PDA

View Full Version : Друга гледна точка?



Volnata
08-04-2013, 17:24
Здравейте.
Напоследък съм в труден период с приятеля ми и искам да чуя друга гледна точка. Приятелите ни не са безпристрастни затова се допитвам до вас. На 19 и 21 сме, заедно от горе/долу 2 год.

Трудно е да обясня цялата ситуация, затова ще започна малко отдалеч. Най-важното май е че заминавам в чужбина да уча съвсем скоро и съм изнервена от това, предполагам и той но както каза, той го преживява по друг начин.
Решили сме какво да правим, не ми се обсъжда решението ни, но сме единодушни. Имам нужда да съм уверена във връзката ни преди да замина, а не съм, съответно съм изнервена и "скачам" за най-малкото нещо. Като цяло съм нервен характер и бързо паля.

Лошото е, че и той не ми остава длъжен и всеки път се стига до много грозни думи и обиди от сорта на "Ще се научиш да си затваряш устата, няма да ми говориш така, дръж си езика зад зъбите". Напоследък се чувствам много на тръни, много самотна, изоставена, необичана. Писна ми да се оплаквам на приятели, неудобно ми е вече, нямам на кого да споделя. казала съм му ги и на него тия неща разбира се, уж се разчувства, уж ще се поправи, ама резултат - нулев. отделно е фактът, че съм дълбоко потресена, че не разбира кога ми е криво, а на мен ми личи адски много.

При последния ни скандал ми заяви, че не го уважавам. замислих се и установих, че може би е прав донякъде. В началото на една връзка човек сякаш пропуска някои неща, не ги смята за важни, но с напредването на нещата започва да си мисли за бъдещето и все по-малки неща са му трън в очите. Едно от тях е, че приятелят ми никога не е бил подреден, но майка му се грижеше за това. Откакто тя замина в чужбина, апартаментът е пълна кочина (не живеем заедно). не си мислете, че преувеличавам, нямам такова намерение или желание... чинии с остатъци от храна стоят дни наред на масата или в мивката, боклукът се забравя по седмици в торба в кухнята, а е жега и като се размирише е потрес. дрехи, празни кутии от цигари, пълни пепелници, недопити чаши с алкохол, листи, книги, запалки навсякъде. говорили сме, но проблемът е че като кажа спокойно нещо като "миличко, пълна разтурия е, как може така" той ми лежи на дивана и се смее. Като го кажа сериозно ми казва "няма да ми говориш така". Като цяло винаги е така. Имам ли проблем, кажа ли го спокойно, няма ефект. Трябва нещата да ескалират и да стане много зле положението че да се усети.
Чистихме заедно няколко пъти, подреждахме, но без мен няма да се сети. Пробвах нова тактика - да не помагам, да го оставя да стане пълна мизерия, докато сам се сети,ама ефект няма.

Абсолютно не може да се справи сам. Няма елементарно желание да си сготви нещо. Или поръчва отвън, или по-често - яде малоумщини. Сникърс за закуска, вафли, пържени яйца по всяко време. Аз доста често му нося някакви неща-дали приготвени от мен или от майка, няма значение, но все пак няма как да му предложа 2 сериозни ядения на ден. Онзи ден правих месо в грил тигана и той беше изумен колко лесно било и вече щял да си прави.
аз казвам, че няма сапун,вода,домакински кърпи, никога няма да се съобрази. от поне 2 седмици няма минерална вода, все забравял да купи.

Друга причина е, че много много си губи времето. Спря да следва, реши да се преориентира (което аз подкрепям на 100%)и има цялото време на света, но предпочита да ляга в 3 вечерта, да става по никое време, да гледа филми, да си виси полугол из тях. След друг скандал отиде и си купи няколко книги, та сега чете уж, но от месеци слушам как ще тръгне на фитнес, но още не е. парите не са факто за нищо в случая.

