PDA

View Full Version : Бърз растеж и сгъстяване на вежди - как?



~The Smile~
07-25-2013, 14:57
Здравейте.
Преди около месец исках да придам форма на веждите си, затова реших да ги оскубя малко, но взех, че се увлякох и ги изтъних доста и сега не се харесвам изобщо...
Пораснаха съвсем малко, но хич не личат. Също така забелязах, че има тук-там места, приличащи на "дупчици", по които не е "пробило" и едно косъмче. Бихте ли ми препоръчали нещо, с което да мажа "дупчиците", за да пораснат косъмчетата по-бързо и самите вежди да се сгъстят?
Благодаря предварително.

aniezina
07-25-2013, 15:20
Ако някой знае и на мен ще ми е интересно. Единственото, което знам аз е да чакаш. През това време използвай молив за вежди. На мен лявата ми е почти бяло руса и изглежда все едно я няма, за това използвам молив или сенки за вежди исъм доволна. Пробвай и ти доде пораснат. Успех!

П.П.: Сега разглеждах темата Маски за лице, приготвени в домашни условия и видях, че има списък с маски за подхранване и растеж на мигли и вежди. Разгледай ги, още на 1-ва страница са.

~The Smile~
07-25-2013, 15:31
^Благодаря, че отговори.
Но козметика изобщо не ползвам => няма да опитам с молив, пък и да не взема да се окепазя още повече...
Току - що четох в интернет, че бадемовото масло стимулирало растежа на косата, миглите и веждите. Обаче попаднах и на друга статия, че рициновото масло също помагало за по-бърз растеж. Е, с кое масло веждите ще пораснат по-бързо - с рициново или бадемово?

aniezina
07-25-2013, 15:34
Тъкмо щях да ти пускам от оная тема маската е точно с бадемово масло. Пробвай и с двете. Една седмица редовно с едното една седмица- с другото. Няма да ти навредят.
Ето я маската :
Подхранване и растеж на миглите и веждите

1. За подхранване и засилване растежа на веждите и миглите- бадемово масло се затопля на водна баня, изчаква се да поизстине и се нанася с памучен тампон върху веждите и миглите. Стои 30- тина мин. и се измива с розова вода. Бадемовото масло също омектява кожата и може да се ползва вместо крем за ръце.


С молив няма как да се окепазиш, минаваш по веждата с леки накъсани движения, не с едно цяло да я рисуваш, все едно рисуваш косъмчета а после го размазваш лекичко с четчица, по принцип моливите за вежди си имат такава, за по-естествен вид. Аз също бях скептична, купих си най-евтиния, който намерих, 2 лв беше някъде, само за да пробвам и още си го използвам =)

~The Smile~
07-25-2013, 15:41
Да, преди малко погледнах темата "Маски за лице, приготвени в домашни условия".
Ще пробвам да мажа веждите само с бадемовото масло, надявам се да има ефект, но все пак чакам вашите мнения.
послепис: aniezina, отново благодаря, че се отзова толкова бързо!

aniezina
07-25-2013, 15:46
За нищо =) Ако има ефект, моля те сподели, защото никак не обичам бадеми и миризмата на маслото, но ако става ще се прежаля и за ще си купя.

strawberry88
07-25-2013, 15:54
Питах козметичката ми и каза, че нямало начин да се сгъстят.Също като косата е - или са ти гъсти по рождение, или не.Иначе съм чела, че ако ги търкаш с чесън помагало, но така и не пробвах. 8-)

MaLkaTa_LaDy
07-25-2013, 16:07
Щом чесънът помага при плешиви петна на главата, значи трябва да помага и за веждите. Мен просто не мързи всяка вечер да се мажа, иначе със сигурност бих.

heartshapedbox
07-25-2013, 16:09
Аз мажа и миглите, и вежддите с бадемово масло-всеки ден по капчица-две. За сега не съм видяла резултат, но в някоя от темите казаха, че ще е най-рано след 2 месеца.

~The Smile~
07-25-2013, 18:22
Питах козметичката ми и каза, че нямало начин да се сгъстят.Също като косата е - или са ти гъсти по рождение, или не.

Ами, щом няма да има ефект, по-добре да ги изчакам сами да пораснат. А за чесъна - малко миризливо ми се струва и не ми се ще цялата къща да смърди на чесън заради едни вежди.

~The Smile~
07-25-2013, 18:25
Аз мажа и миглите, и вежддите с бадемово масло-всеки ден по капчица-две. За сега не съм видяла резултат, но в някоя от темите казаха, че ще е най-рано след 2 месеца.

Да... След два месеца и без да съм ги мазала, със сигурност ще са се сгъстили. Но все пак откога се мажеш с бадемовото масло?

DisappointedDreamer
07-25-2013, 18:45
Чесън.

heartshapedbox
07-25-2013, 19:06
Да... След два месеца и без да съм ги мазала, със сигурност ще са се сгъстили. Но все пак откога се мажеш с бадемовото масло?

Две седмици някъде.

Your.Passion
07-25-2013, 23:32
И аз знам ,че с бадемовото масло помага.
Даже от темата за маски,бях си записала една маска.
За подхранване, и засилване на растежа на миглите и веждите:
Бадемово масло се затопля на водна баня,изчаква се да поизстине и се нанася с тампон в/у миглите/веждите.Стои 30мин. и се измива с розова вода.

~The Smile~
07-26-2013, 05:33
Мисля с чесън да пробвам, мирише - не мирише, това е положението. Но пък може да има някакъв резултат.