PDA

View Full Version : Баварец



nickelbackk
08-01-2013, 10:34
Здравейте!
Най-напред, не съм сигурна, че това е точния раздел, но все пак го намерих по - удачен от останалите.
Аз съм все още непълнолетна, едва преди половин месец навърших 17, но си мечтая, когато стана на 18 и когато събера съответните средства, когато имам вече книжка да си купя кола - BMW.! Смятам, че ще успея да събера парите, или поне се надявам, както и да е, аз просто искам именно ТОВА да карам, почти никоя друга кола не ми допада, изобщо то е нeщо като мечта.. Но да си дойдем на думата. Споделям това си желание с нашите и те сякаш ме обливат със студен душ, казват че "баварците" са мощни, големи, капризни и изискващи много скъпа поддръжка коли, щяло да ми бъде трудно да се справям с такава кола. И от други хора съм го чувала и несъмнено е така, но от друга страна много от нещата са относителни..Според мен зависи как, къде, колко караш колата, как сам ти се грижиш за нея и какво влагаш в нея. Та това, че хората ме разубеждават не ми влияе, но искам компетентно мнение - дали наистина ще ми бъде толкова трудно с поддръжката на такава кола, ако се изпълни желанието ми да си я купя, какви са особеностите и и така нататък..Моля, ако сте запознати и положително можете да ми помогнете с някое и друго мнение, пишете ми.
Знам, че може би ми е малко още рано да мисля за това, но все пак искам да се осведомя.
Мерси предварително! : )

dimitar_ak
08-01-2013, 10:57
За подръжката много зависи към кой модел/година си се насочила, какво ще е сътоянието на колата и колко първоначално сте готови да дадете за нея. За другото съм съгласен с родителите ти. Млад водач, с мощна кола и задно предаване е много лоша комбинация. За да ти доверят такава кола трябва да си изключително зряла и разумна и нито за миг да не се увличаш по идеята да я "настъпиш как си може". Ще те накаже на секундата.

nickelbackk
08-01-2013, 11:05
Разбирам това, благодаря за обективното мнение. Ами тъй като едва ли ще съм в състояние да събера пари за много мощна и скъпа кола - аз и не искам такава- и то за малък период от време, смятам да се насоча към по-старите и практични модели, но доколкото е възможно в изправно състояние. Относно безопасността на шофирането, по принцип хората често ме определят като твърде разумен и целомъдрен за възрастта си човек, та надявам се това да помогне и на пътя...след време.. : )

dimitar_ak
08-01-2013, 11:22
За около 4-5 хиляди може да се намери добра бензинова Е46-ца.

nickelbackk
08-01-2013, 11:49
Добре, мерси, ще го имам предвид! : )

yakuza_
08-01-2013, 15:33
Ако има статистика на блъснатите от 18-25 годишни, вероятно БМВ, ще поведе класацията.

Ivaaaaa
08-01-2013, 16:20
баща ми има мега якото БМВ
но нз защо все си го пази и кара другата си кола
и аз най-много харесвам тази марка и съм на 17 :D
като взема книжка само това искам да подкарам
иначе мисля, че не е я кара често на сервиз, 'ма пък той не я и кара много, много
нз какви средства отделя за нея, но определено си заслужава ;]

xXxAngerfisTxXx
08-01-2013, 17:53
ако не е E30 или E34 не е bmw

dimitar_ak
08-01-2013, 19:47
ако не е E30 или E34 не е bmw

Защото не се сети за някое по-дърто ли :P

nickelbackk
08-02-2013, 06:05
:D :D

Supermassive____
08-02-2013, 12:44
Вземай някое запазено BMW 318 compact примерно. По немските сайтове са по 1500 евро. Което за първа кола си е доста евтино като се има в предвид, че навън ги поддържат.

nickelbackk
08-02-2013, 13:52
Вземай някое запазено BMW 318 compact примерно. По немските сайтове са по 1500 евро. Което за първа кола си е доста евтино като се има в предвид, че навън ги поддържат.

