PDA

View Full Version : Не се ли отегчавате от дългите "романтични" връзки ?



SkiCatA
07-29-2013, 12:48
При моята ситуация се получава така, че имам "сериозна" връзка от някъде година и 4 месеца и до такава степен ми е дотегнало от нея и постоянно се караме .... И като се замисля - някой може ли да ме убеди защо правим всичките тези жертви с цел да запазим една връзка от която самите ние се измъчваме и т.н. Сигурен съм, че има и други подобни теми в интернет, но искам да видя малко по-актуални мнения за това, как стоят нещата във вашите взаимоотношения ! :) :) :)

Chacho
07-29-2013, 12:51
Ти имаш проблем с тва, че е дълга връзката или с тва, че е романтична?

102
07-29-2013, 12:51
Привързаност ? Липса на желание (мързел) за търсене на нов обект на чувствата ни ? Упоритост ? Глупост ?

SkiCatA
07-29-2013, 12:57
Ти имаш проблем с тва, че е дълга връзката или с тва, че е романтична?
С това, че отегчителна!

Chacho
07-29-2013, 13:01
Ох, мързи ме да разпитвам.

Ако те отегчава, няма смисъл от връзката, ама и вината си е изцяло ваша, че се е превърнала в такава. Усилията не трябва да се хвърлят в крепенето на нещо изкуствено, а трябва да ги насочиш към това да виждаш естественото спонтанно щастие и да се научиш да му се наслаждаваш. С една нагласа може първото "обичам те" да ме отегчи, но с друга нагласа - и 500-ното да ме направи щастлив.

pandabear
07-29-2013, 13:03
'що романтични е в кавички?
аз лично бих се отегчила от връзка, в която няма никакво развитие, нищо ново/интересно, никакъв прогрес и прочие.

102
07-29-2013, 13:08
'що романтични е в кавички?
аз лично бих се отегчила от връзка, в която няма никакво развитие, нищо ново/интересно, никакъв прогрес и прочие.

Да де, ама един уточняващ въпрос.. имала ли си такава връзка ?

pandabear
07-29-2013, 13:11
^ все още не, но съм сигурна, че с времето много от нещата ще започнат да се повтарят и трудно ще бъда впечатлявана

102
07-29-2013, 13:13
Някои неща трябва да ги преживееш.. мнението е хубаво нещо.

AnarchyBoy
07-29-2013, 13:15
Ох, мързи ме да разпитвам.

Ако те отегчава, няма смисъл от връзката, ама и вината си е изцяло ваша, че се е превърнала в такава. Усилията не трябва да се хвърлят в крепенето на нещо изкуствено, а трябва да ги насочиш към това да виждаш естественото спонтанно щастие и да се научиш да му се наслаждаваш. С една нагласа може първото "обичам те" да ме отегчи, но с друга нагласа - и 500-ното да ме направи щастлив.

+1
Чачо говори умно, слушайте го!

pandabear
07-29-2013, 13:20
Някои неща трябва да ги преживееш.. мнението е хубаво нещо.

кое трябва да преживея?

AnarchyBoy
07-29-2013, 13:23
кое трябва да преживея?

Доста неща.. Казвам ти го като човек с известен опит..
Всеки от нас е "дете" докато не му се случат някой неизбежни неща, след които гледа на живота по различен начин.

102
07-29-2013, 13:24
Да си или била в такава връзка ? Да се е стигнало до такъв етап на взаимоотношенията ви ?

Azoria
07-29-2013, 13:30
Замисли се дали обичаш човека до теб и искаш да остане част от живота ти. Прави ли те щастлив, удовлетворява ли нуждите ти, можеш ли да си представиш как създавате семейство? За тези неща си струва да пренебрегнеш малките караници и да опитваш да не превръщаш връзката си в ад. Но щом се отегчаваш от връзката с някого - явно просто не е твоя човек.

pandabear
07-29-2013, 13:31
лично аз съм такъв човек, че не бих позволила да се стигне до такъв етап..

102
07-29-2013, 13:36
Всички така казват.

AnarchyBoy
07-29-2013, 13:40
Всички така казват.

Не виж, наистина има такива, но са единици, може пък тя да е от тях, но според мен тва е двустранно, така, че не зависи само от единия череп, ми и от другия..

pandabear
07-29-2013, 13:44
и също така всички, като автора на темата си мислят, че при вързка продължила повече от година, са влюбени и привързани тоооолкова много, че са способни на всякакви 'жертви' в името на голямата любов. айде моля ти се.. или позволяваш да се стигне до такъв етап или не, ако го позволиш, то значи не си заслужава да се продължава въобще, теглиш чертата и това е.

102
07-29-2013, 13:45
Не виж, наистина има такива, но са единици, може пък тя да е от тях, но според мен тва е двустранно, така, че не зависи само от единия череп, ми и от другия..

А може би просто я провокирам, защото ми е интересна ?

XTREMEFREERIDE
07-29-2013, 13:48
тва е двустранно, така, че не зависи само от единия череп, ми и от другия..
Бързо да се съглася с това. :)

По темата: Това дали ще търпиш подобно нещо зависи от това доколко си готов да го търпиш. Искам да кажа - в сериозните взаимоотношения с който и да било човек, трябват компромиси. Без значение любим, приятел, майка, баща, брат, сестра, етк. Няма как, според мен, да искаш дълготрайна връзка с даден човек и да не си готов да поизтърпяваш някои неща, които много, много не ти се нравят. От време на време, разбира се. Ако стане ежедневие, значи има проблем.