Не знам дали няма да го сметнете за лиготия, но такива неща наистина ми подронват уважението към него. Приемам нещата насериозно, мисля си за хипотетичното бъдеще и за съжеление не го виждам никак розово - ще ме превърне в слугиня и при осемнайстия скандал за бардака вкъщи, ще си вдигна партакешите и ще се върна у дома. Казах му че на моменти се чувствам повече като майка отколкото като гадже, отговорът беше че било заради егото ми и комплексът че съм вярвала, че съм по-напред от другите на моите години.

На тоя фон постоянно се натъквам на хора, които предизвикват уважение. дали ще е да се натъкна на момче,което спазва хранителен режим, за да е във форма, дали ще е друго момче, което повишават на работа... приятелка си поства снимка на романтичната вечеря, с която нейния приятел я е изненадал...ей такива неща ме карат да се чувствам гадно. сигурно завиждам. питам се защо и моето момче не е такова...

Има и други неща, които винаги са били така, уж съм свикнала и съм ги преживяла, ама... явно не съвсем. Липсват ми прояви на нежност и внимание. Има ги, не мога да отрека, че 2 пъти ми е носил цветенце без повод, купувал ми е сладолед, царевичка, шоколад изненадващо, вика ми някакви си наши глупавички обръщения, водил ме е 2-3 пъти без повод в любим ресторант, но... като цяло изобщо не е от глезещия, изненадващия тип мъж. Аз съм инициатор в 90% от случаите - да правим нещо ново, да отидем някъде, да му донеса нещо вкусно за ядене, да изчистим дори. Той винаги е казвал, че нещата е добре да са 51:49% в полза на мъжа в една връзка, но това не го виждам. Инициативността е в сексуален смисъл обикновено, за останалото-почти не. Имаме различна представа за мъжественост, за него е "тропането по масата" с цел "съпикясване", количеството изпит алкохол и количеството косми.Липсва ми инициатива. Ако не бях аз да настоявам,нямаше и да отидем на почивка, уточнихме дата и място 6-7 днипреди същинското заминаване.
Преди не беше така. Беше мил, мотивираше ме, вдъхваше ми респект. Да го оставя да се сети не е решение, защото той няма да осъзнае, че има проблем. Пробвах го вече, видяхме се 2 пъти за по час-два през седмицата и за почти цял ден уикенда и всичко беше киснене вкъщи, гледане на филми и секс. Извинението - не му се излизало,топлобило. Зимата е студено, пролетта и есента не знам какво е.Няма да предложи нещо ново, да ме заведе някъде (не става въпрос да ми плати вечерята, а просто ей така). Не е като да не правя намеци къде ми се ходи или какво да опитаме, ама...

От негова гледна точка той не се е променял, бил си същият, били се променили моите възприятия за него, не съм го уважавала и не съм виждала нещата, които прави за мен. Нещата щели да са наред, когато моето отношение се оправи. Само че моето отношение как да се оправи, като чувствам, че ми липсва подкрепа,стена зад гърба. Мислех, че мога да го нарека освен гадже и най-добър приятел, но не е така напоследък, не мога да му кажа за проблем, защото се случва после да съжалявам че съм го казала, да се чувствам виновна ит.н Попитах го директно дали ако аз се постарая и отношението ми стане по-добро,той ще се постарае също, директен отговор не получих.
Някъде четох, че в успешната връзка партньорите се стараят да се спечелват дори след като се имат. Това при него не го виждам, ааз винаги опитвам нещо, дори просто ей така да си стоим, си го прегръщам, целувам, роша му косата.Той е по-студен сякаш и май съм свикнала, обаче като сме в кофти период, тия неща изплуват и много ме натоварват.

