PDA

View Full Version : И моят ред дойде да се допитам до вас.



Colouring
07-31-2013, 09:41
Обикновено съм свикнала да коментирам нечии други дилеми и проблеми тук, а не да споделям свои такива. Да, ама този път реших да поискам и чуждо мнение, а на този етап няма кой друг да попитам.
Та.. моята история започна преди около месец (май?!). Това лято излизам с една компания, към която преди бях доста предубедена, но се оказа, че съм грешала много. Както и да е, това не е важно. В тази компания има едно момче, което преди имаше връзка с една приятелка. Дали наистина ми е такава не мога да твърдя със сигурност. Да кажем, че излизаме заедно, защото сме в обща компания и така се случва. Няма да кажа нищо лошо за нея, просто е доста странен характер и не си допадаме, но пък се държим мило една с друга, защото просто няма повод за нещо различно. Тези двамцата ходиха близо една година, но отношенията им приключиха вече преди повече от 7-8-9 месеца. Но тя все още си го харесва, макар че има и други любовни.. хм… трепети. Връзката приключи момчето, нямам представа защо, знам само това. С него се запознах това лято. Няма да лъжа, че и към него бях предубедена, макар че не го познавах. Съдейки от характера на момичето, предположих че и той има странен характер и разбирания, за да са си допаднали. Пък и на външен вид не ми хареса. Да обаче се запознахме и той излезе супер забавен, супер интелигентен, супер мил и колкото повече го опознавах, толкова повече започна да ми харесва и външно. Не мога да си обясня как се ходили толкова много време, след като са тооооолкова различни и несъвместими. През този период, откакто започнах да изпитвам чувства към него, не съм предприела никакви действия. Исках да видя дали той ще направи нещо. Между нас не се е случвало нищо кой знае какво, но все пак чувствам, че с мен се държи някак различно. С всички е мил, но сякаш с мен най-много. На всички се усмихва, но имам чувството , че когато ми се усмихва ме гледа по някакъв друг начин (стига лиготия!). Не е изключено напълно да си измислям в момента. Чак сега ме удари с чук всичко това по главата. Той е студент в София и дните, през които още е тук, се броят на пръстите на ръцете ми, защото там има работа. Нямам му телефона, единствено фейсбук (мда, дали няма да опра и на това? Блякс!) , макар че и там не е изобщо редовен. Чудя се има ли смисъл да предприемам нещо и какво? Първо, той си заминава. Второ, не искам да съм ужасният човек, който се намесва и забива нож в гърба на приятелка. И трето, как, мамка му, да направя нещо? Но пък отдавна не съм се чувствала така. Допадаме си много и наистина го харесвам , но никога не съм предприемала първа нещо и не знам как да го направя.
Общо взето е това, макар че има доста детайли, които спестих, за да бъда възможно най-кратка и изчерпателна.

П.С Знам, че проблемът ми е глупав, но 99% от хората тук това не ги спира да искат помощ. ;Д

LadyDi
07-31-2013, 11:14
1. Какво е разстоянието между София и там, където си ти?
2. На колко си години?
3. Ако оставим настрана това, че е бивш на твоя позната, смяташ ли, че би могло (хипотетично) да се получи връзка от разстояние?

Colouring
07-31-2013, 11:21
1. Много, около 260 мисля.
2. На 18 съм.
3. Нищо не ми пречи да пробвам. Не знам дали ще се получи, даже съм скептично настроена към такива връзки, но не съм против тях. Неговата връзка с това момиче пак беше от разстояние, изкараха една година.

xoxi
07-31-2013, 11:59
Той често ли си идва или прекарва цялото си време в София през учебната година?
Аз доколкото разбрах с момичето дори не сте приятелки, а само се държите мило една с друга. Те са се разделили преди почти година... За какво забиване на нож в гърба става на въпрос?
Ако мислиш, че ще можете да поддържате връзка от разстояние и мислиш, че ще си заслужава, тогава действай. Излизали ли сте само двамата? Ако не, направете го. Покани го на кафе, разходка вечер или каквото ти дойде на ум.

LadyDi
07-31-2013, 12:05
Няма забиване на нож.

И истината е, че трябва да постъпваш така, както би те накарало да се чувстваш добре. Бъди малко егоист.

Колкото до другия ти въпрос - просто го попитай във фейсбук дали би искал да излезете на кафе.

TheSavior
07-31-2013, 12:16
Моето лично мнение е да не започваш връзка от разстояние и сега ще кажа защо:

Принципно има 1 плюс и 2 минуса:
[+] Когато не се виждаш често с любим човек, желанието да го направиш винаги е по-голямо (и от двете страни), което от своя страна води до следния резултат: изкарваш си още по-добре със съответния човек.
[-] Понякога (доста често) липсата на този любим човек е доста неприятна (това зависи от теб, за всеки е различно). В един момент, много по-често изпитваш чувства като липса и нещастие, от колкото обратното.
[-] Този минус се чудех дали да го напиша но всякакви хора има. Ти знаеш какъв човек има срещу теб, аз само споменавам потенциална възможност: Когато този човек живее далеч, той се вижда с много други хора и веорятно също изпитва горния минус. Ако той/тя се чувства гадно или изпитва липса, може да има друго момче/момиче да заеме мястото. Отново повтарям, това не винаги е така, но не е и невъзможно.

