PDA

View Full Version : Искам да отслабна ..



*Sweet*GirL*
08-03-2013, 10:07
Здравйте.. Аз съм момиче на 12 години, след около 2 месеца ставам на 13. Висока съм 163см и тежа 57кг. На края на месеца ще ходя на море и искам да поотслабна. А и ми казаха, че за височината ми трябва да тежа около 52-53кг, но аз искам да сваля най-малко 6-7кг. Моля Ви кажете какво да правя ... Плюс това на бедрата започват да ми стават стрии. Много съм изплашена. Моля Ви кажете най-ефикасните методи, които знаете.

(П.П) Извинете за подробните обяснения. Благодаря предварително. :)

BonnieandClyde666
08-03-2013, 10:42
Освен да се обесиш на некой кол, аз друга алтернатива не виждам за твоето положение! :)

heartshapedbox
08-03-2013, 11:02
Глупости, стига си реагирала толкова остро във всяка тема за отслабване.

Към авторката: 6-7 кг за месец е висока цел,трябваше да се сетиш по-рано. Не,че е невъзможно, но няма да е здравословно, а и при бързото отслабване има и бързо връщане на свалените килограми. Започни да се храниш здравословно (но недей да гладуваш)- замени белия хляб с черен, избягвай пържено и газирано, щж повече плодове и зеленчуци. Като съчетаеш правилното хранене с някакви упражнения, ще постигнеш резултати. За упражненията ти препоръчвам 30 days shred, аз ги правих, макар и не до края на програмата, и забелязах резултати. За стриите: мажи се с бебешко олио или маслото на Икаров против стрии и пий повече вода.

DownloadVirus
08-03-2013, 11:07
Ставате банални с това заменяне на бял хляб брашно и ядене на плодове и зеленчуци . Пълен абсурд.

BonnieandClyde666
08-03-2013, 11:58
Глупости, стига си реагирала толкова остро във всяка тема за отслабване.

Към авторката: 6-7 кг за месец е висока цел,трябваше да се сетиш по-рано. Не,че е невъзможно, но няма да е здравословно, а и при бързото отслабване има и бързо връщане на свалените килограми. Започни да се храниш здравословно (но недей да гладуваш)- замени белия хляб с черен, избягвай пържено и газирано, щж повече плодове и зеленчуци. Като съчетаеш правилното хранене с някакви упражнения, ще постигнеш резултати. За упражненията ти препоръчвам 30 days shred, аз ги правих, макар и не до края на програмата, и забелязах резултати. За стриите: мажи се с бебешко олио или маслото на Икаров против стрии и пий повече вода.

За тебе са глупости, за мене не са! Щото, видиш ли, аджеба, дали е нормално некво 12-годишно пишлеме да мисли за диетки, а? Ако е толкова умна ше попрочете нещичко за правилното хранене и избягването на боклучаците+всичкото това съчетано със спорт, а не да чака някой да и каже как да отслабне за 1 ден!

heartshapedbox
08-03-2013, 12:02
И вместо да и обясним

нещичко за правилното хранене и избягването на боклучаците+всичкото това съчетано със спорт
ние трябва да я нападаме ли?

BonnieandClyde666
08-03-2013, 12:04
Аз казвам каква е реалността, а не я нападам! :P Tи, ако го тълкуваш така си е твой проблем. ;)

Anastasiq5910
08-03-2013, 13:03
Освен да се обесиш на некой кол, аз друга алтернатива не виждам за твоето положение! :)

е къв ти е проблема ,че във всяка тема за отслабване да пишеш така ,Еййй комплексар не те хейткам

BonnieandClyde666
08-03-2013, 13:26
^А, като ми е запукалоооооооооооооо! :)

*Sweet*GirL*
08-03-2013, 13:46
Благодаря за отговорите ... :) BonnieandClyde666 След като не знаеш какво да пишеш, по-добре си замълчи .... ;)

(П.П.) Разликата не е в възраста .. Разликата е в мисленето ..

DownloadVirus
08-03-2013, 15:26
А и ми казаха, че за височината ми трябва да тежа около 52-53кг

На мен ми казаха,че трябва да започна да летя.Да скачам ли сега да се пробвам?

muhtesemfan
08-03-2013, 16:34
^А, като ми е запукалоооооооооооооо! :)

BonnieandClyde666 He е виновна,че момичето се е сетила чак сега да отслабне?

Пробвай 30 day shred,добра програма е, на мен ми помогна.И намали храните,които ти казаха.Успех :)

*Sweet*GirL*
08-03-2013, 17:52
BonnieandClyde666 He е виновна,че момичето се е сетила чак сега да отслабне?

Аз започнах да тренирам и да ограничавам храните от преди около 1-2 месеца, но ефекта е почти 600 грама .. :/

*Sweet*GirL*
08-03-2013, 17:55
На мен ми казаха,че трябва да започна да летя.Да скачам ли сега да се пробвам?

