PDA

View Full Version : Догажда ми.



scrib
08-04-2013, 20:16
Писна ми да работя, работя за 500 лева заплата и не се издържа. Работното време под всяква критика изисквания много възнаграждения никакви. Парите постоянно не стигат, ми то вече ми идва да награбя един автомат и да почна всичко наред.Не знам хората с по 300 лева заплата как живеят.

NomNomNom
08-05-2013, 09:25
Какво работиш, какви умения/квалификации имаш - т.е. какво можеш да продадеш?

DimovB
08-07-2013, 16:13
Аз работя за малко повече пари, ама ако не хвана някой бонус всичките ми пари отиват да ядене, покриване на основни нужди. Останалите за наем, консумативи и т.н. Така ще е в началото. Стискай зъби и се озъртай за нещо по-добре след време.

existenz55
08-10-2013, 03:24
Айде като мрънкате кажете ВИЕ какво правите за да получите повече пари? Като сте толкова професори, защо не откраднете бизнеса на шефа който толкова псувате и не го направите това вие? Сега ще почнете оправдания "ми той шефа ми е имал пари", "той шефа е връзкар" и т.н.. Да ама не осъзнавате, че шефа ви плаща осигуровки всеки месец (няма значение има или няма оборот), че си е сложил дупето и данъчните му идват всяка вечер в съня, че плаща на счетоводителя и на вас заплати, че е вложил пари в бизнеса си и т.н.. Преди да мрънкате за това, че взимате 500 лв., ама заслужавате повече за това, че по цял ден си чоплите в носа и вадите злато, се замислете защо вие не си дадете задника и не станете шеф. И аз съм мрънкал като 18 годишен защо защо и сега на мен ми мрънкат служелите защо защо. Като им предложа да теглят кредит и да започнат собствен бизнес млъкват и си искат сладката и малка заплатка в края на месеца и аванса на 15 число.......... ОТ СЕГА ВИ КАЗВАМ, ЧЕ АКО МИСЛИТЕ ЦЯЛ ЖИВОТ ДА СТЕ НА ЗАПЛАТА, ДАЛЕЧЕ НЯМА ДА СТИГНЕТЕ.

П.С. От сега ви казвам, че започването на собствен бизнес не е за всеки и много пишман бизнесмени затварят кепенците още през първата година от откриването на фирмата. Не може да даваш 1000 лв. заплата на секретарката заради големите очи, да си купиш някой джиП (щото нали си вече бизнесмен и няма как да караш ладата) и да се чудиш защо след 1 година си пред фалит. Млади сте и сега е момента да се развиете и да измислите нещо, което да ви осигури живота за напред и да не чакате 15 и края на месеца :). Ако можех аз да се върна с акъла който имам в момента 10 години назад.................. Ама живота си върви, годинките също (да не казвам голяма дума, ама лично аз пенсията която взимам ще я давам за дарения когато се пенсионирам и ще си продължавам с бизнеса) и всеки месец на заплата е загубена част от живота ви.

DimovB
08-12-2013, 06:52
existenz, какво може да работи един студент според теб? или веднага след завършването си, така че да не чака заплата?

soul1199
08-14-2013, 19:54
Миналата година бачках на морето за 430 лева....пробвай втора работа или смяна на работата.

mirorforse
08-15-2013, 21:55
Така е повече от това в българия няма да получиш...

existenz55
08-16-2013, 04:50
existenz, какво може да работи един студент според теб? или веднага след завършването си, така че да не чака заплата?
Ми много неща може да работи. Преди 5 години учих редовно Приложна математика. Прекъснах заради работата в 2 курс. Сега уча Информатика задочно 2 курс. Вместо да седиш по цял ден пред компютъра и да ровиш форуми (аз го правя това защото съм си осигурил живота и имам прекалено свободно време), стани един freelancer (работил съм като freelancer от 14 годишен и сам съм си изкарвал джобните и парите за закуски) и работи и учи едновременно. Хората за една грамотно написана статия от 500 думи плащат по 5-8 лв. (в България, в чужбина за същата статия на английски ще ти платят между 7-16$ а може и на горе). 10 статии (отделят по 1 час за проучване на тематиката и 1 час за писане) х 7-16$ = 70-160$ при отнето време - 20 часа. Ай кажи ми за 20 часа в БГ къде ще ти платят между 100-240 лв. Това се пада по 5-12 лв. на час работа от вкъщи без ШЕФ. Както казвам начини има и мрънкането не е решението на вашите финансови проблеми.

noconnection
08-21-2013, 20:47
Ми много неща може да работи. Преди 5 години учих редовно ....Така ли?Предишния ми шеф също беше учил 5 години редовно от малък боядисвал оргади за джобни, абе много ни мислил, иначе нас, ма работех по цял ден у жегите.Пари имах да взимам, ама заплатата, която взимах за работата била огромна така или иначе, че един ден като му извадих и двете рамене и му изясних, че ако не си получа парите ще седи с пръчка в задника чисто гол вързан за дърво, както нямаше пари знаеш ли колко бързо ги извади от джоба си половината, а на другия ден останалите???Искам да ти кажа да си държиш устата затворена, щото такава курва като тебе ще я ебат и бият, просто не си попаднал на човека все още.Прави му сметка докато си с всичкия си просто имаш късмет, че не си ми на мен шеф, нямаше да си същия човек в остатъка от живота си!

DimovB
08-22-2013, 11:54
Ми аз нямам талант да пиша статии, ама си бачкам на заплата и съм студент редовно по Информатика. Доволен съм.

Nakadah
08-22-2013, 18:34
Така ли?Предишния ми шеф също беше учил 5 години редовно от малък боядисвал оргади за джобни, абе много ни мислил, иначе нас, ма работех по цял ден у жегите.Пари имах да взимам, ама заплатата, която взимах за работата била огромна така или иначе, че един ден като му извадих и двете рамене и му изясних, че ако не си получа парите ще седи с пръчка в задника чисто гол вързан за дърво, както нямаше пари знаеш ли колко бързо ги извади от джоба си половината, а на другия ден останалите???Искам да ти кажа да си държиш устата затворена, щото такава курва като тебе ще я ебат и бият, просто не си попаднал на човека все още.Прави му сметка докато си с всичкия си просто имаш късмет, че не си ми на мен шеф, нямаше да си същия човек в остатъка от живота си!

A после Българите се чудят защо нямали работа и защо нямали пари.... ХАХАХАХАХА!!!

an7raks
08-23-2013, 05:40
A после Българите се чудят защо нямали работа и защо нямали пари.... ХАХАХАХАХА!!!

Що? Щото трябва да търпят да ги въртят една година и после да им кажат "Ми аз фалирах, изчакай банките да ми оберат всичко и, ако останат някакви пари, ще ви ги разделим някога...".
noconnection е постъпил много правилно!

yakuza_
08-23-2013, 08:56
Тука има един шеф на охранителна фирма, не стига, че заплатата е 300 лева, не им плаща редовно осигуровки, но и заплатите не плаща, а ако ги плати то са с 3-4 месеца на зад. Има си любовница и парите за заплати отиват за неговите банкети. Аз се чудя кога ще му запалят нещо. Защото тука е малък град, никой няма да си търси правата, а директно ще го бият и ебът(тук има няколко случая на ебани поради различни прични).