Аз лично не бих се ангажирал в такава връзка, защото според мен няма да продължи дълго. Рядко става така. А колкото до въпроса ти какво да предприемеш... : /

Според мен момичето рядко трябва да е човека, който предприема нещо (но не никога!). Кога да предприемеш нещо и какво да е то? Първо, той трябва да е човка, който да те викне 1,2,3 пъти. Едва тогава може и ти, но според мен първо той трябва да покаже дали има интерес. Като момче ще ти кажа, какво много ни помага: ако те викне някъде (и знаеш, че проявява интерес към теб) покажи, че на теб това ти харесва.

Например: Той те вика да се видите някъде/да ходите на кино/да ядете. Ние винаги правим първата стъпка, а за това често се иска доста смелост и няма по хубаво възнаграждение от това да реагираш позитивно на поканата. Вика те на кино? "Това е добра идея, доста ми се ходеше на кино!" Вика те да хапнете някъде? "Точно уцели момента когато съм гладна!" Обещавам, това ще му светне лампичката, че на теб ти е приятно с него и ще му каже, че може да предприеме още или други действия по-нататък.

Това са само примери но схващаш идеята.

не е лошо да го викнеш някъде, но не и ти да си първата, която е инициатор за среща. (Отново, това е мое мнение, ако искаш ти го викни първа. Може и да стане.)

Успех! :) Ще следя темата и ще се опитвам да помагам.

LadyDi
07-31-2013, 12:18
Не я разбирам нагласата, че "жената не може да прави първата стъпка". А идваща от мъж, ми е още по-неприятна.
Тва трябва да ти светне лампичка, че насреща си имаш човек с патриархални разбирания.

Colouring
07-31-2013, 12:31
Използвах израза забиване на нож, защото от много време сме в една компания, макар да не я считам за толкова близка, колкото другите. Нашата компания се запозна с тази, с която излизаме тази година. Тя не е от новата. Ако наистина има шанс за нещо между нас - да, ще се възползвам, защото мисля, че с момчето си допадаме наистина много. Хрумна ми обаче дали момчето ще иска да се забърква с нейна приятелка?

Естествено, понеже е заложено в женската психика, не знам защо чакам той да направи първата крачка. В смисъл, идват ми на ум въпроси от типа - "Ако ме харесваше, то той щеше да направи нещо по въпроса." и се отказвам. Никога не съм предприемала нещо първа и се чудя как да го направя. Единственият ми вариант е фейсбук, което е доста кофти, но..

TheSavior
07-31-2013, 12:42
Не я разбирам нагласата, че "жената не може да прави първата стъпка". А идваща от мъж, ми е още по-неприятна.
Тва трябва да ти светне лампичка, че насреща си имаш човек с патриархални разбирания.

Разбира се, че може да направи първата стъпка. Може би не се изразих правилно. Ако има заиграване между момче и момиче и се стигне до там, че момичето предприеме първата стъпка, то тогава има няколко варианта:
• Или момчето няма смелост и кураж. (Това не е хубав знак за един мъж.)
• Или просто не се интересува от нещо повече.

Или с други думи: ако е имал желание да излезе с момичето или е щял да го направи или не го прави, защото не смее.

Аз така виждам нещата. Момичето не уточни дали през този един месец нещо се е случвало. Излизали ли са заедно (или само в компания) и т.н.

Но извинявайте, ако този пичага за 1 месец не е направил нищо... вече казах какви са вариантите по-горе.

denitoasd
07-31-2013, 12:53
Нека дам и моето лично мнение:)

Според мен много си се привързала към него ,защото (до колкото гледам горе как си описвала всичките случки и как казваш ,че си въобразяваш -това е напълно вярно), според мен момчето ИЛИ няма смелост да направи първата крачка ИЛИ няма нищо към теб.
Ако не можеш да го изтърпиш той да прескочи релсите първи,пиши му във фейсбук да излезете на кафе.

LadyDi
07-31-2013, 12:54
Ама те нямат заиграване или поне аз не съм разбрала. Може би и двамата са срамежливи. Може би и двамата мислят за разстоянието. А може и наистина да не е заинтересован. Факт е, че тя го харесва и няма как да си отговори на въпросите, ако не предприеме нещо.

TheSavior
07-31-2013, 12:57
Разбира се, че няма лошо в това да го викне на кафе. Може това да единственото, което е нужно. Няма какво да губи, в най-лошия случай може да се разочарова, защото очевидно го харесва.

Colouring
07-31-2013, 13:31
Не сме излизали само двамата досега. Винаги сме заедно с още поне 10 човека, следователно няма как да сме имали заигравка. Днес май пак ще излизаме, но уговорката е да сме двама-трима човека.
Трябва наистина да реша дали да предприемам нещо или изобщо да не се захващам.

Colouring
07-31-2013, 18:46
Пфу, само да споделя недоволството, че днеска не можахме да излезнем. Малко ни се объркаха плановете..
Иначе много благодаря за мненията. Ще се радвам да чуя още. :)