PDA

View Full Version : ШИЗОФРЕНИЯ



krissta
08-02-2013, 18:50
Здравей, форумно общество :) Някой от вас знае ли дали ако нормален човек приема лекарства за шизофреници може да бъде подлуден?Факт е , че аз съм с тази грешно поставена диагноза ... няма да навлизам в подробности колко зле се чувствах ,докато приемах антипсихотиците... и също е факт ,че вече повече от половин година не ги пия ...чувсвам се отлично без тях ....

tori
08-02-2013, 18:54
Тогава не ги пий. Ама информирай лекаря си. Виж, за подлудяването не знам, питай лекаря си пак.

sneering
08-02-2013, 19:09
Според мен освен самия ти организъм от химията,нищо друго не страда.

krissta
08-02-2013, 19:16
информиран е ... смята ,че съм в ремисия ... проблемът е ,че тази диагноза веднъж поставена остава до живот ...освен това не е правилна ...да не споменавам за негативните последици ,които ми бяха причинени от неправилното лечение... колко дълго се чувствах отвратително приемайки лекарствата ..възможно ли е да се намери работа с такава диагноза ? всички които разбраха за нея се одръпнаха ..единствения изход вероятно е да ги съдя и да се явявам на експертизи...

sneering
08-02-2013, 19:24
Потърси в интернет за сгрешено-поставени диагнози,изчистването от тях и прочие.Сигурен съм,че има институции които се занимават с това и не си първия/първата...

Действай вместо да пишеш тук,във форума освен философски приказки без край,друго няма.
Ваще какво мислят по въпроса?

krissta
08-02-2013, 19:33
търсих по -рано в google, но не открих информацията, която ми трябва ...родителите ми ме смятат за нормален човек ...

krissta
08-02-2013, 19:37
за хората ,които не ме познават отблизо диагнозата поставя съмнения в психичния статус ...за непознатите ще е достатъчно възоснова на диагнозата да ме сматат за психо ...

sneering
08-02-2013, 19:39
Е добре,не става ли варианта да отидете заедно при завеждащия лекар и да се консултирате с него за евентуално премахване на диагнозата,след като не е правилна?

Ще ти пречи при почването на работа,защото се иска медицинско,плюс това повечето фирми вече искат и свидетелство от психо-диспансер дали се водиш на отчет.И за евентуално записване в университет ще ти създава проблеми.

Трябва да има амнистия за такъв вид диагнози сигурен съм,не се оставяй.

krissta
08-02-2013, 19:45
благодаря за вниманието.. приятна вечер

krissta
08-03-2013, 06:23
имах основателни причини да се чувствам потиснато по онова време и реших да се посъветвам как да се справя с проблемите ,но вместо това ми задаваха въпроси от рода на "чувате ли гласове"?явно са ме разбрали погрешно за всичко ...натъпкаха ме с лекарства от които главата ми се изпразни от съдържание ,получих редица странични ефекти и не само ...няма да изпадам в подробности...спрях лекарствата и всичко, което те ми причиняваха отмина ...никой не може да ми върне изгубеното време ,докато ги пиех, а за да изчистя здравното си досие трябва да водя дело ...

yakuza_
08-03-2013, 06:26
Според мен е трябвало, още тогава да потърсиш второ мнение.

NissaN
08-18-2013, 15:32
Аз мисля,че не но имам подобен проблем мисля,че от 1 година започвамда се разболявам постоянно някой ме командва чувствам че околните искат да ми навредят,но от 2 месеца това започва да изчезва.Не съм приемал медикаменти.

tHe_COolEst_GIrl
09-15-2013, 12:12
Консултирай се с лекаря защо ти ги е предписал тея лекарства.

qhnalametlata
09-29-2013, 09:40
Според мен при второ/трето/N-то мнение, ако недвусмислено се докаже, че всъщност нямаш шизофрения, лекарят който е поставил диагнозата е за съд! Консултирай се с някоя организация, която защитава правата на пациентите.

krissta
09-30-2013, 11:49
Доколкото съм запозната могат да ме водят по документи, че съм в ремисия ,но съм с такова заболяване. Всеки интелигентен човек знае ,че това заболяване е доживотно - не се лекува и всеки ден се пият хапчета. Аз не съм в ремисия ,а просто съм добре без лекарства и бях добре преди тях . Мога да докажа ,че и към онзи момент преди да ме подведат да пия хапчета си взимах изпитите и престанах ,когато започнах да ги пия и се разболях от лекарствата ,но лекарите няма да си признаят грешката и няма съд в тази държава ,който да е осъдил лекар .Някой от Вас да е чувал за осъдени лекари при лекарска грешка или неправилна диагноза и неправилно лечение ? Мнението ми за тези лекарства е ,че са - упойващи, притъпяващи съзнанието и сетивата ,предизвикващи сънливост , забавени реакции и дори неадекватност .Никога не съм взимала наркотици ,но придполагам ,че сигурно имат подобно действие като не знам как
действат на хора ,които наистина са болни от това , знам само какво причиняваха на мен и се чувсвам отлично без тях .