Да, както споменах и по-горе аз се съветвах с баща си, та като му изложих идеята си и той спомена, че навън наистина колите се поддържали по-добре от тук и, че в Германия например можело да се намери сравнително евтино BMW - като за първа кола. Баща ми не кара BMW и мисля, никога не е карал, но е изключително вещ в областта на автомобилите, това е негова специалност, той е професионален шофьор. Аз обаче донякъде се стеснявам да разгръщам пред него темата надълго и широко, както и много други, ето защо се допитвам до вас...засега..пък по-натам ще разговарям и с него по-обстойно, да видим.

nickelbackk
08-03-2013, 06:08
Всъщност е точно обратното. Колите не ги поддържат, защото там една кола се кара 2-3 години и се сменя, не като тук, като си вземеш една и да я къташ 20 години. За цените е така, по-евтини са.
Но ще сбъркаш и после ще се чудиш къде ти е бил акълът да купиш толкова дърто возило, само и само за да е бмв.

За колко "дърто" става въпрос? Колко "дърто" возило мислиш, че ще взема, за да съжалявам?

existenz55
08-04-2013, 11:07
От къде имате тия митове за поддържани коли в чужбина не знам. Там се кара 4-5 години колата и се хвърля (на старите коли им се качва данъка и не е изгодно да ги карат), при което нашите джамбази отиват и ги взимат без пари и ги пробутват на балъците в България. Иначе първа кола с задно и над 100 коня = рано или късно ПТП, да се надяваме без пострадали и без големи материални щети. Първата ми кола беше Seat Ibiza 130 коня (на тая малка кола, беше самолет) и колата завърши по капак (за мое щастие без пострадали)...... От тогава съм сменил 4 коли и определено с възрастта ти идва акъла. Не ти трябва мощна кола за първа кола.

nickelbackk
08-04-2013, 11:36
[QUOTE=existenz55; Иначе първа кола с задно и над 100 коня = рано или късно ПТП, да се надяваме без пострадали и без големи материални щети. Първата ми кола беше Seat Ibiza 130 коня (на тая малка кола, беше самолет) и колата завърши по капак (за мое щастие без пострадали)...... От тогава съм сменил 4 коли и определено с възрастта ти идва акъла. Не ти трябва мощна кола за първа кола.[/QUOTE]

Не се ли отнася всичко до шофьора - до това до колко подготвен и отговорен е той? Аз лично не мисля, че при умерен и разумен водач ПТП-то е неизбежно, както твърдиш, смятам, че е относително дори, когато имаме на лице сравнително мощен автомобил. В крайна сметка от значение е това как си карал своя първи Seat Ibiza, за да завърши неминуемо по капак? Не казвам, че нямаш право - напротив ти имаш много повече опит от мен и аз нямам никакво право да те опровергавам, но все пак се питам не играе ли роля и готовността и нрава на водача?

draid
08-04-2013, 19:25
Колите на запад се цедят много, там никой не купува кола с идеята да я кара повече от гаранционното и обслужване и я сменя. Млад водач с кола над 100 коня и то задно предаване е глупост. Вземи се научи на някоя барака да караш пък тогава мисли за нещо по-хубаво. Това задно предаване в ръцете на неопитен шофьор е опасно и лятно време в завоите, но дойде ли зимата.... Отделно не знам дали мина закона според който младите шофьори имаха ограничение в мощността.

DimovB
08-07-2013, 16:16
Сега това са само мечти и дълго време ще си останат, освен ако някой не ти я подари тая кола. Нямаш си на идея колко време ще ти отнеме да събереш пари за хубав "баварец". Не коментирам продухани таралясници от преди 20 години. Иначе и аз искам много да си взема една Х5, но ще се задоволя с нещо малко за първо време. Не мога да си позволя първата ми кола да не е икономична.

Nakadah
08-09-2013, 18:13
Нека да бъдеме честни. Искаш BMW за да може хората да те коментират колко "готина" кола си имала...

sweetmony
08-09-2013, 18:52
На мен ми харесват повече ауди-тата... Въпрос на мнение.. Дано да сбъднеш мечтата си :)

existenz55
08-10-2013, 01:59
Не се ли отнася всичко до шофьора - до това до колко подготвен и отговорен е той? Аз лично не мисля, че при умерен и разумен водач ПТП-то е неизбежно, както твърдиш, смятам, че е относително дори, когато имаме на лице сравнително мощен автомобил. В крайна сметка от значение е това как си карал своя първи Seat Ibiza, за да завърши неминуемо по капак? Не казвам, че нямаш право - напротив ти имаш много повече опит от мен и аз нямам никакво право да те опровергавам, но все пак се питам не играе ли роля и готовността и нрава на водача?
Каква отговорност, като нямаш опит с автомобила? Знаеш ли как с малка скорост на мокър път, кола с задно се завърта с 80 км/ч извън града и се озоваваш в канафката? Нямаш опит зад волана, нямаш опит с кола с предно (да не говорим с задно предаване) и си малка пикла (не те обиждам пикла си). Отговорност и пикла в едно изречение няма как да съществуват.

