PDA

View Full Version : Проблем с лаптоп ASUS X54C



danka__
08-07-2013, 10:46
Здравейте, става въпрос за втория ми лаптоп, който сигурно има проблем. Първият лаптоп беше Eee-ASUS /малък лаптоп/ имах го в продължение 3 години и някъде, проблемът беше, че трябва да сменим батерията и го водихме на ремонт-месеци лоши новини, че нищо не става и не иска да се зарежда. Минаха няколко месеца, решихме да купим друг лаптоп, купуван е точно преди година и месец и досега нямаше проблеми-бяхме много доволни. И сега си е здрав, работи всичко, проблемът е, че когато стоя на лаптопа, то ми се изключва сам, поява се само черен екран и заключва лаптопа. Е, отключвам лаптопа - само 2-3 секудни се включва и пак спира черно. Реших да пробвам да сложа зарядното,включва се и няма проблеми, но виждам, че е зареден напълно 100 процента, махам батерията и след няколко минути ми се изключва отново... с windows 7 ultimate 2009 сме. Според Вас къде е проблемът/какъв е проблемът? Четох доста по форумите, но са различни проблеми-реших да споделя мой. Знам , че няма да ми помогнете, но Все пак искам да разбера какво мислите. :) Благодаря предварително!
p.s - забравих да кажа, че също майка ми и баща ми също ползват лаптопа ми , случвало се е и да спира пред нашите ...

danka__
08-07-2013, 10:47
Забравих да спомена, че сме го купили от Технополис. :)

npp
08-07-2013, 14:10
от колко време е проблема?!, и при какво положение се изключва, когато е поставен върху бюро/плот или върху легло?!, може да е от прегряване, понеже когато температурите на въздуха се повишат лятото и лаптопите загряват повече, това може да се провери като повдигнеш лаптопа с две подходящи подложки (може и с две книги) под двата края отзад като на тази снимка(кликни тук) (http://rack.3.mshcdn.com/media/ZgkyMDEyLzEyLzA0LzBkLzEwY2xldmVybGFwLjdpWC5qcGcKcA l0aHVtYgk5NTB4NTM0IwplCWpwZw/b9269cb5/b9e/10-clever-laptop-cooling-solutions-pics--cab4a72346.jpg) и поставиш някакъв домакински вентилатор да духа право срещу лаптопа отзад, ако при това положение не изгасне, значи проблема е поради прегряване, а в такъв случай можеш да му вземеш един добър охладител, например ето този е добър: http://www.plesio.bg/postavki-za-laptop-c-69981242/turbo-x-notebook-cooler-nc215-p-288452.html

draid
08-07-2013, 20:16
Типичен пример на прегряване. Ако го въргаляш по леглото или го държиш на краката, най-добре си го избии тоя навик.

Auriss
08-07-2013, 21:08
дръпни си RealTemp и виж температурите. Ако минава 70 градуса си вземи охлаждаща подложка. По 25-50лв са.

danka__
08-08-2013, 18:46
Благодаря, че писахте в темата ми. :) Да, наистина може да е прегряла,ако още 1 път ми се изключи лаптопа, веднага отивам да кажа на нашите да купим охлаждаща подложка. :) Още благодаря предварително! :)