PDA

View Full Version : Пъпките



ivasimeonova
08-05-2013, 19:47
Здравейте ! Нова съм във форума и не знам дали има точно такава тема , но ако има моля някой да ми даде линк към нея. Надявам се тук да споделяме мнения и опит за "борбата с пъпките". :) Какво ви помага да се справите с тях ? Какво бихте препоръчали или по-точно ако някой използва продуктите от серията " Acne Out" да сподели мнение за тях :)

pepa97
08-05-2013, 21:34
Айде и аз се включваммм.... сега видях в Grabo това http://grabo.bg/bez-akne-0gb5g7 и не знам дали ще помага ,но мисля да пробвам..от 3 години с акне писнааа МИ .. нито garnier ,нито acne out ..kalpazanka ми препоръча едни други неща и сега събирам пари да си ги купя...пробвам с най-простичките лекове : розова вода ,хума ,паста за зъби , бадемово масло... абе моите пъпки са такива ИНАТИИ като мен :D че просто нямат равна ..та така де , ти каква козметика използваш ?
П.С ходя на козметичка от 2 месеца ,замацва положението за 1 ден ,кожата ми става малко по-добре ,но ОТНОВО с пъпки ..и след 3-4 дена е повече от ужасна... направо ужас...и между другото мисля да почвам хомеопатия ..не знам дали ще помогне ,но аз не съм много търпелива,а трябва 6 месеца да се приема хомеопатията ,за да видиш ефект ..аз не знам дали 1 месец ще издържа с хапченца ,те 6 искат... ии да ,сподели твоето мнение :)

pepa97
08-05-2013, 21:37
Утре може да пусна снимки как изглежда акнето ми ако мислите ,че преувеличавам..

heartsdesire
08-05-2013, 21:39
Навсякъде съм чела, че крем Здраве помага. :D И наистина има ефект.

strawberry88
08-05-2013, 22:06
Утре може да пусна снимки как изглежда акнето ми ако мислите ,че преувеличавам..

Пусни, на мен ми е интересно. :д

kalpazanka
08-06-2013, 05:39
Здравейте ! Нова съм във форума и не знам дали има точно такава тема , но ако има моля някой да ми даде линк към нея. Надявам се тук да споделяме мнения и опит за "борбата с пъпките". :) Какво ви помага да се справите с тях ? Какво бихте препоръчали или по-точно ако някой използва продуктите от серията " Acne Out" да сподели мнение за тях :)

Аз си ползвам активния лосион Акне аут в комбинация с измиващ гел http://www.aptekaslonik.pl/images/prod/15067/la-roche-posay-effaclar-zel-400ml2.jpg и http://www.leguidesante.com/images/produits/6135362-2.jpg

rosi_to
08-06-2013, 07:44
Навсякъде съм чела, че крем Здраве помага. :D И наистина има ефект.

И аз ползвам серията на Здраве против акне и съм много доволна

DarkEmotionS
08-06-2013, 07:49
Използвам активния крем Acne out, както и сапуна и съм доволна. Също използвам крем за освежаване и матиране на кожата с краставица и зелен чай. ФДТ ми лек и антибактериален, но лятото дори и него не използвам, главно защото е топло и не е приятно, но и вече виждам резултати от Acne out и нямам такава нужда от прикриване на петната. Коректора ми също повече стои в козметичната чантичка и съм много щастлива. :)
Едит: измивам си лицето с оризови трици Христина :)

пAteNцЕ
08-06-2013, 08:57
Ракия за почистване :cool:
и някое друго кремче за след това -.-

ivasimeonova
08-06-2013, 10:55
Айде и аз се включваммм.... сега видях в Grabo това http://grabo.bg/bez-akne-0gb5g7 и не знам дали ще помага ,но мисля да пробвам..от 3 години с акне писнааа МИ .. нито garnier ,нито acne out ..kalpazanka ми препоръча едни други неща и сега събирам пари да си ги купя...пробвам с най-простичките лекове : розова вода ,хума ,паста за зъби , бадемово масло... абе моите пъпки са такива ИНАТИИ като мен :D че просто нямат равна ..та така де , ти каква козметика използваш ?

