PDA

View Full Version : ПОМОЩ!!! Той още има чувства към бившата.. Какво да правя?



sunnyyy96
07-30-2013, 12:05
Здравейте! Ходя с едно момче от 3 месеца. Всичко е страхотно. Виждаме се що-годе често. Чуваме се всеки ден. Постоянно ми казва, че ме обича. Мисля си, че е искрен, тъй като е много внимателен и мил към мен. Винаги усеща, когато ми има нещо.. когато е сгафил, ми се извинява докато не му простя.. прави подаръци..изненадва ме.. но има един проблем. Още в началото на връзката ни той ми призна, че е харесвал една от най-добрите ми приятелки, но не са ходили. ( която всъщност ни запозна, а тя си има приятел от година ) Та моят човек я е харесвал преди тя да тръгне с това другото момче ( което пък е негов приятел ). И когато двамата тръгнали, моята приятелка му разбила сърцето. Той ми казва, че това е било отдавна, тя му била най-добрата приятелка... но аз си мисля, че той все още има чувства към нея. Доста често й звъни ( друг е въпросът, че понякога тя не му вдига, защото е с гаджето си.. ) Та.. освен че той доста често я търси, постоянно ме сравнява с нея. Тя можела това, можела онова... Очите й били еди-какви си, защо и моите не били такива. Един ден ми каза "Нали знаеш.. ти не си нея!" ( няма да назовавам имена ) Тогава страшно много се засегнах. Когато сме заедно, често става дума за нея... Преди време много му се бях обидила, че харесва снимки на други момичета във Фейсбук. Той ми обеща, че повече няма да харесва снимки на други..даже отхареса всички, които е харесал след като тръгнахме. ( без НЕЙНИТЕ обаче) Преди няколко дни видях, че е харесал една нейна снимка на плажа... Стана ми супер гадно... Тя си има хубаво тяло.. на снимката изглежда доста надарена ... Радвам се за нея. Самата снимка има много харесвания. Попринцип аз не съм вманиачена по снимки, харесвания и такива глупости. Все ми е тая, честно казано. Работата е, че моите гърди не са много големи и това понякога леко ме притеснява... и сега като видях, че гаджето ми е харесало тая снимка ми стана адски обидно :( Не мога да повярвам. Държи се като разгонен помияр ( с извинение) плакала съм цял час.. Моля ви, посъветвайте ме! Според вас той харесва ли я все още или аз просто съм прекалено ревнива? Мисля да говоря с него, но дори не знам какво да му кажа... Не искам да ме използва като заместител... Но не искам и да късам с него, защото много го обичам и ако го направя няма да се почувствам по-добре... Ще ми кажете, ако още харесва нея, а теб не..тогава защо е с теб.. просто защото не може да е с нея, тъй като е заета.. пък и тя не го харесва.. Вече това започвам да си мисля.. Не вярвам много в това нещо.. приятелство между момче и момиче.. почти сигурна съм, че още има някакви чувства към нея, но не искам да ме използва като лекарство. Не мисля, че е нормално да има нужда да говори с нея толкова често при положение, че има мен.. все едно аз да се чувам всеки ден с момчетата, които съм харесвала преди. Много ми е тежко, а дори няма подходящ човек, на когото да споделя. Досега си затварях очите за всичко това, но просто не мога повече. Убеждавам се, че си втълпявам простотии, но не усещам нещата така. Не мисля, че е редно да търси момичето, което толкова е харесвал преди, като си има приятелка !! Не трябва ли да загърби миналото и да спре да се надява ?

summer_love
07-30-2013, 12:23
Поговори с него. Кажи му какво си мислиш и че не ти е приятно.
btw На колко сте и двамата? :)

Schliwobeatz
07-30-2013, 12:36
Разкарвай го тоя тутманик. Правел ти подаръци и те изненадвал, а иначе може да те измъчва по този начин, така ли?! Остави го да си страда самотен по приятелката ти. Намери си свестен тип, който да те цени, а не да те смазва психически и да ти създава комплекс за малоценност.

