PDA

View Full Version : Струни



skornex
08-07-2013, 15:51
Добре сдобих се със стара китара Орфей и няма 2 3 струни ще и купувам нови какви да купя метални или найлонови :?

Supermassive____
08-07-2013, 16:35
http://www.muzikalen.bg/bg/catalog/id/6384.html

skornex
08-07-2013, 19:22
http://www.technopolis.bg/b2c/details/157713/P11070901/STRUNI-ZA-KITARA-EARNIE-B.-2215-NICKL а тези стават ли гледам да е от технополис защото ми е най близо :? :(

psychopath
08-07-2013, 23:35
Зависи каква ти е китарата.
Не е въпрос на избор и предпочитание.
Някои китари са за найлонови, други за метални.

heartsdesire
08-08-2013, 00:06
Вероятно за пети път го пиша това в тоя форум, тъй като доста хора задаваха подобен въпрос.
Свиря на китара от 6-годишна и струните ми бяха метални, чуваха се много добре, но ме боляха пръстите и оставаха следи. Направих грешката да ги махна и да си сложа найлонови. Не ме болят пръстите вече, но съжалявам, че не съм издържала. :D В крайна сметка, като свикнеш на металните, те са по-добър избор.

psychopath
08-08-2013, 02:58
Интересно е, че свириш от толкова време...
Какво значи по-добри струни? Струните (китарите) звучат по различен начин.
И не говоря само за разлика във вида и материала, ами и дебелината.
По-дебелите имат по-плътен звук, но по-тънките позволяват по-лесни бендове, по-малко напрежение (болка също така)
Найлоновите струни са за класически китари, а металните за акустични. За електрическите няма да споменавам.
Проумейте го най-накрая!

И разликите между акустичната и класическата китара далеч не се изчерват със струните. : )

sunman
08-14-2013, 08:14
Интересно е, че свириш от толкова време...
Какво значи по-добри струни? Струните (китарите) звучат по различен начин.
И не говоря само за разлика във вида и материала, ами и дебелината.
По-дебелите имат по-плътен звук, но по-тънките позволяват по-лесни бендове, по-малко напрежение (болка също така)
Найлоновите струни са за класически китари, а металните за акустични. За електрическите няма да споменавам.
Проумейте го най-накрая!

И разликите между акустичната и класическата китара далеч не се изчерват със струните. : )

Няма да се научат, колега :D

sky.of.lust
08-16-2013, 10:14
Зависи каква ти е китарата, са електрическа и акустична се ползват метални, при първия вид мисля, че е ясно защо, а за втория мен лично звука ме кефи повече от метални струни. Доколкото знам с найлонови струни излиза по-мек звук. Тъй че това си е твое решение, зависи какво предпочиташ да свириш. ;)

skornex
08-17-2013, 18:59
така китарата е акустична преди 2 дена и купих метални и съм доволен все пак благодаря за помоща :)