П.С ходя на козметичка от 2 месеца ,замацва положението за 1 ден ,кожата ми става малко по-добре ,но ОТНОВО с пъпки ..и след 3-4 дена е повече от ужасна... направо ужас...и между другото мисля да почвам хомеопатия ..не знам дали ще помогне ,но аз не съм много търпелива,а трябва 6 месеца да се приема хомеопатията ,за да видиш ефект ..аз не знам дали 1 месец ще издържа с хапченца ,те 6 искат... ии да ,сподели твоето мнение :)

И аз мисля да пробвам това от Grabo и дано най-после да намеря нещо , което да има ефект , защото всичко друго коетожсъм ползвала е нямало почти никакъв :/ Иначе в момента ползвам Acne Out лосиона ,а преди Garnier Pure Active Oil Control Brusher... но без резултат :/ За моя радост поне имам пъпки само по челото , а не по цялото лице както повечето от приятелките ми :) Преди около 3 месеца отидох на козметичка за първи път и резултата беше катастрофален .. бях червена като домат не 1/2 дена , а 2 седмици , а пъпките ми станаха още по-зле , кожата ми ли е проблема или съм попаднала на "къдърна " козметичка не знам..

weheartiit
08-06-2013, 11:03
http://sajavlapackat.se/wp-content/uploads/2013/02/vc_oilfree_moisturiser.jpeg - пробвай това антибактериално кремче
взех си го преди няколко дни за около 12 лв.
съдаржа силицилова киселина и изгаря пъпчиците.
като се намажеш пари леко на лицето,затова мацвай само пъпките.
иначе и аз имам лоши опити с козметички,сега си записах час при някаква където
много ми я хвалят и дано наистина ми помогнее

Ivaaaaa
08-06-2013, 11:10
аз имам маската и измиващото 2 в 1 от тази серия на Неутроджина и не съм никак доволна

kalpazanka
08-06-2013, 11:16
weheartiit, гугутко, сАлицилова е киселината. Мацай на цялото лице, за да уеднаквиш клетъчния търновър и да пребориш хиперкератозата, която е част от акнето.

weheartiit
08-06-2013, 12:48
съжалявам,моя грешка :D
на цялото лице много ми пари
не знам,аз съм доволна засега ако иска авторката да пробва :)

mayaaa
08-06-2013, 18:08
Аз какви ли кремове не мазах, ама не, 3 години с акне. Сега обаче горе-долу се пооправих. Първо НЕ СЛАГАЙТЕ КОРЕКТОРИ ИЛИ ФОН ДЮ ТЕН. Най-добре не слагайте нищо, но в краен случай пудра. И това което за мое голямо учудване ми помогна беше ментов спирт (от 1%). Бяха ми го казали за ухапване и на мен ми хрумна да пробвам да си мажа и акнето. Не е перфектно, но е доста по-добре. Малко дразни, защото много охлажда, но се свиква.

pepa97
08-06-2013, 19:05
Здравейте хора !
Етоооооо обещаната снимка и моля ви без обиди ,достатъчно мисля как да се оправя и достатъчно ме обиждат в даскало ,пък и други обиди да търпя ...
И така 3 години и не се маха .. дерматолози,козметици - в чудо съм се видяла !
http://prikachi.com/images/167/6416167k.jpg

suunerr
08-06-2013, 20:26
http://www.aroma.bg/catalog/brand/zdrave-akne-stop-14/ за тези които използват Здраве Акне Стоп кое по точно използвате?

pepa97
08-06-2013, 20:37
http://www.aroma.bg/catalog/brand/zdrave-akne-stop-14/ за тези които използват Здраве Акне Стоп кое по точно използвате?

Значи аз ползвам от здраве акне стоп,който ми е почти на свършване-измивния гел...сутрин си измивам лицето с него ,после един лосион ,който специално ми го направиха в аптеката ... значи ако го ползваш продължително време ще усетиш ефект,ако ти е по-мазна кожата обаче след това състоянието пак ще стане същото...ето за това не ми харесва и добре ,че свърши..поне мирише хубаво и зависи по колко слагаш ,но аз го изразходвах бързо.. :) Говорят за лосиона ,че бил много хубав.. и козметичката ми го каза ,но не знамм...който има мнение да казва,но поне цените наистина са приемливи !

