PDA

View Full Version : Да бъдеш човек



Страници : [1] 2 3

Smrazqvashta
08-08-2013, 10:28
http://prikachi.com/images/575/6421575q.jpg
99-годишният дядо Добри от българското село Байлово ходи, облечен в домашно тъкани дрехи и древни кожени цървули. Той често стои пред църквата „Александър Невски” в София. Всеки ден става рано и изминава пеша десетте километра от селото си до столицата. През 2010 г., по време на снимките на документален филм за „Александър Невски”, журналист от българска телевизия направил шокиращо откритие в архивите на църквата – най-щедрото частно дарение, получено някога от нея – 40 000 евро – е било направено от стария бедняк.


http://prikachi.com/images/577/6421577O.jpg
По време на концерт на група KoЯn в Москва, зрителите неочаквано вдигнали на ръце инвалидна количка с младо момче в нея и я отнесли по-близо до сцената, за да може сакатият по-добре да вижда любимите си музиканти.


http://prikachi.com/images/579/6421579p.jpg
Работници от компания за чистене на прозорци от Мемфис, САЩ, решили да организират малък празник в детската болница „Льо Боньор”. Когато дошло време да измият прозорците й, те се облекли в костюми на супергерои – Спайдърмен, Батман и Капитан Америка. По думите на свидетели децата просто ликували от възторг, когато Спайдърмен им махнал с ръка иззад прозореца.
Според специалистите такава терапия е безкрайно полезна за децата, защото за тях е много важно да забравят за болестите си и да прехвърлят мислите си на нещо по-интересно и позитивно.


http://prikachi.com/images/583/6421583D.jpg
Този пожарникар току-що е изнесъл котенце от горяща къща, рискувайки собствения си живот. Той му слага кислородна маска, за да му помогне да диша нормално.


http://prikachi.com/images/585/6421585U.jpg
Нюйоркският полицай Лари Депримо дежурял на Таймс скуеър, когато изведнъж видял възрастен бездомник, който седял на тротоара пред магазин за обувки. Той поговорил с него, разбрал кой номер обувки носи, след което влязъл в магазина и се върнал с нови зимни ботуши и чорапи и помогнал на бедняка да ги обуе. Всичко това се случило пред очите на служителка от местното шерифство. Тя незабелязано заснела сцената с камерата на мобилния си телефон. Полицаят не знаел, че го наблюдават и снимат. Той просто помогнал на бездомника и се върнал към дежурството си. Служителката изпратила клипа с описание на видяното до департамента на нюйоркската полиция. Ръководителите й установили самоличността на полицая и сложили снимката му в страницата си във Фейсбук.


http://prikachi.com/images/586/6421586E.jpg
Тези норвежки младежи просто се разхождали по брега, когато изведнъж чули странни звуци. Оказало се, че във водата е паднало агънце. Като се хващали за скалите и се държали за ръце, двамата рискували собствения си живот, за да спасят бедното същество.


http://prikachi.com/images/571/6421571h.jpg
Спринтьорка помага на своя съперница, изкълчила крака си, да пресече финиша.


http://www.manager.bg/sites/default/files/images/5806505-R3L8T8D-600-dobrie-postupki-2.jpg
Някой е решил да изненада приятно непознат и е оставил монети в автомат за десерти.


http://www.manager.bg/sites/default/files/images/5806605-R3L8T8D-600-HospitalityinHurricane.img_assist_custom-429x322.jpg
След урагана „Санди” хиляди американци останаха без ток. Някои, които още се ползвали от удобството, изнесли на улицата контакти, за да могат другите да зареждат оттам телефоните си и да се обадят на роднините си.


http://www.manager.bg/sites/default/files/images/5813655-R3L8T8D-600-1.img_assist_custom-429x296.jpg
Този американски войник е на многочасово дежурство. Като видял уморения човек, възрастен афганистанец му изнесъл чаша чай, за да го спаси от мъчителната жажда.


http://www.manager.bg/sites/default/files/images/8115055-R3L8T8D-650-333.img_assist_custom-430x237.jpeg
Тази година абитуриентите от гимназия в сръбския град Пирот решиха да се откажат от скъпите рокли и костюми за бала си и вместо това дадоха спестените пари на нуждаещи се. В хода на акцията учениците и преподавателите събрали 310 000 динара, които били предадени на три семейства с тежко болни деца. След бала абитуриентите се разходиха из града, облечени в тениски с надпис: „Твоите 5 минути слава са цял един живот за някой друг”.


http://www.manager.bg/sites/default/files/images/5814455-R3L8T8D-600-dobrie-postupki-17.img_assist_custom-429x314.jpg
Мъж спасява новородени кученца от изоставен дом по време на наводнение в Манила.


http://www.manager.bg/sites/default/files/images/5808755-R3L8T8D-600-dobrie-postupki-16.preview.jpg
Един от американските клонове на Subway решил да прояви добра воля, като подарява всеки петък на бездомниците безплатен обед.


http://www.manager.bg/sites/default/files/images/5810105-R3L8T8D-600-dobrie-postupki-12.preview.jpg
„Ако сте безработни и имате нужда от почистване на костюма си за интервю, ще го направим безплатно!”, съобщава този американски магазин.


http://www.manager.bg/sites/default/files/images/8115355-R3L8T8D-600-shoes_thumb1.img_assist_custom-429x289.jpg
Безименен човек дава обувките си на босо момиче в палещата жега на Рио де Жанейро. Девойката се разплакала заради добротата на непознатия.

Ivaaaaa
08-08-2013, 10:32
много ме радва, когато се помага на животните^^

добре де, само едно е разбирам
защо се дават такива дарения на църквите?
нали те са най-духовното място, където материалното не е от значение
втф

ГОКУ
08-08-2013, 10:35
10-tata snimka nqma mqsto tuk!!!
tupite hamerikanci nqmat rabota tam

Smrazqvashta
08-08-2013, 10:36
10-tata snimka nqma mqsto tuk!!!
tupite hamerikanci nqmat rabota tam

тихо злобар

ГОКУ
08-08-2013, 10:38
die n00b
hubava postanovka prez 2001 na cenata na 3000 nevinni hamerikanci samo i samo da se doberat do petrola na arabite

FunkyPie
08-08-2013, 10:38
много милинка тема

klimatronik
08-08-2013, 10:39
http://4coolpics.com/pics/0047/064300047454.jpg

ge6aaaa3
08-08-2013, 10:40
защо се дават такива дарения на църквите?
нали те са най-духовното място, където материалното не е от значение
втф

Линкълните и ролексите не растат по дърветата, за това.

Smrazqvashta
08-08-2013, 10:41
die n00b
hubava postanovka prez 2001 na cenata na 3000 nevinni hamerikanci samo i samo da se doberat do petrola na arabite

Всички ще умрем и ти не си безсмъртен.

Ivaaaaa
08-08-2013, 10:43
Линкълните и ролексите не растат по дърветата, за това.

дааа
тъкмо това щях да допълня, че проповядват едно, а иначе се движат със скъпите коли
какво лицемерие

Fisherman
08-08-2013, 10:44
Църквата е измислена за да се печелят пари,да не говориме какви извращения стават по тия храмове по селата,където поповете си викат цинганчета да им го слагат.Това не е християнство,това е поредното човешко извращение.

ge6aaaa3
08-08-2013, 10:46
Ми то от мноого отдавна на едни хора им е добре, когато народа е беден. И за да не се бунтуват хората, църквата проповядва един куп глупости, че е по-добре да си беден.
Едит: Рибок, писали сме заедно.

Ivaaaaa
08-08-2013, 10:46
Църквата е измислена за да се печелят пари,да не говориме какви извращения стават по тия храмове по селата,където поповете си викат цинганчета да им го слагат.Това не е християнство,това е поредното човешко извращение.


това с циганчетата наистина ли?

klimatronik
08-08-2013, 10:47
Смърт за Америка! http://i110.photobucket.com/albums/n114/corsiphoto/photos-part2/horse-5.jpg?t=1239137871

ge6aaaa3
08-08-2013, 10:48
Смърт за Америка!
Слагай чалмата и идвай да те правим атентатор самоубиец!
Едит: То това на майтап, ама наистина са най-долната нация. Може би само англичаните са им конкуренция, ама нали са от едно тесто.

klimatronik
08-08-2013, 10:50
Абе църквата ви виновна.... Колко пъти сте ходили на църква???
Естествено,че и там цари мафията, но то къде ли не е кочина?
А Кирил с хубава кола се удави.(или го удавиха)

Ivaaaaa
08-08-2013, 10:53
Абе църквата ви виновна.... Колко пъти сте ходили на църква???
Естествено,че и там цари мафията, но то къде ли не е кочина?
А Кирил с хубава кола се удави.(или го удавиха)

атеистка съм
мафия? това не е оправдание
то навсякъде взимат 'даренията' на бедните хора като този старец и си пеят тяхната си песен
айде моля ти се!

ge6aaaa3
08-08-2013, 10:54
А Кирил с хубава кола се удави.(или го удавиха)
Залагам на второто. Някъде е сгазил лука на ТИМ.
Църквата като институция е виновна, да. Иначе най-нисшите в йерархията често са свестни хора, но и получават някакви мизерни заплатки...
В допълнение ще кажа, че църквата получава и държавни субсидии. Има и адски много земя на адски хубави места. На това отгоре, държавата няма право да се меси за какво се харчат парите. Защо трябва да се отделят пари от данъците на всички за златото и колите на поповете? Обзалагам се, че ако има референдум по този въпрос, поне 50% от хората ще зявят, че не искат парите им да отиват там.

klimatronik
08-08-2013, 10:56
атеистка съм
мафия? това не е оправдание
то навсякъде взимат 'даренията' на бедните хора като този старец и си пеят тяхната си песен
айде моля ти се!
Това не означава,че много църкви не правят благотворителни каузи и дарения, въпреки източването на пари.
Но тя не е с държавата? Тоест, получава ли държавни пари за реставрации на храмове и тнт? Много църкви с история буквално се рушат.

Ivaaaaa
08-08-2013, 10:58
аз лично не съм чувал за такива 'благотворителни' каузи
прав си, но това, което правят е в противоречие с вярата

ge6aaaa3
08-08-2013, 11:00
Тоест, получава ли държавни пари за реставрации на храмове и тнт? Много църкви с история буквално се рушат.
Получава, да. И пак се рушат. Дарения получават и пак се рушат. Продават земи и пак се рушат. ЕЕ?

klimatronik
08-08-2013, 11:08
Получава, да. И пак се рушат. Дарения получават и пак се рушат. Продават земи и пак се рушат. ЕЕ?

ами българска му работа.. и малкото,което получава от дарения и държавата се обира от елита.

ge6aaaa3
08-08-2013, 11:11
Не е само в България така. Католиците са още по-извратени и имат огромни богатства. Изобщо за която и църква да се сетиш е някаква мъгла, в която потъват пари, а от време - на време се прави и някое "шокиращо" разкритие за някой поп педофил...
Едит: Ако си истински вярващ, защо ти е нужна някаква институция?

muhtesemfan
08-08-2013, 11:13
die n00b
hubava postanovka prez 2001 na cenata na 3000 nevinni hamerikanci samo i samo da se doberat do petrola na arabite

+1234567891241521728192

Хубаво е,че все още има хора,които помагат.
Съгласна съм с Ива,толкова дарения се правят на църквите ,защо не помагат?

muhtesemfan
08-08-2013, 11:15
Църквата е измислена за да се печелят пари,да не говориме какви извращения стават по тия храмове по селата,където поповете си викат цинганчета да им го слагат.Това не е християнство,това е поредното човешко извращение.