Пробвай се, но внимавай да не паднеш.. Не искаш да си потрошиш кокалите, нали? ;)

muhtesemfan
08-03-2013, 18:08
Аз започнах да тренирам и да ограничавам храните от преди около 1-2 месеца, но ефекта е почти 600 грама .. :/

какви упражнения правиш?
ако правиш упражнения за стягане много ясно,че няма да получиш много добър резултат.Първо трябва да отслабнеш,пробвай програмата,която ти казах,и си намери нещо като календарче какво трябва да ядеш,и като отслабнеш,тогава почвай с упражнения за стягане :)

BonnieandClyde666
08-03-2013, 18:41
^Да, бе, баш така е! Стягането и отслабването вървят ръка за ръка!

heartshapedbox
08-03-2013, 18:56
Освен да се обесиш на некой кол, аз друга алтернатива не виждам за твоето положение! :)

Е това си е чисто нападане?
С какво мнението ти помага на авторката - с нищо, само я обижда. Тоест е излишно.
Замисли ли се най-малкото, че когато се изразяваш толкова остро, даже и думите ти да отразяват реалността, те няма да бъдат взети под внимание. Ако беше написала едно мнение, от сорта на " На 12 години е много рано за драстични диети. Въпреки това може да постигнеш желания резултат еди-как-си" хем щеше да си си изказала мнението, че не е нормално "некво 12-годишно пишлеме да мисли за диетки" с шанс тя да се вслуша в него, хем щеше да я посъветваш какво да прави/не прави => тя щеше да научи нещо, свързано с темата и двете да сте доволни. На 12 години (а и по принцип) човек не може да знае всичко, има нужда от малко насоки и обяснения. Хубаво е. че се интересува от това, вместо да тъпче биг-маци по цял ден, защо да и убиваш ентусиазма с негативизма си? А и се съмнявам ти на 12 да си била супер експерт по здравословно хранене и фитнес..

DownloadVirus
08-03-2013, 20:57
Пробвай се, но внимавай да не паднеш.. Не искаш да си потрошиш кокалите, нали? ;)

Ами ако полетя к'во пра'йм? :))

heartlesandfreaky
08-04-2013, 00:09
Е това си е чисто нападане?
С какво мнението ти помага на авторката - с нищо, само я обижда. Тоест е излишно.
Замисли ли се най-малкото, че когато се изразяваш толкова остро, даже и думите ти да отразяват реалността, те няма да бъдат взети под внимание. Ако беше написала едно мнение, от сорта на " На 12 години е много рано за драстични диети. Въпреки това може да постигнеш желания резултат еди-как-си" хем щеше да си си изказала мнението, че не е нормално "некво 12-годишно пишлеме да мисли за диетки" с шанс тя да се вслуша в него, хем щеше да я посъветваш какво да прави/не прави => тя щеше да научи нещо, свързано с темата и двете да сте доволни. На 12 години (а и по принцип) човек не може да знае всичко, има нужда от малко насоки и обяснения. Хубаво е. че се интересува от това, вместо да тъпче биг-маци по цял ден, защо да и убиваш ентусиазма с негативизма си? А и се съмнявам ти на 12 да си била супер експерт по здравословно хранене и фитнес..
Това! Не разбирам защо трябва да сте толкова груби, при условие, че може да кажете същото нещо само че да го поднесете по доста по-подходящ начин. Не искам да звуча клиширано (а точно така ще прозвуча, повече от убедена съм), ама някои деца на тази възраст могат да приемат нещата много навътре и да почнат да гладуват или да правят други глупости, точно защото "за тях друго решение няма, освен да се обесят на кол"... Damn

daniela.
08-04-2013, 00:49
Елелеее тук сте го обърнали на спамчета ...... :D Хайде и аз поне малко да помогна на авторката. Значии спри тестеното,газираното и пърженото. Яж повече плодове,зеленчуци и повече варени неща, примерно боб, леща, супички ей такива неща. Месо,яйца,извара също може и като цяло повече белтъчини. Другото,което е пий повече Вода. Даже да ти кажа,че е и по-добре примерно да не се и ограничаваш изцяло от всичко, примерно в седмицата или поне на две седмици може да си позволиш от забранените храни, което ти сака душата, но НЕ В ПРЕКАЛЕНИ КОЛИЧЕСТВА. Всичко това го съчетай с упражнение и най-вече кардио, ходи да тичаш или да скачаш на въже , и искам също да ти препоръчам 30 Day shred. Всичко, това което съм го написал го знам от личен опит, на мен ми помогна доста и се вкарах в добра форма, за около 1 месец,докато не се случи едно гадно нещо. Един ден ми скимна да съм поне 4-5 дена само на плодове. И така и стана изкарах 4 дена само на плодове и след това не знам какво ми стана започнах да се тъпча като някакво прасе :D Хамбургер, сладолед ей такива неща и то да видите от забранените храни си похапнах. И сега ми се получи йо-йо ефекта и ми е супер гадно. И си мисля сега ако си бях продължила със здравословния ми режим на хранене,а не със това само на плодове мисля че нямаше да ми се получи Йо-йо ефекта. ЗАТОВА искам да Ви кажа никой според мен да не прави такива диети примерно да е само на плодове или само на зеленчуци ,щото после ставаа оле мале... Или поне като сте на такава диета да е със захранване , но това пък е доста нездравословно да си само на плодове или на зеленчуци... Затова най-доброто предложение,което ще ти дам е да се храниш здравословно със написаното по горе (не това за гладуването, а другото) :D И така.... Лека вечер Ви пожелавам :)

