PDA

View Full Version : Книги-споделете!!



Vicky.
07-27-2013, 20:38
Предложете книги (всякакъв жанр) ..Кажете си мнението за тях..И аз ще се включвам : )

Vicky.
07-27-2013, 20:43
Триологията "Игрите на глада" !!Уникални книги..ако не сте ги прочели ви ги препоръчвам ;)

Vicky.
07-27-2013, 21:01
триологията "Fifty shades" -или на български "Петдесет нюанса"-доста перверзни книги..развиват въображението...но има и романтика в тях.Препоръчаха ми ги,прочетох ги и ми харесаха : )

Esicik
07-27-2013, 21:30
perverzni v smisil??
az ceta "sineokomomche" stranno zapleten trilir i leko psiharski no te kara da se zamislish.. ;)

anonymous895156
07-27-2013, 22:36
класиките няма да ги споменавам
има една наскоро нашумяла поредица "Пърси Джаксън и боговете на Олимп". На мен ми харесва

Ramona
07-28-2013, 08:01
Всичко на Дан Браун - аз в момента по тях съм се зарибила.

"Пърси Джаксън и боговете на Олимп" го четох в 4 клас

~The Smile~
07-28-2013, 09:41
Падам си по любовните романи. Произведението "Тетрадката" от Никълъс Спаркс най-много ми хареса, струва си четенето.
Преди няколко дена прочетох "Люлякът и розата" на Лий Майкълс. Тя също ми беше много интересна.

lidilidi
07-28-2013, 10:48
И на мен страшно много ми харесват книгите на Дан Браун. Иначе в момента чета "Северно сияние". Хубава е, въпреки че на моменти ми става скучна

Vicky.
07-28-2013, 11:53
Аз днес започнах "шестица купа" на Карлийн Томпсън. Книгата си струва-поне според мен.Иначе съм чувала,че книгите на Дан Браун са много хубави : )

Vicky.
07-28-2013, 11:54
perverzni v smisil??
az ceta "sineokomomche" stranno zapleten trilir i leko psiharski no te kara da se zamislish.. ;)

обичам трилърите и най-вероятно ще я прочета.Ами перверзна в смисъл,че има много части +18.Но в последвие се заражда и любов и затова ми хареса : )

perry_the_platypus
07-28-2013, 14:54
Триологията "Игрите на глада" !!Уникални книги..ако не сте ги прочели ви ги препоръчвам ;)

!!!

Първите две книги на "Пърси Джаксън и боговете на Олимп" ги прочетох преди доста време, що-годе интересни са.
Сега чета "Къде си, Аляска?" на Джон Грийн.
Петдесетте нюанса и на мен ми ги препоръчаха, ще видим кога ще намеря време да ги прочета, хахаха.

Vicky.
07-28-2013, 20:57
!!!

Първите две книги на "Пърси Джаксън и боговете на Олимп" ги прочетох преди доста време, що-годе интересни са.
Сега чета "Къде си, Аляска?" на Джон Грийн.
Петдесетте нюанса и на мен ми ги препоръчаха, ще видим кога ще намеря време да ги прочета, хахаха.


всичко на Джон Грийн е яко.А,и аз ти препоръчвам нюансите :D А Пърси Джаксън тепърва ще ги чета (всички части)

Ramona
07-28-2013, 21:14
Какво толкова им харесваш на нюансите ?
Мен в книжарницата ме беше срам да ги разглеждам :D

anonymous895156
07-28-2013, 23:21
реших веднъж да разлистя петдесетте нюанса в една книжарница..
първото нещо, което видях сред случайно разлистване, беше "тя му го хвана", второто /на друга страница/ "тя пъшкаше" или нещо подобно... И се отказах да я разглеждам :D

Vicky.
07-29-2013, 07:46
Да,тя наистина е МНОГО перверзна...но после започват да се влюбват...въпреки,че с тези сцени +18 направо ще се побъркам :D

~The Smile~
07-29-2013, 08:03
реших веднъж да разлистя петдесетте нюанса в една книжарница..
първото нещо, което видях сред случайно разлистване, беше "тя му го хвана", второто /на друга страница/ "тя пъшкаше" или нещо подобно... И се отказах да я разглеждам :D

:lol:

Веднъж и при мен се случи нещо такова - понеже вкъщи имаме библиотека, търсих някоя книжка да прочета. Видях някаква книга, наречена "Единайсет минути" и взех да я разлиствам, за да разбера за какво става въпрос, но съвсем случайно попаднах на "разгледа в училище еротични списания", "значи това бил сексът", "прави секс със..." и направо повече не я погледнах...

