PDA

View Full Version : Гаджето ми е "болно" слаба. Помощ? :(!



ivdskh
08-03-2013, 21:27
Здравейте, може би темата не е за този раздел, и моля администраторите ако имат нещо против да я преместят.

Приятели, започвам направо!
Имам си сериозна приятелка от 9 месеца и половина, проблема е следния, че тя не се храни здравословно, не се храни както трябва! Ръцете и вече ще се счупят, тежи едва 41 килограма, а е 17 годишна. Не мога да накарам това момиче да се храни както трябва, не мога и не мога! Аз съм активно спортуващо и хубаво момче което се старае да постигне целите си и да е здраво.
А тя? седи по цял ден във тях я излезне някаде един или два пъти със едно момиче, я пуши цигарки.
Стига вече.. аз не мога така, прекрасно и хубаво момиче е, но не мога да я накарам да надигне малко. Голям инат е, кокалите и се виждат.

Днес във 23:00 ми писа смс, че е на успокоителни, от 3 дена не е добре, яде по 1 път, и й се гади, повръща, главоболие.. а преди месец два, имаше начални стадий на гастрит.
Казах и, че ще и запиша на диск упражнения които да прави, но какъв е смисъла след като тя не се храни нормално?

Липсва и много самочувствие, писал съм по много форуми, и се чудя къде да постна още и още, само да се намеря някои свестен човечец, който да ме бутне със едно рамо, като на добър приятел :) разбирате ме.

Какво да и купя от аптеката за да качи някои друг килограм. 17 годишно красиво момиче, да тежи 40 килограма.. не е нормално, приемаше глюкоза но не и понасяше от тая глюкоза и я повръщаше, дори и вода не пие, положението е много лошо.

Naive
08-03-2013, 22:24
Това с упражненията няма да помогне, защото тя няма енергия, с която да ги изпълнява.

Въпросът ми е знаеш ли каква е причината да не яде?

Starless
08-03-2013, 22:27
Ходила ли е на лекар?

Schliwobeatz
08-03-2013, 22:28
На мен това ми прилича на анорексия и спешно трябва да я убедите, ти и техните, да отиде на лекар. Положението може да стане много опасно. Въобще не губи време по форуми ами я хващай и отивайте на лека!

Schliwobeatz
08-03-2013, 22:30
Въобще като цяло за лекар и за родители чувал ли си? Никакви аптеки, никакви форуми! А техните слепи ли са? Направо се ядосвам!

Naive
08-03-2013, 22:38
Въобще като цяло за лекар и за родители чувал ли си? Никакви аптеки, никакви форуми! А техните слепи ли са? Направо се ядосвам!Всъщност от личен опит знам, че родителите дори и да не са слепи, един човек, чието мислене е анорексично/булимично би могло да прикрие всичко толкова умело, че никой да не разбере... това, разбира се, е до време.


Авторе, ако не яде, защото иска да е слаба, а не се чувства такава, въпреки че е, ви е нужен специалист в областта на психичните разстройства на храненето. С хапчета няма да надебелее и да се научи да няма страх от храната, а това е много важно, пак говоря от личен опит. Нужни са много разговори, ама не от типа "яж, бе, виж се к'ва слаба си станала", ами такива, които да я накарат да проумее, че храната е необходима и полезна и ако не се храни, може дори да умре, както и че би изглеждала 100 пъти по-добре, ако се храни и тренира, най-малкото защото ще има енергия и ще изглежда жива. Някои успяват да го осъзнаят сами, други не, и им е необходима специализирана помощ, а трети въобще не се справят.

ivdskh
08-03-2013, 22:49
Приятели, не знам и аз вече. Като и кажа да се храни повече. Тя ми ги говори все, че ядяла ядяла много но не дебелеела.
Взимаше някакви хапчета за апетит, но и те не помогнаха. А за анорексията малко ме съмнява.
Никога не ми е казвала, че е дебела!