nickelbackk
08-14-2013, 08:02
1. Не искам BMW, единствено и само, за да коментират колко готина кола съм имала, а защото адски харесвам тези коли и са ми любими..не че не съм си казвала, че хората наистина биха коментирали колата ми, но това не е най-важното за мен.
И да,OK, разбрах, пикла съм, ясно, без опит, без нищо, но важното е, че имам някаква цел, някаква мечта (а тя е само една от многото) , и се надявам да я постигна, макар и не това да е първата ми кола, тъй като след множество съвети, не по-окуражаващи от горе написаните, и след дълъг размисъл и аз сама виждам, че това е безразсъдно на първо време..

DimovB
08-14-2013, 10:54
ако ще си поставяш дългосрочни цели, поне не ги обвързвай с толкова материални неща, които могат само пари да ги купят. тАпо е

xXxAngerfisTxXx
08-14-2013, 12:22
аз смятам да заебавам опелите и да мина отново на БМВ... Е46 323Ci купе 2.5 шестак 177 коня под 9 градско гори при нормално каране

Баща Ти
08-14-2013, 12:48
BMW-тата са твърде тежки, мощни и имат задно предаване. Твърде неподходящо за жена, особено начинаещ шофьор.

Да не говорим, че тая кола ще е поне на 10 години. Не знаеш как е карана. Ще е и на бая километри.

Колкото по-стара и амортизирана е една кола, толкова по-скъпа става за поддръжка.

nickelbackk
08-14-2013, 13:58
ако ще си поставяш дългосрочни цели, поне не ги обвързвай с толкова материални неща, които могат само пари да ги купят. тАпо е

Така, темата е конкретна, става въпрос за конкретно нещо, в случая за една кола.. Аз длъжна ли съм да се обяснявам какви, колко големи и с какво са обвързани целите ми. Не ме познаваш, не можеш да твърдиш, че съм материалист. Аз не ламтя за материалното, но очевидно не можеш да ме разбереш, не знаеш защо толкова харесвам тези коли например, не знаеш защо толкова искам едно нещо, след като се лишавам от други, за да спестявам, не знаеш как протича живота ми, какви са моите материални и морални ценности...тогава? Коментарът ти се обезсмисля..

DimovB
08-14-2013, 14:36
като почнеш да бачкаш, като си фанеш сериозен приятел или приятелка (не знам кво си) ще видиш, че има толкова много неща в които трябва да инвестираш преди това, че БМВто ще ти е последната грижа. иначе и аз много харесвам БМВ-тата, за което те поздравявам за вкуса ти

П.С ся видях че си момиче

Nakadah
08-14-2013, 15:59
... не знаеш защо толкова искам едно нещо, след като се лишавам от други, за да спестявам...

Ама ти си се лишавала от някои неща за сметка на други. Лелей, това е нечувано за човечеството и неговия ежедневен живот.... КАК ГО ПОСТИГАШ? О_О

Je7
08-14-2013, 16:01
аз смятам да заебавам опелите и да мина отново на БМВ... Е46 323Ci купе 2.5 шестак 177 коня под 9 градско гори при нормално каране

под 9... доста оптимистично

xXxAngerfisTxXx
08-15-2013, 07:23
имам познат фен със същата кола и казва че гори под 9... m52b25 мотор

dimitar_ak
08-15-2013, 10:59
Шестак бензин на 9 градско?!?! Забрави.