Vicky.
07-29-2013, 08:09
Скитница на Стефани Майер (Майър)-зависи от превода...много хубава книга,но филмът не ми хареса много...

anonymous895156
07-29-2013, 12:38
Скитница на Стефани Майер (Майър)-зависи от превода...много хубава книга,но филмът не ми хареса много...

аз пък го гледах и ще ви кажа как свършва

Vicky.
07-29-2013, 12:54
Триологията "Кейн" -Тереза Медейрос също не е лоша..има малко вампиризъм...но е и романтична...съдържа и любимата ми реплика "И ти ли,Бруте?" :lol:

Vicky.
07-29-2013, 13:59
Всяко решение си има проблем-Керстин Гир ...трябва да се прочете...авторката има хубави книги

pollye
08-02-2013, 21:16
паднали ангели. В момента я чета много е интересна поне за мен понеже е тийн също така Училище за лоши момичета и еребус :)

Silviahh
08-02-2013, 23:17
Хекс Хол трилогията - ако си падаш по такъв жанр книги ;д

Vicky.
08-03-2013, 17:20
Хекс Хол трилогията - ако си падаш по такъв жанр книги ;д

препоръчвали са ми я :) ще я прочета

Vicky.
08-03-2013, 17:21
паднали ангели. В момента я чета много е интересна поне за мен понеже е тийн също така Училище за лоши момичета и еребус :)

паднали ангели не са ли 3 книги...еребус е много хубава книга :3

Vladislav Hellsing
08-03-2013, 19:37
ХАРИ ПЕТЪР, ЗДРАЧ.. сеш се.
Иначе това, което аз чета... Стивън Кинг(Сияние, Мъртва Зона, Мизъри...), Хауърд Лъвкрафт - Некрономикон.
Тук-таме някой шерлок холмс :S.

perry_the_platypus
08-03-2013, 21:16
Прочетох Аляска-та и сега взех "Вината на нашите звезди". :D
Моооля, ако някой е чел "Животът на Пи" да ми сподели някакво мнение, защото анотацията е много лаконична. :/

Vicky.
08-14-2013, 17:42
ХАРИ ПЕТЪР, ЗДРАЧ.. сеш се.
Иначе това, което аз чета... Стивън Кинг(Сияние, Мъртва Зона, Мизъри...), Хауърд Лъвкрафт - Некрономикон.
Тук-таме някой шерлок холмс :S.

Стивън Кинг може да предизвика кошмари при някои хора,но иначе са интересни ;)

Vicky.
08-14-2013, 17:42
Прочетох Аляска-та и сега взех "Вината на нашите звезди". :D
Моооля, ако някой е чел "Животът на Пи" да ми сподели някакво мнение, защото анотацията е много лаконична. :/

и аз искам мнение,че да знам дали да я прочета :D

omg83
08-14-2013, 22:08
Аз горещо препоръчвам:

Здрач (всички части)
Историкът - Елизабет Костова
Дневниците на вампира
Скай
Пет приказки (да знам - детска е, но те кара да се замислиш)
за други, не се сещам, но има време :D

Vicky.
08-15-2013, 10:10
Аз горещо препоръчвам:

Здрач (всички части)
Историкът - Елизабет Костова
Дневниците на вампира
Скай
Пет приказки (да знам - детска е, но те кара да се замислиш)
за други, не се сещам, но има време :D

Скай е наистина хубава книга....а за Пет приказки-дори и да е детска е страхотна : ) за Здрач също мога да кажа,че е яка поредичката

Vladislav Hellsing
08-15-2013, 22:11
Телепорт - Стивън Гулд
Уникална книга.