И веднага след въпроса ми, защо не хапваш повече следва отговор от нейна страна - "Като не ме харесваш, си намери някоя по хубава." Е кажете ми..
зелен кон, кафява трева яде ли?..
Отчаянието ми става все по голямо.. а на нея и липсва и голяма доза самочувствие. :(

Naive
08-03-2013, 22:50
Пред теб яла ли е много някога? Като цяло случва ли ви се да ядете заедно, ама и тя да яде, не само ти?

ivdskh
08-03-2013, 22:54
Пред теб яла ли е много някога? Като цяло случва ли ви се да ядете заедно, ама и тя да яде, не само ти?

Хапвали сме заедно много пъти на една маса, но не съм забелязал някога тя да яде по много.
Знам как седят нещата със калорииния баланс, но не става братче.
Само да почне да яде както трябва, да дигне поне някои килограм, и ще я взимам със мен във фитнеса, но се отчаях на пълен предел вече. Страх ме е да не загубя момичето си, прекалено е слаба..

Schliwobeatz
08-03-2013, 22:56
"Като не ме харесваш, си намери някоя по хубава." :(

Оп, ето тук е разковничето! Послушай съвета на Naive. Според мен е анорексия. Отидете на лекар. Говори с техните!

Naive
08-03-2013, 23:03
А прекарвали ли сте, примерно, 2-3 поредни дни заедно по цял ден (може и един да е), колко е яла?

Но да, проследи ги тези неща внимателно и сподели притесненията си с родител, ако още съществува, защото наистина има хора, които хапват много и са кльощави, но на тях не им се гади, не повръщат и не стадат от постоянно главоболие.
Разковничето всъщност е, че тя казва, че яде по много, а той спомена, че е имала начален стадий на гастрит. Да, възможно е да яде по много, колкото да заблуди всички ви, а после да повръща всичко, а честото повръщане причинява гастрит.

ivdskh
08-03-2013, 23:04
А как да съм сигурен, че е точно анорексия??
Да я хващам ли за ръката и при доктора, във тоя град има една единствена докторка която не разбира от нищо и е доста млада(личната и докторка). Какво мога да направя, няма да оставя момичето си така!

Във вас ми е надеждата..

ivdskh
08-03-2013, 23:07
А прекарвали ли сте, примерно, 2-3 поредни дни заедно по цял ден (може и един да е), колко е яла?

Но да, проследи ги тези неща внимателно и сподели притесненията си с родител, ако още съществува, защото наистина има хора, които хапват много и са кльощави, но на тях не им се гади, не повръщат и не стадат от постоянно главоболие.
Разковничето всъщност е, че тя казва, че яде по много, а той спомена, че е имала начален стадий на гастрит. Да, възможно е да яде по много, колкото да заблуди всички ви, а после да повръща всичко, а честото повръщане причинява гастрит.

Не повече от два или три пъти и то не както трябва.
Чакам да оздравее, и ще и хвърля един сериозен разговор!

Naive
08-03-2013, 23:12
Ние наистина няма как да ти помогнем в случая.
Като човек, преминал през подобно нещо, ти казвам, започни да я наблюдаваш. Прекарайте 2-3 дни заедно нон-стоп. Предлагай отвреме на време да хапвате, ако отказва, питай я защо, ако ти каже, че няма пари, примерно, предложи ти да й купиш ядене. Ако се навие да ядете, следи я дали след всяко хранене иска да ходи до тоалетна (за да повръща), питай я защо ходи толкова често, наблюдавай й реакциите.
Купи две парчета торта/пай/тарталети/мъфини/сандвичи и отиди в тях или я викни във вас да ги изядете. Пак я наблюдавай.
Ако заподозреш хранително разстройство, говори с родителите, които, предполагам, ще се насочат към специалист.

Schliwobeatz
08-03-2013, 23:15
Имай предвид, че ако има наистина тези проблеми, или ще каже "да, добре" и нищо няма да предпиеме, или ще отрече, че има проблем и ще се ядоса. Според мен твоите компетенции (както и нашите) са изчерпани в случая. Не разбрах как стои въпроса с родителите.

