PDA

View Full Version : Има ли смисъл да продължавам?



nikoleta93
07-27-2013, 21:32
От 4 месеца имам сериозен приятел, който ми казва, че ме обича, но аз винаги съм чувствала тази връзка като непълноценна. Не мога да се почувствам "специална" , "неговото момиче". Като че ли е прекалено студен. Аз си падам по романтиката, а за цялото това време не съм усетила нито един романтичен жест от негова страна.
Мисля, че вече започвам за свиквам с еднообразното ни ежедневие и даже да ми писва. Не искам аз да бъда инициатора на всяко по-интересно нещо,а желая той сам да се сети. Замислям се какво би било, ако го зарежа.....дали случайно аз не избързвам прекалено много,дали няма да се промени след известен период от време след като ме обикне още повече и осъзнавам, че ще ми липсва, ще ми липсва навика да бъда с него. Той ми говори за семейство, деца и имам чувството, че вече просто иска да си намери някоя, която да го дари със семейство. Замислям се за това как след това ще бъда само една прослужница с монотонно ежедневие, неоценена от супруга си. Бих се зарадвала на това да откъсне малко цветенце от поляната през която минаваме и да ми го подари с мили думи, но не при нас не се случва нищо подобно. Не искам да живея такъв живот още по-малко, че сега съм на 20 години.(той е на 27) Все пак една връзка трудно би се поддържала, ако няма нещо на което да се крепи, ако няма нещо заради което да си заслужава да бъдеш с този човек.
Моля Ви дайте ми съвет как да постъпя. Има ли смисъл изобщо да продължавам с тази връзка и всяка вечер преди да заспя да се измъчвам от мисли по нея?

Баща Ти
07-27-2013, 21:36
Оженете се и живейте с децата си в малък панелен апартамент. Той ще работи битова работа, ти ще си нископлатена. Всичките ви пари ще отиват по малчуганите, него ще го е яд и ще удавя мъката в ракия. Пиян ще бие теб и децата...



... тогава всичко ще е пълноценно.

Azoria
07-27-2013, 22:58
Ако не си щастлива - няма смисъл. Но се замисли, че във всяка връзка се правят компромиси и ако това е нещото, върху което се фокусираш никога няма да си щастлива. Замисляла ли си се,че и ти може би не си перфектна, но той те обича въпреки това?
Това, че някой не е романтичен и идеен не е чак такъв проблем, според мен, но както казах вече важното е ти как усещаш нещата.

btw... замислих се как, ако минавайки покрай някоя ливадка приятелят ми се пресегне и откъсне някое цвете, за да ми го подари, това повече би ме натъжило, отколкото да ме зарадва :lol:

102
07-28-2013, 05:41
Искаше просто да споделиш, нали...? Най-сетне свестна тема.. алелуя.
Не ти трябва съвет. И сама можеш да си го дадеш, според мен.
Аз смятам, че трябва да му намекнеш за романтиката и за нещата, които те притесняват. Дори да не си пада по романтиката, ако е интелигентен.. трябва нещо да му защрака под капачето..
Тва с четирите месеца ми е непонятно....

Joker Simone
07-28-2013, 14:12
Оженете се и живейте с децата си в малък панелен апартамент. Той ще работи битова работа, ти ще си нископлатена. Всичките ви пари ще отиват по малчуганите, него ще го е яд и ще удавя мъката в ракия. Пиян ще бие теб и децата...



... тогава всичко ще е пълноценно.

Винаги ме разсмиваш :D

ledenakrasota
07-28-2013, 14:34
Чувства се достатъчно зрял за семейство, но не и за връзка. Смисъл тази връзка трябва да се поддържа по някакъв начин, а не просто някоя да ти народи деца и а ти чисти и готви. Наскоро имаше статия, че по-възрастните мъже съкращават живота на жените си, които са оста по-млади от тях. Това обаче не се отнася до всички такива двойки. При едните младата жена ги кара да се чувстват подмладени и не спират да й показват любовта си, дори да е нещо смотано. Други без значение възрастта си търсят чистачка, ако им роди и едно дете, за което тя да се грижи естествено, ще е още по-добре. Ще си има другарче. На всичкото отгоре ще му се води баща. Твоят човек е май пасивният във връзката.
По-добре поговори с него и не си мълчи. Може да приема паса ти за съгласие и след време, ако вече не го прави да ти слага думите, които иска да чува в устата ти. Не се оставяй. :)

nikoleta93
07-28-2013, 15:01
Леле, толкова ли сериозни могат да бъдат нещата наистина? Проссто не знам как да започна темата. Не искам да си мисли, че съм лигла.

ledenakrasota
07-28-2013, 16:23
Леле, толкова ли сериозни могат да бъдат нещата наистина? Проссто не знам как да започна темата. Не искам да си мисли, че съм лигла.

Какво значи лигла? Нормално е да говорите за проблемите си, нали?

spopi
07-30-2013, 05:50
Намекни му за това което искаш се пак той вече гони 30 е нормално да мисли за семейство. :smt023