PDA

View Full Version : Реших да...



Lilanda
07-28-2013, 20:27
...послушам съвета на 102 и да направя тема, в която да си излея душата пък може да вземе и да ми олекне. :D
Единайсет дена. Периода, в който добри и лоши моменти се редуваха и редуваха. Всичко започна, когато се скарах с най-добрия си приятел ден преди да замине за Италия. Не, всъщност като се замисля всичко започна ден преди това, когато той се контузи. Както и да е..Да речем, че е започнало в деня на скарването. Сджавкахме се за едното нищо и той си легна. На другия ден осъзнах, че съм попрекалила малко. За съжаление нямаше как да му се извиня-вече беше заминал и тъй като бяхме скарани, нямаше причина да влиза нито във фейсбук, нито в скайп, а дефакто друга връзка с него нямам. Тоест една седмица притеснения за това как е, къде е, какво прави, с кой е и т.н. През тази една седмица срещнах един човек...или по-точно подновихме контакт. Оказа се, че се е променил толкова много. Той беше нещо като лъч светлина в тази ми 'лоша седмица'. Влюбих се в него бързо. Влюбих се е доста силно казано, но да речем, че имам доста силни симпатии. Излизахме 3 дена подред по 3-4 часа, след което той замина с техните за Мелник. Пишехме си всеки ден. Беше толкова прекрасно. Той започна да ми дава напразни надежди...или аз сама си ги давах..знам ли. Няколко дена след като той замина за Мелник, единствения ми останал близък човек тук и по-точно най-добрата ми приятелка отиде в София. И си останах самичка тук. Успокои ме това, че Георги в четвъртък се връщаше от Италия и щяхме да се оправим. Още по-леко ми стана, когато в деня, в който се върна ми писа сякаш нищо не е ставало. Писахме си за това как е прекарал и аз бях толкова щастлива, че си е тук вече. Каза ми, че е влюбен и че има голям шанс с въпросното момиче. Толкова много се зарадвах за него. С течение на времето обаче разбрах, че това си има и минуси. Започна да ме пренебрегва заради нея, дори не ме изслушваше. Започнех ли да говоря нещо тъжно ме прекъсваше и казваше, че не му се слушат тъжни неща. Тъй като тогава си говорехме по скайп, ми каза, че иска да види усмивка на лицето ми и да спра да мисля простотии. Реших да млъкна, да му дам желаната усмивка и да го оставя той да говори. Видях го, че се опитва да ме развесели и дадох всичко от себе си да не му показвам тъгата си. Хубаво, но това не оправи нещата. Продължавах да си мисля всякакви глупости. Все пак му благодаря страшно много, че се опита да ми помогне. Тогава си помислих, че всичко е постарому и все още той е човекът, който дава всичко за мен, въпреки това, че е влюбен. Да ама не. Днес с въпросното момиче излезнаха и като се прибра ми каза, че са се сгаджосали. Толкова много се зарадвах за него. Накарах го да ми разкаже какво е станало, а той в отговор ми каза "Това ти стига.". Окей, между тях си е. Щом е решил, че не иска да каже повече...През целия ден не ми обръщаше никакво внимание. Не се сещаше за мен както преди. Аз го накарах да ми обещае, че това че си е намерил приятелка няма да попречи на приятелството ни, а той ми отговори "Знаеш, че си ми като сестра. Нищо и никой не може да попречи на приятелството ни.". Някак си не повярвах на тези думи. Чувствам, че се отдалечава от мен, а това ме разкъсва отвътре. Опитах се да му кажа, че се чувствам ужасно от това, че се отдалечава. По-скоро му намекнах, а той в отговор каза, че иска да ме види щастлива и да изкарам лошите мисли от главата си.
Ревността...любовта към другото момче...липсата към най-добрата ми приятелка...Не знам кое надделява.
А Той..Днес и реши, че трябва да ми досъсипе деня като ми каже, че не е сигурен в чувствата си, но сме щели да си го доизясним като се прибере. Хубаво..Направо чудесно. А като се замисля това са само половината от нещата, които са ми на главата в момента. Здравословни проблеми, проблеми с телефона, баща ми също има здравословни проблеми. Утре трябва да стана в 6, за да отида ПЕШ до Слънчев бряг и да се върна до 7:30 в нас. -_- П-Е-Р-Ф-Е-К-Т-Н-О. Няма що...

Lilanda
07-29-2013, 06:20
Пфф...Пожари, катастрофи...На какво ли не се нагледах тая сутрин. Трябва да започна да мисля по-оптимистично на нещата...Имам си...Какво си имам всъщност? Точно в момента май си имам само лаптопа. Еее пак е нещо, нали? ... Нали? Май ми трябва занимание. Четенето отпада, поне докато не реша точно какво ми се чете. Психология? Любовен роман? Фентъзи? Фантастика? Или пък Стивън Кинг? Оо, не мога да реша. Както и да е. Да речем, че четенето за сега отпада. Какво да правя тогава? Някой филм? Мне..Пак трябва да избирам какво ми се гледа. Добре тогава музика. Да отскоча до нас да си взема китарата? Да това ще е. Идеално. Нека първо намеря нещо, което да изсвиря после.
Май пишейки си събърам мислите по-добре. А още по-добре става когато знам, че има с кой да споделя написаното дори и никой да не ме отрази. :D Май от тук нататък тази тема ще ми е нещо като отдушник. 8-)

102
07-29-2013, 09:54
Бра'о. Ама здравословните проблеми (твоите и на баща ти) да ги сложиш до проблемите с телефона....