tigity
07-30-2013, 14:10
Според мен трябва да му кажеш, че е вр. да забрави др. си "приятелка" и да обърне внимание на настоящата си! Според мен същото така трябва да му кажеш, че това въпросното момиче, на което "досажда" не би трябвало да звани, ЗАЩОТО просто не е редно нито спрями теб нито спрямо приятеля му/ и. А да и м/у мисля, че приятеля ти е с теб за да е близо до нея, но това не е мн. сиг. информация предвит това, че не ви познавам и възрастта ви. Прецени си мн хубаво какво да му кажеш, защото по добре е да сложиш край на нещо такова отколкото да се тормозиш близките месеци или години :)

sunnyyy96
07-30-2013, 14:17
Според мен трябва да му кажеш, че е вр. да забрави др. си "приятелка" и да обърне внимание на настоящата си! Според мен същото така трябва да му кажеш, че това въпросното момиче, на което "досажда" не би трябвало да звани, ЗАЩОТО просто не е редно нито спрями теб нито спрямо приятеля му/ и. А да и м/у мисля, че приятеля ти е с теб за да е близо до нея, но това не е мн. сиг. информация предвит това, че не ви познавам и възрастта ви. Прецени си мн хубаво какво да му кажеш, защото по добре е да сложиш край на нещо такова отколкото да се тормозиш близките месеци или години :)

Не мисля, че е с мен само за да е близо до нея, защото те си бяха приятели много преди да се запозная с него. И тогава пак са се чували редовно.

tigity
07-30-2013, 14:38
Не мисля, че е с мен само за да е близо до нея, защото те си бяха приятели много преди да се запозная с него. И тогава пак са се чували редовно.
Щом мислиш за норм. да се чува с момичето, към което е имал или има чувства ок., но според мен е най - голямата глупост, та той ти казва че тя е по - добра от теб, тва на какво прилича?Но ти си преценяш ... един ден аз няма да съжалявам ти ще съжаляваш

LadyTerrible
07-30-2013, 22:08
Няма да ти казвам "зарежи го",както вече ти казаха,ще ти кажа "дай си сметка".Това момче те тормози повече,отколкото те прави щастлива.Това постоянно да се чувстваш застрашен и комплексиран от гаджето си е пълната мизерия и не го заслужаваш.Няма право да те сравнява с нея,още повече да ти го казва,обидно е ,да и то много.Може да не харесва снимки на други момичета във фейсбук,но нейните винаги ще харесва.Замисли се има ли смисъл да се унижаваш и да се опитваш да му угаждаш още и още и дали той ще си промени поведението.Реши си сама.

ShtrudeL
07-30-2013, 22:45
остави го да си я търси
буквално

Azoria
07-30-2013, 23:55
Първо - сподели му, че не искаш да говори за нея толкова често. И го питай защо тя е специално изключение от харесването на снимките. Наистина е малко обидно да отхареса всички снимки на други, а да харесва нейни полуголи.
Второ - искаш да си с него, нали? Спри с ревността. Тя няма да ти помогне, няма да се почувстваш по-добре или по-сигурна когато си късаш нервите за него. Има нещо в началото на връзките, което впоследствие изчезва май - това, че се наслаждавате изцяло на вниманието си. Например в първите ви дни заедно се радваш като дете на бонбон когато ти се обади просто ей така, когато забележи, че имаш нещо ново, когато ти направи комплимент и т.н. , а след време всичко това се превръща в потребност и липсата те разочарова. И в крайна сметка забравяш да се радваш на тези неща, а трябва. Не се фокусирай толкова върху това нещо, което не ти харесва, а върху всички други неща, които те правят щастлива.

Разбира се, ако когато го помолиш да спре да говори за нея ти спретне някоя сцена - забрави всички глупости, които изписах - наистина не си струва. Но,ако ти даде достоен отговор и усетиш, че наистина иска да е с теб - радвай се и не се тормози. Успех. :)

balu4ka
07-31-2013, 08:41
Самият факт,че ти е казал,че тя е по-добрата и ти няма да си като нея-трябва да ти говори нещо.За него ти винаги ще останеш 2-рият избор,ти готова ли си да бъдеш това?Никой не го заслужава,щом даваш мило и драго,пилиш си нервите и прочие само за да си с него,а на него му е през т'ва,няма за какво да се измъчваш.Нека я търси,нека живее в илюзии,но той не е никакъв приятел и никакво гадже.Чист егоист.
Имай някакво себеуважение,момиче.