PDA

View Full Version : Лятно възтановяване.



CoockieMonster
08-06-2013, 10:08
Привет!
Решила съм се лятото да си щада косата. Всеки ден я връзвам, понеже ми е адски топло, а и не искам да я горя(малко почивка). Преди всеки ден изправяне, вафли. Сега докъто не я горя ми се ще да работя по въпроса "Възтановяване". Какви маски,домашни, може да си направя. С какво да я мажа? Хининова вода ще ми помогне ли за ръстеж? Другото, което е, че докъто се къпа пада много коса, поне по 50 косъма, нормално ли е, от какво се получава? А и, малко е суха. Зимата, есента, пролетта е нормална, а сега съхне като...
Косата ми не е много увредена, но искам да си е лъскава, дълга, здрава.. ех :)

Crazy Kid
08-06-2013, 10:31
Маска: 1 жълтък, 1-2 с.л. кисело мляко, някакво масло (бадемово например), мед :) Стоиш с маската поне 2 часа и миеш после с шампоан :) Хининовата вода нещо не ми хареса, ползвах я, но много ми се омазняваше косата и не знам колко помага, по-добре не ползвай - няма смисъл :)

PullMeCloser
08-06-2013, 10:39
Защо да няма смисъл? Това, че на теб не ти е помогнала, не значи, че и при авторката няма да има ефект.
Аз след баня си слагам малко бадемово масло в краищата, става много мекичка, но леко да не прекалиш, че става ужасна.