PDA

View Full Version : Внезапни, продължителни болки в сърдечната област



CuzYouLoveMe
07-28-2013, 13:09
Здравейте, от известно време (някъде от 3 месеца, може и повече, не знам) започнаха да ми се появяват болки в сърдечната област.От няколко седмици ги усещам абсолютно всеки ден - понякога ги усещам точно на сърцето (усещам го как бие, много боли, изтръпвам цялата) и при опит да вдишам въздух ме заболява много повече.Обикновено трае няколко секунди.Болката е остра, режеща, силна, особено като вдишам.Друг път болката се пренася в средата и малко по - надолу.Усеща се като спазъм, преди малко го получих и не можех да вдишвам около минута, имах чувството, че ще припадна, задушавах се, свих се и не можех да се изправя, защото ставаше още по - зле, не можех да ходя.Свих се на леглото и ми мина за не повече от 10 секунди (след като си легнах).Болката е постоянна, но периодично, на няколко секунди, става много по - силна, след което отново става по - слаба и така.Обливат ме горещи вълни през това време.Да кажа също, че не съм с наднормено тегло, 50 кг съм, 165 см.Имам ниско кръвно и не се занимавам много - много със спорт.Болките се появяват както в състояние на покой, така и докато ходя например.Но тези, които се появяват докато си почивам са много по - силни, продължителни, неприятни.Според вас на какво се дължи?Да посетя ли кардиолог?

Deadlock
07-28-2013, 13:19
Отиди при личния ти лекар и той ще прецени. Няма смисъл да питаш тук, няма смисъл и да се чудиш. :Р

Успех!

pepa97
07-28-2013, 13:32
лекар !

mlf
07-28-2013, 13:41
Отивай при личния и после с направление при кардиолог .. няма какво да чакаш :)
Успех и дано не е нещо лошо и опасно :)

lamer4e7o
07-28-2013, 14:06
Пушене? Пиене?

Пробвай да поспортуваш, не е нищо лошо, повярвай ми!

vladyman
07-28-2013, 17:07
Отиди на кардиолог, най-вероятно ще се наложи да отидеш и на гастроентеролог, защото това което описваш са класическите симптоми на heartburn, коeто всъщност не е проблем на сърцето, макар че се усеща сякаш че е.

DisappointedDreamer
07-28-2013, 17:35
Отиди на кардиолог. Аз изпитвах абсолютно същото нещо и все още си го изпитвам. Отидох в трета градска, при др Велковски (ако си спомням правилно), направиха ми ехокардиография и се оказа, че всичко ми е нормално, но пък за сметка на това имам много еластична клапа (някаква :Д), която при емоционална възбуда започва да бие по-силно. Оттам идва и звукът, затрудненото дишане и болката. Също така каза, че като ме свива да не стоя на едно място, а да се движа. Спортът бил особено важен.

Успех!

yakuza_
07-28-2013, 17:38
Звучи като крампи, ама чак толкова време. Макар че аз имах 1 година на клепача всеки ден и е дразнещо.

nqmaznacheniee
07-28-2013, 19:43
Отиди на кардиолог. Аз изпитвах абсолютно същото нещо и все още си го изпитвам. Отидох в трета градска, при др Велковски (ако си спомням правилно), направиха ми ехокардиография и се оказа, че всичко ми е нормално, но пък за сметка на това имам много еластична клапа (някаква :Д), която при емоционална възбуда започва да бие по-силно. Оттам идва и звукът, затрудненото дишане и болката. Също така каза, че като ме свива да не стоя на едно място, а да се движа. Спортът бил особено важен.

Успех!

А това вредно ли и трябва ли да се лекува ? Щото имам абсолютно същия проблем :D

DisappointedDreamer
07-28-2013, 19:52
^Еми, не е вредно и нищо по-особено не трябва да се прави или пие. Ако спортуваш, обаче, ефектът се понижава. Т.е., спира да те боли. Така ми го обясниха на мен :Д

nqmaznacheniee
07-28-2013, 19:59
все пак е добре да отида на доктор и да се уверя дали е от това :D Преди време ходих и ми направиха кардиограма обаче казаха, че всичко е нормално и се отказах да искам др. изследвания 8-)

FuCKkK13
07-28-2013, 20:04
при личния,направление за кардиолог и посещение при него колкото може по-скоро

DisappointedDreamer
07-28-2013, 20:09
все пак е добре да отида на доктор и да се уверя дали е от това :D Преди време ходих и ми направиха кардиограма обаче казаха, че всичко е нормално и се отказах да искам др. изследвания 8-)

Ами, отиди, да. На мен ми казаха, че по принцип хората, които имат този проблем са доста еластични. На Нешка Робева момичетата, половината са имали този "проблем". В допълнение - този проблем е често съпроводен с прави стъпала - т.е. родените са с минимална или никаква извивка на стъпалата на краката си.

kalpazanka
07-29-2013, 06:58
^Пролапс на митралната клапа ли?

DisappointedDreamer
07-30-2013, 19:36
Не са ми говорили в такива термини, не знам :Д

DisappointedDreamer
07-30-2013, 19:41
Надали е това, Калпазанке. На мен ми казаха, че е нещо нормално и, че не се нуждая от лечение и тинтири минтири.

CuzYouLoveMe
08-04-2013, 19:51
Благодаря много на всички :)

skornex
08-05-2013, 04:33
Ако бях на твое място нямаше да пиша във форум а вече щях да бъда при лекаря си ;)

No5
08-05-2013, 14:31
... при опит да вдишам въздух ме заболява много повече.Обикновено трае няколко секунди.Болката е остра, режеща, силна, особено като вдишам...

Болят те междуребрените мускули, не сърцето, спокойно.