PDA

View Full Version : Защо в днешно време е толкова трудно да намериш интелигентни хора в интернет.



TheNormalGuy
07-25-2013, 20:40
Абе седя си в уинка(абе и ти, баш там ще търсиш умни хора) и съм влязъл в на някаква дебелана канала(а пък не ми харесват), чета чата с мъка, щото видиш ли, никой не е чувал за кирилица, задавам им аз на групичката от чатъри елементарен въпрос, който може доста да се дискутира, ма видиш ли, всички мълчат и не могат да реагират, негнах ги всички и натиснах кикса, та цялата работа е че последно време нещо ни моа да намеря хора с които да си говоря, малък град, свикна ли сме да се гледаме и не знаем к'во да си кажем.
Кофти. Еби му майката. Вие как сте кофаджии ?

anonymous895156
07-25-2013, 20:44
В такива ситуации прибягвам до Cleverbot. Поне е грамотен

IWannaBeSedated
07-25-2013, 20:46
Omegle е по-голяма трагедия...

anonymous895156
07-25-2013, 20:52
иначе причината е желанието за подражание. Още в ранна детска възраст по-общителните и харизматичните деца са популярни.. Те рядко са интелигентни, или пък са, но в процеса на растеж затъпяват - видиш ли, аз съм обичан, това ми стига, не ми трябва да знам, да научавам повече. Не използват много усилено мозъка си, а той, като всеки друг мускул, закърнява". Умните деца не им обръщат внимание, понякога го правят, но после се осъзнават.
Има обаче една така наречена "средна класа" деца (най-многобройната), които винаги стоят в неизвестност (и то, разбира се, от другите средняги). Ясно е вече - искат да са като популярните си връстници, но нямат техните красота и чар => вземат тяхното поведение, присламчват се към тях, един вид "позволявайки" им да са по-умни от тях и да ги "управляват".
Така се взема един начин на поведение и се прилага върху всички.

Chacho
07-25-2013, 20:53
иначе причината е желанието за подражание. Още в ранна детска възраст по-общителните и харизматичните деца са популярни.. Те рядко са интелигентни, или пък са, но в процеса на растеж затъпяват - видиш ли, аз съм обичан, това ми стига, не ми трябва да знам, да научавам повече. Не използват много усилено мозъка си, а той, като всеки друг мускул, закърнява". Умните деца не им обръщат внимание, понякога го правят, но после се осъзнават.
Има обаче една така наречена "средна класа" деца, които винаги стоят в неизвестност (и то, разбира се, от другите средняги). Ясно е вече - искат да са като популярните си връстници, но евентуално нямат техните красота и чар => вземат тяхното поведение, присламчват се към тях, един вид "позволявайки" им да са по-умни от тях и да ги "управляват".
Така се взема един начин на поведение и се прилага върху всички.

Ти по кой тип дечица си падаш?

anonymous895156
07-25-2013, 21:00
http://prikachi.com/images/227/6373227j.png
а тези най-горе са неграмотни и глупави ;д

sexyjujito
07-26-2013, 09:16
не е трудно щом ас сам тука

skornex
07-26-2013, 20:51
Всички са "негромотни"

NqkfaNikakva21
07-26-2013, 20:59
Какъв е този сайт 'уинк'? Импулс 2.0 ? ;д

StringTheoryPracticist
07-27-2013, 12:55
Несъгласен съм. В интернет е обикновено много по-лесно, отколкото ирл. Особено на някои определени места, например това: http://lesswrong.com/

mim4etuuu
07-27-2013, 14:22
Защото интернет привлича най-вече два вида хора:

1. правещи се на много популярни, позиращи във ФБ
2. интровертни дето се мислят за много вещи по всички въпроси и интелигентни, а са пълни комплексари.

Най-свестните хора, които познавам не пишат по форуми и рядко висят в нета.