Ivaaaaa
08-06-2013, 20:51
токущо поръчах целия комплект :D

pepa97
08-06-2013, 20:52
токущо поръчах целия комплект :D

Честито да ти е !! ^ :D Пиши за продуктите като ги използваш 1-2 седмици дали има резултат .. :) ;)

Ivaaaaa
08-06-2013, 20:56
Честито да ти е !! ^ :D Пиши за продуктите като ги използваш 1-2 седмици дали има резултат .. :) ;)

ооок ;]
аз нямам пъпки, но о твреме на време ми излизат
сещате се код ЧЕРВЕНО и не ги понасям :D

pepa97
08-06-2013, 20:57
ооок ;]
аз нямам пъпки, но о твреме на време ми излизат
сещате се код ЧЕРВЕНО и не ги понасям :D

Яснооооо :) никой не ги понася :D

kalpazanka
08-07-2013, 06:24
pepa97, козметичката не е решение. Плюс това от тежката артилерия не си ползвала почти нищо, с изключение на акне аут лосиона, доколкото помня. Трябва ти комплексна грижа- да атакуваш бързо омазняващата се кожа, да регулираш състава на себума и да третираш гадината, която причинява възпаление. В раздела Здравни те бях насочила към козметика за първите две неща, а акне аут би ти помогнал за възпалението /него е редно да нанасяш на почистена кожа преди лягане/.
Ако козметиката за мазна кожа и лосионът не ти помогнат, ще мислим варианти. Козметикът, обаче, не е решение.

P.S. Ако паричките за козметика ти се виждат много, заложи на серията Purritin на Iwostin- ползвала съм тестери на измивния гел и съм очарована. Мисля, че гелът е около 12 лева /не е много по-скъп от масово рекламирания гарние/.

Ivaaaaa
08-07-2013, 08:32
Калпазанке, а какво ще кажеш за серията на Здраве против акне?

kalpazanka
08-07-2013, 09:08
^Въздържам се да купувам продукти от марки, които рекламират по телевизията- дали ще са слънцезащитните продукти Каротен, дали ще е фолкаджийката с Геритамин-а, дали ще е Стоперан или онзи с почернената косица и престилка, влачена от пороя, рекламиращ продукти на марката Здраве- все тая. :)

pepa97
08-07-2013, 20:46
pepa97, козметичката не е решение. Плюс това от тежката артилерия не си ползвала почти нищо, с изключение на акне аут лосиона, доколкото помня. Трябва ти комплексна грижа- да атакуваш бързо омазняващата се кожа, да регулираш състава на себума и да третираш гадината, която причинява възпаление. В раздела Здравни те бях насочила към козметика за първите две неща, а акне аут би ти помогнал за възпалението /него е редно да нанасяш на почистена кожа преди лягане/.
Ако козметиката за мазна кожа и лосионът не ти помогнат, ще мислим варианти. Козметикът, обаче, не е решение.

P.S. Ако паричките за козметика ти се виждат много, заложи на серията Purritin на Iwostin- ползвала съм тестери на измивния гел и съм очарована. Мисля, че гелът е около 12 лева /не е много по-скъп от масово рекламирания гарние/.
БЛАГОДАРЯ !

BloodyDreamer
08-10-2013, 20:55
Преди време имах едни ужасни пъпки по гърба, които с всякакви работи съм ги мазала, обаче все не се махаха. Накрая отидох при една дерматоложка и тя ми изписа една маска. Значи в това нещо има сяра и мирише отвратително, обаче помага страшно много. Аз не си довърших "лечението" и все още имам пъпки, но е много по-добре - по-малко са и са почти незабележими (а преди бяха някакви много червени). За кратък период от време видях огромно подобрение. Това нещо е и за лице, но аз не исках да си мажа такава гнусотия на лицето, ползвах някакъв друг крем, който ми беше изписала (не че той миришеше много хубаво), не помня какъв беше, обаче от него ми излязоха едни малки пъпчици и спрях да го ползвам.
Ако искате ще ви дам рецептата, майка ми каза, че още я пази (трябва да отидете в някоя аптека да ви я приготвят). Но да знаете, че мирише много гадно и не се измирисва от едно измиване, така че ако искате да пробвате - сега е моментът, докато не сме почнали училище :D

pepa97
08-10-2013, 20:59
Преди време имах едни ужасни пъпки по гърба, които с всякакви работи съм ги мазала, обаче все не се махаха. Накрая отидох при една дерматоложка и тя ми изписа една маска. Значи в това нещо има сяра и мирише отвратително, обаче помага страшно много. Аз не си довърших "лечението" и все още имам пъпки, но е много по-добре - по-малко са и са почти незабележими (а преди бяха някакви много червени). За кратък период от време видях огромно подобрение. Това нещо е и за лице, но аз не исках да си мажа такава гнусотия на лицето, ползвах някакъв друг крем, който ми беше изписала (не че той миришеше много хубаво), не помня какъв беше, обаче от него ми излязоха едни малки пъпчици и спрях да го ползвам.
Ако искате ще ви дам рецептата, майка ми каза, че още я пази (трябва да отидете в някоя аптека да ви я приготвят). Но да знаете, че мирише много гадно и не се измирисва от едно измиване, така че ако искате да пробвате - сега е моментът, докато не сме почнали училище :D