Трябваше някой да им го каже.
Имат пари,а не помагат на нуждаещите се,а искат още повече.

ge6aaaa3
08-08-2013, 11:16
А, Мюхтето може да е сериозна! Аз съм удивен!

klimatronik
08-08-2013, 11:19
Не е само в България така. Католиците са още по-извратени и имат огромни богатства. Изобщо за която и църква да се сетиш е някаква мъгла, в която потъват пари, а от време - на време се прави и някое "шокиращо" разкритие за някой поп педофил...
Едит: Ако си истински вярващ, защо ти е нужна някаква институция?

не съм вярващ. съгласен съм с теб до голяма степен, но не може да отречеш,че все пак от църквата има голяма полза, която се изявява в културното и духовното облагородяване на народа. Тя ни е запазила като нация. Не друг. Служи като единство на вярващите. Не е създавана с друга цел. Символ е на българското.

muhtesemfan
08-08-2013, 11:21
Не съм запозната много с християнството,по простата причина,че съм туркиня.
Атеистка съм,и това което каза Гоку за 2001 година си е съвсем вярно,измислят си какви ли не работи,за да се доберат до петрола на арабите.Умират невинни американци,както и афганистанци и etc.Правителството гледа само да взима,не се замислят,че тези войници някой ги чака у дома.Но и арабите не са света вода ненапита,продават ни петрола скъпо,а ние им продаваме водата евтино/макар че си правят някакви проекти да имат вода,бях гледала някакъв клип/
А ако някой е религиозен,не би трябвало да вярва в църквата и нейните служители/освен най-нисшите,има и свестни хора/
държавата им дава пари,народа им дава пари,ИСКАТ ОЩЕ,а не помагат на никого,що за доброта и вяра в Господ е това? :?

ge6aaaa3
08-08-2013, 11:21
но не може да отречеш,че все пак от църквата има голяма полза
Мога, ама фризера много се изнервя като й спамим в темите, така че някой друг път ще отричам. :D

muhtesemfan
08-08-2013, 11:22
не съм вярващ. съгласен съм с теб до голяма степен, но не може да отречеш,че все пак от църквата има голяма полза, която се изявява в културното и духовното облагородяване на народа. Тя ни е запазила като нация. Не друг. Служи като единство на вярващите. Не е създавана с друга цел. Символ е на българското.

Да,прав си,но това е било преди 100 години,дори и повече.Тогава времената са били други,както и хората.Искали са да запазят българското и традициите,а не да се потурчат.
Сега времената са други,както и хората и гледат колкото се може ,повече да вземат от народа.

ge6aaaa3
08-08-2013, 11:24
Но и арабите не са света вода ненапита,продават ни петрола скъпо,а ние им продаваме водата евтино/
Чакай малко! Не е луд тоя, който яде баницата, нали знаеш? Това си е тяхната земя и техния петрол. И на мен не ми изнасят цените на горивата, ама хората са си прави.

ГОКУ
08-08-2013, 11:24
na osnovanie poslednite subitiqq religiqtaa trqbva da se zabrani zashtoto zaradi neq stavat voini
dokato q ima vinagi shte bude taka

klimatronik
08-08-2013, 11:26
Мога, ама фризера много се изнервя като й спамим в темите, така че някой друг път ще отричам. :D


тя е заета с отглеждането на ДИМИтар...

Кажи сега...
Още през турско време са строили църкви с цената на всичко. (Железния светилник)
Винаги в историята е имало мошеници и измамници, но смисълът на църквата не в това.

muhtesemfan
08-08-2013, 11:26
Чакай малко! Не е луд тоя, който яде баницата, нали знаеш? Това си е тяхната земя и техния петрол. И на мен не ми изнасят цените на горивата, ама хората са си прави.

Да,прав си,но както петрола така и водата е в ограничени количества,след 50-100 години,ако още замърсяваме природата и etc ,няма да имаме вода,както и след толкова време няма и да има петрол.Хората са си прави да продават скъпо,но ние си даваме водата на нищожни цени,сравнени със цената на петрола.Това исках да кажа :)

anonymous895156
08-08-2013, 11:29
Постановката от 11 септември няма нищо, ама нищо общо с петрола. Далече сте от истината.
Тук играят числата.

muhtesemfan
08-08-2013, 11:29
тя е заета с отглеждането на ДИМИтар...

Кажи сега...
Още през турско време са строили църкви с цената на всичко. (Железния светилник)
Винаги в историята е имало мошеници и измамници, но смисълът на църквата не в това.

Едната ми баба е на около 80 години,и нейната баба и е разказвала как българите вечерта са строели църкви,а през деня турците са ги разрушавали.Но българите не са се отказвали,по простата причина,че ВЯРАТА е било единственото нещо,което им е останало и за тях вярата и българищината е било всичко.Докато сега,повечето от българите не вярват.И повечето от служителите на църквата са измамници..

klimatronik
08-08-2013, 11:29
na osnovanie poslednite subitiqq religiqtaa trqbva da se zabrani zashtoto zaradi neq stavat voini
dokato q ima vinagi shte bude taka

войни стават заради злоупотребяването с религията.
това трябва да се забрани .. ми айде забрани я... Хитлер не е успял..Комунизмът не успя.... то вярата,ако можеше да я забраниш и на един човек..

Ivaaaaa
08-08-2013, 11:30
вие нормални ли сте бе?
как говорите само
като арабите продават горивата на еди каква си цена, то и ние да им продаваме водата...опппп ква вода? ние им продаваме вода ли?
само мислите как да създавате конфликти и напрежение..

muhtesemfan
08-08-2013, 11:31
http://www.darikfinance.bg/novini/97273/%D1%C0%D9+%F1%E5+%E3%EE%F2%E2%FF%F2+%E7%E0+%ED%EE% E2+11+%F1%E5%EF%F2%E5%EC%E2%F0%E8

" но неуточнена заплаха с висока опасност срещу срещу западните и американските интереси." ..

klimatronik
08-08-2013, 11:31
Докато сега,повечето от българите не вярват.И повечето от служителите на църквата са измамници..
ами за това сега малкото съвестни призовават за вяра...
А иначе не бъди сигурно,че и на времето е нямало служители измамници

muhtesemfan
08-08-2013, 11:32
вие нормални ли сте бе?
как говорите само
като арабите продават горивата на еди каква си цена, то и ние да им продаваме водата...опппп ква вода? ние им продаваме вода ли?
само мислите как да създавате конфликти и напрежение..

Не знам,това бяхме го обсъждали преди няколко месеца,когато учихме за Азия по география и се отвори въпрос за петрола и др. и едно момиче каза това с " водата" и госпожата се съгласи. :)

muhtesemfan
08-08-2013, 11:32
ами за това сега малкото съвестни призовават за вяра...
А иначе не бъди сигурно,че и на времето е нямало служители измамници

Мда,"една българка" си показва,че и тогава е имало такива служители.

anonymous895156
08-08-2013, 11:33
Да се водят такива спорове е безсмислено.

ge6aaaa3
08-08-2013, 11:33
тя е заета с отглеждането на ДИМИтар...

Кажи сега...
Още през турско време са строили църкви с цената на всичко. (Железния светилник)
Винаги в историята е имало мошеници и измамници, но смисълът на църквата не в това.
Мюхтето ти каза. Тогава това е бил начинът за запазване на самосъзнанието ни, но тогавашната църква няма нищо общо с днешната институция. Тогава е нямало и толкова облаги. Преди османското нашествие, църквата е била почти същата като днес.

muhtesemfan
08-08-2013, 11:33
войни стават заради злоупотребяването с религията.
това трябва да се забрани .. ми айде забрани я... Хитлер не е успял..Комунизмът не успя.... то вярата,ако можеше да я забраниш и на един човек..

+1,има твърде заблудени хора,които вярват и то много.

klimatronik
08-08-2013, 11:34
вие нормални ли сте бе?
как говорите само
като арабите продават горивата на еди каква си цена, то и ние да им продаваме водата...опппп ква вода? ние им продаваме вода ли?
само мислите как да създавате конфликти и напрежение..
Що? Ако продават петрола на ненормално високи цени за нас, длъжни ли сме да им подаряваме нашата вода?

anonymous895156
08-08-2013, 11:34
Мда,"една българка" си показва,че и тогава е имало такива служители.

Целта е образът на калугер Евтимий да бъде съпоставен с патриарх Евтимий. Още тогава Вазов е разочарован от следосвобожденската действителност.

Ivaaaaa
08-08-2013, 11:35
Да се водят такива спорове е безсмислено.

дай да правим анкети, а?

ge6aaaa3
08-08-2013, 11:36
Що? Ако продават петрола на ненормално високи цени за нас, длъжни ли сме да им подаряваме нашата вода?

Освестете се! К'ва вода бе хора? От тука с тръби до ОАЕ ли я караме? Или със самолети-цистерни?

Ivaaaaa
08-08-2013, 11:36
Що? Ако продават петрола на ненормално високи цени за нас, длъжни ли сме да им подаряваме нашата вода?

каква вода? никаква вода не им продаваме :lol:
ейй нз, знам само, че с такова мислене като вашето няма да постигнем нищо хубаво

ГОКУ
08-08-2013, 11:36
da ama religiqta e vinovna za mnogo konflikti
mitkoo renger n00b takuv

muhtesemfan
08-08-2013, 11:36
Целта е образът на калугер Евтимий е да бъде съпоставен с патриарх Евтимий. Още тогава Вазов е разочарован от следосвобожденската действителност.

Не само това,искал е да съпостави и добротата в сърцето на Илийца и калугера :)

klimatronik
08-08-2013, 11:37
+1,има твърде заблудени хора,които вярват и то много.

ама няма нищо лошо да си вярват! Ти като си атеистка нямаш Вяра ли?? Много си малка за тези въпроси...

anonymous895156
08-08-2013, 11:38
дай да правим анкети, а?

