PDA

View Full Version : Разбиращи от ноктопластика?!



missf
07-25-2013, 10:24
Привет! Имам въпрос относно ноктопластиката..2 пъти съм си правила изграждане на ноктите с гел,понеже от малка имам вредния навик да ги гриза,когато съм нервна..И двата пъти се случи така,че когато моите нокти израснаха ми махнаха гела и сложиха на ново върху естествените ми нокти.Не след дълго обаче в края на някои нокти гелът се отдели от моя нокът ( сложиха ми 2 слоя,но беше тънко за мен и не изглеждаше дори,че имам гел). Наскоро пак същата процедура стана и сама го махнах..От 25 дни съм без гел като едвам оправих ноктите,още не се е обновила напълно нокътната плочка,но са сравнително добре като знам как бяха в началото. Въпросът ми е дали това отделяне е от омазняване на нокътната плочка или е нещо друго? В момента се чудя дали след време пак да сложа или да мина на гел лак :) Благодаря ви!

FuCKkK13
07-25-2013, 10:53
възможно е да е от мазната плочка,но е възможно и маникюристката ти да е некадърна

missf
07-25-2013, 11:09
Ами при 3 ходих :Д Първият път се отлепи при една отидох при друга на поправка да я пробвам и при нея стана и сега като слагах 2ри път при 3та стана:Д

afrodita18
07-25-2013, 15:22
и аз си мисля,че е от не добре свършена работа.
защо просто не си оставиш естествените нокти?

anonymous708973
07-25-2013, 15:27
Привет! Имам въпрос относно ноктопластиката..2 пъти съм си правила изграждане на ноктите с гел,понеже от малка имам вредния навик да ги гриза,когато съм нервна..И двата пъти се случи така,че когато моите нокти израснаха ми махнаха гела и сложиха на ново върху естествените ми нокти.Не след дълго обаче в края на някои нокти гелът се отдели от моя нокът ( сложиха ми 2 слоя,но беше тънко за мен и не изглеждаше дори,че имам гел). Наскоро пак същата процедура стана и сама го махнах..От 25 дни съм без гел като едвам оправих ноктите,още не се е обновила напълно нокътната плочка,но са сравнително добре като знам как бяха в началото. Въпросът ми е дали това отделяне е от омазняване на нокътната плочка или е нещо друго? В момента се чудя дали след време пак да сложа или да мина на гел лак :) Благодаря ви!

Не претендирам да разбирам, но ще ти дам съвет в друга насока.
СПРИ да си ядеш ноктите!

Да, знам, че е трудно и че е навик, но не ти го казвам ей така. Яла съм си ноктите поне 7-8 години и още си търпя последствията, въпреки че се разминах леко.

missf
07-25-2013, 16:14
От гризането през годините са супер крехки и чупливи..затова не ги оставям. Ами спрях откакто бях с гел спрях не съм ги гризала повече :) Но пораснат ли малко повече и..ще опитам с гел лак :)

anonymous708973
07-25-2013, 16:17
И с тоя гел ги правиш по-крехки.
Спираш, режеш късо и поддържаш къси. Мажеш с балсами и масла като побъркана и ще се оправят.

Зайче..
07-25-2013, 16:26
Щом е изглеждало все едно нямаш гел, значи е от маникюристката не от ноктите ти :3