PDA

View Full Version : Подмишници Помощ ?!!



Anastasiq5910
07-26-2013, 08:58
Така бръсна се от известно време със самобръсначка май от 3-4 месеца и сега имам черни точки под мишниците ясно ми е че това са коренчетата ,но ще ме посъветвате ли какво да правя ,как да ги махна.

Съжалявам ако вече има такава тема ,но търсих и не намерих

big_hug
07-26-2013, 09:13
ми използвай нова самобръсначка или с епилатор но много боли

dope
07-26-2013, 09:40
Принципно не могат да се махнат.Използвай епилатор или кола маска,но и с двете доста боли,а и трябва да оставяш косъмчетата да израстат по-дълги (за колата маска).

aniezina
07-26-2013, 09:44
Ами да, това с дължината е недостатък на колата, но е хубаво да я правиш редовно известно време, за да изтънее косъма от бръсненето и после на милиметър-два можеш вече да минаваш с епилатора. Това е моят план за действие, още съм на фаза кола. Много боли, но правя една от маските от темата с домашните маски и съм доволна.

Anastasiq5910
07-26-2013, 12:46
с епилатор или с кола маска , с кое повече боли

aniezina
07-26-2013, 12:58
Ами с колата боли но веднъж, а с епилатора по-дълго време защото скубеш косъм по косъм.

Anastasiq5910
07-26-2013, 13:08
благодаря

Anastasiq5910
07-26-2013, 13:08
а дали с нова самобръсначка ще стане , дали ще се махнат черните точки

heartshapedbox
07-26-2013, 13:10
Не.
Мини на епилатор/кола.

aniezina
07-26-2013, 13:49
Когато си избръснеш ти махаш косъма над кожата, но основата в самия епидермис остава още от него. Това, което виждаш като черна точка е остатъка от косъма под "прозиращата" кожа. Кожата на подмишниците е по-тънка и нежна от тази на краката, ето защо когато си избръснеш краката не си личат толкова. За да ги няма трябва да отскубнеш целия косъм от корена, а това става само с кола, епилатор или пинсета (ако имаш нерви да си играеш).

rositzza
07-26-2013, 13:58
На мен от епилатора ми се появиха подкожни косъмчета и то не от тези на краката дето се виждат и могат да се изкарат лесно. Бяха мн дълбоко и все растяха и станаха като пъпка мн ме болеше като ми ги махаха. За това сега си давам с бръснача и хич не ми пука за черните точици

valentinadr
07-26-2013, 14:06
Като човек,който се обезкосмявя вече осем години,казвам че за подмишниците е най-добре самобрасначка,с каквото и друго да се обезкосмяваш трябва да чакаш да пораснат и през това време си ходиш космат, а колкото зо нава дали ще имаш черни точки или дали ще ти станат по-дебели космите си зависи от самобръсначката аз използвам само на венус и съм много доволна,кожата ми е гладка и мека

aniezina
07-26-2013, 14:46
Еми аз се обезкосмявам от 10, 9 от тях със самобръсначка и знам, че колкото и да е хубава не можеш да бръснеш ако не са израснали понеее малко, иначе започват да "забират" и стават на червени малки пъпчици. Марката на самобръсначката е без значение, стига ножчетата да са остри, ако искаш и с бръснач можеш да се минаваш - все тая. Острието си е острие.

Anastasiq5910
07-26-2013, 17:29
благодаря

TheBeliever
07-26-2013, 18:03
При редовно използване на епилатор нито боли, нито ходиш космат, както се изказа някой много опитен по-горе. Епилаторът хваща косми по 2-3мм. Косъмчетата изтъняват значително, оредяват и с едно минаване на десетина дни всичко е ок. Няма точки, няма го потъмняването на кожата, характерно за ежедневното бръснене. Даже да се случи да врастне косъм се оправя по същия начин както на коя да е друга част от тялото.

Защо във всяка тема епилаторът и кола маската се изкарват едва ли не методи за средновековно мъчение?

kalpazanka
07-26-2013, 18:04
^Щото в сравнение със самобръсначката и кремчетата са си точно средновековно мъчение. Помня как реагирах на първата кола маска на интим- обиколих дневната за секунди :D :D :D

Поне в сравнение с епилатора болката при кола е краткотрайна без значение областта. И наведнъж се махат всички гадове.

TheBeliever
07-26-2013, 23:19
^Щото в сравнение със самобръсначката и кремчетата са си точно средновековно мъчение. Помня как реагирах на първата кола маска на интим- обиколих дневната за секунди :D :D :D

Поне в сравнение с епилатора болката при кола е краткотрайна без значение областта. И наведнъж се махат всички гадове.
Като си стъргал с бръснача години наред е нормално първото скубане да е шок, но минава за секунди. А усещането след това не може да се сравни с никоя марка бръснач, ако ще лазерно наточен да е.

ВижМиПодписа
07-27-2013, 19:45
Е, колата не маха всички косми от веднъж, аз предпочитам епилатора като цяло, защото са ми тънки косъмчетата и не ме боли, но с колата колкото и да са тънки пак те боли по същия начин, а и по трудно ги хваща тогава.

joannalof
07-27-2013, 20:00
Аз винаги си ги махам с кола маска и съм доволна.Боли,но не ми прави впечатление вече,а и много изтъняха и оредяха.