Silviahh
08-17-2013, 00:16
препоръчвали са ми я :) ще я прочета

На мен лично много ми хареса :)

perry_the_platypus
08-17-2013, 09:52
и аз искам мнение,че да знам дали да я прочета :D

Над 300 страници с "...... фантастичното пътешествие на индийско момче, оцеляло след корабокрушение в Тихия океан на път за Канада. Единствена компания в самотното му плаване е бенгалски тигър."
Не ми звучи особено обещаващо.

По темата:
Последно прочетох "Предимствата да бъдеш аутсайдер"
Започвам "Великият Гетсби".

sofityoy
08-17-2013, 21:49
Хари Потър 1-7
За феновете на фантастиката са най-добрите! Наистина е така много зарибяват и нямат нито една скучна страница. Много получителни книги от които можеш да извлечеш страшно много информация за живота,приятелството,любов та,доверието,семейството.

sofityoy
08-17-2013, 21:50
„Птиците умират сами“
Освен,че показва много за живота през 20 век и те увлича в природата на Австралия можеш да се потопиш от копнеж и наслада докато я четеш,защото в нея освен позната семейна драма има невъзможна любов и дълбокомислени развръзки.

sofityoy
08-17-2013, 21:52
„Сейлъм'с лот“
Ако обичате увлекателна фантастика,която епо скоро увлекателна и харесваре Стивън Кинг няма по добра негова книга за мен. Може да ви уплаши,натъжи или заинтригува.

sofityoy
08-17-2013, 21:53
Дневниците на вампира


Наистина книгите са много добри,нямат нищо общо със сериала,но пък са страхотни...като сериала! ;д

Vladislav Hellsing
08-17-2013, 21:55
Хари Потър 1-7
За феновете на фантастиката са най-добрите! Наистина е така много зарибяват и нямат нито една скучна страница. Много получителни книги от които можеш да извлечеш страшно много информация за живота,приятелството,любов та,доверието,семейството.

Ммда, в началото на последната книга има една сватба.
Заради тая тъпа сватба се отказах да я чета.
Прочетох я след година, когато тялото ми беше готово за тъпотата.

Vicky.
08-18-2013, 13:39
аз вчера започнах "Пепел"-откога съм си я купила,ама все изникват други книги..зарибяваща е..докато се усетиш си прочел 100 страници

Vicky.
08-18-2013, 13:41
Над 300 страници с "...... фантастичното пътешествие на индийско момче, оцеляло след корабокрушение в Тихия океан на път за Канада. Единствена компания в самотното му плаване е бенгалски тигър."
Не ми звучи особено обещаващо..

да,наистина...но някой ден ще се навия и ще я прочета ; )

petq96
08-19-2013, 21:15
Skoro 4etoh edna mnogo qka kniga. Tq e po edin mnigo star film Zaklinatelqt. STRA6NA E MN. e hubava. Knigite na Horhe Bukai su6to gi biva kakto I edna poredica padnali angeli. Purvata kniga ot poredicata q pro4etoh za nqkolko dena.

xxpamzy
08-20-2013, 13:03
Наскоро прочетох Слугинята на Катрин Стокет. Чете се много леко и в същото време е страшно хубава. Ако не се лъжа има и филм по нея - The Help. Препоръчвам : ) Също така Зеленият Път от Стивън Кинг. Тя е по-тежка, както и филма, обаче си заслужава.

Misheto_iw
08-20-2013, 19:19
Аз прочетох вчера "АД" на Дан Браун .. НЕВЕРОЯТНА КНИГА!!! ПРОПОРЪЧВАМ ГОРЕЩО!!! Сега съм хванала "Индигова магия" на Ришел Мийд .. тя е от една дъъъллллга поредица. Първата поредица е Аакадемия за вампири, а после е 2-рата- Кръвни връзки ...