*Sweet*GirL*
08-04-2013, 13:33
Благодаря много на daniela. ,както и на всички останали. Започнах и с 30 Day shred. Храненето ми е нормално. Имам предвид не се тъпча. Също така пия и много вода. Вече не ям вечеря, защото когато ям в 16:00 ислизам с приятели и се прибирам към 21:00, а според мен това е късно за вечеря.

DownloadVirus ами ще се радваш, както малко дете се радва, когато му дадеш бонбонче ..... ;д ;)

DownloadVirus
08-04-2013, 13:37
DownloadVirus ами ще се радваш, както малко дете се радва, когато му дадеш бонбонче ..... ;д ;)

Защо,ти така ли се радваш като ти дадат бонбон ?

mayaaa
08-04-2013, 15:47
^Да, бе, баш така е! Стягането и отслабването вървят ръка за ръка!

Ами всъщност е точно така (фитнес инструктор ми го е казвал). Ако започнеш да тренираш мускулите преди да свалиш мазнините няма абсолютно никакъв смисъл защото резултата няма да се вижда от излишните килограми... А когато стане момент да се види резултата няма да е съобразен с тялото и то ще изглежда мъжко.. Нещо като аватара ти, но с малко по-малко мускули и определено без цици и талия.......
Към авторката: Ако искаш тренировките да ти помагат давай нещо с повече движение, нещо при което накрая да не можеш да дишаш от умора. Например кардио упражнения, зумба, съчетани с тичане, скачане на въже, бързо изкачване на стълби. Това И ще стегне тялото ти, но много по-плавно и няма да го направи грубо + ще изхабяваш много енергия и тялото ти ще е "принудено" да топи мазнините.
Относно храненето, ако правиш някаква диета за бързо сваляне на килограмите те ще се върнат, но само ако е без захранване. Захранването се състои в това след диетата бавно да връщаш предишните си навици, а не наведнъж. Този период е добре да е около 6-7 дни (зависи от самата диета). Прочети из интернет как точно се прави. Причината да помага е, че ако веднага започнеш да ядеш както преди вече "стресираният" организъм се запасява с възможно най-много от приетата храна, за да има достатъчно енергия за поддържане на жизнените процеси при ново гладуване. При плавно връщане този процес става с незначителни количества храна и бавното увеличаване значително "успокоява" организма.
Дано да съм помогнала. :)

*Sweet*GirL*
08-04-2013, 17:47
Благодаря ти mayaaa .. :)

DownloadVirus хахаха ... Да радвам се .. Айде сега си спести коментарите, защото не ми помагаш особено .. ;)

BonnieandClyde666
08-04-2013, 18:04
Ами всъщност е точно така (фитнес инструктор ми го е казвал). Ако започнеш да тренираш мускулите преди да свалиш мазнините няма абсолютно никакъв смисъл защото резултата няма да се вижда от излишните килограми... А когато стане момент да се види резултата няма да е съобразен с тялото и то ще изглежда мъжко.. Нещо като аватара ти, но с малко по-малко мускули и определено без цици и талия.......
Към авторката: Ако искаш тренировките да ти помагат давай нещо с повече движение, нещо при което накрая да не можеш да дишаш от умора. Например кардио упражнения, зумба, съчетани с тичане, скачане на въже, бързо изкачване на стълби. Това И ще стегне тялото ти, но много по-плавно и няма да го направи грубо + ще изхабяваш много енергия и тялото ти ще е "принудено" да топи мазнините.
Относно храненето, ако правиш някаква диета за бързо сваляне на килограмите те ще се върнат, но само ако е без захранване. Захранването се състои в това след диетата бавно да връщаш предишните си навици, а не наведнъж. Този период е добре да е около 6-7 дни (зависи от самата диета). Прочети из интернет как точно се прави. Причината да помага е, че ако веднага започнеш да ядеш както преди вече "стресираният" организъм се запасява с възможно най-много от приетата храна, за да има достатъчно енергия за поддържане на жизнените процеси при ново гладуване. При плавно връщане този процес става с незначителни количества храна и бавното увеличаване значително "успокоява" организма.
Дано да съм помогнала. :)

Да, нека само кара на кардио, после ше пита:"Ама, защо ми виси така кожата след като тренирам?!" И си избийте тая скапана логика за мъжките тела при жените от главите!

