PDA

View Full Version : Нередовен цикъл..



Mirelaa
07-27-2013, 05:46
Здравейте,имам проблем с нередовен цикъл. Зимата не ми идваше 3 месеца,ходих на гинеколог и ми предписа да пия Дуфастон за предизвикване на месечния цикъл и след 5 дена приема в рамките на 10 дни след това ми дойде. След това при първият ден от цикъла ми предписа да започна да пия противозачатъчни Линдинет 20. Но сега проблема ми е,че на 18.07(четвъртък) ми дойде и аз веднага започнах да пия Линдинет 20 както ми беше предписано,но на следващия ден нямах цикъл и все още нямам,но продължавам да ги пия и не знам дали е правилно. Въпроса ми е дали да ги спра или да продължа,те могат ли да ми предизвикат месечния цикъл или напротив. Моля Ви,споделете съвет... Благодаря предварително! :)

DisappointedDreamer
07-27-2013, 06:10
Не мисля, че могат да го предизвикат. Те го регулират. Звънкай на гинеколога си, защо питаш тийн форум?

Mirelaa
07-27-2013, 06:46
Със сигурност ще се обадя,но просто искам мнения. :)

Ivaaaaa
07-27-2013, 16:30
питай гинеколога
и на мен зимата винаги ми закъснява цикъла и съм пила Дуфастон
сега пък лятото ми идва с няколко дни по рано, че даже и почти две седмици по-рано миналия месец и беше два пъти в месеца
абее при всеки е различно
питай

lilito{P}
07-30-2013, 15:40
Според мен не спирай Линдинета, защото още повече ще ти се забърка МЦ. Обади се на докторката, но няма да е лошо да ти пусне направление да направиш хормонални изследвания.

aniezina
07-30-2013, 16:07
Линдинет 20 са противозачатъчни, прочети листовката. Те се пият по схема, без пропускане или спиране. Всяко хапче съдържа различна доза вещества, които влияят на месечният ти цикъл. Една опаковка се пие в рамките на един цикъл, важно е да си купиш втора, преди първата да е свършила и независимо дали имаш още хапчета от първата, в първия ден на кървене от новия си цикъл започваш втората. (За пълен месечен цикъл се счита денят от първото кървене до последния ден преди следващото кървене). Това са неща, които гинекологът ти трябваше да ти обясни. Линдинет 20 се води един от най-нискохормоналните препарати и се предписва за регулиране на месечния цикъл. Препоръчвам ти да му се обадиш и да го помолиш да ти разясни курсът на лечение, който ти е бил назначен.

kalpazanka
07-31-2013, 06:00
Според мен не спирай Линдинета, защото още повече ще ти се забърка МЦ. Обади се на докторката, но няма да е лошо да ти пусне направление да направиш хормонални изследвания.

След дъжд- качулка.