PDA

View Full Version : Въпрос за вагиналните гъбички!



fckd
08-06-2013, 08:45
Съжалявам за глупавия въпрос. Та на 02.08.13 ходих да гинеколог и се установи, че имам вагинални гъбички. Предписаха ми Гино Дактарин и МИКОмакс. Фино Дактарина - тва са вагинални капсули, които трябваше да слагам 3 дена.На 04.08.13 ми беше последния път, но днес все още имам много малко бяло течение, мислех, че до сега вече няма да ми има нищо..А вие какво ще кажете по въпроса? А и днес вече мога ли да правя секс?

mlf
08-11-2013, 19:22
Ако бялото течение не спре до 1-2 дни върви пак при гинеколог и не бързай със секса .. поизчакай 3-4 дни след като спре течението (ако спре) .. ако не .. чак след като свършиш новите хапчета .. УСПЕХ :)

fesgfsgsfdgs
08-12-2013, 06:48
Съжалявам за глупавия въпрос. Та на 02.08.13 ходих да гинеколог и се установи, че имам вагинални гъбички. Предписаха ми Гино Дактарин и МИКОмакс. Фино Дактарина - тва са вагинални капсули, които трябваше да слагам 3 дена.На 04.08.13 ми беше последния път, но днес все още имам много малко бяло течение, мислех, че до сега вече няма да ми има нищо..А вие какво ще кажете по въпроса? А и днес вече мога ли да правя секс?


Прави секс на воля. Все пак не само ти искаш да отглеждаш гъби! :D

aniezina
08-12-2013, 09:15
Мила, гъбите са едно от най-упоритите заболявания и се лекуват в продължение на седмици. Един от ключовите моменти е, че се лекуваш не само ти, но и човекът, с който имаш полови контакти. Ако твоята гинеколожка ти е казала, че с едни капсули сложени 3 пъти ще те оправи - търси си друга и то бързо. Това, че течението е спряло не значи, че си излекувана, а че налепите са изчистени, но инфекция още може да си имаш. Гъбите се лекуват не само с кремове, глобули и т.н. но и в съчетание с перорален прием на антимикотични препарати. Редуцираш сладкото, тестеното и никаква бира. Можеш да се миеш с леко подсолена вода, като допълнение.

Ако искаш да пръскаш заразата - прави секс, но да знаеш, че ако приятелят ти е заразен, често при мъжете няма симптоми. Просто ти ще се излекуваш, при следващия ви контакт той пак ще те зарази и ти пак ще си с инфекция.

kalpazanka
08-12-2013, 10:32
Смени ли самобръсначката? Изпра ли бельото на висока температура? А изглади ли го?

Проблеми с килограмите имаш ли? Кръвна захар на гладно изследвала ли си? Изписаха ли ти пробиотик за вагинално приложение?
С какъв препарат се миеш?

Amalia
10-04-2013, 14:10
Гъбичните и бактериалните инфекции са едни от най-упоритите заболявания и се лекуват в продължение на седмици. Задължително е да се отиде на преглед при гинеколог, който да установи какви са проблемите. Това, че бялото течение е спряло, не значи, че сте излекувана напълно, все още може да имате инфекция. Гъбичките се лекуват не само с кремове, глобули и т.н., но и в съчетание с перорален прием на медикаменти. Съществуват етерично-маслени препарати за вагинози – ЕМП – 1,2,3,4 (бактериална, гъбична, смесена вагиноза, за хигиена и профилактика „Комфорт”). Те са изключително ефективни и напълно безвредни природни продукти, които представляват комбинации от чисти етерични масла със силно антибактериално и антигъбично действие. ЕМП са от 15 години в аптеките, произвежда ги българската фирма „ЕТЕРИКА – Калина Амалиева”, Пловдив. За повече информация може да видите facebook.com/eterika.emp
За възникнали въпроси и/или поръчки може да се обаждате на телефони 0885 095 373 и 0895 713 650 – К. Амалиева или във фейсбук. Доставката се извършва с куриерите на Еконт до всяка точка в страната.