DownloadVirus
08-04-2013, 21:04
Благодаря ти mayaaa .. :)

DownloadVirus хахаха ... Да радвам се .. Айде сега си спести коментарите, защото не ми помагаш особено .. ;)

Няма как да ти помогна,единственото,което можеш да направиш е да си мръднеш дупето,на 12 години не мога да ти говоря нито за хранителни режими,нито за макронутриенти и броене на калории.Ще ти дойде too much и ще се откажеш преди да си започнала.

mayaaa
08-04-2013, 21:10
Да, нека само кара на кардио, после ше пита:"Ама, защо ми виси така кожата след като тренирам?!" И си избийте тая скапана логика за мъжките тела при жените от главите!
Като влязох в темата с нетърпение чаках твоя "компетентен" отговор... 1. Еластичността на кожата си е до ген и колкото и да тренираш няма полза.. 2. Да, кожата съдържа белтъчина, но не е мускул със силова гимнастика да я свиваш.
А колкото до мъжкото тяло - да точно така става, като тренираш мускули намиращи се под 5 кг мазнина и айде моля те спри да се обаждаш, като нищо не знаеш. Хората си мислят, че като тренират много дадена зона и свалят килограми там и правят по 300 коремни на ден примерно, а това е АБСОЛЮТНО грешно. Да си чувал/а за "Синдрома на Бритни Спиърс"......

BonnieandClyde666
08-05-2013, 03:15
^Истински ме забавляваш, душице! :)

mayaaa
08-05-2013, 17:53
DownloadVirus и BonnieandClyde666 много сте ми интересни. Във всяка втора тема пишете, но не нещо смислено, а само гледате да се правите на важни и на много знаещи със саркастичните си коментари. Айде махнете ми се от очите най-накрая... Като не давате свое ОБОСНОВАНО мнение и подробни обяснения наистина ли смятате, че някой ви взима на сериозно?? Айде осъзнайте се малко!
П.П. Много съжалявам за спама. Това ще ми е последното офтопик мнение. :)

pepa97
08-05-2013, 21:40
90 дневна диета-потърси в интернет ;)

heartsdesire
08-05-2013, 21:46
12-годишните не могат да спазват диети попринцип, тъй като имаш още да растеш. Затова ти предлагам засега само да спортуваш много, да бягаш рано сутрин, да се въздържаш от мазни храни и когато ти се яде нещо за десерт да ядеш плодове.

pepa97
08-05-2013, 21:48
12-годишните не могат да спазват диети попринцип, тъй като имаш още да растеш..

АБСОЛЮТНО!

*Sweet*GirL*
08-07-2013, 07:50
Благодаря на всички. :)

Сега пробвам 30 days shared и нормално хранене нито се тъпча, нито гладувам. Също така пия и много вода. :)

Най - много искам да благодаря на DownloadVirus и BonnieandClyde666 ...... Вашите комплекси, убиха мойте комплекси. :)

DownloadVirus
08-07-2013, 21:48
Какви комплекси те гонят,бе дете? Я си цоцай млекцето и недей да се разправя във форумите,че ставаш за смях.

BonnieandClyde666
08-08-2013, 05:27
Благодаря на всички. :)

Сега пробвам 30 days shared и нормално хранене нито се тъпча, нито гладувам. Също така пия и много вода. :)

Най - много искам да благодаря на DownloadVirus и BonnieandClyde666 ...... Вашите комплекси, убиха мойте комплекси. :)

Защо да имам комплекси, момиченце? Не си ли ти тая с комплексите, която пита как да отслабне? :) Ама, явно нещо се бъркам, а?

Petya48
08-08-2013, 17:25
Не е здравословно до края на месец да отслабнеш толко много :д До края има 22 дни всеки ден скачай на въже , карай колело или тичай в парка . Пий повече вода поне 2 литра на закуска яж най - много , а на вечеря не прекалявай . Ако не издържиш без сладко яж по едни сладолед в седмицата или по два ако не издържаш , но по - добре замени сладоледа и сладкото с кисело мляко с бисквитка и малини примерно :д без пържено и вечеряй ако почувстваш глад нещо малко щом е след 21 : 00
Но няма да стане с гладуване само , трябва ти движение скачай на въже по 1000 пъти дневно сутрин 500 и след обяд още толко , но сутрин скачай на гладно

*Sweet*GirL*
08-09-2013, 11:18
Не е здравословно до края на месец да отслабнеш толко много :д До края има 22 дни всеки ден скачай на въже , карай колело или тичай в парка . Пий повече вода поне 2 литра на закуска яж най - много , а на вечеря не прекалявай . Ако не издържиш без сладко яж по едни сладолед в седмицата или по два ако не издържаш , но по - добре замени сладоледа и сладкото с кисело мляко с бисквитка и малини примерно :д без пържено и вечеряй ако почувстваш глад нещо малко щом е след 21 : 00
Но няма да стане с гладуване само , трябва ти движение скачай на въже по 1000 пъти дневно сутрин 500 и след обяд още толко , но сутрин скачай на гладно
Благодаря .. :)

SorrowEyes
08-11-2013, 08:15
Ставате банални с това заменяне на бял хляб брашно и ядене на плодове и зеленчуци . Пълен абсурд.