Chacho
07-27-2013, 14:25
Защото интернет привлича най-вече два вида хора:

1. правещи се на много популярни, позиращи във ФБ
2. интровертни дето се мислят за много вещи по всички въпроси и интелигентни, а са пълни комплексари.

Най-свестните хора, които познавам не пишат по форуми и рядко висят в нета.

Интересно ми е теб какво те води насам?

yakuza_
07-27-2013, 15:23
Явно 2-рите, за да влиза и да изказва мнение. Всеки с мнение е от 2-рия тип.
Още един представител на едноклетъчните.

Chacho
07-27-2013, 15:28
Полуклетъчните*

anonymous908491
07-27-2013, 15:40
Не е трудно, достатъчно е да знаеш къде да ги търсиш.
Не може да отидеш в аптека и да си купиш хляб.

Chacho
07-27-2013, 16:02
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/aqm2g0Y_700b_v1.jpg

mim4etuuu
07-27-2013, 16:32
Явно 2-рите, за да влиза и да изказва мнение. Всеки с мнение е от 2-рия тип.
Още един представител на едноклетъчните.
Всеки е наясно, че готините си живеят живота и не пишат по форуми. Най-много да се ограничат до ФБ и Скайп, но и там влизат предимно от телефоните си защото са все навън по купони и т.н. Аз и не твърдя, че съм готина.

yakuza_
07-27-2013, 16:36
Значи ако не ходиш по купони, не си готин? Каква е дефиницията ти за готин?

Ivaaaaa
07-27-2013, 16:40
Защото интернет привлича най-вече два вида хора:

1. правещи се на много популярни, позиращи във ФБ
2. интровертни дето се мислят за много вещи по всички въпроси и интелигентни, а са пълни комплексари.

Най-свестните хора, които познавам не пишат по форуми и рядко висят в нета.

омггг :lol:

IWannaBeSedated
07-27-2013, 16:52
http://i3.kym-cdn.com/photos/images/original/000/226/563/fuck-all-the-logic.jpg

nqmaznacheniee
07-27-2013, 17:54
Значи ако не ходиш по купони, не си готин? Каква е дефиницията ти за готин?

Готини са само тези, които всяка вечер се тагват във фб от поне 2-3 бара. Снимка от там им дава бонус точки.

mim4etuuu
07-27-2013, 18:03
Не, готини са тези които НЕ използват Интернет всеки ден (освен ако не е на работа).
Но какво да говориш на това поколение от интернет лумпени.

nqmaznacheniee
07-27-2013, 18:09
Не, готини са тези които НЕ използват Интернет всеки ден (освен ако не е на работа).

Значи, ако по цял ден зубря, ям и не си показвам носа навън съм готин ? Якоо

yakuza_
07-27-2013, 18:26
Не, готини са тези които НЕ използват Интернет всеки ден (освен ако не е на работа).
Но какво да говориш на това поколение от интернет лумпени.

Нещо ми подсказва, че си тъпа като стадо ламарини.

mlakniwe
07-27-2013, 18:56
Аз съм си интелигентен и много умен

Chacho
07-27-2013, 18:56
Аз си мисля, че е митака.

Auriss
07-27-2013, 19:01
Не, готини са тези които НЕ използват Интернет всеки ден (освен ако не е на работа).
Но какво да говориш на това поколение от интернет лумпени.

Чакай сега,
Най-свестните хора, които познавам не пишат по форуми и рядко висят в нета

свестни = готини = невисящи в нета нелумпени ли е в крайна сметка ?

Смис. не че нещо, ама то остават само безделниците и книжните плъхове като драснем нета от уравнението.

anonymous708973
07-28-2013, 10:56
Не, готини са тези които НЕ използват Интернет всеки ден (освен ако не е на работа).
Но какво да говориш на това поколение от интернет лумпени.

Абе, маце, застреляй се, бе.