xXxAngerfisTxXx
08-15-2013, 20:47
толкова :) пък 320d е46 независимо от купето градско при нормално каране рядко е над 8

existenz55
08-16-2013, 05:09
Моя пасат 130 коня гори 10 градско като го карам по така (вярно, че е автоматик ама тоя типтроник като го включа и става самолет). Ако карам нормално пада на 8 (дизел е). Извънградско може да гори и 7, може да гори и 13 в зависимост от крака на водача. Аз много съм се навил на един Porshe Cayen и имам парите за закупуването, подръжката, плащането на данъци (600 лв. данък на година за Пловдив 340 коня) и гражданската и каското. Ама после като сметна, че среден разход 20 литра на 100 при каране като баба в града и 20-30 литра (возих се в такова животно и 280 ги поддържа без да усетиш с колко се возиш) на 100 км. си е доста стабилен разход. Това са си едни 50-60 лв. за всеки 100 км изминати. Трябва да имаш толкова много пари, че да ги хвърляш на вятъра по тоя начин ....... Иначе и аз си мечтая и накрая май ще го взема, пък само 1-2 в седмицата за кефа на магистралата и през останалото време пасата икономично.

nickelbackk
08-19-2013, 06:31
Ето, сега напълно разбирам какво имате предвид като казвате, че една такава кола, каквато бленувам да имам не е за пикла като мен. Моето вироглавство, породено от сляпо невежество ме заставяше да споря с всеки, който ми даваше някой неудовлетворителен за мен съвет. Отговорността, която един човек проявява в ежедневието, както открих, няма нищо общо с онази, която се изисква на пътя. Едва вчера, при опит разбрах, че не само колите BMW, а и всяка друга кола, независимо от марка, форма, мощност, големина, не е шега или играчка, представлява огромна отговорност и изисква неистови нерви и внимание. Но защо казвам всичко това така ненадейно, то е нещо очевидно? Вчера получих първия си урок по кормуване. С баща ми отидохме на един бивш полигон в града ни, за да ме понаучи малко да карам. Нека ви кажа, че моят баща е професионален шофьор, но за учител никак не го бива. Освен това полигона, на който бяхме, както споменах е бивш, та не беше цял освободен, ами в едната му част имаше тирове и леки автомобили, а отвъд една ограда до самия полигон - тенис корт, така че за мен оставаше една доста тясна ивица асфалт, не по-дълга от 50м. и две кръгли площадки, разположени от двете страни на тировете, на които можех да обръщам. А и както сами се досещате, колата, но която получих първия си урок по кормуване не е специализирана, а съвсем обикновена - шкода. Казвам това, все едно никой преди мен не се е опитвал да кара така преди да започне същинските курсове и все пак.. Но тези неща нямаха кой знае какво значение, смущаващото в случая беше учителят - т.е. - баща ми. При първото ми още качване в колата и при най-малката грешчица ми се развика, така че се стресирах. Аз нямах усет към педалите и за мен най-трудно беше тръгването - след като натиснех докрай съединителя и превключех на първа, се паникьосвах, не успявах да отпусна съединителя плавно и в същото време да подавам газ. И при всеки неуспешен опит - крясъци, хули, ругатни, обиди и невъобразим стрес. След много опити го направих, направих и едно кръгче с колата, но после имаше моменти, в които тръгването пак не се получаваше - да речем 2 пъти се получава и 3 пъти - не. И всеки път едно и също - викове и т.н. Накрая баща ми взе да ми обяснява колко стрували съединителя и стартера и как съм щяла да ги плащам, ако съм му съсипела колата, че за нищо не ме бивало и пр. Аз се разплаках неудържимо, но след като се успокоих си казах, че трябва да го направя. Запалих отново, съсредоточих цялото си внимание в това, което правех, то не било никак трудно, но когато човек е под такова напрежение всъщност е трудно. И така, научих се да тръгвам, при това баща ми ме похвали, каза, че точно така се правело, но после, при други операции, когато правех грешки, всичко се повтаряше, а стреса ми достигна своята кулминация. Към края на урока поизгладих нещата. Мога да ви кажа, че съм доволна от себе си, въпреки всичко смятам, че се справих добре като за пръв път и при дадените обстоятелства. Значи аз се научих да тръгвам и спирам като хората, освен това и завоите си вземах както му е редът, изобщо самото управление на автомобила ми спореше, така че накрая направих няколко кръга с колата, които бяха без грешка или с много малки такива. Та това беше първият ми урок на практика, беше отвратителен и едва ли ще го забравя. Спомням си, че когато бях съвсем малка, когато баща ме ме учеше да карам колело беше пак така трудно в началото и той пак така ми викаше, и бой ядох, докато накрая не се получи. Но кажете ми, аз ли съм единствената, на която не и се получават нещата до съвършенство от първия път, както според моя баща би трябвало да е? У мен ли е грешката или у него, или у двама ни?

draid
08-19-2013, 13:12
толкова :) пък 320d е46 независимо от купето градско при нормално каране рядко е над 8

Такъв разход може да постигне само дизелов двигател. Тоя 2.5 шестак на бензин може да харчи 9 градско само ако е по инерция. Ти не гледай какво пише в спецификациите на колите. И нова кола сигурно трудно ще стигне тоя разход градско с такъв двигател.

