PDA

View Full Version : Ще се жени....



Your Dream
07-29-2013, 22:07
Здравейте.Пиша в този форум защото имам нужда от съвет и адекватно мнение.Вероятно много от вас ще ме оплюят след като прочетат темата, и може би ще са прави...но все пак ще споделя това което ми тежи.
Преди година се запознах с едно момче, харесахме се от пръв поглед, излизахме, бяхме заедно няколко месеца.Влюбихме се много бързо и бяхме много щастливи заедно.Есента обаче той остана без работа и баща му му предложи да замине при него/той живее в друга държава от много години /, да живее и работи там.Моето момче от начало се дърпаше и не искаше да заминава / главно заради мен / но накрая липсата на пари го принудиха и той замина.Още преди да тръгне прекъсна контакт с мен, каза че не иска да го изпращам на летището защото няма да тръгне и вероятно няма да ми пише защото много ще му липсвам.Но се оказа че и там не му е потръгнало имал е доста проблеми и е решил да се върне.И още с връщането майка му / доста властна натура, а той я слуша много за всичко / го среща отново с бившата му приятелка, аз тогава имах връзка с друго момче и той се събира отново с бившата.Но мама решава че вече и е време да си има внуче а синчето е на години да се жени и го кара да се сгоди за нея, както казах тя знае как да се наложи.И така сега в края на годината той ще се ожени.Междувременно ние започнахме работа на едно и също място и известно време бяхме колеги, после го преместиха в друг офис.Но за краткото време в което работихме заедно аз осъзнах че още го обичам и се чувствам ужасно от факта че ще се жени.Казах му какво изпитвам - реших че трябва да го знае.Той първо се опита да ме излъже че вече няма чувства към мен, но впоследствие ми призна че колкото и да не иска още ме обича, а към годеницата си е безразличен, но трябва да се ожени за нея и се надява след сватбата да бъде щастлив и да му се подреди живота.Аз обаче не мисля че ще е щастлив с нея щом сега е безразличен.
Знам че няма да е щастлив с нея, както беше с мен и много искам да му го кажа
Моя приятелка ме посъветва да му кажа че го обичам и да го помоля да не се жени / колкото и грубо, нагло и егоистично да е / защото според нея сме един за друг, и да го оставя той да реши какво да прави.Но аз не съм убедена че имам правото да го моля за подобно нещо.Не мисля че имам право да разбивам живота на годеницата му и да и отнема щастието и мъжа.Затова ви моля за съвет.Как според вас е по-добре да го оставя на мира или да опитам за последен път да си върна момчето?

marto88
07-29-2013, 22:12
Интересното от историята е, че е бил в чужбина пък не си е намерил жена от там. Жалкар.

Your Dream
07-29-2013, 22:22
Може и да е имал връзка с друга там, но доколкото знам не е...По-интересното е че се жени за бившата, която не обича.Много ме е яд на това момче и на желанието му винаги да радва майка си на всяка цена.А между другото майка му ме харесва /уж :D /

LadyTerrible
07-29-2013, 22:24
Какъв е тоя твоят...няма чувства към момичето,но "трябва" да се ожени за нея,защото мама така му казва...тъпа работа...всеки мъж трябва сам да взима решенията си,особено от такъв характер...звучите малко като сапунка...кажи му на твоя да се стегне и да си опича акъла,за нищо няма да го молиш...ако те обича,ще направи всичко възможно да сте заедно.Ако само те мотае,ще си оплете кошницата и без тебе...годеницата му не ти ще я направиш нещастна,а той..

Your Dream
07-29-2013, 22:30
Доста звучим като сапунка, не малко.Не го разбирам и аз това че майка му взема решенията вместо него.Питала съм го много пъти защо се жени като не я обича и отговора винаги е "Защото така трябва" или "Не съм го решил аз".Не мога да го позная само преди година твърдеше че майка му ще ме приеме като негова приятелка, че тя няма да му се меси в избора и сега ми сервира това.Какво се е случило през тези месеци не знам...Не знам и аз какво да правя, защото това е човека, който обичам и с когото искам да бъда...

tori
07-29-2013, 22:35
Кажи му да си присади топки.

AngelAntichrist
07-29-2013, 23:02
Направи така, че мама да не харесва годеницата вече. Или поне синчето да може категорично да се отврати от нея.
Можеш и да забременееш - хем внуче, хем сватба, хем ще сте заедно.

Или нещо блудкаво и екстремно. Казваш му "Пенчо, ела с мен в Париж, ще се обичаме, никой няма да има власт над нас и любовта ни, а-у".

Azoria
07-29-2013, 23:37
Първо - изобщо не ми се вярва, че ще се жени без да я обича. Това с майка му изобщо не е вариант. Колкото и властен да е човек, за такова нещо няма как да се наложиш до такава степен. Според мен просто не иска да ти сподели, че има чувства към нея. А това "така трябва".. като го прочетох първата ми мисъл бе, че е станал гафа, ако ме разбираш. Може и това да е причина.
Това , което те е посъветвала приятелката ти може да е нагло и егоистично, но имаш право да го поискаш. Както той ще има право да ти откаже, естествено. Но се замисли, че щом се стига до сватба не може да искаш от него да се откаже, за да сте просто гаджета пак. Или знаеш, че искаш този човек наистина, или изобщо не се меси. Ако евентуално го направи ще поемеш голям риск и отговорност с тази връзка.

spopi
07-30-2013, 05:01
Не че нещо но тази годеница пари има ли?

Your Dream
07-30-2013, 14:31
Казах му всичко, което искам.Ефект - никакъв.Пича ще си се ожени и нищо не може да му промени мнението.Може пък и да я обича едва ли заради майка си ще се ожени.На мен ми олекна, знам че съм казала и направила всичко което съм могла за да го спра и вече той си решава.Но честно казано вече нямам сили да се боря за него.Да стоя пред него и едва сдържайки сълзите си да му казвам че искам да бъда с него и да не се жени, а той да ме гледа и да ми казва че ще се ожени ми дойде в повече.Дали има или няма чувства към мен просто не ме вълнува вече - той направи своя избор и ми показа къде стоя в живота му.Мина с номера да си останем приятели и да идва в моя офис да пием кафе, но му казах че за момента няма как да бъда приятелка точно с него, след време може би и да избягва идванията до офиса когато аз съм тук.Благодаря ви за съветите, благодаря че не ме осъдихте задето исках да го разубедя :)) Аз продължавам напред с гордо вдигната глава. :*

tigity
07-30-2013, 14:33
Според мен ти трябва да си намериш някой друг, за да не бъдеш цял живот нещастна с него.Преставяш ли си след години как майка му ще решава вместо него какво ще е по - добре за вас, за вашето собствено семейство и как няма да имате личен живот.Според мен даже си касметлийка, че на време си се отървала.Един мъж който не може да се опъне на майка си за нещо толкова сериозно, което е за цял живот :) не е истински мъж. Ти представяш ли си как ще живее годеницата му ??? ами един ден децата му о.0 ???? Трябва да не съдиш само какво би било добро за него, а и какво би било добро и за теб :) да си с него щаслива и същевременно нещастна в брак ...

TheBeliever
07-30-2013, 14:36
Или историята с "мама ме кара" е пълна глупост, или той наистина е толкова безхарактерен, та да се жени щото мамчето иска така. И в двата случая - не ти трябва такъв типаж.

Takaki Tono
07-30-2013, 15:13
Така е като си намирате някви путки за приятели

misskaprizzz
08-07-2013, 02:04
Най-добре си намери достоен мъж ... мамини синчета под път и над път ... а щом и всичко си му казала ... забравяй за него :)