PDA

View Full Version : Възпаление от пиърсинга ли е ?



mucinka95
07-29-2013, 18:42
Здравейте на всички , знам че не сте лекари , но някой ако има някаква представа , ще съм му благодарна ако ми каже какво може да е . Та става въпрос имах обеца на пъпа около 2 години , възпаляваше се доста често , но и пръсках оксикорт и всичко се оправяше . Преди 1 седмица много ме болеше и я извадих , да я промия хубаво със спирт , когато я извадих обаче заедно със нея излезна малко и нещо не знам точно как да ви го обесня ... беше като спагета , но много по -тънко и кърваво , може да ви се стори смешно , но буквално преличаше на малка спагетка.... Не посмях да го извадя , защото ми стана гадно и ми прилоша и така го оставих . Някой знае ли някаква част или зона от пъпа , която има такава подобна форма ? ..... Не съм сложила обицата все още .. чудя се дали да го махна това или е част от тялото и какъв лекар да посетя относно това ?

divakaa_3445
07-29-2013, 19:31
Това ти е пъпната връв :D (сори не се сдържах)

LadyTerrible
07-29-2013, 21:10
Отивай на лекар!

tori
07-29-2013, 22:58
Сложи обецата да не се затваря дупката и мини през лекар. Може да не е опасно, но трябва да се види.

mucinka95
07-31-2013, 12:18
ето става въпрос за това червеното , като топче което е
http://prikachi.com/images.php?images/522/6393522n.jpg

No5
07-31-2013, 16:46
засъхнала гной и кръв ще да е било
възпалило се е, махни обицата и го остави ден-два да се поуспокои

Smrazqvashta
07-31-2013, 17:47
Това, което описваш, като "спагета" звучи, като гной. Общо взето няма какво друго да е там.
А червеното, просто ти е възпалено мястото и се е зачервило. Прави промивки по често и си вземи мехлемче.
Ако не се оправи, отиди на лекар.

tori
07-31-2013, 18:16
Изглежда като нарастващ келоид. Отиди при лекар.

nevermind...
07-31-2013, 18:25
Може да е черво. О.о

mucinka95
07-31-2013, 19:48
Да ви кажа честно , не искам да хода на лекар . Ходих при една преди време пак ми се беше възпалило , тя разглежда дупката и вика че нищо и нямало . А мен супер много ме болеше и беше посиняла дупката . Каза че може да е от обецата и да съм я била сменила със сребърна или златна . Тя била дупчила на някво момиче езика забележете със сребърна обеца !! и след 1 седмица идва вика и целия и език подут , не може да говори та 2 месеца се възстановявала в болница . За това нещо им нямам вяра на тия лекари ... то ми тече гной и ме боли , и цялата дупка е синя и подута тя ми вика , че нищо и нямало .....

aniezina
07-31-2013, 20:21
Свали я за малко и прави промивки с лайка или смрадлика, но не от тези с филтрите а от аптеката си купи билка. На опаковката е описано как да си приготвиш разтвора за промивка. Не знам с какво можеш да го мажеш, аз не бих го мазала с нищо, само промивки, после подсушаване и пак така. Но колкото и да не им имаш вяра ако не отмине отивай на лекар, инфекциите не са шега работа.

muaa.
07-31-2013, 20:58
Извади си обецата, купи си от аптеката Неомицин (9,70 лв.) за няколко дни ще го изхрани и ще зарасне.

skornex
08-02-2013, 01:25
Аз имам на веждата същите проблеми , отиди на доктор ще ти го промие и ще ти даде там някакво лекарство незнам за теб но мен ме болеше много не го пожелавам на всеки :(