PDA

View Full Version : Двоумя се - да вадя ли зъба ?



xXxAngerfisTxXx
08-07-2013, 14:45
Болеше ме зъб и днес отидох на зъболекар, уж имам кариес, видя ми зъба и се фана за главата. После ми направи рентгенова снимка на зъба и ми вика че било гангрена, още нещо, имал съм гной. Вика ако искам да го лекувам да отида в четвъртък пак, щели да ми правят някакви канали да изтече гнойта, да ми пилят зъба и да ми слагат коронка. Цялото начинание струва 400 лева. Чудя се сега дето ще ме мъчат там, и да давам пари, дали ще е по-добре да го извадят и да ми направят мост ? Тва правене на канали ми се струва доста болезнено, а и стоматолога вика около час и половина ще си с отворена уста. Та имам час за четвъртъка другия и се чуда да махна ли зъба...

kalpazanka
08-07-2013, 16:53
Малко ми е странно дали при гранулом има нужда от тия гимнастики. Не съм стоматолог, не разбирам, но бих потърсила второ мнение- все пак 400 лв не са никак малко пари.
Отделно пък при поставянето на мост може да се наложи да ти стръгнат и здравите околни зъби, така че пак стигаме до горния извод за второто мнение.
Кажи от кой град си, за да знаем евентуално да ти препоръчаме лекар.

Supermassive____
08-07-2013, 16:58
Ехе ли бе брато, кво направи ти бе.. Сериозна работа, не го мисли а направо го вади докато не е станало още по-зле. Парите не ги мисли, все пак става дума за здравето ти.

xXxAngerfisTxXx
08-07-2013, 18:10
Мен като ме болеше не ходих, като спря да ме боли отидох. От Бургас съм, забравих името на стоматолога но видях че имат богато оборудване. Болка в зъба няма освен ако не дъвча нещо твърдо с него... и влиза храна в дупката. Днес ми го натисна с едно шило и целия се свих на стола. И аз мисля направо да ми бие опойка и да го вади и край с мъките, отколкото да седя час и половина и да се гърча от болки. Питах нашите и викат да го вадя. Не че парите са проблем, просто не мисля че ще издържа на болката...

cunt
08-07-2013, 18:25
не знам какво трябва да направиш ,но при мен такава зверска инфекция се получи след вадене на един мъдрец ,че после 2-3 месеца съм ходил от лекар на лекар ,за да открият какво всъщност е станало,а ужким ходих при един от най-добрите стоматолози в София
просто такова недоверие вече имам към лекарите ,че не е истина..

tireheb
08-07-2013, 20:30
зъб вади САМО И ЕДИНСТВЕНО АКО Е КРАЙНО НАЛОЖИТЕЛНО
ако има как да избегнеш ваденето, няма да го вадиш
па и не си мисли, че ваденето + моста + другите раоти ше ти излязат по-малко от 400 камъка

vladyman
08-08-2013, 08:25
зъб вади САМО И ЕДИНСТВЕНО АКО Е КРАЙНО НАЛОЖИТЕЛНО
ако има как да избегнеш ваденето, няма да го вадиш
па и не си мисли, че ваденето + моста + другите раоти ше ти излязат по-малко от 400 камъка

Еми в случая е крайно наложително.

xXxAngerfisTxXx
08-08-2013, 15:05
май ще го вадя... :)

Cооkie
08-08-2013, 15:28
Най-добре е да отидеш при друг стоматолог и да поискаш и неговото мнение по въпроса ;)

tireheb
08-08-2013, 15:34
Еми в случая е крайно наложително.

не, в случая зъбът е силно заболял, поради която причина се изисква дълго лечение и сравнително голяма сума.
това не значи "наложително"

koteto4
08-08-2013, 19:28
Защо не отидеш при друг стоматолог и не видиш какво ще ти каже той ? 400 лв за канали и коронка е много , преди година ми вадиха нервите на един зъб , почистиха ми каналите и ми сложиха коронка за не повече от 150 лв. и до ден днешен нямам никакви оплаквания . Зъба е умъртвен и няма никаква болка . Не мисля , че трябва да го вадиш преди да си разбрал какви са другите ти възможности

georgi12
08-09-2013, 20:09
400 лева за гангрена - не знам . Гангренясал зъб боли доста силно - болката е пулсираща . Отваря се зъба , вадят се нервите , промива се , пълнят се каналите на нервите и се пломбира . Това ми е правено на едно ходене . Ваденето на нерви не беше приятно , защото не бяха умъртвени , но не беше чак болка за умиране.