DimovB
08-20-2013, 17:13
@nickelbackk,

Първия път и при мене беше трагедия. Тръгване, изгасване, тръгване, изгасване. Накрая се научаваш да работиш фино с педалите, създаваш си навик (само гледай да не е грешен, че после на шофьорските няма да можеш да си го избиеш лесно). Не е нормално да ти се вика. Като е под стрес, човек възприема повече, като му се говори с умерен тон, викането само влошава нещата. В случая проблема е в баща ти, но тебе това не трябва много да ти влияе. Приеми го, че просто много вика и не се засягай толкова лесно. Обяснявай му защо правиш дадена грешка, а не просто да го слушаш и да мигаш в недоумение. Така ще успеете да изчистите навреме грешките. И запомни -- педала на съединителя го натискаш винаги енергично до долу и го отпускаш много плавно, сантиметър по сантиметър. Така няма да ти гасне колата.

nickelbackk
08-20-2013, 18:21
@nickelbackk,

Първия път и при мене беше трагедия. Тръгване, изгасване, тръгване, изгасване. Накрая се научаваш да работиш фино с педалите, създаваш си навик (само гледай да не е грешен, че после на шофьорските няма да можеш да си го избиеш лесно). Не е нормално да ти се вика. Като е под стрес, човек възприема повече, като му се говори с умерен тон, викането само влошава нещата. В случая проблема е в баща ти, но тебе това не трябва много да ти влияе. Приеми го, че просто много вика и не се засягай толкова лесно. Обяснявай му защо правиш дадена грешка, а не просто да го слушаш и да мигаш в недоумение. Така ще успеете да изчистите навреме грешките. И запомни -- педала на съединителя го натискаш винаги енергично до долу и го отпускаш много плавно, сантиметър по сантиметър. Така няма да ти гасне колата.

Да, и аз си мислех, че това да не се получи от първия път е нормално и обратно - да ми се вика не е в реда на нещата. Но имах нужда да го чуя от някого или в случая - прочета. Благодаря за окуражителното мнение. :) Колкото до съединителя и това как да боравя с него посредством левия си крак, вече ми е напълно ясно и на теория, а може да се каже и на практика. В края на т. нар. урок вече палех и подкарвах колата непогрешимо - според баща ми. Но то след толкова викане и ругатни и т.н. оставаше и да не го направя...

draid
08-20-2013, 19:09
Ще ти разкажа нещо. Трябва да си наясно, че научаването на каквото и да било добре е трудна задача. Когато аз се учих да карам за първи път, а и след това след курсовете вече карах мотор от няколко години, карах по гори планини и прочие тежък терен. Да речем бях овладял управлението на мотор доста добре, след като започнах да карам кола установих, че въпреки някаквите двигателни навици няма как да се науча да карам добре за 100-200 или 500 км измитани на пътя. За колата е много важно да си постоянно нащрек. Трябва да знаеш, че както удоволствие шофирането е и голяма отговорност. Сега ти е трудно както на всеки млад шофьор, най-опасният момент е когато минат да речем 6 месеца до година и нещо и се "научиш" да караш, слагам го в кавички, защото научаването да маневрираш и да тръгваш далеч не те прави добър шофьор. Много хора след тоя период вече решават, че са добри шофьори почват да настъпват да карат рисково и бързо, без да имат елементарни изградени навици и каквито и да е рефлекси. Не веднъж се е случвало в рискова ситуация начинаещ да натисне газта вместо спирачка(включително и на мен) да завие рязко и да изгуби контрол и т.н. и т.н. Та имай на ум че човек без поне 20 - 30 хил км зад гърба си в различни атмосферни условия и сезони и на различен терен не може да претендира за шофьор.