Не, миличка, говорил съм и съм чел не само по този, а и по много по-задълбочени проблеми. Изводът, до който стигам, е, че нищо положително не се постига с подобни обсъждания. (причиняват изветряване на сивото вещество и раждането на конспиративни теории, които се оплитат една друга)
Вселената сама е отредила на едни определени хора да променят настоящето и в момента им се показва пътят. Най-доброто, което може да направи средният човек в тези дни, е да върши всекидневните си занимания и да не се меси в нещата, които не разбира.

ge6aaaa3
08-08-2013, 11:38
Не само това,искал е да съпостави и добротата в сърцето на Илийца и калугера :)

К'ви са тея литературни анализи? :lol:
^:lol: :lol: :lol: Митко, мислих си, че ни будалкаш, ама ти наистина си вярваш! :lol:

muhtesemfan
08-08-2013, 11:38
da ama religiqta e vinovna za mnogo konflikti
mitkoo renger n00b takuv

Аз също не харесвам никоя религия,в миналото това е бил най-хубавия начин да си наложиш мисленето сред хората или като убиеш някого "той не почиташе еди кво си".И в 21 век все още има заблудени хора,които вярват твърде много.Няма как да забраниш нещо,което се е наложили повече от 2000 години.

muhtesemfan
08-08-2013, 11:39
К'ви са тея литературни анализи? :lol:

:D

klimatronik
08-08-2013, 11:39
каква вода? никаква вода не им продаваме :lol:
ейй нз, знам само, че с такова мислене като вашето няма да постигнем нищо хубаво

е не забеляза ли,че това с водата беше хипотетично ?
И да... след няма има и половин век.. водата ще стане много скъпа... Това е почти доказано. И ние сме от малкото страни,които имаме повече наличие на минерални извори. На арабите ще им е в недостиг.

Ivaaaaa
08-08-2013, 11:40
Не, миличка, говорил съм и съм чел не само по този, а и по много по-задълбочени проблеми. Изводът, до който стигам, е, че нищо положително не се постига с подобни разговори. Вселената само е отредила на едни определени хора да променят бъдещето. Най-доброто, което може да направи средният човек в тези дни, е да върши всекидневните си занимания и да не се меси в нещата, които не разбира.

ти не си добре
всеки има правото да мисли и живее както си иска иии стига да желае може да промени нещата

Ivaaaaa
08-08-2013, 11:40
е не забеляза ли,че това с водата беше хипотетично ?
И да... след няма има и половин век.. водата ще стане много скъпа... Това е почти доказано. И ние сме от малкото страни,които имаме повече наличие на минерални извори. На арабите ще им е в недостиг.

и какво сега?
като имаме да не даваме на никой така ли?
не е ли егоистично?

muhtesemfan
08-08-2013, 11:42
ама няма нищо лошо да си вярват! Ти като си атеистка нямаш Вяра ли?? Много си малка за тези въпроси...

Знам,че съм твърде малка.
Просто не вярвам в Господ и това е. :)

anonymous895156
08-08-2013, 11:42
ти не си добре
всеки има правото да мисли и живее както си иска иии стига да желае може да промени нещата

Не е така. Който търси, намира. Потърсете и ще ви се покаже. Но не очаквайте да намерите това, което първоначално сте търсели.

ge6aaaa3
08-08-2013, 11:43
е не забеляза ли,че това с водата беше хипотетично ?
И да... след няма има и половин век.. водата ще стане много скъпа... Това е почти доказано. И ние сме от малкото страни,които имаме повече наличие на минерални извори. На арабите ще им е в недостиг.

След няма четвърт век, арабите ще си изградят напълно съоръженията за обезсоляване на морска вода. Вече има такива централи на няколко места по света, така че технологията съществува.

ГОКУ
08-08-2013, 11:43
Постановката от 11 септември няма нищо, ама нищо общо с петрола. Далече сте от истината.
13 godishen n00b
ima mnogo po-inteligentni i kompetentni hora ot tebe profesori i akademici koito sa se izkazvali po toq problem
u n00b n00b n00b n00b
prav si kadeto ima chisla ima i evrei

klimatronik
08-08-2013, 11:44
Аз също не харесвам никоя религия,в миналото това е бил най-хубавия начин да си наложиш мисленето сред хората или като убиеш някого "той не почиташе еди кво си".И в 21 век все още има заблудени хора,които вярват твърде много.Няма как да забраниш нещо,което се е наложили повече от 2000 години.

Заблудени били хаххахаха ..... Обясни ми какво ти пречи пък християнската вяра например? Вярващите си живеят живота, както са си го приели, спазват си правилата, свикнали са с това. Ние пък сме изтрещели, неморални модернисти в техните очи. Пишеш пълни глупости. (ама нормално за възрастта ти)..

muhtesemfan
08-08-2013, 11:44
13 godishen n00b
ima mnogo po-inteligentni i kompetentni hora ot tebe profesori i akademici koito sa se izkazvali po toq problem
u n00b n00b n00b n00b
prav si kadeto ima chisla ima i evrei

Бях чела някъде,че в този ден евреите не са отишли на работа.

ge6aaaa3
08-08-2013, 11:45
и какво сега?
като имаме да не даваме на никой така ли?
не е ли егоистично?

Е и? Предпочитам аз и моите деца да пием чиста и евтина вода, отколкото арабите или негрите. Така или иначе някой ще умре, защо да съм аз и близките ми?

anonymous895156
08-08-2013, 11:46
http://chitanka.info/text/12547-silata-na-silnite "Силата на силните" от Джек Лондон. По-надолу е разказът (доста е кратък, можете още сега да го прочетете). Вижте го и веднъж завинаги осъзнайте, че на този етап това е неизбежно.

muhtesemfan
08-08-2013, 11:46
Заблудени били хаххахаха ..... Обясни ми какво ти пречи пък християнската вяра например? Вярващите си живеят живота, както са си го приели, спазват си правилата, свикнали са с това. Ние пък сме изтрещели, неморални модернисти в техните очи. Пишеш пълни глупости. (ама нормално за възрастта ти)..

Не ми пречи някой да е религиозен да вярва,няма значение в коя религия,просто казах,че не харесвам религиите.
Просто има хора,които се изтъкват с това,че са вярващи.
Случвало се е да ме питат "религиозна ли си" и да кажа "не,атеистка съм" и да ми отговорят "Господ ще те накаже" o.O srsly

Ivaaaaa
08-08-2013, 11:47
Е и? Предпочитам аз и моите деца да пием чиста и евтина вода, отколкото арабите или негрите. Така или иначе някой ще умре, защо да съм аз и близките ми?

леле какви стее
и вода не давате :lol:
що те да не са по-малко 'хора' от нас
и стига с тая вода
примера е дебилен :D

Ivaaaaa
08-08-2013, 11:50
Заблудени били хаххахаха ..... Обясни ми какво ти пречи пък християнската вяра например? Вярващите си живеят живота, както са си го приели, спазват си правилата, свикнали са с това. Ние пък сме изтрещели, неморални модернисти в техните очи. Пишеш пълни глупости. (ама нормално за възрастта ти)..

на мене пък лично не ми пречи нито една вяра
просто хората, които ги проповядват уж 'в името' на тази вяра вършат ужасни неща
дали ще е ограбването на хората при християните или камикадзетата...все тая

klimatronik
08-08-2013, 11:50
и какво сега?
като имаме да не даваме на никой така ли?
не е ли егоистично?

Ще даваме ест, но на прилични договори. Не може те да си правят кефа , да не ни дават петрол.. Ние да мизерстваме.. Не сме сме свети марии. Ама като гледам... то парите са при арабите.. нашите управляващи веднага ще за3бат България, ще се продаден на тях... Дори може всички тук да ги заселим.. Както е сега с монополите ;)

muhtesemfan
08-08-2013, 11:50
наспамихме темата за добротата на момичето :cool:

ge6aaaa3
08-08-2013, 11:51
леле какви стее
и вода не давате :lol:
що те да не са по-малко 'хора' от нас
и стига с тая вода
примера е дебилен :D
Да, примера не струва, написах защо, но хипотетично... Какво, ще оставиш семейството ти да умре от жажда, за да живее някое негърче или арабче на 5000км от теб? Много се съмнявам... ;)
Т'ва трябваше да го питам на горещия стол... :D

klimatronik
08-08-2013, 11:51
на мене пък лично не ми пречи нито една вяра
просто хората, които ги проповядват уж 'в името' на тази вяра вършат ужасни неща
дали ще е ограбването на хората при християните или камикадзетата...все тая

голяма част от тях - да, възползват се.. така е устроен света..

Ivaaaaa
08-08-2013, 11:54
Да, примера не струва, написах защо, но хипотетично... Какво, ще оставиш семейството ти да умре от жажда, за да живее някое негърче или арабче на 5000км от теб? Много се съмнявам... ;)

умрял ли е някой от жажда?
мнем
и да предположим, че стане все пак така
ами честно казано аз или семейството ми не сме по-ценни от тях
или пък те от нас
sooo...

muhtesemfan
08-08-2013, 11:55
на мене пък лично не ми пречи нито една вяра
просто хората, които ги проповядват уж 'в името' на тази вяра вършат ужасни неща
дали ще е ограбването на хората при християните или камикадзетата...все тая

Не исках да прозвучи,че християнството ми пречи,не,не ми пречи никоя религия.
Пречат ми тези,които са вманиачени с религия,и как някои налагат религията,за да управляват :)

klimatronik
08-08-2013, 11:56
умрял ли е някой от жажда?
мнем
и да предположим, че стане все пак така
ами честно казано аз или семейството ми не сме по-ценни от тях
или пък те от нас
sooo...

вярваш ли си? На теб тогава няма да ти пука, дори за най-големия светец. Целта ти ще е да си докопаш до водата!

anonymous895156
08-08-2013, 11:56
Интересни са ми хората, които казват, че християнството учи на добро. Да сте чували за Светата инквизиция?
Сега ще кажете "тя е дошла заради криво разбраната Библия и манипулациите на западния свят".
В такъв случай и ислямът е религия на мира. Прочетете основите на Корана и ще го осъзнаете. Джихад е съвсем друго нещо.
В страни като Иран и ОАЕ няма истински ислям.
И ето го изводът, че религиите учат на добро. Стига да знаеш как да ги разбираш, те ще докоснат сърцето ти и ще станеш по-добър човек.
Сами по себе си те може и да са измислица. Но когато измислицата учи на добро, защо да не я послушаме? Нали точно това е надеждата? Нали точно това е Дядо Коледа за малките деца?

ge6aaaa3
08-08-2013, 11:57
умрял ли е някой от жажда?
мнем
и да предположим, че стане все пак така
ами честно казано аз или семейството ми не сме по-ценни от тях
или пък те от нас
sooo...
Да, не сте по-ценни, но и те не са по-ценни от вас. Защо, тогава, да не ги оставиш да умрат, при положение, че водата е при теб? Защо да е по-добре да умреш ти?

ge6aaaa3
08-08-2013, 11:59
Интересни са ми хората, които казват, че християнството учи на добро. Да сте чували за Светата инквизиция?
Сега ще кажете "тя е дошла заради криво разбраната Библия и манипулациите на западния свят".
В такъв случай и ислямът е религия на мира. Прочетете основите на Корана и ще го осъзнаете. Джихад е съвсем друго нещо.
В страни като Иран и ОАЕ няма истински ислям.
И ето го изводът, че религиите учат на добро. Стига да знаеш как да ги разбираш, те ще докоснат сърцето ти и ще станеш по-добър човек.
Сами по себе си те може и да са измислица. Но когато измислицата учи на добро, защо да не я слушаме? Нали точно това е надеждата? Нали точно това е Дядо Коледа за малките деца?
И защо трябва да се лъжем, за да сме добри? Защо да не сме добри, защото така искаме, вместо защото "Той" така казва?