tireheb
08-09-2013, 20:20
нема как да стане на едно ходене, щото преди да ти извадят нервите, те трябва да се умъртвят
а тва става с арсен
отварят ти го, пъхат го тоо арсен в каналите, след което чакаш няколко дни той да умъртви нервите и после одиш пак да ти ги извадят
освен ако не са ти вадили живи нерви
което не ми се вярва, ахаха

ах, лол, ти си написал, че са ти ги вадили неумъртвени :О

BloodyDreamer
08-09-2013, 22:59
Баща ми като е бил малък, са му открили 14 кариеса в гимназията. Отишъл на зъболекар да му ги оправят, много било сериозно, на някои зъби трябвало да се умъртвят нервите. Отишъл, сложили му арсен, дали му следващ час. Хубаво, обаче часът му се паднал на 8ми март и като отишъл - нямало никой (оня зъболекар, моля ви се, отишъл да празнува с колегите). Седял, чакал, накрая си тръгнал. Бая време стоял с тоя арсен, адска болка усещал, човъркал с някви клечки, накрая отишъл все пак да го извадят, ама огромно поражение са му нанесли върху зъбите (и той не е помогнал, де, не само че не е трябвало да си човърка зъбите, но и е трябвало още на следващия ден да отиде, ама пък много е знаел, че арсен се слага).
Аз по-миналата година имах пулпит на единия зъб. Нервите ми бяха мъртви. Зъболекарката ми каза, че ще се опита да ми излекува зъба, ако не - да го вади. Първия път го "изпили", изчисти каналите, сложи ми лекарство. Не помня дали бях с упойка, но не болеше много. После запълни дупката и това беше. После малко ме понаболяваше от време на време, но мен ме беше страх да отида, защото си мислех, че ако отида, ще поиска да го извади. Ама и това мина, де. Така съм ревала за тоя зъб... Много съм й благодарна на зъболекарката ми. После отидох още един път за преглед, оправи ми още един кариес и повече не съм се мярнала. Вече две години живея в страх да не ме накарат да отида на зъболекар, че да не открие още някой зъб за потенциално изваждане 8-)

existenz55
08-10-2013, 00:52
По принцип зъбите са от много време отживелица (едно време са трябвали за да се разкъсва месото докато е полусурово).
Майка ми имаше някакъв проблем с зъбите и се започнаха мостове простотии и сумати пари ей така. Накрая каза "вадим всички зъби и се прави постоянно чене" (не помня името как беше). Хвърлиха се около 10 000 лв. за това, но от тогава минаха 10 години и няма болки няма проблеми, а усмивката направо лъщи (вярно, че са изкуствени зъбите, ама не можеш да ги различиш от истински). Шега с устата не бива, защото там има най много нерви и те са пряко свързани с мозъка и болките са огромни. Ходете редовно на зъболекар или по преценка ваша и на няколко зъболекаря си направете такова чене и газ.

antevasin
08-10-2013, 08:52
НЕ съм чела мненията нагоре, така че се извинявам ако вече си споменал някъде. Зъба преден ли е или заден? Аз преди имах абсолютно същия проблем със заден зъб,лекувах го, изкарвахме гнойта и чистихме канали.. около 2 седмици общо беше цялата процедура.Всичко ми излезе около 60лв. щото тогава още нямах 18 и получавам някакво намаление. Не ме боля кой знае колко... според мен зависи как работи зъболекаря.. ако си от Cофия мога да ти препоръчам един много добър зъболекар, почти не усещаш болка при него и работи много бързо.Може да ти направи 2 зъба за 1 ден. Иначе и над 18 да си разбрах че имаш намаление на 2 зъба годишно и ти излиза много по-малко от 400лв, ако се запишеш със здравната ти книжка при зъболекаря ти става там личен стоматолог и здравната каса ти поема някаква сума и ти излиза по малко пари.