Vicky.
08-21-2013, 19:32
Аз прочетох вчера "АД" на Дан Браун .. НЕВЕРОЯТНА КНИГА!!! ПРЕПОРЪЧВАМ ГОРЕЩО!!! Сега съм хванала "Индигова магия" на Ришел Мийд .. тя е от една дъъъллллга поредица. Първата поредица е Академия за вампири, а после е 2-рата- Кръвни връзки ...
ей...откога чакам някой да каже нещо за Ад...аз сега съм на Дивергенти : )

iwweto98
08-22-2013, 22:03
Аз се впечатлих от трите части на "Прелестни създания" на Ками Гарсия и Маргарет Стоъл [[ Прелестни създания, Прелестен мрак и Прелестен хаос ]] . ^^ О, и "Скай" ми хареса.. Четох преди мноого време двете книги на "Шана" и те бяха хубави.. "Тръпка" също е хубава. :)

8bit
08-22-2013, 23:48
ей...откога чакам някой да каже нещо за Ад...аз сега съм на Дивергенти : )

Четох книгата на английски, наблюдава се деградация в качеството на книгите му с всяка нова. Поне не е нарушил традицията с плагиатстването, този път на мушка е Джефри Дийвър.

prince
08-23-2013, 13:22
"Портретът на Дориан Грей" ..

baby_baby
08-23-2013, 15:42
"Светът на Софи "-роман
"Момчето с раираната пижама"
"Римлянката"
"Сърце на заем"

Zvezdy14
08-24-2013, 00:32
Реликвите на смъртните цялата поредица и все още се правят... Наскоро излезе и филм

Vicky.
08-26-2013, 20:39
О,да..поредицата "Бенедикт" (мисля,че така беше) е страшна просто..сега съм на втората книга от поредицата "Абхорсен" (Сабриел,Лираел,Абхорсен) : )

unicorn_f
08-28-2013, 16:07
предложете някви романи, може да са по - старички, нещо от сорта на Гордост и предразсъдъци или по - скоро като Скарлет

SisiJ
08-28-2013, 16:45
"Къде си Аляска" (на Джон Грийн)
Това е любимата ми книга. Обожавам я! Както и всички други книги на Джон Грийн.

Cloud9
08-29-2013, 06:59
Още се мъча с "Ходене по мъките" на Толстой.Не е лоша, но имената на героите ми идват в повече хаха. Иначе обожавам "Майсторът и Маргарита", "Портретът на Дориан Грей", "10 малки негърчета" на Кристи,"Приказки за размисъл" на Хорхе Букай.Охх има още много, ама не ми се изрежда.

BVBnoname
08-30-2013, 20:51
Сега чета "Предимствата да бъдеш аутсайдер". Книжката е хубава, ама за мое учудване филма е по-добър.
Любимата ми книга е "Nirvana: Биографията на Кърт Кобейн".

Vicky.
09-01-2013, 14:25
Днес прочетох Дивергенти-Вероника Рот -страшна книга...започвам нова-разбира се..а скоро ще купя и следващата част от поредицата : )

stani_stani
09-29-2013, 14:07
Триологията "Игрите на глада" !!Уникални книги..ако не сте ги прочели ви ги препоръчвам ;)

И аз това щях да напиша! Страхотни са!! Също така и "Скитница" Стефани Майър е много интересна.

Vicky.
11-02-2013, 09:08
Хрониките на Нарния-не предполагах,че книгата е толкова малка :D аз очаквах да е 123454231 страници :D
иначе Лектър-Ханибал,Мълчанието на агнетата,Червеният дракон

Vicky.
11-02-2013, 09:10
предложете някви романи, може да са по - старички, нещо от сорта на Гордост и предразсъдъци или по - скоро като Скарлет

ами прочети и другите на Джейн Остин : )
Спасителят в ръжта (мисля) :)

DisappointedDreamer
11-02-2013, 09:33
Jane Eyre, ако ти е харесала Гордост и предразсъдъци.

vampire_girl_
11-03-2013, 00:48
"Къде си Аляска" (на Джон Грийн)
Това е любимата ми книга. Обожавам я! Както и всички други книги на Джон Грийн.

ЗАЩО?
Защо не разбрах какво в тази книга е толкова уникално,че стана такъв хит? Купих си я с най-добри намерения,а ми костваше доста мъки докато успея да я избутам до края.Гледах и другите му книги и се чудя на мен ли ми изглеждат еднотипни или?


В момента чета "Приказки за размисъл" на Хорхе Букай и колкото и манекенски тип да е книгата,не мога да отрека,че е приятно да прочиташ по някоя страничка сутрин с кафето :) Другата,която привършвам "Изкуството да си сама" на Лиз Тучило - забавна и приятна книжка,но нищо повече от поредния чиклит.За жалост напоследък съм на една такава вълна,дето нищо сериозно не ме лови.

sofityoy
11-05-2013, 17:32
Птиците умират сами.