Lilanda
07-29-2013, 10:23
Бра'о. Ама здравословните проблеми (твоите и на баща ти) да ги сложиш до проблемите с телефона....
Малко глупаво наистина...
Просто ми беше изнервено и изброявах без да се замисля много. :)

П.С.: Благодаря ти за съвета! :D Олекна ми мъничко след изписаното. 8-)

AnarchyBoy
07-29-2013, 10:24
Споделената болка е половин болка, they said.. 8-)

Lilanda
07-29-2013, 10:33
That's right! 8-)

Lilanda
07-29-2013, 16:18
Темата отдушник...май днес за втори път ми се налага да излея мислите си в нея..Нда..
Самота...Така се чувствам в момента-изключително самотна. Макар всички да се сетиха за мен точно сега продължавам да се чувствам самотна. Нищо не е както преди и няма да бъде..май. Надявам се промяната да се дължи на това, че е изключително влюбен, ама май само с надеждите ще си остана. Дано не де. Но имам чувството, че си е така. От единствения, който ме разбира той за отрицателно време се превърна в единствения, за който ми е адски тежко. Макар и да знам, че е с мен. Не знам защо се получава така. А още по-тъпото е, че ме е страх да му кажа как се чувствам, защото знам какво ще стане-ще започне да обръща повече внимание на мен отколкото на нея и ще провали връзката си. Познавам го и знам, че точно така ще направи. Защо всичко е толкова скапано? >.<

102
07-29-2013, 19:09
Изключително криво ми е, и сигурно по-самотно от на теб. Но когато влезна в темата ти и почета малко ми олеква.

Lilanda
07-29-2013, 23:24
^Радвам се, че темата ми отдушник помага на някой. ^.^
2 часа е. Една дума описва идеално настроението ми в момента- кап-на-ла. Умората ме убива и имам огромна нужда от сън, но просто не мога да заспя. Искам да заспя и да не се събуждам със седмици. 8-) Само дето не мога. Отново всевъзможни мисли препускат през главата ми. Отново искам утеха, а я намирам само тук-при вас. :) Всъщност, учудващо доволно ми е, че създадох темата. 8-) Туко-що осъзнах нещо-твърде много искам. Сякаш всичко, което до сега казах е "искам това, искам онова" или "нямам това, нямам онова", или "липсва ми това, липсва ми онова". Все неща в тоя дух. Май проблема в това, че не получавам каквото искам е, че не давам достатъчно в замяна. Само искам, а в отплата за исканото не давам нищо...Добър напредък. Сега трябва само да поправя тази моя грешка. И определено оптимистични мисли..оптимистични мисли...Нищо няма да ми помогне повече от тях. Нали? :-D

Azoria
07-29-2013, 23:49
Последните ти два поста не ги прочетох. Уморяваш ме :D

За 11 дни яко си се вкарала във филма. Съветът ми е - не взимай всичко твърде насериозно.
И един въпрос... Създала си тази тема, за да се оплачеш от взаимоотношенията с най-добрия ти приятел, предимно. Сигурна съм, че дори не си се и замислила, но дали темата е в правилния раздел? (: Намек е :lol:

Lilanda
07-29-2013, 23:56
Всъщност целта на темата беше по-скоро нахвърляне на всевъзможни чувства на едно място. Дефакто наистина в момента най-големият ми проблем е най-добрият ми приятел, та може би затова в темата пиша главно за взаимоотношенията си с него.
Иначе, благодаря ти за съвета. Сега като се замисля взимам нещата твърде насериозно, наистина. :)

Azoria
07-30-2013, 00:13
А намека ми не го схвана или съзнателно отбягваш въпроса? ;Д

Lilanda
07-30-2013, 00:19
Съзнателно е признавам си. :lol:

Azoria
07-30-2013, 00:28
Значи не го приемаш точно като приятел? Това обяснява доста от филма.

Lilanda
07-30-2013, 07:40
Всъщност вече и аз не знам като какъв го приемам. Объркано ми е. Знам само, че не искам да го изгубя, а чувството че се отдалечава от мен (или поне така го чувствам..снощи поговорих с него и той каза, че няма нищо подобно) ме кара да си задавам милиони въпроси, а отговорите не се появяват. По-скоро изникват нови и нови въпроси, а някои дори ме карат да се връщам до първите и така се въртя в един омагьосан кръг. Искам да спра да мисля за това и просто да си ми е както преди..В смисъл да се отпусна и да не позволявам лоши/тъжни мисли да нахлуват в главата ми, но нещо не ми се получава...

Azoria
07-30-2013, 08:02
Изясни се какво изпитваш към него най-вече. После го мисли останалото. :)