Ivaaaaa
08-08-2013, 11:59
Да, не сте по-ценни, но и те не са по-ценни от вас. Защо, тогава, да не ги оставиш да умрат, при положение, че водата е при теб? Защо да е по-добре да умреш ти?

защото е егоистично
не искам да съм егоистка
егоистка съм, но не по този начин
те какво са виновни
винаги има някой над нас, който определя правилата...

Ivaaaaa
08-08-2013, 12:00
вярваш ли си? На теб тогава няма да ти пука, дори за най-големия светец. Целта ти ще е да си докопаш до водата!

вярвам си

ge6aaaa3
08-08-2013, 12:02
защото е егоистично
не искам да съм егоистка
егоистка съм, но не по този начин
те какво са виновни
винаги има някой над нас, който определя правилата...
Нищо не са виновни. Ти какво си виновна? Няма виновен в сучая. Би жертвала себе си и близките си, за да не излезеш егоистка? Тук идва и идеята, че и това ще го направиш, за да се почувстваш по-добре и пак ще си егоист.
Едит: Ти си определяш правилата за себе си. ;)

muhtesemfan
08-08-2013, 12:02
Интересни са ми хората, които казват, че християнството учи на добро. Да сте чували за Светата инквизиция?
Сега ще кажете "тя е дошла заради криво разбраната Библия и манипулациите на западния свят".
В такъв случай и ислямът е религия на мира. Прочетете основите на Корана и ще го осъзнаете. Джихад е съвсем друго нещо.
В страни като Иран и ОАЕ няма истински ислям.
И ето го изводът, че религиите учат на добро. Стига да знаеш как да ги разбираш, те ще докоснат сърцето ти и ще станеш по-добър човек.
Сами по себе си те може и да са измислица. Но когато измислицата учи на добро, защо да не я послушаме? Нали точно това е надеждата? Нали точно това е Дядо Коледа за малките деца?
+1
Никоя религия не е създадена,за да създава лоши неща,всяка религия иска да носи мир и най-важното да контролира.Просто хората злоупотребяват с религията.
Както казах,религията е много хубаво оръжие.
Княз Борис ни е покръстил,за да не се делим на българи и славяни,всички да са равни,което е било много тактично решение. ;)
Когато някой не е мислил както е "било правилно" за онова време са го убивали..Дали е било добро,или не,не знам..

Ivaaaaa
08-08-2013, 12:04
Нищо не са виновни. Ти какво си виновна? Няма виновен в сучая. Би жертвала себе си и близките си, за да не излезеш егоистка? Тук идва и идеята, че и това ще го направиш, за да се почувстваш по-добре и пак ще си егоист.
Едит: Ти си определяш правилата за себе си. ;)

о не, няма да съм егоистка, но такава ситуация, която описвате едва ли да се случи ;]

anonymous895156
08-08-2013, 12:05
И защо трябва да се лъжем, за да сме добри? Защо да не сме добри, защото така искаме, вместо защото "Той" така казва?

Преминавал съм през период на краен атеизъм. Не знам какво ме беше прихванало, но ме напуши агресия, червеното стана любимият ми цвят и започнах да се питам "Защо, аджеба, има по-важни клечки във финия свят от мен? Не съм ли достатъчно достоен, за да заема мястото на Бог? Защо той трябва да е над нас? Какво повече е направил?".
И така научих, че образът на върховния Бог Господ е вкаран предумишлено във всяка религия.
Целта - човекът да опита да заеме неговото място.
От кого е бил въведен? Определено от нещо, което не желае доброто на хората.
А сега да ти отговоря на въпроса - стига сам да можеш да си добър, няма нужда да търсиш отговорите в древните писания.

Ivaaaaa
08-08-2013, 12:07
Преминавал съм през период на краен атеизъм. Не знам какво ме беше прихванало, но ме напуши агресия, червеното стана любимият ми цвят и започнах да се питам "Защо, аджеба, има по-важни клечки във финия свят от мен? Не съм ли достатъчно достоен, за да заема мястото на Бог? Защо той трябва да е над нас? Какво повече е направил?".
И така научих, че образът на върховния Бог Господ е вкаран предумишлено във всяка религия.
Целта - човекът да опита да заеме неговото място.
От кого е бил въведен? Определено от нещо, което не желае доброто на хората.
А сега да ти отговоря на въпроса - стига сам да можеш да си добър, няма нужда да търсиш отговорите в древните писания.

O.O

ge6aaaa3
08-08-2013, 12:07
о не, няма да съм егоистка, но такава ситуация, която описвате едва ли да се случи ;]

Да, и аз се надявам да не я доживеем, но ще се случи. Може да е при децата ни, може да е при внуците или правнуците, но ще се случи. Няма начин тази земя да изхрани повече от 12-13 милиарда души, а китайците, негрите и мангалите работят на пълна пара.

jasmins
08-08-2013, 12:08
И как единствената тема, която е съпоусд да бъде само с хубави чувства пак се превърна във злобарски спам...все пак да си личи от далече, че е български форум :)

klimatronik
08-08-2013, 12:09
вярвам си

инстинкта за самосъхранение ще те предаде...

Ivaaaaa
08-08-2013, 12:10
а китайците, негрите и мангалите работят на пълна пара.

ми обичат се хората, искат деца
аз като не искам кой ми е виновен 8-)

ge6aaaa3
08-08-2013, 12:11
Преминавал съм през период на краен атеизъм. Не знам какво ме беше прихванало, но ме напуши агресия, червеното стана любимият ми цвят и започнах да се питам "Защо, аджеба, има по-важни клечки във финия свят от мен? Не съм ли достатъчно достоен, за да заема мястото на Бог? Защо той трябва да е над нас? Какво повече е направил?".
И така научих, че образът на върховния Бог Господ е вкаран предумишлено във всяка религия.
Целта - човекът да опита да заеме неговото място.
От кого е бил въведен? Определено от нещо, което не желае доброто на хората.
А сега да ти отговоря на въпроса - стига сам да можеш да си добър, няма нужда да търсиш отговорите в древните писания.
Аз не съм агресивен и не ми е период. :D Всеки от нас е Бог на собствения си свят. Това е моето мнение.

muhtesemfan
08-08-2013, 12:12
Преминавал съм през период на краен атеизъм. Не знам какво ме беше прихванало, но ме напуши агресия, червеното стана любимият ми цвят и започнах да се питам "Защо, аджеба, има по-важни клечки във финия свят от мен? Не съм ли достатъчно достоен, за да заема мястото на Бог? Защо той трябва да е над нас? Какво повече е направил?".
И така научих, че образът на върховния Бог Господ е вкаран предумишлено във всяка религия.
Целта - човекът да опита да заеме неговото място.
От кого е бил въведен? Определено от нещо, което не желае доброто на хората.
А сега да ти отговоря на въпроса - стига сам да можеш да си добър, няма нужда да търсиш отговорите в древните писания.

леле :shock:
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSLmev70qd6HugeUKif76-ce999wycocTn2IoYjpF6GMeDM2HUpvw

ge6aaaa3
08-08-2013, 12:12
ми обичат се хората, искат деца
аз като не искам кой ми е виновен 8-)

И аз искам деца, ама 1 или 2. Като умра аз и женатЪ, да се върне баланса.

ge6aaaa3
08-08-2013, 12:15
И как единствената тема, която е съпоусд да бъде само с хубави чувства пак се превърна във злобарски спам...все пак да си личи от далече, че е български форум :)

Не влагам никаква злоба. Даже и като нареждам някой във форума, пак не влагам злоба. :lol:

klimatronik
08-08-2013, 12:15
Да, и аз се надявам да не я доживеем, но ще се случи. Може да е при децата ни, може да е при внуците или правнуците, но ще се случи. Няма начин тази земя да изхрани повече от 12-13 милиарда души, а китайците, негрите и мангалите работят на пълна пара.

Може то.. Ако човечеството води един по-подреден строй на живот.. и 30 милиярда би изхранило. Има си достатъчно незаети площи за обработване. Друг е въпросът,че е животът няма да толкова хубав. Ще бъдем още по-лишавани.
Като сме били 3 милиарда преди няма и столетие.. хората са си мислили същото за сегашното ни положение..

Ivaaaaa
08-08-2013, 12:15
инстинкта за самосъхранение ще те предаде...

АЗ съм над инстинкта си

Chacho
08-08-2013, 12:16
Като сме били 3 милиарда преди няма и столетие.. хората са си мислили същото за сегашното ни положение..

Всъщност не са се притеснявали чак толкова за ресурсите, сегашната консумация е бая по-засилена.

ge6aaaa3
08-08-2013, 12:17
АЗ съм над инстинкта си

... в момента...

Chacho
08-08-2013, 12:17
АЗ съм над инстинкта си

Имаше една готина серия на Хаус, в която тръгна да души един човек, който минути преди това се беше опитал да се самоубие. Веднага му хвана ръцете и почна да ги дърпа. И Хаус го пита що по дяволите го спира, като иска да си отнеме живота.

Инстинкт. Никога няма да можеш да застанеш напълно над него.

muhtesemfan
08-08-2013, 12:17
И аз искам деца, ама 1 или 2. Като умра аз и женатЪ, да се върне баланса.
Не е точно така.Да,трябва да има баланс.
Мангалите раждат по 10-12 деца,но нито им осигуряват добър живот,нито образование.
И тези роми се изхранват на нашия гръб,от гражданите ,които си плащат данъците.Нито твоя,нито моя баща е виновен,че те не учат и не работят,а нашите родители плащат данъци и се трепат цял месец за 300-400 лева заплата.
Няма лошо да имаш 3-4 деца,стига да можеш да им осигуриш хубав живот и образование,тези деца да пораснат да помогнат с нещо на обществото. :)

klimatronik
08-08-2013, 12:19
Всъщност не са се притеснявали чак толкова за ресурсите, сегашната консумация е бая по-засилена.

Прав си... световните войни буквално са ги довеждали до края отчаянието им...
Но, дори петрола да свърши.. живота не спира.

Ivaaaaa
08-08-2013, 12:19
БЕЛИ обединявайте се!
да избием всички ЦВЕТНОКОЖИ!

Chacho
08-08-2013, 12:19
Не са данъците големият проблем. Проблемът е, че тебе ще те осъдят, а тях - не.

Chacho
08-08-2013, 12:19
Прав си... световните войни буквално са ги довеждали до края отчаянието им...
Но, дори петрола да свърши.. живота не спира.

Ще доведе до края на доста животи.

ge6aaaa3
08-08-2013, 12:19
Може то.. Ако човечеството води един по-подреден строй на живот.. и 30 милиярда би изхранило. Има си достатъчно незаети площи за обработване. Друг е въпросът,че е животът няма да толкова хубав. Ще бъдем още по-лишавани.
Като сме били 3 милиарда преди няма и столетие.. хората са си мислили същото за сегашното ни положение..
Нали осъзнаваш, че 30 е 4 пъти повече от 7 ? Нали осъзнаваш, че и в момента има хора, умиращи от глад ? Нали осъзнаваш, че почти всичко, което може да се обработва, се обработва? Нали осъзнаваш, че за тази обработка отива мнооого петрол, който е на изчерпване, а ръчният труд е немислим в такива мащаби?

ge6aaaa3
08-08-2013, 12:23
БЕЛИ обединявайте се!
да избием всички ЦВЕТНОКОЖИ!