Изненадвам се че баща ти реагира така след като е професионален шофьор, трябва да знае че това далеч не е правилно дето го прави той. Аз още се мотая да си изкарам C-то.

nqmaznacheniee
08-20-2013, 22:56
Ако баща ти те стресира по някакъв начин не карай с него, а се запиши направо на курс и след като вземеш книжката сама малко по малко. Такива нерваци могат да ти убият желанието за всичко. Аз си спомням, като бях на 14 и ме "учеше". Започнах с огромно желание и след 10 мин. слязох от колата разреван и с думите "никога повече няма да се кача на шофьорското място". Е, след месец-два пак се качих, но този път с дядо ми и нещата бяха съвсем различни. Научи ме на всичко за супер кратко време (най-трудно ми беше тръгване с ръчна 8-) а сега се чудя как може толкова просто нещо да ме е затруднявало :D). С нерви и викане само могат да те откажат, но не и да те научат. Вече имам книжка и си карам навсякъде без проблем, ама съм сигурен, че тогава, ако бях покарал със него още няколко пъти съвсем щеше да ме откаже.

nickelbackk
08-21-2013, 07:37
Да, точно така се чувствах след този импровизиран урок по кормуване - чувствах, че никога повече не искам да подкарам автомобил, изпитах някакво общо, своевременно и непонятно отвращение. След тази случка плаках много дълго и ми беше изключително тежко, но сега виждам, че наистина не у мен, а у баща ми е вината, защото той искаше всичко да се случи от първия път, а това няма как да стане, подходи към ситуацията доста нервно и грубо. И наистина, решението е да не се опитвам да карам с него вече, защото така ще се изпари всяко желание да шофирам, макар и то да е в изобилие, и ще ме застави да изпитвам отвращение към колите, а аз не искам това..

DimovB
08-21-2013, 15:54
Само да знаете, че и от инструкторите има много гадни. Винаги имайте едно наум, че като се прехвърлиш на инструктор, може и той да е нервак. По-добре, ако някой роднина те учи да караш и ти вика, да спреш и да се разберете, отколкото да го заебеш, да отидеш на тъп инструктор и той допълнително да те демотивира и от там нататък почва омагьосания кръг. Винаги се изяснявайте, като се правят забележки, имат ли почва и какво не правиш както трябва. На мен инструктора ми прави доста хапливи забележки, но усещам, че като ги взема на сериозно, автоматично спирам да ги правя без дори да се замислям.

GShock
09-03-2013, 08:09
Играй Need for Speed и тренирай дрифтове.

NissaN
09-20-2013, 11:18
Ако е някое 316 компакт е36 не е му скъпа поддръжката а и не са много скъпи братовчеда имаше такова.

beliar
09-26-2013, 10:20
Никой не слушай. Аз от 14 годишен исках БМВ на 18 си бях изкарал пари, но нашите ми подедиха едно Опелче на стойност 1800 лв .. за 4 години съм дал около 3-4 000 лв. за поддръжка ... накрая си взех мечтаното бмв за 1 година съм дал 70лв. На всичкото отгоре е 4 ПЪТИ по-мощно от опела и гори 2-3 литра по-малко. Системи за стабилност последно покеление може инвалид на лед да го кара..10 пъти е по-сигурно от друга кола(тия ефтините са си опасни боклуци ако и да са 2013) Следвай си мечтите и прави това, което чувстваш за правилно.

