онова, което имаме, само когато го загубим.

Любовта идва бързо,уважението и компромисите идват след време и ако всичко е истинско остава за дълги години.5 месеца не е любов, а привличане, страст, хормони. Ако ти е омръзнала значи сте се изчерпали и не е било толкова истинско,колкото хормоните са го направили да изглежда. Вярвайте ми,ние с годеникът ми живеем заедно и като сме на работа се чуваме поне по 2 пъти на ден.И пак ни е малко.
Подкрепям идеите за пътуване само двамата.Дори отидете някъде в града ви на пикник или нещо такова.Но да е нещо ново и интересно.Ако не се върне искрата няма смисъл да се мъчите.

tori
08-20-2013, 13:14
Изкарай си главата от гъза
Много грубо. Недей да съдиш автора - не знаеш какво точно изпитва. Понякога чувствата могат да бъдат нещо много объркващо. Освен това на всеки може да се случи.
Авторе, прекарвайте малко повече време, говорете си, поспорете даже. Гледайте филми, четете книжки заедно, обикаляйте града например, правете нещо заедно. Нещо сближаващо. Просто си напомнете, че се обичате и че сте късметлии да сте заедно.

Mary_Jane_69
08-20-2013, 13:47
Защо се насилваш, след като сам знаеш отговора. Прави каквото смяташ ти за най-добре, пък после каквото сабя покаже. :) Не буксувай на едно място, защото ще ти е много, много тежко, ако имаш нужда да се предвижиш малко по-напред, не се колебай, може после да се върнеш назад и да разбереш че не е трябвало, а може и да си по - добре. Какъвто и избор да направиш, няма непоправими неща. :)

heartlesandfreaky
08-20-2013, 16:49
Мисля, че сам усещаш какво да направиш.. Просто мозъкът ти не иска да го приеме. Хубаво е, че не искаш да я нараниш, но ако я лъжеш относно чувствата си, ще я нараниш много повече.

zlatna lqstovica
08-21-2013, 18:55
Ако искаш сподели с нея какво мислиш и чувстваш.Ако ти се стори по-добре си дайте почивка малко,което на ней няма да и хареса,но така ще разбереш дали можеш без нея.Ако започне да ти липсва значи все още има надежда,но ако изобщо не усетиш нищо по-добре не се мъчи повече няма смисъл.Но все пак ти си знаеш и ти решаваш.
Успех