Devilsplaymate
11-09-2013, 11:24
"Портретът на Дориан Грей", "Птиците умират сами", "Оризовата майка", "Властелинът на пръстените", "451 градуса по Фаренхайт", "Пилето", "Граф Монте Кристо", "Парфюмът"... ще пропусна нещо. So many books, so little time.

sara123
11-29-2013, 09:41
Мислех си да почвам "Под купола" на Стивън Кинг откакто пуснаха и сериала :D

yolo..
12-08-2013, 10:57
"Кръстникът" от Марио Пузо. Това е уникална книга, която описва животът на организираната престъпност през 40те и 50те години на миналия век. Прочетете книгата, няма да съжалявате. Филмът, който е направен по нея също е страхотен.
"Последният дон", също от Марио Пузо е подобна на "Кръстникът".
"Чудовищен" от Алекс Флин. Разказва се за красиво и популярно в училище момче, което обаче по душа е грозно и обижда всеки, без дори да се замисля за последствията. Но една вещица се появява и преобръща животът му на 360 градуса... По тази книга също има филм. Лично аз харесвам книгата, повече от филма.

benivasileva
12-13-2013, 18:23
Наскоро прочетох Слугинята на Катрин Стокет. Чете се много леко и в същото време е страшно хубава. Ако не се лъжа има и филм по нея - The Help. Препоръчвам : ) Също така Зеленият Път от Стивън Кинг. Тя е по-тежка, както и филма, обаче си заслужава.
Приятелката ми я чете- 2 часа след това седя на стола ревяща, втренчена в една точка.... много тежка книга!

benivasileva
12-13-2013, 18:30
"Граф Монте Кристо", "Великият Гетсби", книгите на Паулу Коелю-колкото и да ги плюят, защото ги четат манекенките, има много смисъл в тях, "Бел ами"

DeniseWallace
12-13-2013, 18:39
Последната книга, която остави траен отпечатък в сърцето ми е Продавач на Мечти на Аугусто Кури! <3
След нея любима ми е Делириум на Лорън Оливър. :3

vde
12-18-2013, 00:59
Труди Канаван - Черния магьосник (трилогия) + Изменикът шпионин (трилогия продължение на първата) - струват си!!!
Алекс Кош - Огнения факултет, Огнения патрул (чета в момента, готино фентъзи)
Veronica roth - Divergent, Insurgent, Allegiant (нямам идея как е на български и дали ги има въобще)
Патрик Нес - Живият хаос (трилогия) - малко е дразнещ начина на писане на автора, но историята е интересна
Приказките на Вилхем Хауф
Джийн Оел - поредицата Деца на земята (в оригинал 6 книги..тъй де тухли :) На български са 11 излезли и се намират много трудно)
Ейми Чуа - Бойният химн на майката тигрица (ще видите, че има родители които издевателстват повече от вашите)
Скълдъгъри Плезант (или както там се пише) - поредицата (не знам на български колко са преведени, 3 със сигурност. 09.2014 ще излезе третата книга на третата трилогия, на английски поне)
Koushun Takami - Battle Royale - не мисля, че я има на БГ, но определено страхотна книга (потърсете филма ако не друго)
Роберт ван Хюлик - Китайски Загатки поридицата (приятни много развлекателни кримки)
Лорън Кейт - поредицата паднали ангели (малко блудкава история ама стаа)
Deborah Rodriguez - The little coffee shop of Kabul (определено я препоръчвам, много силна кгниа)
Славомир Равич - Дългата разходка (НЕВЕРОЯТНА КНИГА и не я бъркайте с ромна на Кинг)
Роланд Дал - Матилда
Грег Мортенсън - три чаши чай (сега виждам че има нова "Училища от камък" и предполагам, че и тя ще е интересна)
Пипи :)
Джон Уиндъм - Какавидите
Да убиеш присмехулник - (определено интересна книга)
Рейчъл хокинс - Хекс Хол (две от три ги има на БГ)