Може ли рецептата ? Първата ще съм ,която ще я ползвам :D Подготвям лист и химикал хаха.. :D

Rocknroll
08-11-2013, 12:38
Преди няколко години ползвах ''Acne Out'' и ми свърши чудесна работа.За няколко месеца пъпките бяха изчезнали,те не,че бяха много,но тези който ги имаше,бяха изчезнали.Пише,че трябва да се ползва от 2-4 пъти на ден.Гадното е,че много бързо свършва и след най-много 2 седмици трябва да купуваш пак,но според мен си заслужава. ;)

kalpazanka
08-11-2013, 13:04
Гадното е,че много бързо свършва и след най-много 2 седмици трябва да купуваш пак
Е тва вече е силно преувеличено

Rocknroll
08-11-2013, 13:13
Е тва вече е силно преувеличено
Никак не е преувеличено дори. :)

BloodyDreamer
08-11-2013, 17:25
Може ли рецептата ? Първата ще съм ,която ще я ползвам :D Подготвям лист и химикал хаха.. :D

Само мама да я намери и веднага ти я давам :D Ще ти пиша на лично.

mayaaa
08-11-2013, 18:18
Само мама да я намери и веднага ти я давам :D Ще ти пиша на лично.
Неее, кажи я и на нас!! :D

mayaaa
08-11-2013, 18:18
Само мама да я намери и веднага ти я давам :D Ще ти пиша на лично.
Неее, кажи я и на нас!! :D

nn0nam3
08-11-2013, 18:35
Момичета, тези които ползвате Pore refiner-a на Биодерма, слагате ли задължително крем отгоре или ползвате самия refiner като ежедневен крем?

BloodyDreamer
08-11-2013, 19:17
Ъм... такова, нали знаете как точно когато много ви трябва нещо, не можете да го намерите? :oops:
Не съм се отказала!

maldini
08-11-2013, 19:26
а защо не пробвате с билки да си излекувате акнето ами всичко трябва да е от аптеката?

JustForFun
08-11-2013, 20:15
От всичко, което съм пробвала най-доволна съм от лосиона за лице с чаено дърво на Seventeen,както и маската. Чаеното дърво наистина е много добро срещу пъпки и акне.. Преди използвах акне аут кремчето, но забелязах, че ако се мажа редовно с него (например през 1-2 дни) ефектът му отшумява.
Мога да препоръчам нещата с чаено дърво на The Body Shop.. Както и крема за пъпки на Bioderma.. Опаковката е бяло със зелено. Нещата на гарниер изобщо не ми действат :( Нито на мен, нито на моите приятелки, които са ползвали техните продукти..

kalpazanka
08-12-2013, 10:22
Момичета, тези които ползвате Pore refiner-a на Биодерма, слагате ли задължително крем отгоре или ползвате самия refiner като ежедневен крем?

Самият рифайнър ми е като ежедневен крем.

Lanator
08-12-2013, 10:48
Преди 1-2 години някъде за пръв път си купих Акне-Аут сапуна и активния лосион и супер много ми помогна.Вече дори нямам пъпки.Ползвала съм го само през лятото,но пък имаше ефект.Един съвет от мен,каза ми го аптекарката:през есента и зимата използвайте крем,а през пролетта и лятото-лосион.Смятам септември месец да си купя крем,дано и той да има същия ефект като лосиона.
Някой по-горе спомена,че лосионът много бързо се свършвал-и при мен е така,за 3 седмици свършва,а го ползвам само сутрин и вечер,след като се измия със сапуна.Но пък има ефект от него.
Искам да попитам за продуктите на Bioderma-някой ползвал ли ги е?Имат ли ефект?Кои от продуктите стават за мазна кожа?

kalpazanka
08-12-2013, 10:49
Продуктите от серията Себиум са създадени специално за мазна кожа.

