PDA

View Full Version : Какво да направя - огромна дилема?!?



SorrowfulQueen
07-30-2013, 16:50
Ето че пак ми се налага да се допитам до вас с надеждата да ми дадете правилния съвет отново. Преди време бях пуснала тема за липсата на интимни отношения с приятеля ми, при година и половина връзка. 6 месеца по-късно има друг проблем, който пак е свързан с това. Взех мерки по въпроса и един ден просто ми падна пердето. Той изглежда не го очакваше и се опита да ме отблъсне, но този път бях по-настоятелна и в крайна сметка го направихме... Има едно голямо "но", след тази случка той започна да се отчуждава от мен, не беше същия като преди, не се държеше вече толкова добре и някак стана дистанциран - отдръпна се от мен и дори ме избягваше за малко. Скоро нещата почнаха да се връщат към нормалния си ритъм с повече компромиси от моя страна и внимателен подход към него. Но проблемът с интимността пак е налице. За разлика от преди, когато съвсем отсъстваше такава, сега я има, но е много рядко и не се чувствам задоволена. Нещо повече, чувствам се нежелана. Всеки път е по моя инициатива (правили сме го 5-6 пъти оттогава). От друга страна си споделям с най-добрия си приятел, който също си има приятелка. При тях обаче работата е там, че тя не знае как или не може да го задоволи. Връзката им е сериозна, също както и нашата с приятеля ми, но нещо ни липсва. И вече стана ясно какво е то. С най-добрия ми приятел никога не сме имали нещо повече, въпреки че физическо привличане от страна на двамата не липсва. Напоследък се утешаваме взаимно като си споделяме и усещам, че той също като мен е отчаян и търси близост, която не намира у нея или поне не е това, което търси... И се чудя дали аз бих могла да му я дам, както и той на мен, без да променяме отношенията си и без да прекратяваме връзките си, дали да не пробваме да излеем мъката си под друга форма и би ли ни помогнало това? Очаквам да споделите вашето мнение по въпроса.

fenastz
07-30-2013, 16:53
Направи го :) твоя 100% го прави с друга, така че и ти можеш

heartshapedbox
07-30-2013, 16:56
Недейте, поне докато сте обвързани.
Друг е въпроса до колко връзкиите ви си заслужават продължаването, щом го мислите като вариант. Ако моя приятел не искаше да спи с мен, бих се чувствала ужасно, защо не говориш с него? Не си спомням миналата тема, не знам дали са ти го предложили като вариант, но трябва да разбереш откъде идва проблема и дали има смисъл да поддържате една "непълноценна" връзка.

anonymous708973
07-30-2013, 18:04
Сядаш, притискаш го докато не изплюе камъчето. Казваш му, че искаш пробен период, в който да си оправите връзката.
Ако не става, просто си тръгваш. Оттам - нататък, дали ще е с най-добрия ти приятел или не - изборът е твой.

Недей обаче да изневеряваш, още по-малко с най-добрия си приятел. Ако един ден с твоя се оправите, как очакваш да бъдат в добри отношения с другия най-важен човек в живота ти?

tori
07-30-2013, 18:28
Горните две мнения много ми харесват. Само дето се сещам и за друг вариант. Вероятно е малко глупав, но поне не лъжеш гаджето. Поговорете какво мисли за отворените връзки или дори суинга в краен случай. Но притискането до стената задължително и не се отказваш докато не ти каже какъв е проблема. Може да е нужна намеса от сексолог.

spopi
07-30-2013, 18:38
1г и половина не е малко време и според мен това с изневярата не е добро решение.Имате явно проблем в това отношение кажи му ,че имаш нужда от интимност ,и остави да действа той ,ако няма инициатива значи е време за КРАЙ. :wink:

tori
07-30-2013, 18:51
Прочетох и предната ти тема. Не знам как си издържала толкова дълго време без секс. Мисля, че си героиня. Сигурно щом сте правили секс първия път, момчето се е почувствало гадно задето е потъпкало принципите си. Сигурно не му е особено приятно да го изнасилваш всеки път. Поговорете за компромисен вариант като отворените връзки, мисля, че ще ви пасне. Ако не е съгласен и на това, си поговорете и за раздяла. Настоявай онова, което ти се полага. Секса не е нещо, което трябва да се проси.

SorrowfulQueen
07-30-2013, 19:14
Ще се опитам да отговоря събирателно на отзовалите се в темата. Така, значи със сигурност няма друга в живота му, най-малкото той е толкова принципен, че не би си го позволил. Иначе съм опитвала да говоря с него, но той сменя темата, просто я избягва. Колкото до най-добрия ми приятел, те не се имат, че да си развалят каквито и било отношения, т.е. не общуват помежду си като цяло. За отворена връзка едва ли ще се съгласи, а и аз не искам да ни е такава, не е въпроса да му изневеря с кой да е, не искам да се стига дотам - просто с най-добрия ми приятел сме си много близки и някак се чувствам много привързана към него. А и двамата сме в такъв период, само той ме разбира в момента и съм толкова объркана. Но пък дотолкова съм свикнала с моя човек, че би било доста трудно да се разделим, не знам дали ще мога...

TheBeliever
07-30-2013, 19:20
Но пък дотолкова съм свикнала с моя човек, че би било доста трудно да се разделим, не знам дали ще мога...

Навикът не е причина да поддържаш една връзка.

ilovedeath
07-30-2013, 19:45
Навикът не е причина да поддържаш една връзка.
Това е.

Anastasiq5910
07-31-2013, 09:05
Недейте, поне докато сте обвързани.
Друг е въпроса до колко връзкиите ви си заслужават продължаването, щом го мислите като вариант. Ако моя приятел не искаше да спи с мен, бих се чувствала ужасно, защо не говориш с него? Не си спомням миналата тема, не знам дали са ти го предложили като вариант, но трябва да разбереш откъде идва проблема и дали има смисъл да поддържате една "непълноценна" връзка.
+