айде стига ви толкова, прочетете това и пак ще говорим :)

benivasileva
12-24-2013, 17:45
Гордост и предразсъдаци

Vicky.
01-18-2014, 20:36
Приказки за размисъл на Хорхе Букай ми хареса доста :) замисляш се
сега чета една книга за самоусъвършенстване -Опитът на един глупак,стигнал до прозрението как да се избавим от очилата-Мирзакарим Норбеков ..не е лоша :)
иначе наскоро прочетох Незабравима разходка на Спаркс..не съм гледала филма,но книгата почти успя да ме разплаче :(
И също така силно препоръчвам криминалната поредица Ханибал:) Всички книги са страхотни :з

Vicky.
01-18-2014, 20:38
Рейчъл хокинс - Хекс Хол (две от три ги има на БГ)

айде стига ви толкова, прочетете това и пак ще говорим :)

Хекс Хол и трите ги има на български...И ми допадна доста...краят беше странен (поне за мен) :)

LoveInfect
01-21-2014, 19:57
Чела съм " Къде си Аляска" и според мен беше по - тъпа и от книгите в училище! А пък 50 нюанса, стигнах до полвината, и не смятам, че са достатъчно увлвкателни, а и освен единственото интересно остават сцените +18, както се изразиха по - горе. Така, че така и не я довърших и не искам.

Ако искаш някаква еротична книга, мога да ти препоръчам трилогията " Кросфайр" или " Ловен Сезон" , които освен чукане, за разлика от 50 нюанса, имат съществена история, и са страшно завлекателни. И двете са леко криминални, особенно " Ловен Сезон " .
Иначе, най любимите ми книги на всички времена са " Хари Потър" , препроччитала съм всичките, но вече съм малка за тях.
А преди година попаднах на супер супер уникалните книги, които наистина трябва да прочетеш, " Чужди очи" и "Чуждо Влияние" на Джил Хатауей!!!!! Стахотни книги.
Иначе други доста интересни тинейджърски книги са " Преди да умра" и " Ти срещу мен", от една и съща авторка, но и двете са с леко недовършен край, но въпеки това със сигурност си заслужават!
Ако искаш да понавлезеш в бъдещето, прочети уникалните " Игри на глада" и " Делириум".
Колкото до " Пърси Джаксън", то историята, поне на първия волюм е изкупирана от Хари Потър, точно затова е толкова интересна.
Но ако искаш да навлезеш при шейп - шифъри, атланти, въмпири и вещици с малко перверзност не се колебай за " въздържанието на атлантида"
;)

debina
01-29-2014, 17:56
и аз в момента я чета, невероятна книга .. нямам търпение да излезе филма ...

Vicky.
04-01-2014, 18:17
Създадена от дим и кост-препоръчвам я..на мен лично много ми хареса :) нямам търпение за филма (всъщност поне си мисля,че ще правят филм)
Захир-Паулу Коелю ...също ми хареса :)

Falstad
04-01-2014, 18:25
Сега мисля да подкарам поредицата за Тъмната Кула на Стивън Кинг

Vicky.
04-01-2014, 18:32
После кажи дали ти е харесала ;p

skatew
04-06-2014, 11:02
Аз последно четох "На изток от Рая" на Стайнбек, тази книга си е класика, препоръчвам я на всеки, който не я е чел!
Друга интересна книга, която прочетох наскоро е "Плаващия остров" на Жул Верн.

PrincessOfTheHell
04-10-2014, 18:05
Аз сега чета ''Инструментите на смъртните'' и съм много доволна.Стигнах до половината на Град от кости за 2 дена :) Последно четох ''Къде си Аляска'' и мога да кажа ,че това е най-смотаната книга която съм чела :) Скоро започвам да чета ''Изборът'' и ''Петата вълна''. Препоръчван Дивергенти,Бунтовници и Предани, Тайният кръг , Вината в нашите звезди ,предимствата да си аутсайдер и Боговете на олимп :) Иначе за Дневниците на вампира - страшно скучна поредица.

