PDA

View Full Version : Края на дълга връзка..



druzilla
07-29-2013, 19:15
С приятеля ми бяхме заедно 9 месеца,харесах го още в деня,в който се запознахме и може би не е много време но,той е първото ми сериозно гадже,с него беше първата ми целувка,първото момче,което запознавам с родители ми и първия ми в много отношения(но не сме правили секс,само да отбележа).Никога не съм била толкова близка с момче,дори и с най-добрите ми приятелки не съм толкова близка,като цяло се чувствах комфортно да направя всичко пред него.Свикнах да му споделям абсолютно всичко,можех да говоря с него за абсолютно всичко,можех да му се обадя по всяко време,дори и през нощта и съм го правела и той винаги е готов да ме изслуша.Не мога да кажа,че беше перфектния,даже в много отношения имаше огромни недостатъци,наранявал ме е много,лишавала съм се от много неща заради него,понякога си мислех,че го мразя и че искам да се разделя с него,че така ще съм много щастлива..Но ето че сега се налага да се разделим по много причини..Той казва,че изобщо не иска и да ме познава вече.Ние сме в едно у-ще и дори там свикнах да съм постоянно с него,сега не знам какво ще правя и как ще го виждам всеки ден.Когато ме е ядосвал съм си мислела как искам друго гадже,но сега чувствам,че не мога да погледна друг,че никога няма да съм способна да обичам отново.Не мога да приема,че вече ще трябва да живея без неговите целувки,прегръдки без да ми казва "обичам те" , нямам желание за нищо,искам просто да легна и да умра..Та въпроса ми е как се преодолява това?Как да се оттърва от навика да му се обаждам всяка сутрин и от нуждата да чувам гласа му?Как да забравя всички хубави моменти и мечтите,които съм имала за общото ни бъдеще?Как да приема,че човека,с който съм вярвала (доста глупаво и наивно от моя страна) , че ще бъда завинаги вече не фигурира в живота ми?

TheBeliever
07-29-2013, 19:24
Време и трезва преценка.

Нареви се един-два пъти на воля. Поглези се с нещо вкусно, излез с приятелки, купи си дрешка, отиди на козметик - достави си удоволстие.

Не се вкопчвай в спомените. Не се опитвай да идеализираш него или връзката ви. С края на една връзка не свършва света, дори и така да ти се струва в момента.

Ще го преживееш.

AnarchyBoy
07-29-2013, 19:41
Време и трезва преценка.

Нареви се един-два пъти на воля. Поглези се с нещо вкусно, излез с приятелки, купи си дрешка, отиди на козметик - достави си удоволстие.

Не се вкопчвай в спомените. Не се опитвай да идеализираш него или връзката ви. С края на една връзка не свършва света, дори и така да ти се струва в момента.

Ще го преживееш.

+1 ^ Вярвай на нея за тези неща! Тя знае к'во говори, пък и говори правилно, а на теб ти се струва, че е невъзможно сега, но спокойно всичко с времето си! Ще го преживееш..

LadyTerrible
07-29-2013, 19:49
Ще ти е гадно...много ще ти е гадно...но само известно време.Казваш,че сте в едно училище,но до училище има още месец и половина-за толкова време вече ще си се поотърсила.Мой съвет-отърви се от вещите,които те свързват с него като подаръци,картички,снимки(н говорим да ги изхвърлиш,ами да ги скриеш от себе си,събери ги в кашон или кутия и ги скрий някъде,ако имате мазе още по-добре :D),така няма да виждаш спомените си от него всеки Божи ден и да се връщаш назад-това ще ти помогне,повярвай.За обажданията:лично аз,когато трябваше да направя същото като теб изтрих номера на бившия си приятел,за да не го срещам в указателя си и да се сещам за него,същото направих и с всички песни от плейъра си,които ми напомняха за него.Просто зачеркни и ще ти е много по-лесно.Знам,че е гадно,но това е най-лесния начин.Не се оставяй на мъка,отчаяние и болезнени спомени,ами излез навън с приятели,запознай се с нови хора и продължи живота си.Както често се казва : Don`t cry because it`s over,smile because it happened. :)

psychopath
07-29-2013, 22:37
Защо не си му пуснала 9 месеца, бе?

druzilla
07-29-2013, 23:12
Защо не си му пуснала 9 месеца, бе?
И защо да му пускам?На 15 съм и не се чувствам готова за секс.Не знам какво е това всеобщо прието мнение,че като се задържиш с едно момче по-дълго време трябва да му пуснеш.А аз искам да съм сигурна в човека до мен преди да предприема тази крачка,а той,колкото и да го обичах,не ми даваше сигурност.Пък и не мисля,че това има нещо общо с въпроса ми. :)

Azoria
07-29-2013, 23:28
Всеки го преживява рано или късно, колкото и трудно да изглежда с времето просто ще дойде момент когато няма да боли вече. До тогава се фокусирай повече върху хубавите неща и по-малко върху тъгата си. Успех. :)