Lanator
08-12-2013, 10:54
Продуктите от серията Себиум са създадени специално за мазна кожа.
Благодаря за бързия отговор.В момента разглеждам продуктите от серията.А колко горе-долу струва най-евтиният/най-скъпият продукт?Не успях да погледна в аптеката цените,затова питам...

kalpazanka
08-12-2013, 11:24
23 лева е рифайнъра /преди две седмици купувах/, а една съфорумка си взе две опаковки по 200 мл измивен гел за 27 лева /количество, достатъчно за цяла календарна година./

pepa97
08-21-2013, 16:27
http://prodavalnik.com/losion-protiv-akne-i-mazna-kozha-i25351589 поръчах го и днес го получих лосиона + рецепта на една маска ( лосиона се ползва сутрин и вечер , а маската 2 пъти седмично ) ,причината поради която ги поръчах бяха коментарите..толкова положителни коментари не съм виждала ... след 1-2 сед. ще ви пиша дали има подобрение и дали си заслужава да го поръчвате...

RainbowGirl
08-21-2013, 22:26
Какво бихте ми препоръчали от продуктите на Биодерма или някоя друга марка дори да не е от най-евтините, но продуктите да са ефикасни? Със нормална към мазна кожа съм. Нямам тежко акне, но си ми излизат гадни и упорити пъпки. Напоследък започнаха да ми излизат и подкожни (от тези най-гадните, които нямат връхче, а са огромни и болят супер много) и не знам какво да ги правя.
Ползвала съм Акне аут (лосиона и крема), но ефекта беше почти никакъв. Също се мазах доста време с Grease lightning от Lush (напълно натурално е и има чаено дърво в съдържанието си), но по-скоро ми успокояваше кожата и като че ли караше пъпките да изчезват, обаче след известно време пак се появяват.

Thэ Dark Girl
08-22-2013, 06:27
Какво бихте ми препоръчали от продуктите на Биодерма или някоя друга марка дори да не е от най-евтините, но продуктите да са ефикасни? Със нормална към мазна кожа съм. Нямам тежко акне, но си ми излизат гадни и упорити пъпки. Напоследък започнаха да ми излизат и подкожни (от тези най-гадните, които нямат връхче, а са огромни и болят супер много) и не знам какво да ги правя.
Ползвала съм Акне аут (лосиона и крема), но ефекта беше почти никакъв. Също се мазах доста време с Grease lightning от Lush (напълно натурално е и има чаено дърво в съдържанието си), но по-скоро ми успокояваше кожата и като че ли караше пъпките да изчезват, обаче след известно време пак се появяват.

Имам същия проблем. Обаче при мен Акне аут имаше ефект, използвах го около 2 месеца без прекъсване. Но в момента, в който спрях, пъпките се появиха отново. А с Grease lightning ефекта беше никакъв :(

Runaway11
08-22-2013, 13:07
На всеки продуктите му действат по различен начин. За мен най-ефикасното нещо е да си намерите измиващ продукт, който да не е за мазна кожа дори и да имате такава, за да не ви я исушава допълнително и да си купите овлажняващ лосион и да го нанасяте след като си измивате лицето. Също така гледайте дали има парабени, аз съм забелязала, че откакто не използвам продукти с парабени сякаш състоянието на кожата ми се подобри. И също така не слагайте фдт, пудра и тн, защото колкото и да ви казват по рекламите, че еди кой си продукт не запушва порите - това не е вярно. И друго нещо което бих ви посъветвала е да не сменяте продуктите. Знам че понякога ви се иска да пробвате нещо ново, но когато започнете да ползвате нов продукт може да стресирате кожата си и пак да ви се появят пъпки. :)

CherryBell13
08-28-2013, 09:44
Не знам за вас, аз бях пробвала на акне аут дневния крем и изобщо не останах доволна. Само повече ми излязоха -.- Пробвах и на Гарниер някакви гелове и те никаква работа не ми вършеха. Отначало салициловият спирт ми помагаше, но сега и от него ми излизат пъпки (не знам как изобщо става това). Бях ходила на дерматолог, но ми изписаха страшно скъпи антибиотици и майка ми отказа да ги купи. Единствено съм доволна от Далацин. И то е нещо като спиртче, нанася се само върху пъпките, около 7 лева май беше. Също така ползвам обикновеното кремче на Здраве и си мия лицето само с топла вода, а когато е наложително ползвам сапун на Дав обикновен :)