Soul_Kitchen
09-28-2013, 15:33
Мила,като те чета все едно гледам себе си ... преди доста време не знам как ми влезе тази идея в главата но си казах "Ще е БМВ! и точка...!" Да съм бил на 13,14... нито съм работел,нито в семейството ни е имало възможност да ми купят бмв за първа кола но аз си знаех... ще е тя и никоя друга :) на 20 годишна възраст си купих първото бмв... старичко,със забележки... но колата,която винаги съм искал.За съжаление обаче не успях да и се радвам дълго!На следващия ден катастрофирах... това е резултата от комбинация "буен характер+млад шофьор+непозната кола и т.н." Въпреки,че вече имах книжка ЦЕЛИ 2 години и си мислех,че мога всичко :) точно за 10 секунди ми се показа пълната противоположност.От автомобила ми не ставаше нищо,дори не можех да го закарам на собствен ход до вторични... удара беше сериозен но както влязох в колата така и излязох... с леко натъртване на лявата ръка.Трябваше ми време да осмисля всичко,да проумея какво се случи,защо се случи,можех ли да го предотвратя... както и да е,отплеснах се :) ... но точно тази случка предопредели автомобила за мен.След като един почти 20 годишен автомобил запази мен и човека до мен живи и здрави,не исках и да чуя за друг... :) от тогава не съм купувал нищо различно от бмв до момента.Карал съм и други автомобили но... няма такъв като бмв (за мен).Чувствам го като част от себе си,знам настроението му във всеки един миг :) и да не изпадам пак в лирически отклонения... но по въпроса ти: Според мен нещата не се свеждат до това каква марка е автомобила,колко коня е,какъв е цвета на боята,има ли въздушни възглавници,Ей-Би-Ес и т.н. и т.н. ... в един момент мила,всичко се свежда до гарнитурата между волана и седалката :) Ако това е мечтаната от теб кола - вземи я,покарай я и ще усетиш дали това е автомобила за теб.Каквато и кола да вземеш винаги ще има жулната броня,счупен фар или вдлъбнат калник.... хич да не ти пука!!! Това,което трябва да знаеш (и съм сигурен,че го знаеш) е,че седнеш ли зад волана носиш отговорност не само за своя живот но и за този на всички хора покрай които минаваш.
Можеш да си закупиш и сравнително еФтино БМВ (до 2000 лв.) от БГ.. вярно,ще е по-старичко,с някой друг косур... но ще ти е перфектно за първа кола :) моя съвет е е30 или е36.И двете са с достатъчно ефтина поддръжка,елементарно обслужване и не толкова бъкани с електроника,която да създава проблеми,сравнително малки габарити...Така,че ако успееш да опазиш мечтите си може пак да говорим за "Що е то БМВ и има ли То почва У нас!" :)

Има 2 неща които никой не може да ти отнеме - спомените и мечтите! Избора е твой ще им позволиш ли или не :)

nickelbackk
09-29-2013, 12:08
Искрено благодаря за мненията ви! Ще ги имам предвид! :) :)

koko95
10-15-2013, 08:44
Разбирам това, благодаря за обективното мнение. Ами тъй като едва ли ще съм в състояние да събера пари за много мощна и скъпа кола - аз и не искам такава- и то за малък период от време, смятам да се насоча към по-старите и практични модели, но доколкото е възможно в изправно състояние. Относно безопасността на шофирането, по принцип хората често ме определят като твърде разумен и целомъдрен за възрастта си човек, та надявам се това да помогне и на пътя...след време.. : )

fiat punto, пък после баварци.

koko95
10-15-2013, 08:50
Вземай някое запазено BMW 318 compact примерно. По немските сайтове са по 1500 евро. Което за първа кола си е доста евтино като се има в предвид, че навън ги поддържат.

5 бона е , 2000 година.Аз за 5 бона бих си взел кола от 2005 година. Мани ги скъпите бмв-та , събирай за голф най-новия 6-7 нз кой е.

koko95
10-15-2013, 08:56
GOLF 4 си вземи за първа кола.

Драго
10-15-2013, 09:58
Вземи си с автоматик, щом не можеш да се оправяш още с педалите.

SurfSky
10-15-2013, 15:21
Никой не слушай. Аз от 14 годишен исках БМВ на 18 си бях изкарал пари, но нашите ми подедиха едно Опелче на стойност 1800 лв .. за 4 години съм дал около 3-4 000 лв. за поддръжка ... накрая си взех мечтаното бмв за 1 година съм дал 70лв. На всичкото отгоре е 4 ПЪТИ по-мощно от опела и гори 2-3 литра по-малко. Системи за стабилност последно покеление може инвалид на лед да го кара..10 пъти е по-сигурно от друга кола(тия ефтините са си опасни боклуци ако и да са 2013) Следвай си мечтите и прави това, което чувстваш за правилно.

Toчно ,бмв-тата са далеч по здрави от другите марки коли според мен. Както се казва,все пак германско ...
Впрочем с какво бмв се сдоби ?

koko95
10-15-2013, 19:59
Toчно ,бмв-тата са далеч по здрави от другите марки коли според мен. Както се казва,все пак германско ...
Впрочем с какво бмв се сдоби ?

С никакво, не е събрала пари още.

SurfSky
10-15-2013, 20:11
Ти си мн прост .... Питам човека на който ''цитирам'' писаното ...

an7raks
10-17-2013, 20:51
Хи-хи-хи-хии...
Абе, то май вярно, че няма българин, дето да не разбира от коли, футбол и жени! :lol:

trabi_bs
10-18-2013, 00:08
e36 cupe :smt007