skatew
04-10-2014, 18:19
Вчера почнах "Цар Плъх" и е много интересна! Вече я преполових! :d

mimi7474
04-11-2014, 17:20
Статия от една интересна книга :
http://www.xn----7sbzhilcabkdehhh6c.eu/%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BE/%D0%A4%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%83%D0%BA%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5.h tml

afrodita18
04-12-2014, 12:40
сега чета ''451 Градуса по фаренхайт''
но ми се иска някой интересен съвременен роман и по възможност да си го намеря онлайн,понеже съм в чужбина в момента,моля препоръчайте ми нещо интересно.

bebeemalko
04-13-2014, 18:24
Всички тийн фантасмагирии, които споменахте съм ги чела :D Има доста моменти, които се припокриват, но са доста леки и увлекателни. Препоръчвам също поредицата "Делириум", "Градът на тайните"- не е нещо фантастично, а по-скоро лека книжчица, "Всички наши вчерашни дни", поредицата "Подменена"(trylle). Има и още много, за които сега не се сещам, но ще следя темата. :)

Vicky.
04-30-2014, 12:03
Аз вмомента чета "Мъртво вълнение"-това е втората част от поредицата "Сирена"...съвсем случайно видях книгата и ми хареса..и да-препоръчвам я...Не се сещам дали споменах Хари Потър-мисля,че и няма нужда...много хубави книги..а последната книга,която прочетох беше "Аз,вещицата" ..страхотна е,но е и поредица :))

Vicky.
04-30-2014, 12:12
сега чета ''451 Градуса по фаренхайт''
но ми се иска някой интересен съвременен роман и по възможност да си го намеря онлайн,понеже съм в чужбина в момента,моля препоръчайте ми нещо интересно.


Винаги може да се обърнеш към Стивън Кинг :D ,но ако не обичаш ужаси има страшно много съвременни романи...тийнейджърски са,тъй като и аз самата съм такава :D -в интернет има поредицата Пърси Джаксън (до 3-тата книга),Скитница,Аутопсия (трилър),поредица за некроманти "Абхорсен",Мълчанието на агнетата (поредица)...има страхотни книги...виж тук (това е най-известният български сайт за книги :) ) chitanka.info ...може да огледаш rulit.net ..там има книги на всякакви езици ... http://www.booksbg.org/booksbg/ -този сайт също е запасен с книги :D .Надявам се да съм ти помогнала по някакъв начин,макар и минимален :)

nickeyy97
05-06-2014, 17:22
"Триологията" ( в кавички, защото самата авторка каза че ще е три книги, а след около месец излиза четвърта) Кросфайър на Силвия Дей, уникални са

leohoward
05-10-2014, 21:07
аз се кефя на "дневниците на загубенячката" за момичетата и "дневниците на един дръндьо" за момче... лично на мен ми харсеват, пък за вас не знам...

today_was_a_charytale
08-22-2014, 18:50
По принцип аз чета малко "по-леки" романчета като Малки Сладки Лъжкини, Интригантката и Беки Б., но пролетта прочетох Великият Гетсби и много ми допадна.Не знам защо, но много ме завладя.Сега много искам да прочета още някоя класика.Днес бях в една книжарница и поне по описание книгата Анна Каренина ми звучеше доста интересна.Да сте я чели?Може ли мнение или да ми препоръчате някоя друга книга?

afrodita18
08-29-2014, 13:18
Вчера прочетох Wait for you - Ще те чакам на Jennifer Lin.
Впечатли ме,чете се на един път и е интересна.
Определено препръчвам.

lilinet
04-19-2015, 13:00
Стари криминални романи. Има на всяка сергия с книги втора ръка.
Скълдъгъри Плезънт - готина поредица но тръпката изчезна след седмата книга.
Хари Потър колкото по-нататък отиваш толкова по-яко става.

Muffins
04-20-2015, 16:47
Започнала съм Стивън Кинг за сега с първата приключих от около две седмици и от тогава съм на читателска криза. Не знам какво да чета. Някакви препоръки в насока Стивън Кинг или някои по-особени фантастични книжки? :D

Ternasyl
04-21-2015, 13:04
"Кръгът" на Коджи Сузуки

emi.smile89
04-28-2015, 11:35
Корнелия Функе - Мастилено сърце. Уникална книга, книга за книгите. Трудно ще се намери, защото е старо издание.