PDA

View Full Version : колит



nelina77
08-04-2013, 12:48
здравейте. Пиша по повод много болна за мен тема.имам подуване на стомаха въпросът обаче е че ходих на двама гастроентеролози и двамата не ме излекуваха като се махнат подуването т.е. газовете хората ме опракват че все мириша на развалени яйца отгоре тоест устата и вече отдолу а аз стазвам много добра хигиена имам си този проблем че не може да го оправя споделете ако някой е имал такива оплаквания как се е справил

gersinkaa
08-04-2013, 14:05
И аз имам колит, пролетта съм много зле, корема ми става огромен и много подут и устата ми мирише на развалени яйца, но се оправям с Еспумизан.. Минава ми за около 10 дни. Разбира се спазвам и диета.

nelina77
08-06-2013, 09:51
да има такъв момент само че при мен и отдолу мирише а аз се мия повече от редовно казват че и оттам има миризма но я не се маха с нищо просто червата нещо са увредени а пих сума ти хапчета предписани ми от гастроентеролози имам чувството че не могат въобще да разберат откъде е проблема а колкото до еспумизана той въобще не ми действа може би е и на нервна почва

kalpazanka
08-06-2013, 11:26
Да те видят зъболекар и УНГ. Причината за лошия дъх може да е някъде там.

nelina77
08-06-2013, 13:50
не мила не е от там защото сливици нямам а зъбите са перфектни няма кариеси няма развалени даже на тия години и млечен зъб съм имала ходила съм и на стоматолог стомаха е проблема подува се мирише даже и от изхода отдолу също явно е възпаление някакво като колит само че си правят опити да лекуват с най-различни лекарства ланзули тинидазоли и дуспаталин е все не помагат даже гъбички завъдих за съжаление може и да е от храната просто не зная уж не ям почти пържено и съм на диета

Mimi92
08-25-2013, 12:48
Мога да кажа само, че колит и гастрит има всеки втори човек. Завърших гимназия преди 2 години и нещо и проблемите със стомаха и корема започнаха. Ходила съм на няколко гастроентеролога и ми казват, че нямам нищо. Но аз имам. Дари ми се повдига всяка сутрин от киселини и газове в корема и се панирам. Да ви кажа... диетата му е майката. Нищо газирано, нищо пържено, никакви фрешове, цитруси, боб, леща, нищо с люспи - това е. Но на мен лично ми писна да ям ориз и картофи в продължение на година и нещо и от известно време приемам хапчета против диария, въпреки че нямам. Пред няколко дни сутрин пия по 1 -2, за да ми е спокоен работния ден,( и когато съм на лекции де), вечер ям домати с люспита даже, на следващия ден пия кафе и пак си ходя до WC. Но и моето не е правилно, но за сметка на това си живея пълноценно :)))))

DrSmurph
08-29-2013, 07:43
Здрасти, най-честата причина да има тази миризма на сяра е, че нещо попаднало в стомаха не се е смляло навреме, не се е придвижило към друг дял за последваща обработка и по тази причина е започнало да ферментира. От личен опит мога да ти кажа, че и при мен макар и по-рядко се случва подобен феномен от време на време. И аз ходих на консултации с колеги, и пих какви ли не глупости, но след като по-внимателно започнах да се наблюдавам установих, че това се случва след консумация на някои специфични храни. Случва се също, когато се "освиня" (с трудно смилаеми храни като някой меса или храни с мноого фибри) след 20 часа вечерта или пък особено непосредствено преди лягане (както ми се случва от време на време). Аз бих те посъветвал за известно време да следиш какво хапваш и да се опиташ да изградиш връзка между газовете и храната която си яла последните 12-24 часа. Не знам какво са ти предписвали но възстановяването на чревната флОра винаги помага в подобни случаи, така че - пробиотиците няма да ти навредят. Разкарай junk food-a както девойката по-горе е написала или го ограничи достатъчно. Не преяждай! Наблегни на течностите и кремообразните храни за известно време, като нямам предвид водката и бирата. Стреми се да ходиш по голяма нужда РЕДОВНО. Нещата са започнали да се нормализират като започне първо да мирише само от долу, а после и тази миризма достигне нормалната наситеност та чак почне да ти харесва :D. За съжаление това е бавен процес, който изисква постоянство и търпение. ....