постоянно се караме и заяждаме, насаме,пред други хора-няма значение.няма жив човек, който да не ни е питал що така се ядем постоянно.
Разговори не помагат, той ми прехвърля топката постоянно,аз уж не,ама понякога и аз се увличам да го обвиня за нещо и става мазало. Плача постоянно, чисто и просто защото... мъчно мие, чувствам се безсилна, сама. Гледам да съм самичка в повечето случаи, де, ама понякога не издържам и плача пред него. казвам му какво ми е, надявам се да предизвикам някаква реакция, инстинкт за покровителстване, моментно уж се трогва, промяна няма.
Казва че аз много съм искала от него, атой искал нещо малко - да си променя отношението. явно ме приема за даденост, не ми се е случвало преди, не мога да съм сигурна, но игнорира всички прояви на нежност от моя страна, явно е свикнал.

Дълго стана, но нямаше как. Надявам се на съвет. Моля, нека да не е "разделете се" или от сорта. Имаме си/имали сме си страхотни моменти, той притежава някои много хубави качества... Аз нямам друг, той няма друга. Нищо конкретно не отключило това поведение. Благодаря ви...

Spikyhedgehog
08-04-2013, 17:39
Аз не знам как очакваш обективно мнение, след като историята е пречупена през твоята призма. Въпреки това, ще се постарая да бъда максимално безпристрастен.
Основно акцентираш на проблемите му, а в следващия момент споделяш, че си имате страхотни моменти. Според теб кое е по-важно: това, да си с човек, в чиято връзка с теб не си сигурна, който не поддържа никаква чистота, не си купува основни тоалетни принадлежности, гледа филми по цял ден, пие, пуши, не проявява желание да излиза с теб, не проявява никаква инициативност(освен за секс?!?!), "по-студен", с когото постоянно се карате и заяждате, или заслужаваш нещо по-добро?
Може би част от тези проблеми са породени от бъдещето ти заминаване. Но самият факт, че не си убедена във връзката ви, говори доста силно за всичко. Едните страхотни моменти не са причината да се измъчваш с човек, който не те слуша за каквото и да било.
Съжалявам ако съм бил малко по-груб, не познавам нито теб, нито приятеля ти, но от прочетеното оставам с такова впечатление.
Поздрави и дано всичко да се оправи между вас :)

Volnata
08-04-2013, 17:46
Благодаря ти за поста.

Няма как да е най-най-най-обективното на света,постарах се да предложа и неговата гледна точка - поне това, което ми е споделил.
Той казва,че докато се държа така, и той ще е груб, а когато съм мила, той не бил студен, просто не бил залепен за мен.

лошото е, че веднъж не съм чула нещо от сорта на "миличко, ще се справим заедно, стига", а просто подхвърлени обвинения...

LadyDi
08-04-2013, 20:08
Таиш някакъв гняв към него заради поведението му и откровено заявяваш, че не изпитваш уважение към него. Какво те кара да останеш с него в такъв случай?

Добър въпрос. И аз искам да видя отговор.

anonymous708973
08-04-2013, 20:11
Таиш някакъв гняв към него заради поведението му и откровено заявяваш, че не изпитваш уважение към него. Какво те кара да останеш с него в такъв случай?

Залагам на надеждата.

102
08-04-2013, 20:12
Кво питаш всъщност ? Квото те тревожи.. то е с причина и си напълно права да не се чувстваш добре в тази връзка. Също така тоя изглежда като някъв боклук, дето не може да хвърли боклука.. (хаха, боклука с боклука).. апф.. не знам, аз обичам да ми е чистичко и подредено, вече ми отмина тази мания да е сууупер чисто, преборих я, ама много харесвам подредени местенца и не мога да си го представя това, което описваш.... тоест не искам, хаха. И не на последно място отношението му.. няма смисъл да се коментира, ти си си решила вече. Искрено ти пожелавам да намериш сили да се спасиш от тоя кретен. Изглеждаш свестно момиче.... Успех.

Volnata
08-04-2013, 20:17
Таиш някакъв гняв към него заради поведението му и откровено заявяваш, че не изпитваш уважение към него. Какво те кара да останеш с него в такъв случай?

