PDA

View Full Version : Гинеколог след първия път?



SilverLinings
07-25-2013, 11:06
Здравейте! :)
Миналата седмица беше първият ми път (на 18 съм). Нямам притеснения, с приятеля ми го правихме с презерватив, а и не бих нарекла случката секс, понеже ме болеше и набързо го помолих да спре. След това се измих. По принцип си поддържам добра лична хигиена, мия се редовно с интимен сапун, използвам ежедневни превръзки и т.н. Въпросът ми е кога е добре да отида на гинеколог при положение, че съм започнала да водя полов живот, ако нямам оплаквания. Все пак мисля, че профилактичните прегледи са важни - колко често е добре да ходя и също така -какво предпочитате: мъж или жена гинеколог? Ще се радвам да ми отговорите, благодаря предварително :)
P.S.: В интернет има различни мнения, но предпочитам актуални и от мои връстнички

AliceSw
07-25-2013, 11:48
предлагам преди да отидеш да стигнете до нормално проникване, тогава ще гинекологът ще може да ти направи пълен преглед, след това, ако нямаш проблеми 1 път на 6 месеца смятам за подходяща честота на посещение

мъже предпочитам, не знам защо, по-разбиращи и внимателни ми идват

aniezina
07-25-2013, 12:58
И аз те съветвам да достигнете до пълно проникване и тогава. Веднъж на 6 месеца или най-много на година е хубаво да ходиш, ако нямаш оплаквания. За цитонамазка, преглед и т.н.