Не е абсурд, обаче ;)

DownloadVirus
08-11-2013, 10:51
Така си мислиш,защото нямаш никакъв опит и говориш наизуст.U mirin?

SorrowEyes
08-12-2013, 06:51
Така си мислиш,защото нямаш никакъв опит и говориш наизуст.U mirin?

Дали нямам опит? Смело изказване.

DownloadVirus
08-12-2013, 11:54
Смело и сигурно.Гледам всички постове и съм сигурен,че никога не си се подлагала на диета и не си чела достатъчно литература,не си експериментирала и ти е през оная работа за всичко и само говориш наизуст да се правиш на многознаеща:)

marrcandy
08-12-2013, 13:16
Към авторката :
Здравей,дай да вкараме малко мисъл ,в 100 грама мазнини има 900 ккал, когато 70 килограмов човек тича 10 км ,той изгаря около 500 ккал ,обаче нищо не е толко лесно в човешкия организъм. Човек не използва само мазнини за енергия ,а и въглехидрат . От тези 500 ккал които е изгорил по време на 10км разтояние ,тои е използвал 250 ккал от мазнини и 250 от въглехидрат . Сега да направим една сметка ,за 10км крос гориш 250 кал ,а 900 кал са 100 грама ,тоест за да гориш 100 грама мазнина трябва да пробягаш около 35 км на ден демек ако цял месец бягаш по 35 км на ден ще свалиш 3 кг мазнин затова кардиото от енергиина гледна точка не е добър вариант .Истинското преимущество на кардиото идва от там ,че забързва метоболизма ,а ако търсиш ефективен метод за горене на калории, то това са силовите упражнения,които обаче не са одачен вариант за момиче на твоята възраст. Нека преминем към полезната част от поста ми ,това което ти препоръчвам аз - 3 до 4 пъти седмично високо интензивно кардио 15-20 мин на 170-180 пулсова честота (купи си пулсомер струват по 15-20 лева от "немски магазин) по дълго кардио от 15-20 минути няма смисъл и е дори вредно при мъжете намалява производството на тестостерон, а при жените на естрадиол, което за твоита възраст е доста вредно ,поради тази причина доста бегачки почнали на ранна възраст са бездетни. Така нека продължим по същество купи си и ластик за тренировки от health store,отвори youtube и потърси упражнения и най-важното е хранителния режим ,който не мога да ти изготвя в момента тъй като нямаш изготвен тренировачен режим ,а пък и тези неща струват пари :) .Най-важното тези 10 кила си ги трупала повече от 1 месец ,така че не очаквй да ги свалиш за толкова кратко време,може, но никак няма да е здравословно.Това е съвета ми ,а за тези критици ,които много разбират мога да кажа ,че когато ми доидете на нивото тогава ще разберете че съм права (Написано от Мариана Цекова републикански шампион по боди-фитнес за девойки за 2013 година и персонален инструктор )

SorrowEyes
08-12-2013, 19:17
Смело и сигурно.Гледам всички постове и съм сигурен,че никога не си се подлагала на диета и не си чела достатъчно литература,не си експериментирала и ти е през оная работа за всичко и само говориш наизуст да се правиш на многознаеща:)

Много би ми се искало никога да не съм била на диета. Всчики заключения, които си направил са грешни. Не мисля, че си гледал изобщо. Кара ме да се замисля кой се прави на многознаещ.

DownloadVirus
08-12-2013, 21:30
Еми като говориш наизустени клишета няма какви други изводи да си вадя ;)

heartshapedbox
08-13-2013, 06:00
@ DownloadVirus: Как ще ме убедиш, че белият хляб е по-полезен от черния? Или че плодовете и зеленчуците са нещо лошо за една диета. Какво да ядат хората, които са на диета/режим, вафли ли?

DownloadVirus
08-13-2013, 08:04
Тялото ти не знае дали ядеш бял или черен хляб,кога го ядеш и защо го ядеш... То разчита само макронутриентите.Плодовет и зеленчуците си измисляш,никъде не съм споменавал.. Законите на физиката не се променят каквото и да правиш,и вафли да ядеш като си в калориен дефицит ще сваляш,сега резултатът може да не ти хареса особено,но това е друг въпрос :) При прием на еднакво съотношение макронутриенти между бял-пълнозърнест хляб няма разлика,единствено може да ги ядеш,защото черен/пълнозърнест засища повече,за нищо друго.

heartshapedbox
08-13-2013, 10:10
Плодовете и зеленчуците си измисляш,никъде не съм споменавал..

тук го спомена:


Ставате банални с това заменяне на бял хляб брашно и ядене на плодове и зеленчуци . Пълен абсурд.

А то е ясно, че ако ядеш по-малко от нужните ти калории ще сваляш, но не можеш да ме убедиш, как няма значение дали ще имам 3-4-5 здравословни хранения на ден, или ще изям калорийната им стойност във вафли и резултата ще е един и същ.