Това, че ти използваш интернет, за да киснеш във фейсбук, не означава, че останалите правим същото.
Интернет може да се използва за преглеждане на новинарските сайтове, защото някои от нас не разполагаме с времето да гледаме 2 часа новини по телевизията. За търсене на информация как да изчистя къщата от хлебарки. Да намеря най-добрата рецепта за lemon curd. Да сваля сериал/филм или пък книга. Да се свържа безплатно с приятели. Да се информирам за новостите в областта на музиката, козметиката. Да поискам съвет как да си оправя компютъра във форум, където хората разбират повече от мен.

Интернет е манна небесна, ако знаеш как да го използваш.
Би ли ми казала кое от изброените неща ме прави "позираща във фейсбук" или "интровертна комплексарка"?

Chacho
07-28-2013, 11:26
Абе, маце, застреляй се, бе.

Това, че ти използваш интернет, за да киснеш във фейсбук, не означава, че останалите правим същото.
Интернет може да се използва за преглеждане на новинарските сайтове, защото някои от нас не разполагаме с времето да гледаме 2 часа новини по телевизията. За търсене на информация как да изчистя къщата от хлебарки. Да намеря най-добрата рецепта за lemon curd. Да сваля сериал/филм или пък книга. Да се свържа безплатно с приятели. Да се информирам за новостите в областта на музиката, козметиката. Да поискам съвет как да си оправя компютъра във форум, където хората разбират повече от мен.

Интернет е манна небесна, ако знаеш как да го използваш.
Би ли ми казала кое от изброените неща ме прави "позираща във фейсбук" или "интровертна комплексарка"?

По-вероятно е да си захапала трол.

Rusi_MC
07-28-2013, 16:01
Елементарно е ... Родителите не им дават добър пример. Нямат никакъв контрол върху децата си. От там идва проблема.

marto88
07-28-2013, 17:03
Интернет може да се използва за преглеждане на новинарските сайтове, защото някои от нас не разполагаме с времето да гледаме 2 часа новини по телевизията - ами хубаво, но всичко си е до личен избор - на теб може да ти харесва, а на мен не. Мимчето пък може изобщо да не харесва Интернет - къде е проблема?! Аз нито си губя 2 часа да гледам новини по телевизията, нито чета новинарски сайтове... за мен най-интересните новини са тези за техника и IT - компютри, телефони и т.н. Хич не ме влече да гледам тъпата мутра на някой политик или да чета за поредната катастрофа, изнасилване и т.н. ;)

За търсене на информация как да изчистя къщата от хлебарки. - това да
Да намеря най-добрата рецепта за lemon curd. - също, но ако обичаш кулинарията, а мен не ме влече. :D
Да сваля сериал/филм или пък книга. - според мен това е най-хубавото на Интернет, ако не можеше да се свалят сериали и филми изобщо нямаше да седна пред компютър, а сега имам пълна колекция със сериали.

Да се свържа безплатно с приятели - хубаво е, да. макар, че ако ми се чати предпочитам СМС пред Скайп и чатовете където си длъжен да отговориш веднага. СМС ми дават време, понеже съм малко импулсивен и понякога говоря без да мисля. :D

Да се информирам за новостите в областта на музиката, козметиката - ми ако те кефи, добре. аз лично не следя такива работи и ако имам време кисна по сайтове с новини за компютри и техника. пак стигаме до кой квот го кефи.

Да поискам съвет как да си оправя компютъра във форум, където хората разбират повече от мен. - да, това го слагам на 2 място в предимствата на интернет след точенето на филми, клипове и сериали.

Та според мен Мимето има предвид друго - тя не визира всички в нета, а онези, дето се зарибяват и ден не могат да изкарат без да напишат някоя простотия по ФБ или някой форум. Но това мен не ме касае - като са толкова зарибени нека си губят времето, секи се решава. Лошото е, че май искат да го наложат като някаква норма и едва ли не си некъф сдухан щото не висиш по цял ден във ФБ да пускаш снимки от тоалетната което е мега тъпо. :)

danisexa
07-28-2013, 17:34
не е трудно