Мамка му, нямах това предвид! :lol: Имах предвид само ромите! Другите не ми пречат.

klimatronik
08-08-2013, 12:26
Нали осъзнаваш, че 30 е 4 пъти повече от 7 ? Нали осъзнаваш, че и в момента има хора, умиращи от глад ? Нали осъзнаваш, че почти всичко, което може да се обработва, се обработва? Нали осъзнаваш, че за тази обработка отива мнооого петрол, който е на изчерпване, а ръчният труд е немислим в такива мащаби?

А преди не са умирали от глад в Африка ли?! Там винаги са умирали, запомни го това. Не случайно Аспарух и много други владетели са търсили и намерили нашата райска земя.
Осъзнаваш ли,че има толкова много необработваеми площи?
А осъзнаваш ли,че по време на дядо ти също цяла Добруджа се е обработвала с голи ръце от хиляди селяни?

Ivaaaaa
08-08-2013, 12:26
Мамка му, нямах това предвид! :lol: Имах предвид само ромите! Другите не ми пречат.

баце, тъп си :D
сорка
ако почнеме да избиваме всеки, който ни пречи, ще останем само ние и некой друг роднина

klimatronik
08-08-2013, 12:27
Ще доведе до края на доста животи.

но живота не свършва..

ge6aaaa3
08-08-2013, 12:30
баце, тъп си :D
сорка
ако почнеме да избиваме всеки, който ни пречи, ще останем само ние и некой друг роднина
пхахах, не виждаш ли, че се бъзикам? :D Дадох за пример негрите, жълтите и мангалоидите, щото те се множат най-много. И докато жълтурите произвеждат и подпомагат развитието, то останалите чакат на помощи от съжаление. В момента, в който изчезне това съжаление, и те ще влязат в час.
Едит: А ако не ги избиваме, а оставим природата сама да си свърши работата? Пак ли сме лоши, че не сме умрели ние?

IWannaBeSedated
08-08-2013, 12:31
Всеки има нужда да вярва в нещо. Лошото е, че забравяме, че най-вече трябва да вярваме в себе си и способностите ни.

Chacho
08-08-2013, 12:31
но живота не свършва..

Ми, ако ти попаднеш в нещастната половина, ще се замислиш дали е така наистина.

klimatronik
08-08-2013, 12:32
В момента, в който изчезне това съжаление, и те ще влязат в час.
КО? НЕ? Те просто ще умрат... Както циганите, така и негрите в Африка умират от глупост.. Раждат по 10.. 1 оцелява (най-силното).. и не сме били произлезли от маймуните ли?

muhtesemfan
08-08-2013, 12:33
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q71/9073_560536077339391_976111778_n.jpg ..

Ivaaaaa
08-08-2013, 12:34
В момента, в който изчезне това съжаление, и те ще влязат в час.

да се надяваме... :D



ей омразата и верската нетърпимост са глупави неща
това само ВИ съсипва
стига сте хейтили другите
помислете малко за вас
помислете вие с какво сте по-добри от другите

klimatronik
08-08-2013, 12:34
Ми, ако ти попаднеш в нещастната половина, ще се замислиш дали е така наистина.

Тогава живота свърва само за мен ;)... и няма смисъл какво ще си мисля.. няма да съм трезвен

ge6aaaa3
08-08-2013, 12:35
КО? НЕ? Те просто ще умрат... Както циганите, така и негрите в Африка умират от глупост.. Раждат по 10.. 1 оцелява (най-силното).. и не сме били произлезли от маймуните ли?

Именно и оцелелите ще влязат в час и ще са наистина равни с другите.

MaLyKoLiU
08-08-2013, 12:36
Хубава тема. :)
Хубаво е да се помага, но също и да се внимава на кой се помага, понеже не всеки просяк е толкова беден колкото изглежда. :)

Понеже знам какво е да нямаш пари за хляб, винаги помагам.
Преди няколко месеца като се прибирах от работа видях един циганин да рови в казаните до блока, до казаните беше спрял и каруцата си, а в нея беше дъщеричката му, която държеше юздите на коня. Момиченцето беше на 4-5 може би... Баща ѝ се обърна и я помоли да му подаде една пръчка, че да може да разрови боклуците в контейнера, тя му я подаде и ме погледна... Стана ми много гадно и още съжалявам, че не отидох да им дам 5 лева да си вземат хляб и нещо друго за ядене... :/
Преди 2 седмици пък на работа като излязох почивка отидох да си взема за ядене отвън, там седеше едно малко момиченце пак... не знам дали е същото.. Като видя, че си взимам за ядене ме помоли да ѝ взема едни картофки... Стана ми жално пак и ѝ взех, дадох ѝ ги, каза ми благодаря и замина. :)

Та бъдете по-добри и помагайте на хората които са гладни и имат нужда. :)

Chacho
08-08-2013, 12:36
Тогава живота свърва само за мен ;)... и няма смисъл какво ще си мисля.. няма да съм трезвен

Въобще няма да си нетрезвен, вероятно 5 минути преди края ще се примириш със съдбата си.

ge6aaaa3
08-08-2013, 12:36
да се надяваме... :D



ей омразата и верската нетърпимост са глупави неща
това само ВИ съсипва
стига сте хейтили другите
помислете малко за вас
помислете вие с какво сте по-добри от другите

Мога ли да хейтя себе си? Няма ли да изляза егоист?

ГОКУ
08-08-2013, 12:36
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q71/9073_560536077339391_976111778_n.jpg ..

Begin!

Chacho
08-08-2013, 12:38
Гоку помага на хората.

Сатан после обира лаврите.

klimatronik
08-08-2013, 12:38
Именно и оцелелите ще влязат в час и ще са наистина равни с другите.

дали? Що не са влезли в час още? Всяка година едно и също? Слепи ли са? Оцелелите майки от племето на другата година отново са бременни крави.. Мисля,че просто ще си намалят.. популацията

ГОКУ
08-08-2013, 12:38
no goku pomaga na horata :)

yakuza_
08-08-2013, 12:39
Че те сами ще се избият. Детройт е пример за това. Над 85% черно население, градът с най-мн убийства. Над 30% безработица, обявиха фалит даже. Ето какво става, ако ги няма белите.

ge6aaaa3
08-08-2013, 12:39
Хубава тема. :)
Хубаво е да се помага, но също и да се внимава на кой се помага, понеже не всеки просяк е толкова беден колкото изглежда. :)

Понеже знам какво е да нямаш пари за хляб, винаги помагам.
Преди няколко месеца като се прибирах от работа видях един циганин да рови в казаните до блока, до казаните беше спрял и каруцата си, а в нея беше дъщеричката му, която държеше юздите на коня. Момиченцето беше на 4-5 може би... Баща ѝ се обърна и я помоли да му подаде една пръчка, че да може да разрови боклуците в контейнера, тя му я подаде и ме погледна... Стана ми много гадно и още съжалявам, че не отидох да им дам 5 лева да си вземат хляб и нещо друго за ядене... :/
Преди 2 седмици пък на работа като излязох почивка отидох да си взема за ядене отвън, там седеше едно малко момиченце пак... не знам дали е същото.. Като видя, че си взимам за ядене ме помоли да ѝ взема едни картофки... Стана ми жално пак и ѝ взех, дадох ѝ ги, каза ми благодаря и замина. :)

Та бъдете по-добри и помагайте на хората които са гладни и имат нужда. :)
Храна и аз никога не съм отказвал. Без значение какъв е отсрещният. Пари, обаче, винаги отказвам. Три пъти се случи да дам пари на /различни/цигани пред кварталния магазин и после да излизат с цигара и бира. Е, няма да я бъде тая!

klimatronik
08-08-2013, 12:40
Въобще няма да си нетрезвен, вероятно 5 минути преди края ще се примириш със съдбата си.

аха.. но живота за другите продължава...

Ivaaaaa
08-08-2013, 12:40
вие другите за животни ли ги имате? :О

ge6aaaa3
08-08-2013, 12:41
вие другите за животни ли ги имате? :О

Циганите са ни нещо като домашни /не/любимци. Храним си ги, поим си ги и не чакаме нищо в замяна.

Chacho
08-08-2013, 12:41
вие другите за животни ли ги имате? :О

по-скоро нямаме особена отговорност към тях.

ge6aaaa3
08-08-2013, 12:43
дали? Що не са влезли в час още? Всяка година едно и също? Слепи ли са? Оцелелите майки от племето на другата година отново са бременни крави.. Мисля,че просто ще си намалят.. популацията

Това си е лично техен проблем. Защо ние да поемаме отговорност? Някога ще еволюират, нека не им пречим.

klimatronik
08-08-2013, 12:44
Това си е лично техен проблем. Защо ние да поемаме отговорност? Някога ще еволюират, нека не им пречим.

и аз така мисля, но точно заради тях.. съм наполовина атеист

Ivaaaaa
08-08-2013, 12:44
по-скоро нямаме особена отговорност към тях.

не го очаквах от теб о.о


Циганите са ни нещо като домашни /не/любимци. Храним си ги, поим си ги и не чакаме нищо в замяна.

добре дее, признавам си това ме разсмя :lol: :lol:

klimatronik
08-08-2013, 12:46
не го очаквах от теб о.о



добре дее, признавам си това ме разсмя :lol: :lol:
добре. Ти защо очакваш да ходим, да им даваме цицки да сучат.. като по този начин никога няма да се научат.. винаги ще живеят на гърба на другите?

ГОКУ
08-08-2013, 12:47
http://vbox7.com/play:89f3653a7c

ge6aaaa3
08-08-2013, 12:48
Просто цялата идея с равенството е лицемерна почти колкото и църквата. Как мангала ще е равен с теб, при условие, че ти учиш, работиш и го изхранваш? Може да е равен с теб, едва когато стане полезен поне за себе си.

Ivaaaaa
08-08-2013, 12:49
Просто цялата идея с равенството е лицемерна почти колкото и църквата. Как мангала ще е равен с теб, при условие, че ти учиш, работиш и го изхранваш? Може да е равен с теб, едва когато стане полезен поне за себе си.

аз лицемерна ли съм? О.О

muhtesemfan
08-08-2013, 12:50
не го очаквах от теб о.о



добре дее, признавам си това ме разсмя :lol: :lol:

Добре де,какво очакваш?
Ако учат , работят и не крадат,подпомагат за развиването на българското общество мислиш ли,че някой ще мрази циганите и ще ги обижда,не много ясно.Човека си работи,не краде,не ми е направил нищо,той не е виновен,че се е родил циганин,няма да го мразят и така./разбира се има и изключения,цигани,които не крадат,учат но се броят на пръсти/
Живеят на гърба на българските граждани,а и са недоволни ,искат повече и обиждат българите.Един приятел ми беше разказвал,че бил в парка с някъв негов фр и са минали няколко циганина и сa им казали "да ви ебем майката българска" ее ся,чакай малко,ама какви хора са тези??

ge6aaaa3
08-08-2013, 12:50
аз лицемерна ли съм? О.О

Да, и егоистка. :lol:

Ivaaaaa
08-08-2013, 12:52
добре. Ти защо очакваш да ходим, да им даваме цицки да сучат.. като по този начин никога няма да се научат.. винаги ще живеят на гърба на другите?