DownloadVirus
08-13-2013, 10:19
Да,стават банални,защото са изучени клишета,плодове и зеленчуци и без газирано пържено и тн.. Пак не успях да разбера къде казвам да не се ядат..
Еми дали имаш 3-4-5 хранения на ден здравословни или от вафли резултатът ще е загуба на тегло..Но как ще изглеждаш в единия и как в другия случай е друг въпрос..
Аз говоря когато вече си приел количеството протеин и мазнини,които ти трябват и остават калории за запълване можеш да си ядеш и вафли и к'вото искаш..А въглехидратът няма смисъл да е черен хляб,кавяф ориз,овесени ядки и тем подобни. Ям бял ориз шоколади и вафли и се фибря навсякъде ,не е от значение дали е бърз или бавен и дали е от листата на bro foods.. Но просто като ядеш по 1000 калории ако ги ядеш от шоколад вафла и бял хляб е твърде вероятно да си много гладен и тогава да си надскочиш калорийният прием,което прави храните с бавни въглехидрати и повече фибри по-добър вариант.

heartshapedbox
08-13-2013, 10:39
Еми дали имаш 3-4-5 хранения на ден здравословни или от вафли резултатът ще е загуба на тегло..Но как ще изглеждаш в единия и как в другия случай е друг въпрос..


Именно. Хората искат съвети как да отслабнат, за да изглеждат добре.

DownloadVirus
08-13-2013, 12:05
Именно. Хората искат съвети как да отслабнат, за да изглеждат добре.

Погледни останалото от поста,не чети избирателно.Полуинформира ост е по-лошо от това да не си информиран.

DownloadVirus
08-13-2013, 12:05
Именно. Хората искат съвети как да отслабнат, за да изглеждат добре.

Погледни останалото от поста,не чети избирателно.Полу-информираност е по-лошо от това да не си информиран.

heartshapedbox
08-13-2013, 12:18
Прочетох го още одеве.
Даже и за допълване до желания брой калории да е, пак не можеш да ме убедиш, че това да изядеш една вафла е по-добре, отколкото да допълниш с ядки например.

DownloadVirus
08-13-2013, 12:19
Broscience.

heartshapedbox
08-13-2013, 12:27
Broscience.

Обясни?

DownloadVirus
08-13-2013, 12:32
Кое да ти обясня.Това e broscience ,кое не разбираш.Изяла си всички макро и микроелемнти за деня и запълваш калорийния прием.Ако толкова просто обяснено не го разбираш ще те посъветвам за нещо друго вече.

heartshapedbox
08-13-2013, 12:40
Разбирам те, не знаех какво точно е бросайънс, а когато потърсих в Гугъл ми излезе това:

Broscience is the predominant brand of reasoning in bodybuilding circles where the anecdotal reports of jacked dudes are considered more credible than scientific research.
Broscience in action:

"Bro, you gotta slam 40-60 grams of waxy maize plus 20 grams of BCAA within 7 seconds of finishing your last set of squat rack curls. Otherwise, you'll go straight catabolic."

За какво друго би ме посъветвал? Заинтригува ми любопитството.

DownloadVirus
08-13-2013, 17:14
Хаха търсиш в гоогле какво е broscience ,хубав майтап.
Иначе щях да те пратя на специалист.. :))

sofityoy
08-13-2013, 20:29
Яж здравословно и недей да ядеш мазно,тестено,пържено,слад о,прекалено солено,недей да пиеш газирано и СПОРТУВАЙ!
Виж аз ти предлагам дори и да похапваш много МАЛКО сладко и да пиеш по половин часа нещо газирано на 2 дена или нещо такова няма проблем стига да спортуваш усилено и то много усилено. Просто бъди упорита,трябва да бъдеш ако искаш резултати.

Jaune
08-14-2013, 09:22
Абе само аз ли мисля, че е много вярно, че ти си това, което ядеш?
Клетките на тялото се заменят напълно на всеки няколко месеца, като използват градивен материал от храната, която консумираш.
Според мен няма как да ядеш вафли, шоколади и бял хляб и да изглеждаш добре. За цялостна картина говорим, включвам и здраве в дългосрочен план и прочие, което ще проличи един ден, а не на момента, че ако ще и да си супер нафибрен.

alex-square-pants
08-14-2013, 09:33
Не яж неща, които забавят метаболизма ти ( пържено, мазно) и никакви диети- не гладувай, това би била най-глупавата идея.Пий много вода, наспивай се, яж повече зеленчуци, плодове, млечни продукти, риба, движи- така освен,че ще влезеш във форма, а и ще се чувстваш добре :) и да не спреш след като се върнеш от почивката- това би било още по-тъпо и от диетата,така показваш, че не водиш здравословен начин на живот заради самата себе си, а го правиш заради другите, а и така няма да усетиш истинския ефект :)

DownloadVirus
08-14-2013, 10:14
Абе само аз ли мисля, че е много вярно, че ти си това, което ядеш?
Клетките на тялото се заменят напълно на всеки няколко месеца, като използват градивен материал от храната, която консумираш.
Според мен няма как да ядеш вафли, шоколади и бял хляб и да изглеждаш добре. За цялостна картина говорим, включвам и здраве в дългосрочен план и прочие, което ще проличи един ден, а не на момента, че ако ще и да си супер нафибрен.