Има перспектива да сме заедно скоро, но все пак през времето, в което сме разделени- почивката така да се каже,да преосмисли нещата. всеки си има кофти моменти,надявам се да успее да ги преодолее сам,защото явно заедно не можем.
предстои му голяма промяна,съвсем обективно и абстрахирайки се от чувствата ми към него, мисля че ще порасне.
Ще му се наложи бързо-бързо, ако иска да се справи с нещата.

И друго-не съм казала,че не изпитвам уважение,казвам, че то не е каквото е било преди. приятелят им може да е с детски характер на моменти, но е интелигентен,отговорен и добър.просто в последно време нежността определено не му е присъща.

Не искам да се разделяме преди да замина, ще бъде голям шок и за двама ни,а вярвам,че нещата ще се променят.

102,питам с надеждата да ми се даде съвет как да го обсъдя с него? явно не съумявам да му обясня,знам ли.....

Volnata
08-04-2013, 20:30
За да съм максимално честна,май е хубаво да дам пример за ситуации,когато се караме:

играем белот четворка, аз обаче уж знам правилата, ама не съвсем
и когато за 3-4 път ме поправиха, че не етака, както аз си мисля, повиших тон - "как ще викаш сега контра, то се казва накрая, добре ли сте, бе, как ще се казва сега", нещо такова. съответно, получих горните реплики - не, прав съм, не знаеш правилата,тихо,млъкни, научи се да си затваряш устата.
според него не може да му говоря така, нервна съм била,подскачала съм за глупости, а пък аз си мисля, че ако беше казал "тихо бе, пате, после ще видим правилата, трай ся", щеше да е много по-добре. един бас да бяхме вързали на бъзик.

PainMonopoly
08-04-2013, 21:04
Допускам, че приятеля ти просто може да е разглезено лайненце и да е най-удачно да го зарежеш. Обаче ти самата казваш, че се е променил и не е бил такъв преди.

Това ме навежда на мисълта, че може да се е сдухал. Да се е депресирал. Да има проблем, който има нужда от решаване. Едва ли си лицензиран терапевт на 19, ама можеш да опиташ да анализираш какъв може да му е проблемът. Може би е в стрес от промяната, която му предстои. Може да е заминаването на майка му. Може просто сега да не вижда перспективи за себе си да се развива.

Забелязала ли си преди да е правел нещо, което му е харесвало, а сега да е спрял? Ако е така, е твърде вероятно наистина да се е сдухал.

Ако можеш да идентифицираш проблема, може да работите заедно по отстраняването му.

balu4ka
08-05-2013, 06:30
Според мен,причините са :надежда и навик.Толкова си привикнала с това да бъдеш с него,което е номармално,все пак сте от около 2 години заедно.Ти си готова за нови неща в живота си,като това да учиш в чужбина,но те е страх от това да промениш навиците си и нещата тук.Той,както всеки нормален човек се е променил,защото знае какво ще стане след няколко месеца,а ако няма вариант да е при теб и да сте заедно,а единственият такъв е да се виждате само през ваканциите и няколко пъти в годината,може да не го устройват.Да се чувства кофти от това,че мисли за бъдещето,а то може да е много безпреспективно.
Трябва да отделите време,за да поговорите точно за бъдещето,нека си изясните някои неща.Гледай да не му държиш тон,като майка.Седнете и поговорете като приятели,обясни му как се чувстваш,какъв шок е за теб ,че така се занемарил и това след време би могло да те отблъсне от него,защото той сам влияе на себе си.Той трябва да порасне,което при мъжете е бавен и мъчителен процес,но ти няма да си до него всеки път ,за да му чистиш ,а ако той не иска да мизерства,трябва да се научи на елементарен ред.
Поговорете за миговете преди,които на теб са ти харесвали ,какво искаш да върнеш и какво ти липсва във взаимоотношенията ви.Успех.