Schliwobeatz
08-03-2013, 23:16
Ние наистина няма как да ти помогнем в случая.
Като човек, преминал през подобно нещо, ти казвам, започни да я наблюдаваш. Прекарайте 2-3 дни заедно нон-стоп. Предлагай отвреме на време да хапвате, ако отказва, питай я защо, ако ти каже, че няма пари, примерно, предложи ти да й купиш ядене. Ако се навие да ядете, следи я дали след всяко хранене иска да ходи до тоалетна (за да повръща), питай я защо ходи толкова често, наблюдавай й реакциите.
Купи две парчета торта/пай/тарталети/мъфини/сандвичи и отиди в тях или я викни във вас да ги изядете. Пак я наблюдавай.
Ако заподозреш хранително разстройство, говори с родителите, които, предполагам, ще се насочат към специалист.

Точно!

ivdskh
08-03-2013, 23:20
Имай предвид, че ако има наистина тези проблеми, или ще каже "да, добре" и нищо няма да предпиеме, или ще отрече, че има проблем и ще се ядоса. Според мен твоите компетенции (както и нашите) са изчерпани в случая. Не разбрах как стои въпроса с родителите.


Как седят нещата със родителите ли? - зле ! Доста са неотговорни към нея, не и обръщат внимание, тя си има само мен. И ми е най скъпото нещо във живота.. Как да я напусна? - не мога просто.

ivdskh
08-03-2013, 23:22
Ние наистина няма как да ти помогнем в случая.
Като човек, преминал през подобно нещо, ти казвам, започни да я наблюдаваш. Прекарайте 2-3 дни заедно нон-стоп. Предлагай отвреме на време да хапвате, ако отказва, питай я защо, ако ти каже, че няма пари, примерно, предложи ти да й купиш ядене. Ако се навие да ядете, следи я дали след всяко хранене иска да ходи до тоалетна (за да повръща), питай я защо ходи толкова често, наблюдавай й реакциите.
Купи две парчета торта/пай/тарталети/мъфини/сандвичи и отиди в тях или я викни във вас да ги изядете. Пак я наблюдавай.
Ако заподозреш хранително разстройство, говори с родителите, които, предполагам, ще се насочат към специалист.

Naive ще те послушам!
Права си във този случай :)! така ще направя!
Как се оправи ти? как минаха нещата при теб, как се справи със това. Може ли малко информация относно това, след като си преминала този период, как се справи ти ?

Schliwobeatz
08-03-2013, 23:30
Сега, преглеждаш форумите (бгмама ще е полезен в случая), информираш се перфектно и отивате при най- добрия лекар в който град се налага и ще платите колкото се налага. Моят съвет е да говориш все пак с техните, защото тя най- вероятно няма да иска да тръгне сама, така че ще ти трябва подкрепа (нейни/ твои приятели, роднини)

Naive
08-03-2013, 23:32
IVDKSH, виж си личните. :)

Иначе в Токуда има център за диагностика и лечение на хранителни разстройства.

Falstad
08-04-2013, 06:31
А колко е висока ?

102
08-04-2013, 07:08
А колко е висока ?

Дам. И аз имам приятелки горе-долу на тия килограми.. нито са анорексички, нито нищо.. даже са значително по-възрастни.
Не казвам, че няма проблем тва въпросно момиченце, ама да не слагаме сички 46-47 килограмови в графата анорексички....

Ivaaaaa
08-04-2013, 07:09
А колко е висока ?

мда и на мен това ми е интересно

такааа аз съм на 17, почти 18
тежа някъде към 42,3 кг
висока съм 163см
обачее при мен ги няма тези психични проблеми
тя сама трябва да разбере, че това е опасно за здравето й,
ако има изобщо някакъв проблем, но явно има щом е на лекарства
наблюдавай я внимателно и разбери дали има проблем с някои от тези болести, защото те са най-вече психически

102
08-04-2013, 07:10
Ето.. даже доказателство от форума....

Ivaaaaa
08-04-2013, 07:12
Ето.. даже доказателство от форума....