виж сега аз не познавам цигани лично(и не, не е щото страня от тях) :D за да те опровергая
обаче братът на една моя приятелка ходи с циганка, която учи в медицинско уни и майка й и баща и са лекари, а баща й даже работи в някаква друга държава, но не помня къде

nqmaznacheniee
08-08-2013, 12:52
пуснете анкета, така е скучно

Ivaaaaa
08-08-2013, 12:53
Добре де,какво очакваш?
Ако учат и работят и не крадат,подпомагат за развиването на българското общество мислиш ли,че някой ще мрази циганите и ще ги обижда,не много ясно.Човека си работи,не краде,не ми е направил нищо,той не е виновен,че се е родил циганин,няма да го мразят и така./разбира се има и изключения,цигани,които не крадат,учат но се броят на пръсти/
Живеят на гърба на българските граждани,а и са недоволни ,искат повече и обиждат българите.Един приятел ми беше разказвал,че бил в парка с някъв негов фр и са минали няколко циганина и сa им казали "да ви ебем майката българска" ее ся,чакай малко,ама какви хора са тези??

така е и аз не ги одобрявам

Ivaaaaa
08-08-2013, 12:53
Да, и егоистка. :lol:

невър!

TrollFaace
08-08-2013, 12:55
СЕВЕРНА КОРЕЯ FTW !

yakuza_
08-08-2013, 12:55
аз лицемерна ли съм? О.О

като турчин с обувки в джамия

ge6aaaa3
08-08-2013, 12:55
Иве, поздрав.
http://www.youtube.com/watch?v=JhAq7GwXqrU
:D

nqmaznacheniee
08-08-2013, 12:55
като турчин с обувки в джамия

:lol: :lol:

muhtesemfan
08-08-2013, 12:55
виж сега аз не познавам цигани лично(и не, не е щото страня от тях) :D за да те опровергая
обаче братът на една моя приятелка ходи с циганка, която учи в медицинско уни и майка й и баща и са лекари, а баща й даже работи в някаква друга държава, но не помня къде

Е виж сега,например това момиче,за което ти говориш,учи,родителите й са лекари.Следователно е умно,възпитано и се поддържа и не мирише гадно.Не ми е направила нищо,и надали някога бих я обидила.Споменах,че има и такива роми,но са малко.

klimatronik
08-08-2013, 12:57
виж сега аз не познавам цигани лично(и не, не е щото страня от тях) :D за да те опровергая
обаче братът на една моя приятелка ходи с циганка, която учи в медицинско уни и майка й и баща и са лекари, а баща й даже работи в някаква друга държава, но не помня къде

Aз нямах в предвид умните изключения и българските цигани, ами африканските негри... За тях най-добре ще им се отдаде образованието.

ge6aaaa3
08-08-2013, 12:57
виж сега аз не познавам цигани лично(и не, не е щото страня от тях) :D за да те опровергая
обаче братът на една моя приятелка ходи с циганка, която учи в медицинско уни и майка й и баща и са лекари, а баща й даже работи в някаква друга държава, но не помня къде

И те не се нуждаят от помощи и няма да умрат, ако някой спре да им дава постоянно, нали? Значи се потвърждава това, че свестните ще оцелеят и без да им даваме.

Ivaaaaa
08-08-2013, 12:58
Иве, поздрав.
http://www.youtube.com/watch?v=JhAq7GwXqrU
:D

и кво това те вдъхновява?


като турчин с обувки в джамия

не мога да разбера кво точно искаш да кажеш, но най-вероятно ме обиждаш
все тая
не можеш да ме обидиш

MaLyKoLiU
08-08-2013, 12:58
Храна и аз никога не съм отказвал. Без значение какъв е отсрещният. Пари, обаче, винаги отказвам. Три пъти се случи да дам пари на /различни/цигани пред кварталния магазин и после да излизат с цигара и бира. Е, няма да я бъде тая!
И на мен ми се е случвало това... Давам пари и после излизат с цигари...
Затова и когато подминавах циганина, който ровеше в казана, а дъщеричката му чакаше отстрани в каруцата се разколебах дали да дам или не... И все пак смятам, че ако бях им дал, нямаше да си купи цигари, а за ядене...

klimatronik
08-08-2013, 12:58
Е виж сега,например това момиче,за което ти говориш,учи,родителите й са лекари.Следователно е умно,възпитано и се поддържа и не мирише гадно.Не ми е направила нищо,и надали някога бих я обидила.Споменах,че има и такива роми,но са малко.

и ние не го знаехме?

ge6aaaa3
08-08-2013, 12:59
и кво това те вдъхновява?

Извънредно много. Kато стана президент, ще го наложа като химн на България. :lol: :lol:

Ivaaaaa
08-08-2013, 13:00
Aз нямах в предвид умните изключения и българските цигани, ами африканските негри... За тях най-добре ще им се отдаде образованието.

какво са ти направили негрите?
стига деее
вевеее

Chacho
08-08-2013, 13:00
Аз пък да ви кажа, че да не давате пари на хората, щото ще си купят цигари, но да им давате за храна е глупаво. Или ги научете сами да си изкарват прехраната, или ги зарадвайте.

klimatronik
08-08-2013, 13:01
И те не се нуждаят от помощи и няма да умрат, ако някой спре да им дава постоянно, нали? Значи се потвърждава това, че свестните ще оцелеят и без да им даваме.

Обаче, ако си роден в циганско семейство и нямаш пари за образование - какво може да направиш в тази криза, освен да протестираш? За такива случаи съм напълно съпричастен с тях.

klimatronik
08-08-2013, 13:01
какво са ти направили негрите?
стига деее
вевеее
ко да правят бе? аз не знам кво обсъждаме вече..

ge6aaaa3
08-08-2013, 13:02
Аз пък да ви кажа, че да не давате пари на хората, щото ще си купят цигари, но да им давате за храна е глупаво. Или ги научете сами да си изкарват прехраната, или ги зарадвайте.

Пушача в теб се обади, а? :D
Без цигари няма да умрат.

klimatronik
08-08-2013, 13:03
Аз пък да ви кажа, че да не давате пари на хората, щото ще си купят цигари, но да им давате за храна е глупаво. Или ги научете сами да си изкарват прехраната, или ги зарадвайте.

И какво ги караш да работят? Да копаят ями, дълбоки 10 метра, за по 10 лв?

Ivaaaaa
08-08-2013, 13:04
ко да правят бе? аз не знам кво обсъждаме вече..

ии аз нз вече :D

извода от цялата тая работа е, че сте егоисти и расисти и се нуждаете от помощ


:lol:

ge6aaaa3
08-08-2013, 13:04
Обаче, ако си роден в циганско семейство и нямаш пари за образование - какво може да направиш в тази криза, освен да протестираш? За такива случаи съм напълно съпричастен с тях.

Ще отида като чистач или ще си взема няколко животни, колкото да се изхранвам. Или ще взема да работя някаква хамалска работа.

anonymous895156
08-08-2013, 13:04
аз не знам кво обсъждаме вече..

от самото начало никой не знаеше, затова се въздържам от коментари

muhtesemfan
08-08-2013, 13:05
Така и не разбрах какво искате от чернокожите американци:D

klimatronik
08-08-2013, 13:06
ии аз нз вече :D

извода от цялата тая работа е, че сте егоисти и расисти и се нуждаете от помощ


:lol:

напротив.. извода е, че си малко наивна, но ти прощаваме. Ти си мислиш,че щото си много добричка - всичко ще бъде наред.. да, ама надали.

ge6aaaa3
08-08-2013, 13:06
ии аз нз вече :D

извода от цялата тая работа е, че сте егоисти и расисти и се нуждаете от помощ


:lol:
Най-вече. Щом не съм готов да умра за непознат, значи не съм вред. Сериозно ли? :lol:
Дано не се случва, но съм сигурен, че ще забравиш хуманността, ако ножът опре до кокала.

Chacho
08-08-2013, 13:07
И какво ги караш да работят? Да копаят ями, дълбоки 10 метра, за по 10 лв?

Не, давам им пари за цигари, ако съм решил да им давам.

klimatronik
08-08-2013, 13:08
Ще отида като чистач или ще си взема няколко животни, колкото да се изхранвам. Или ще взема да работя някаква хамалска работа.

докато не се изтощиш тотално и не паднеш някъде...

ge6aaaa3
08-08-2013, 13:08
Така и не разбрах какво искате от чернокожите американци:D
Нищо. Белите Американци може да искат нещо от тях, но трябва да си траят, щото до преди век са ги ползвали за роби и сами са си ги внесли новички, новички от Африка.

Chacho
08-08-2013, 13:08
ии аз нз вече :D

извода от цялата тая работа е, че сте егоисти и расисти и се нуждаете от помощ


:lol:

Окей, кажи ми смисълът на това да отдам живота си на помагане и алтруизъм? Както казах и в 15 други теми, зад всяко такова нещо стои егоизъм, странно е да отричаш егоизма.

ge6aaaa3
08-08-2013, 13:09
докато не се изтощиш тотално и не паднеш някъде...

От какво да се изтощя? От работене? По селата знаеш ли колко българи се изхранват така?

Ivaaaaa
08-08-2013, 13:10
Най-вече. Щом не съм готов да умра за непознат, значи не съм вред. Сериозно ли? :lol:
Дано не се случва, но съм сигурен, че ще забравиш хуманността, ако ножът опре до кокала.

няма как да знам, щото не съм попадала в такава ситуация, но се познавам достатъчно добре..



напротив.. извода е, че си малко наивна, но ти прощаваме. Ти си мислиш,че щото си много добричка - всичко ще бъде наред.. да, ама надали.


аз знам, че съм наивна
казвала съм го и аз за себе си,
но предпочитам наивността пред това да бъда като повечето
радвам се, че съм се родила и възпитала така

Ivaaaaa
08-08-2013, 13:11
Окей, кажи ми смисълът на това да отдам живота си на помагане и алтруизъм? Както казах и в 15 други теми, зад всяко такова нещо стои егоизъм, странно е да отричаш егоизма.

е как ще е егоистично?
окей, кажи ми харесва ли ти това, което става по света?
как би изглеждало всичко, ако хората не се мразеха толкова?

klimatronik
08-08-2013, 13:12
От какво да се изтощя? От работене? По селата знаеш ли колко българи се изхранват така?
работата е там,че няма много работа.. не всички им се работи до скъсване, само за да вземат 1 хляб

Chacho
08-08-2013, 13:13
аз знам, че съм наивна
казвала съм го и аз за себе си,
но предпочитам наивността пред това да бъда като повечето
радвам се, че съм се родила и възпитала така

Ти не предпочиташ да си наивна, за да не си като повечето. Ти предпочиташ да не си като повечето, защото си наивна. Вярваш в доброто. Но наивността се състои в това, че вярваш в нещо нереалистично и освен това, тази липса на реализъм ще те спира да правиш добро, а ще си оставаш по-често с желанието. С наивност рядко се постигат резултати.

klimatronik
08-08-2013, 13:13
е
как би изглеждало всичко, ако хората не се мразеха толкова?