Не точно .. ;) http://www.bb-team.org/articles/4707_razmerat-na-porciyata-ima-znachenie

babity
08-14-2013, 10:35
Единственият сериозен плюс на бялото брашно, а в т'ва число и продуктите от него, е фолиевата киселина. Ориза и останалите варива не виждам с какво могат да ми навредят. По същество тая статия (така, както е оформена в този сайт) има много добро оформление, издържана е откъм естетически вид, но се цитира нещо от някъде си. Наистина не целя да провокирам, напротив, най-чистосърдечно питам как мога да ям тесто, пържено, така говорените във всяка тема вафли и сладкиши, да пия газирано и да нямам целулит? Защото повечето ми приятелки са кльощавелници, но са надупчени кат' швейцарско сирене. А аз съм нямала целулит само през едно лято в живота ми и т'ва беше плод на спиране на всички гореизброени храни, плюс адски много вода, плюс тренировки поне 6 пъти седмично.

DownloadVirus
08-14-2013, 10:40
Като тренираш силово във фитнес зала.

babity
08-14-2013, 10:44
Като ходех на фитнес имах целулит. Някаква друга алтернатива?

DownloadVirus
08-14-2013, 10:45
Еми ела аз да те тренирам и няма да имаш целулит. То не е само да ходиш,колкото да се пише,че си отишла ..

Jaune
08-14-2013, 11:08
Не точно .. ;) http://www.bb-team.org/articles/4707_razmerat-na-porciyata-ima-znachenie

С това съм съгласна, но японското меню не ми се вижда нездравословно. Конкретно визирам джънка, айде, не бялото брашно.

heartshapedbox
08-14-2013, 12:10
Хаха търсиш в гоогле какво е broscience ,хубав майтап.

Ами да, като не знам ще потърся, за да се информирам. Нито е срамно, нито нищо.
Съгласна съм с Jaune
.

DownloadVirus
08-14-2013, 13:30
Прочети статията отново и по-внимателно.

yana0404
08-14-2013, 19:31
Ами ако не иска да й се образуват стрии да отслабва. Ако чака по твоето мислене да стане по- възрастна до тогава кожата ще й се е сцепила толкова гадно, че ще я е срам да се покаже по къси панталонки.

yana0404
08-14-2013, 19:33
П.П. Следвам принципа на трите бели смърти. Бяла захар, бяло брашно и сол. От Зоната знам че размера на порцията трябва да е колкото дланта ти. (без пръстите)

DownloadVirus
08-14-2013, 19:58
П.П. Следвам принципа на трите бели смърти. Бяла захар, бяло брашно и сол. От Зоната знам че размера на порцията трябва да е колкото дланта ти. (без пръстите)

Бая грешен метод като си помисля,че порцията ти в една длан може да събере 1 ябълка или няколко бадема ,а от друга страна може да събере и 100-150 грама сланина,където разликата е от небето до земята в калориите.

yana0404
08-15-2013, 18:14
Е, без вратички де. ;д Месото колкото дланта, а въглехидратите колкото шепата. Без да слагаш храна и от другата страна на ръката. ;)

DownloadVirus
08-15-2013, 18:25
Ми кат' ми се яде сланина к'во да правя,слагам си. В 100 грама сланина има 900 калории,а в 100 грама месо(чисто) има под 150.

Jaune
08-15-2013, 20:43
Като че ли ще тръгне да яде сланина, след като не яде дори сол.

DownloadVirus
08-15-2013, 20:49
Е няма да й слагам сол,спокойно :D

antevasin
08-15-2013, 21:12
Честно казано не мисля, че трябва да се отказва от мазно,пържено или сладко!? То тогава какво и остава да яде? Как ще живее без една хубава сочна пържолка с пържени картофки ПОНЕ веднъж в месеца!? :D Ако се заседяваш постоянно на едно място то сланинките се трупат. Аз примерно си ям всичко каквото ми се яде и никога не съм се лишавала от нищо и все пак не мисля че някъде ми висят сланини. Просто по цял ден съм навън,карам колело,ролери,ходя на планина и такам :)
Така че авторке щом искаш да отслабнеш започни да се движиш повече!
А и също така не мисля, че е нормално на 12 години да седнеш да спазваш някаква строга диета :/ Според мен това е дооста вредно при положение че още се развиваш.