ти пък да не пропущиш

102
08-04-2013, 07:13
Ей тъпак, забелязвам специално отношение към мен, което не ми харесва.. ако забелязваш съм писал преди теб.

Ivaaaaa
08-04-2013, 07:15
Ей тъпак, забелязвам специално отношение към мен, което не ми харесва.. ако забелязваш съм писал преди теб.

омггггггггггггггггг
ти си много злее

tori
08-04-2013, 07:18
А колко е висока ?
+1Не можеш да кажеш, че е на 17 и тежи 41 килограма и да очакваш да си я представим някак. Аз също съм на толкова години и тежа 43. Информацията е непълна. Щом нейните родители са безотговорни, говори с твоите. Не оставяй нещата така. Вероятно лечението ще е труден и дълъг процес, подготви се психически за това.

102
08-04-2013, 07:26
омггггггггггггггггг
ти си много злее

Афектиран съм, сори.

draid
08-04-2013, 10:28
Упражненията няма да и помогнат в момента ами напротив. Само ще се почувства много по-отпаднала от тях и вече никога няма да може да я накараш да прави. След като си активно спортуващ, трябва да знаеш че за да правиш мускулна маса трябва много енергия във вид на протеини. След като тя яде слабо, предполагам изобщо не яде меса и т.н. то няма от къде да си набавя необходимите хранителни вещества, което абсолютно обезмисля идеята на упр. Според мен трябва да се консултира с лекар за създаване на индивидуален хранителен режим.

Smrazqvashta
08-04-2013, 11:13
Много е относителна ситуацията. Можем само да гадаем дали и има нещо. И аз от доста време насам не ям почти нищо, но просто защото не чувствам глад. Като ми се дояде, си ям, но съм изкарвала и целият ден на един сладолед, например. Но факта, че твоето момиче я боли глава, повръща и й се гади хич не звучи добре.

На мен също ми и интересно колко е висока? Аз имам позната на 23г която е 40кг, но нейното си е ген, да не говорим какви огромни количества храна поглъща. :lol:

psychopath
08-04-2013, 11:50
И аз съм ходил с подобни щеки за билярд. :D

LadyTerrible
08-04-2013, 13:49
Ако взима успокоителни и от едно хранене й се гади и повръща,значи положението не е никак добро.Щом с техните няма да стане нищо,пробвай се да я убедиш да отиде с теб на лекар.

ivdskh
08-04-2013, 20:45
Ако взима успокоителни и от едно хранене й се гади и повръща,значи положението не е никак добро.Щом с техните няма да стане нищо,пробвай се да я убедиш да отиде с теб на лекар.


Момичето е високо около 159. Има проблеми със главата отделно, повръща във смисъл такъв, че е болна нещо и има, но не мога да разбера и аз какво.

Днес си поговорих на бързо със нея, и каза, че след като и минат болките и повръщането.. като цяло всичко. Ще започнем трансформацията!
Купил съм и Мултитабс, и се и ги връща на ръка скоро. Ще почва да яде като хората по множко, ще й кипувам и аз плодове, овес и други полезни храни за да се възстановява добре и да заприлича на едно по хубаво момиче.

Обмислям за нея един малък геинер по половин дози
преди хранене, за да увеличи калорийния баланс и да започне да трупа мазнини.
А със тренировките ще се заема аз, но по нататака.
Благодаря ви на всички, като цяло добри хора сте :)

fenkaaa
08-06-2013, 10:05
На мен това ми прилича на анорексия и спешно трябва да я убедите, ти и техните, да отиде на лекар. Положението може да стане много опасно. Въобще не губи време по форуми ами я хващай и отивайте на лека!

На същото мнение съм.Това гадене,това повръщане.. иначе след като приема храната,повръща ли я?

ge6aaaa3
08-06-2013, 15:22
Момичето е високо около 159.
Е, нормално си е момичето... Вече това с повръщането е кофти работа... Накарай я да иде на лекар, накарай и родителите й да говорят с нея, за да отиде. Може и да е някаква начална форма на анорексия и е по-добре да се разбере рано, защото после връщане няма.
Успех! ;)