PDA

View Full Version : Ц Е Л У Л И Т



fckd
08-01-2013, 09:06
Моля, всеки който знае нещо, за това как да го намаля, да каже..Ходя на фитнес, ама нищо..Предполагам всички имаме проблем с него.. и ако някой успешно се е справил с намаляването му, нека сподели..

tomboy
08-01-2013, 09:13
Спираш/намаляш драстично сладките работи , газираното и мазното.

MukuMouse
08-01-2013, 10:24
Ами аз със доста упражнения, тичане, здравословно хранене и мнооого вода постигнах добри резултати. Но се иска постоянство. :)

Hayashi
08-01-2013, 10:28
Трябват и редовни масажи.

dirtyyy
08-01-2013, 10:38
Тренировки,масажи,кремове.
Малко сол, много вода.
Сладкото не съм сигурна че има нещо общо точно с целулита, с напълняването да, ама...
въобще вредните храни ги изключи.

LadyTerrible
08-01-2013, 12:48
Никакво мазно ,сладко и тестено.Хубаво е,че ходиш на фитнес-продължавай,няма да стане веднага.Храни се по-здравословно,с повече витамини и пий много вода.Ако искаш,може и на масаж да ходиш,аз лично не съм ходила,постигнах много добри резултати с нещата,които ти изброих,но нищо не пречи да опиташ.

FuckingFreak
08-01-2013, 13:09
Тренировки,масажи,кремове.
Малко сол, много вода.
Сладкото не съм сигурна че има нещо общо точно с целулита, с напълняването да, ама...
въобще вредните храни ги изключи.

Има общо, естествено. Въглехидратите задържат това, в това число са И плодовете и млечните.

BonnieandClyde666
08-01-2013, 13:30
^Да, и по твоята логика, дай само да караме на вода и тревица! Съвсем други са причините за целулита- било то стрес, неправилна обмяна на веществата, неправилно хранене, генетика-ако щеш, застоял начин на живот, алкохол, цигари...

FuckingFreak
08-01-2013, 15:47
Абе, я споко. Къде прочете да казвам да не ядете тези храни? Просто е възможно да се образува И от тях, никъде не съм написала, че са основните причинители. ;)
Но като цяло е от обмяната на веществата, да, така че тренирането и ограничаването на боклуци дават резултат. Поне аз така си изчистих целулита.

Ivaaaaa
08-01-2013, 16:10
търкай си до кръв кожата с утайка от кафе ;д

marrcandy
08-01-2013, 16:33
Отслабни и няма да имаш целулит.

FuckingFreak
08-01-2013, 16:46
Що за глупав съвет? Виждала съм доста слаби момичета с целулит :)

marrcandy
08-01-2013, 17:36
Целулита представлява подкожна мазнина,която си личи поради разкъсан слой кожа,от вътре навън. Когато надебелееш,кожата не се разтяга на момента,тя не е ластик,и за това се получава целулит,защото подкожната мазнина влиза в тези разкъсани местенца. А момичетата ,който ТРЕНИРАТ и са СЛАБИ ,нямат целулит. Слабите ОТПУСНАТИ момичета е съвсем нормално да имат целулит,защото 18-20% от теглото им са мазнини.

FuckingFreak
08-01-2013, 18:14
И какво, това да не значи, че 18-20% мазнини е много ли?!
И не, не говоря за отпуснати момичета, които не тренират. Бях свидетелка на слабо момиче, трениращо лека атлетика, което седна и целулитът ѝ лъсна.

Jaune
08-01-2013, 18:26
Така е, целулитът е основно ген.
Има и дебели хора без целулит.

marrcandy
08-01-2013, 18:32
Напротив много са ,защото това е човек, който не тренира. Тя няма никакъв тонус в тялото си. Съответно нейното тяло е отпуснато,висящо. Една стегната жена с 18-20% мазнини ,ще изглежда 100пъти по-добре,отколкото такава ,която не тренира за тонус.
Имай в предвид ,че тренировките на лекоатлетите са съвсем различни. Те не гонят тяло,те гонят бързина и други неща. В моя фитнес тренират доста лекоатлетки,има една която кляка с 170 кг ,а тя самата е 60, но няма кой знае какво тяло. Просто различни цели.

fckd
08-01-2013, 19:02
Знам, че с отслабване не се маха! И съм доста слаба, ако отслабна още повече не знам на кво ще заприличам..

shusha
08-01-2013, 19:49
Една част при отславане изчезва, но винаги остава друга част.
Разгледай кремовете из магазините, помагат , съчетани с правилен начин на живот.

marrcandy
08-02-2013, 04:36
Тогава ходи на фитнес и тренирай здраво . Тичай. Стегни си тялото и ще се махне. Обесних горе защо е възможно и слабите момичета да имат. Изчисти си хранителния режим . И ще стане до половин година.

А това с кремовете няма да го коментирам, че не е решение на проблема.

aleks4600
08-17-2013, 00:25
Написах в друга тема, и тук ще напиша. Целулита ми по дупето беше много много отвратителен и гаден. Започнах да правя рандъм упражнения за дупе, започнах да си правя нещо като масажи с една четка - такава с косми, като тези на бебетата, но с по-твърд косъм. Със въртеливи движения четках като замаяна по 100 пъти на всяка буза всяка вечер. Боли малко. И понякога си пускам музика и си танцувам сама :D :D :D тъпо е, ама съм убедена, че и това оказа ефект. Не пия газирано ппц. Други лишения не съм правила, нищо не съм спирала да ям, ям си колкото попринцип. Пия си доста вода около 2 литра на ден. Това е, което аз направих и за няма два месеца целулита ми се вижда само като си стегна дупето, а смятам да продължа и да го махна напълно. От стриите изцяло съм се отървала пак за кратко време. Също така понеже е лято и ям по- малко, може и това да е оказало ефект върху целулита. А, да, и си намерих приятел (if you know what i mean :D :D :D ) Не знам тва до каква степен е повлияло. Дано съм била полезна :д

MaLkaTa_LaDy
08-17-2013, 03:52
Има общо, естествено. Въглехидратите задържат това, в това число са И плодовете и млечните.

Млечните продукти като цяло са бъкани с въглехидрати...

Ou7oFmYhEaD
08-17-2013, 08:18
лактоза may be ?

BonnieandClyde666
08-17-2013, 09:41
Вече се чудите с какво да оправдаете дебелината си! :)