mysoulisalwaysfree
08-15-2013, 21:19
Виж,мила.
Това,че си малко по-пълна от връстничките ти,не те прави дебела. Добре за теб ще е на първо място да започнеш да се обикваш такава,каквато си. Разбира се в твой плюс ще е да намалиш всякакви вредни храни като Мак Доналдс,пържени картофки,шоколад,чипсове,б нбони. Не казвам да се ограничиш до последното нещо,но ако започнеш да ядеш по малко,в много умерени количества от всичко,самата ти би се почувствала по-добре. На тази възраст ще ти е много трудно да спазваш диети,да ходиш на фитнес и etc. А и никак няма да е полезно,защото в момента растеш и се нуждаеш от нормален режим на хранене,който включва от всичко по мъничко. Повярвай ми,ако избягваш вредните,пържени храни,не само би свалила няколко килограма,а и физически би се почувствала по-пълноценно. А вече за спортуването,ако не прекаляваш,с коремни преси,лицеви упори,каране на колело,каквото и да е,стига да не се преуморяваш,би било много полезно за теб. :)

Ivanov233
08-15-2013, 22:15
Движи се повече , кардио мардио , спортувай нещо или тръгни на фитнес или лека атлетика и ще отслабнеш до 1 месец! Гарантирам

yana0404
08-16-2013, 10:57
Ти ядеш сланина!? О.о

Jaune
08-16-2013, 12:26
Честно казано не мисля, че трябва да се отказва от мазно,пържено или сладко!? То тогава какво и остава да яде? Как ще живее без една хубава сочна пържолка с пържени картофки ПОНЕ веднъж в месеца!? :D Ако се заседяваш постоянно на едно място то сланинките се трупат. Аз примерно си ям всичко каквото ми се яде и никога не съм се лишавала от нищо и все пак не мисля че някъде ми висят сланини. Просто по цял ден съм навън,карам колело,ролери,ходя на планина и такам :)
Така че авторке щом искаш да отслабнеш започни да се движиш повече!
А и също така не мисля, че е нормално на 12 години да седнеш да спазваш някаква строга диета :/ Според мен това е дооста вредно при положение че още се развиваш.

O ми джи, вие не разбрахте ли, че не всеки се радва на мега бърз метаболизъм и може да си яде ВСИЧКО, каквото му се яде. Има хора, които спортуват и ПАК не могат да си позволят да ядат джънк.

DownloadVirus
08-16-2013, 17:05
Ти ядеш сланина!? О.о

Еми принципно не,ама кой ми забранява?

BAN.ili.NE
08-16-2013, 18:22
Така нищо не съм ви чел и искам да ми отговорите. От кум 95-100кг свалих до 78.3кг за 5 месеца...и от г/д 1 месец и половина тичам всяка сутрин от 08:30. Та некъв го питам у фитнеса дали за година ще направа плочки без сладко, газирано и т.н и ми вика не..."Аз за 7 години трениране не съм направил плочки пък ти ще направиш", а той даже не тренира за корем и не прави кардио 110кг е...След 1 година искам плочки ше има ли ? Че и некъв друг където ми брои калориите в яйцето и се прави на професор и тоя ми вика, че било супер сложно да се прават плочки...Ами да това е...без диети и т.н, просто без да ям пържено,сладко,газирано и т.н плочки ше имам ли след 1 година ? Коремни преси 3х15/20 ми включва програмата във фитнеса и от лежанка дигане на краката пак 3х15/20

DownloadVirus
08-16-2013, 19:34
Като махнеш мазнините и почнеш да тренираш по-здраво тяга и преден клек ще имаш определено.

BAN.ili.NE
08-16-2013, 19:40
Не те разбирам нещо..

DownloadVirus
08-16-2013, 19:48
Имам предвид да паднеш на по-нисък bf :) А за тягата и предния клек ти става ясно предполагам.

BAN.ili.NE
08-16-2013, 20:19
Стига с кодираното...bf ?Кво е тва...просто ми кажи дали след 1 година ше имам плочки без газираното и другите където казах

DownloadVirus
08-16-2013, 20:44
bf е bodyfat и не е въобще кодирано. Не те знам на какъв хал си ,та да ти кажа дали ще имаш преса след 1 година,ама тя е толкова маловажна,че не знам дали си бих си правил труда да споменавам дори.

Dusty
08-17-2013, 12:04
Мила, малка си още за да си правиш програма или да спазеаш диети, ти още се развиваш. И аз на твоята възраст бях с 4-5 килограма по-пълничка, но всичко е до начина ти на живот. Много полезно упражнение е да караш колело 30-40 мин. (без да се преуморяваш), когато усетиш че се умаряш, почвай да караш по-бавно. Почиваш си 2-3 минутки, след като си свършила с колелото и бягаш примерно 15 мин. (умерено бързо). Аз основно имах тлъстинки на корема и правех по 50 коремни на ден. 30 сутрин (на гладно) и преди вечеря още 20. Друго упражнение (пак за тлъстинки на корема), което аз правех - лягаш на пода и си вдигаш краката (все едно правиш свещ, само че кръста ти е на земята) и така 30-40 пъти, обаче, когато сваляш краката, те не бива да докосват пода. Има една поредица от упражнения (клипчета във Vbox) на Синди Крауфорд (7 са), на мен ми бяха много полезни. Важно е да не започваш всичко отведнъж, защото ще се претовариш. Относно храненето, другите казаха какво трябва да избягваш. Надявам се, да съм помогнала.:)