в тая тема никой никого не мрази..

ge6aaaa3
08-08-2013, 13:13
няма как да знам, щото не съм попадала в такава ситуация, но се познавам достатъчно добре..

Противоречиш си сама.




аз знам, че съм наивна
казвала съм го и аз за себе си,
но предпочитам наивността пред това да бъда като повечето
радвам се, че съм се родила и възпитала така
И какви сме повечето? Зли митични същества, които са наясно със себе си и, че биха убили, за да живеят? Разликата между теб и нас е, че ти се залъгваш. ;)

anonymous895156
08-08-2013, 13:14
е как ще е егоистично?
окей, кажи ми харесва ли ти това, което става по света?
как би изглеждало всичко, ако хората не се мразеха толкова?

егоистично е, разбира се
когато помагаш на някого, без да очакваш нищо... Замисли се - наистина ли не очакваш нищо? Или може би искаш да докажеш на себе си, че си добър човек?
На гърба на хората в нужда повдигаме самочувствието си.

Chacho
08-08-2013, 13:14
И какви сме повечето? Зли митични същества, които са наясно със себе си и, че биха убили, за да живеят? Разликата между теб и нас е, че ти се залъгваш. ;)

Всъщност разликата е, че тя свързва действията си с чувствата си и очаква, че ние правим същото.

ge6aaaa3
08-08-2013, 13:15
в тая тема никой никого не мрази..

Тъкмо щях да го напиша.
Трябва да мразим себе си ли?

Ivaaaaa
08-08-2013, 13:17
може би искаш да докажеш на себе си, че си добър човек?


това нима е егоистично?

ge6aaaa3
08-08-2013, 13:17
работата е там,че няма много работа.. не всички им се работи до скъсване, само за да вземат 1 хляб

Ако знаят, че без работата ще умрат, ще работят. На село винаги има работа. ;)

Ivaaaaa
08-08-2013, 13:18
Ти не предпочиташ да си наивна, за да не си като повечето. Ти предпочиташ да не си като повечето, защото си наивна. Вярваш в доброто. Но наивността се състои в това, че вярваш в нещо нереалистично и освен това, тази липса на реализъм ще те спира да правиш добро, а ще си оставаш по-често с желанието. С наивност рядко се постигат резултати.

Чачо как успя да го измислиш?
не мисля така

Chacho
08-08-2013, 13:18
това нима е егоистично?

като правиш това, което ти искаш, действието е егоистично

anonymous895156
08-08-2013, 13:19
това нима е егоистично?

да.
След това повечето хора се опитват да докажат и на останалите, че са добри

Ivaaaaa
08-08-2013, 13:19
като правиш това, което ти искаш, действието е егоистично

да, но го правиш не само за себе си, но и за другите най-вече

ge6aaaa3
08-08-2013, 13:21
Интересно ми е защо възприемаш егоизма като нещо лошо? Ти не мразиш /няма да използвам негър/ човека, който умира, просто обичаш себе си повече. Ти нищо не му отнемаш, просто не отнемаш от себе си заради него. А ако му дадеш вода/продължавам с тъпия пример/ и умреш ти, няма ли той да е лош и егоист?

anonymous895156
08-08-2013, 13:21
когато се чувстваш добра, помагаш ли на някого?

Ivaaaaa
08-08-2013, 13:22
Интересно ми е защо възприемаш егоизма като нещо лошо? Ти не мразиш /няма да използвам негър/ човека, който умира, просто обичаш себе си повече. Ти нищо не му отнемаш, просто не отнемаш от себе си заради него. А ако му дадеш вода/продължавам с тъпия пример/ и умреш ти, няма ли той да е лош и егоист?

съвестта...това е простият отговор

Ivaaaaa
08-08-2013, 13:23
когато се чувстваш добра, помагаш ли на някого?

какъв е този ?-с
как може да се чувствам добра?

Chacho
08-08-2013, 13:24
съвестта...това е простият отговор

Съвестта е най-висшата форма на егоизъм. Правиш всичко, за да не ти тежи на ТЕБ. Тая тежест носи болка само на теб, на никой друг. И искаш да угодиш на себе си, да ти е комфортно, да избягаш от болката. Ако я нямаше - нямаше да вършиш добро, хахахаха.

ge6aaaa3
08-08-2013, 13:24
съвестта...това е простият отговор

Каква съвест, когато умреш? А защо да даваш нещо на човек, който е готов да го вземе, въпреки че знае, че в резултат ще умреш ти? Не е ли лош поне колкото мен?

Ivaaaaa
08-08-2013, 13:25
Съвестта е най-висшата форма на егоизъм. Правиш всичко, за да не ти тежи на ТЕБ. Тая тежест носи болка само на теб, на никой друг. И искаш да угодиш на себе си, да ти е комфортно, да избягаш от болката. Ако я нямаше - нямаше да вършиш добро, хахахаха.

тогава съм голям егоист, но най-голям е егоизмът на този, който спаси себе си вместо другия

Chacho
08-08-2013, 13:27
тогава съм голям егоист, но най-голям е егоизмът на този, който спаси себе си вместо другия

Дори когато на първо място другият е жертвал себе си и всичко свято за него, и ако го спасиш ще обезсмислиш всичко?

muhtesemfan
08-08-2013, 13:28
тогава съм голям егоист, но най-голям е егоизмът на този, който спаси себе си вместо другия

Ако този другия ти е приятел,роднина и не го спасиш и да ти тежи на съвестта-ок.
Но надали някой си би жертвал живота за някой арабин дето не го е виждал и не знае,че съществува

Ivaaaaa
08-08-2013, 13:28
Каква съвест, когато умреш? А защо да даваш нещо на човек, който е готов да го вземе, въпреки че знае, че в резултат ще умреш ти? Не е ли лош поне колкото мен?

ето ми горещ стол хаха

да, лош е
затова казвам, че всички трябва да сме добри
ахахаха :lol:

ge6aaaa3
08-08-2013, 13:29
Такам... Прибираш се вечерта от някъде и изведнъж един сенчест те хваща и иска да те изнасили... Какво правиш? Не си егоистка, за да му откажеш, нали? Оставяш го да си върши тъмните дела и кой от де е, щото не си егоист, нали?

Ivaaaaa
08-08-2013, 13:29
Дори когато на първо място другият е жертвал себе си и всичко свято за него, и ако го спасиш ще обезсмислиш всичко?

защо да го обезсмислям?

Ivaaaaa
08-08-2013, 13:30
Такам... Прибираш се вечерта от някъде и изведнъж един сенчест те хваща и иска да те изнасили... Какво правиш? Не си егоистка, за да му откажеш, нали? Оставяш го да си върши тъмните дела и кой от де е, щото не си егоист, нали?

примера наистина, ама наистина не е уместен

ge6aaaa3
08-08-2013, 13:30
ето ми горещ стол хаха

да, лош е
затова казвам, че всички трябва да сме добри
ахахаха :lol:
И всички трябва да умрем от доброта?

ge6aaaa3
08-08-2013, 13:31
примера наистина, ама наистина не е уместен

Може да е гаден, ама не е неуместен. :D

Ivaaaaa
08-08-2013, 13:32
И всички трябва да умрем от доброта?

шегувам се
всеки сам решава за себе си
аз говоря за мен
не си мислете, че ви натрапвам моите неща:D

Ivaaaaa
08-08-2013, 13:32
Може да е гаден, ама не е неуместен. :D

напротив
много е неуместен

ge6aaaa3
08-08-2013, 13:33
не си мислете, че ви натрапвам моите неща

напротив
много е неуместен
Ето, че ги натрапваш! :D

Ivaaaaa
08-08-2013, 13:34
напротив

Chacho
08-08-2013, 13:35
защо да го обезсмислям?

Представи си самотна баба, няма никакво семейство, само една внукчка (ти), за която живее. Последните си години се е лишавала от всичко, за да си добре и да имаш бъдеще. Настъпва пожар в къщата ви, всички вещи ще изгорят, но бабата вместо да избяга, отива да те събуди теб. В крайна сметка става така, че пада горяща греда пред вратата и запречва, че може само един човек да мине и то не много бързо. Бабата те кара ти да минеш първа, щото който от вас да изчака другия, ще умре, няма достатъчно време. Ако спасиш баба си, с какво ще я оставиш в тоя живот?

ge6aaaa3
08-08-2013, 13:35
Значи, дотук си лицемерна егоистка натрапничка.

muhtesemfan
08-08-2013, 13:37
Представи си самотна баба, няма никакво семейство, само една внукчка (ти), за която живее. Последните си години се е лишавала от всичко, за да си добре и да имаш бъдеще. Настъпва пожар в къщата ви, всички вещи ще изгорят, но бабата вместо да избяга, отива да те събуди теб. В крайна сметка става така, че пада горяща греда пред вратата и запречва, че може само един човек да мине и то не много бързо. Бабата те кара ти да минеш първа, щото който от вас да изчака другия, ще умре, няма достатъчно време. Ако спасиш баба си, с какво ще я оставиш в тоя живот?

Бабата без това щеше да умре,все някога.Но на мен лично би ми било гадно,че не съм я спасила и бих се обвинявала.

Chacho
08-08-2013, 13:38
Въпросът е дали трябва да се довериш на съвестта си или да отсъдиш обективно кое е най-добро за всички.

Ivaaaaa
08-08-2013, 13:39
Представи си самотна баба, няма никакво семейство, само една внукчка (ти), за която живее. Последните си години се е лишавала от всичко, за да си добре и да имаш бъдеще. Настъпва пожар в къщата ви, всички вещи ще изгорят, но бабата вместо да избяга, отива да те събуди теб. В крайна сметка става така, че пада горяща греда пред вратата и запречва, че може само един човек да мине и то не много бързо. Бабата те кара ти да минеш първа, щото който от вас да изчака другия, ще умре, няма достатъчно време. Ако спасиш баба си, с какво ще я оставиш в тоя живот?

а какво друго, освен със живот
животът е най-ценното нещо, което имаме
и тук ще кажеш 'ценно ти е, но си готова да се жертваш'
да, готова съм, предполагам съм готова
не ми се иска да попадам никога в такава ситуация, но да, жертвоготовна съм, предполагам

ge6aaaa3
08-08-2013, 13:40
Бабата без това щеше да умре,все някога.Но на мен лично би ми било гадно,че не съм я спасила и бих се обвинявала.

На теб ще ти е кофти, може би, цял живот, но бабата ще бъде съсипана, не да й е гадно.

Ivaaaaa
08-08-2013, 13:40
Въпросът е дали трябва да се довериш на съвестта си или да отсъдиш обективно кое е най-добро за всички.

съвестта

Ivaaaaa
08-08-2013, 13:40
Значи, дотук си лицемерна, егоистка, натрапничка.