AnarchyBoy
07-29-2013, 13:52
и също така всички, като автора на темата си мислят, че при вързка продължила повече от година, са влюбени и привързани тоооолкова много, че са способни на всякакви 'жертви' в името на голямата любов. айде моля ти се.. или позволяваш да се стигне до такъв етап или не, ако го позволиш, то значи не си заслужава да се продължава въобще, теглиш чертата и това е.

+1 :D

SkiCatA
07-29-2013, 13:56
и също така всички, ---- като автора на темата си мислят ----, че при вързка продължила повече от година, са влюбени и привързани тоооолкова много, че са способни на всякакви 'жертви' в името на голямата любов. айде моля ти се.. или позволяваш да се стигне до такъв етап или не, ако го позволиш, то значи не си заслужава да се продължава въобще, теглиш чертата и това е.

Никога не съм твърдял подобно нещо !

FuCKkK13
07-29-2013, 15:32
С това, че отегчителна!

значи вече нито е връзка,нито романтична.. щом чак човека до теб те отегчава просто прекратявате отношенията си

DisappointedDreamer
07-29-2013, 15:46
Дълга връзка не е синоним на скучна такава. Чачо е прав - във вас лежи вината.


. И като се замисля - някой може ли да ме убеди защо правим всичките тези жертви с цел да запазим една връзка от която самите ние се измъчваме и т.н.

Относно това - "всичките тези жертви" (което, впрочем, не разбирам напълно; би ли уточнил какви жертви?) се правят с цел да продължи една връзка, в която двама човека (да) се чувстват прекрасно.

Обобщение: като не ти харесва, не си влюбен, и т.н., приключваш връзката и готово. Дали ще положиш усилия да я превърнеш в това, което беше в началото и дали ще успееш, са си допълнителни детайли. Но в никакъв случай не си мисли, че дългата връзка означава монотонност и растяща омраза/недоволство между двамата индивида.

CoockieMonster
07-29-2013, 16:51
Ако я няма тръпката забрави за бъдещето на тая връзка.

SpiritInBlack
07-29-2013, 17:12
Рядко продължават толкова много , че да са монотонни :D Сериозно, самите вие трябва да сте бахти скучните, за да ви отегчава прекараното време с половинката. Толкова много неща може да започнете да правите заедно, лесно е да откриете какво ви харесва.

AnarchyBoy
07-29-2013, 17:14
Ако я няма тръпката забрави за бъдещето на тая връзка.

Целта е да не позволяваш на тръпката да си замине.. :)

XTREMEFREERIDE
07-29-2013, 17:19
Целта е да не позволяваш на тръпката да си замине.. :)

Но както ти сам каза - едностранен процес не жъне успехи тук. Трябва си борба и от двамата, само дето не един срещу друг, а в една посока. Всяка връзка си има ups&downs, просто трябва да се научим да се справяме с тях за(-)едно. Не е много сложно ако си напълно сигурен, че искаш да се бориш с точно този човек, за точно тази връзка.

AnarchyBoy
07-29-2013, 17:22
Но както ти сам каза - едностранен процес не жъне успехи тук. Трябва си борба и от двамата, само дето не един срещу друг, а в една посока. Всяка връзка си има ups&downs, просто трябва да се научим да се справяме с тях за(-)едно. Не е много сложно ако си напълно сигурен, че искаш да се бориш с точно този човек, за точно тази връзка.

Ндам, много правилно..
Но ако и 2-мата си пасвате като характери и искате да се борите, никога няма да оставите тръпката да си замине, или ще я оставите, но вече ще сте на по 50, с 2 дечица, а дай боже и внучета.. :lol:

CoockieMonster
07-29-2013, 18:49
Това ми напомня да попитам, как да запазим тръпката? До автора: Извинявам се, че използвам темата ти, ако имаш нещо против ми кажи да си направя нова тема. :) :) :)

psychopath
07-29-2013, 22:32
Трябва много да съм лапнал въдицата...

tori
07-29-2013, 22:43
Миии... не се отегчавам. Гледам да разнообразявам времето с него, да се уча да го обичам по нови начини. И всеки път намирам нещо ново в него. И това, че е твърде логичен и последователен ме изнервя, но аз тъпо и упорито продължавам да споря. Спора никога не ми омръзва.

Azoria
07-29-2013, 23:22
това, че е твърде логичен и последователен ме изнервя

Но това е толкова хубаво. :( :D

Cloud9
07-30-2013, 14:11
Щом те отегчава-бягай! Една година не е много дълъг период.Но щом за толкова сте се изчерпали е по-добре да се разделите сега вместо да чакате да остареете и да се намразите за пропуснатите шансове

tori
07-30-2013, 15:40
Но това е толкова хубаво. :( :D
Не е, повярвай. Все едно излизам с програма.

balu4ka
07-31-2013, 08:56
Миии... не се отегчавам. Гледам да разнообразявам времето с него, да се уча да го обичам по нови начини. И всеки път намирам нещо ново в него. И това, че е твърде логичен и последователен ме изнервя, но аз тъпо и упорито продължавам да споря. Спора никога не ми омръзва.

Твоето мнение най се доближи до моето : )
Всеки трябва да прави компромиси,вслчая връзката се гради точно на това.Нека кажем от няколко компнента,но определено двамата души трябва да имат силите и желанието,за да я опазят и всеки път да постигат нещо ново с нея,а именно във взаимоотношенията си.Стига да го искат .

Jaune
07-31-2013, 21:07
Абе, не знам. Аз като си дам сметка колко съм се променила за няк'ви ник'ви 7 месеца... намерих се по нови начини, виждам някои неща по-различно (за други още се уча). Връзката според мен много носи и в графата "опознаване на себе си", освен опознаване на другия. А и никога не можеш да кажеш, че познаваш някого на 100% и че няма с какво да те изненада, и че няма как да се разнообразите.