щом казваш :D

Ivaaaaa
08-08-2013, 13:41
ти как би постъпил Чачи?

ge6aaaa3
08-08-2013, 13:42
http://jodiambroseblog.files.wordpress.com/2012/04/rainbow_unicorn-spidey.gif
Така ли се чувстваш? :D

Chacho
08-08-2013, 13:43
а какво друго, освен със живот
животът е най-ценното нещо, което имаме
и тук ще кажеш 'ценно ти е, но си готова да се жертваш'
да, готова съм, предполагам съм готова
не ми се иска да попадам никога в такава ситуация, но да, жертвоготовна съм, предполагам

Това означава ли, че ако имаш 50 години живот, в които ще те поят, хранят, ще бъдеш лишена от образование, ще бъдеш завързана в една малка стаичка без светлина и всеки ден ще ти забиват по един пирон в крака някви хора, за да задоволяват садизма си, ще кажеш, че животът е най-ценното нещо, което имаш? Нима е неразумно да се самоубиеш, ако знаеш, че само това предстои?

Или иначе казано, можеш ли да наречеш оставащите няколко години от живота на баба ти - живот? Ами ако тая жена трябва да се гледа сама, но не може, ще получи мъчителна смърт, вместо смислена - да я оправдае със своята жертвоготовност.

ПС: Ако аз бях в тая ситуация, щях да спася себе си. Да, сигурно щях да живея цял живот с гузна съвест, но смятам, че ще постъпя правилно спрямо човек, когото обичам.

Ivaaaaa
08-08-2013, 13:46
Това означава ли, че ако имаш 50 години живот, в които ще те поят, хранят, ще бъдеш лишена от образование, ще бъдеш завързана в една малка стаичка без светлина и всеки ден ще ти забиват по един пирон в крака някви хора, за да задоволяват садизма си, ще кажеш, че животът е най-ценното нещо, което имаш? Нима е неразумно да се самоубиеш, ако знаеш, че само това предстои?

Или иначе казано, можеш ли да наречеш оставащите няколко години от живота на баба ти - живот? Ами ако тая жена трябва да се гледа сама, но не може, ще получи мъчителна смърт, вместо смислена - да я оправдае със своята жертвоготовност.

относно първото: не, няма да се самоубия сигурно, страхлива съм, а и такова 'самоубийство' според мен не е оправдано
оправдано не е точната дума, но все тая
за бабата: какво значение има колко ще живее и как ще живее?
човек може да се откаже от всичко, но последното нещо, от което би се отказал е животът

Ivaaaaa
08-08-2013, 13:48
http://jodiambroseblog.files.wordpress.com/2012/04/rainbow_unicorn-spidey.gif
Така ли се чувстваш? :D

зависи как го разтълкуваш :D

ge6aaaa3
08-08-2013, 13:48
относно първото: не, няма да се самоубия сигурно, страхлива съм, а и такова 'самоубийство' според мен не е оправдано
за бабата: какво значение има колко ще живее и как ще живее?
човек може да се откаже от всичко, но последното нещо, от което би се отказал е животът
А, ако в къщата тя иска да се откаже от живота си в твоя полза? Защо ще й отнемаш това право?

ge6aaaa3
08-08-2013, 13:49
зависи как го разтълкуваш :D

Точно по твоя начин го разтълкувам. Бълваш добрини върху боклуци. :lol:

Chacho
08-08-2013, 13:51
относно първото: не, няма да се самоубия сигурно, страхлива съм, а и такова 'самоубийство' според мен не е оправдано
оправдано не е точната дума, но все тая
за бабата: какво значение има колко ще живее и как ще живее?
човек може да се откаже от всичко, но последното нещо, от което би се отказал е животът

Ако наистина няма значение колко дълъг ще е и какъв ще е живота, тогава се съгласяваме, че е ценен за живеещият го. Защо трябва да е ценен и чуждият?

Ivaaaaa
08-08-2013, 13:52
Ако наистина няма значение колко дълъг ще е и какъв ще е живота, тогава се съгласяваме, че е ценен за живеещият го. Защо трябва да е ценен и чуждият?

а не е ли?

anonymous895156
08-08-2013, 13:55
http://www.teenproblem.net/a/6-lubopitno/41048-mazh-spasil-ot-potavashta-iahta-parvo-kucheto-si-rouzi-a-sled-tova-zhena-si/ ива, смяташ ли, че е постъпил правилно?

ge6aaaa3
08-08-2013, 13:58
http://www.teenproblem.net/a/6-lubopitno/41048-mazh-spasil-ot-potavashta-iahta-parvo-kucheto-si-rouzi-a-sled-tova-zhena-si/ ива, смяташ ли, че е постъпил правилно?

Този отговор се очертава да бъде интересен.

muhtesemfan
08-08-2013, 13:58
http://www.teenproblem.net/a/6-lubopitno/41048-mazh-spasil-ot-potavashta-iahta-parvo-kucheto-si-rouzi-a-sled-tova-zhena-si/ ива, смяташ ли, че е постъпил правилно?

ако приятеля ми направи нещо такова,ще го зарежа на момента.
Знам ли,инстинкт може би и е тръгнал да спасява каквото му падне
Ако НЕ е видял,че и аз съм в опасност И МОГА ДА УМРА-разбирам.
Но АКО Е ВИДЯЛ,че съм в опасност и МОГА ДА УМРА-шутаааааааа :D
С мен ли ще прекара остатъка на живота си,или с некво куче?

Chacho
08-08-2013, 13:59
а не е ли?

Ако ти е ценен, защото ти е даден като подарък и ако го нямаше, нямаше да можеш да цениш нищо друго, тогава е ясно защо самата ти трябва да го цениш.

Животът на останалите е не по-малко ценен за тях самите.

Но животът на другите не следва да е ценен за самата теб.

Сега, животът на майка ти и баща ти може да се каже, че е ценен, защото те са ти дали живот. Тука вече навлизаме в семейните ценности.

Повече от това не виждам нужда да се раздаваш, ако няма значение как ще го живееш и какво цениш (няма значение бабата какво жертва, важното е, че ще има живот). Също така, към момента нямаме нужда от права.

ge6aaaa3
08-08-2013, 13:59
ако приятеля ми направи нещо такова,ще го зарежа на момента.
Знам ли,инстинкт може би и е тръгнал да спасява каквото му падне
Ако НЕ е видял,че и аз съм в опасност И МОГА ДА УМРА-разбирам.
Но АКО Е ВИДЯЛ,че съм в опасност и МОГА ДА УМРА-шутаааааааа :D
С мен ли ще прекара остатъка на живота си,или с некво куче?

Или с куче и някоя друга?

muhtesemfan
08-08-2013, 14:00
Или с куче и някоя друга?

А ти как ще се почувстваш,ако си в ситуация,в която не можеш да се спасиш и приятелката ти отиде да спаси кучето,а не теб първо?

Chacho
08-08-2013, 14:00
или с некво куче?

По-често употребявай тоя израз

Chacho
08-08-2013, 14:01
А ти как ще се почувстваш,ако си в ситуация,в която не можеш да се спасиш и приятелката ти отиде да спаси кучето,а не теб първо?

Защо трябва да се поставя в такава ситуация, вероятно никога няма да му се наложи и в точно тази е извадил късмет, че не е трябвало да се чувства така. :D

muhtesemfan
08-08-2013, 14:02
По-често употребявай тоя израз

Не схванах какво искаш да кажеш :cool:

Chacho
08-08-2013, 14:03
ПРОВОКИРАЙТЕ МЕ БЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

muhtesemfan
08-08-2013, 14:03
Защо трябва да се поставя в такава ситуация, вероятно никога няма да му се наложи и в точно тази е извадил късмет, че не е трябвало да се чувства така. :D

ее,знае ли се:cool:
Дано си купи яхта :D

ge6aaaa3
08-08-2013, 14:03
А ти как ще се почувстваш,ако си в ситуация,в която не можеш да се спасиш и приятелката ти отиде да спаси кучето,а не теб първо?

Че съм бил извънредно тъп или сляп, или съм имал някакъв интерес и си е заслужавало.

ge6aaaa3
08-08-2013, 14:04
ее,знае ли се:cool:
Дано си купи яхта :D

Ако това трябваше да е нещо като закана, благодаря! :D

Ivaaaaa
08-08-2013, 14:04
Ако ти е ценен, защото ти е даден като подарък и ако го нямаше, нямаше да можеш да цениш нищо друго, тогава е ясно защо самата ти трябва да го цениш.

Животът на останалите е не по-малко ценен за тях самите.

Но животът на другите не следва да е ценен за самата теб.

Сега, животът на майка ти и баща ти може да се каже, че е ценен, защото те са ти дали живот. Тука вече навлизаме в семейните ценности.

Повече от това не виждам нужда да се раздаваш, ако няма значение как ще го живееш и какво цениш (няма значение бабата какво жертва, важното е, че ще има живот). Също така, към момента нямаме нужда от права.

много зависи от ситуацията, в която се намираме
какви са примерно войниците, които отиват да се воюват и рискуват живота си за нещо и спасяват еди какво си и еди кой си?
много ме вдъхновяват истории или филми, в които стават такива неща, какво мислиш за тях?

muhtesemfan
08-08-2013, 14:04
Че съм бил извънредно тъп или сляп, или съм имал някакъв интерес и си е заслужавало.

ем тогава?Ще вярваш ли,че това момиче те обича?

ge6aaaa3
08-08-2013, 14:05
ем тогава?Ще вярваш ли,че това момиче те обича?

Не, естествено. ;)

Ivaaaaa
08-08-2013, 14:06
http://www.teenproblem.net/a/6-lubopitno/41048-mazh-spasil-ot-potavashta-iahta-parvo-kucheto-si-rouzi-a-sled-tova-zhena-si/ ива, смяташ ли, че е постъпил правилно?

в темата на стола попитах Числото дали не смята за лудост това, че ние хората смятаме за нещо нормално убиването на животни, а убийството на хора за престъпление
сам си прави изводите :D

muhtesemfan
08-08-2013, 14:07
Не, естествено. ;)

Ще и биеш шута,нали?
Поне аз така бих направила

Chacho
08-08-2013, 14:08
много зависи от ситуацията, в която се намираме
какви са примерно войниците, които отиват да се воюват и рискуват живота си за нещо и спасяват еди какво си и еди кой си?
много ме вдъхновяват истории или филми, в които стават такива неща, какво мислиш за тях?

Такива, които няма да обичат себе си и няма да се чувстват значими, ако не се жертват.

Аз не отричам саможертвата, отричам неегоистичността й.

ge6aaaa3
08-08-2013, 14:09
Ще и биеш шута,нали?
Поне аз така бих направила
Вероятно да.

Ivaaaaa
08-08-2013, 14:10
Такива, които няма да обичат себе си и няма да се чувстват значими, ако не се жертват.

Аз не отричам саможертвата, отричам неегоистичността й.

тогава съм егоистка както казах, макар че не съм съгласна с това

ge6aaaa3
08-08-2013, 14:10
тогава съм егоистка
!
Тая тема май стана за раздел философия...

Chacho
08-08-2013, 14:12
тогава съм егоистка както казах, макар че не съм съгласна с това

Добре, а ти смяташ ли, че е правилно тези хора да се жертват за страната си или близките си? Какво смяташ, че в животите на тези други хора намират за толкова ценно, че да дадат живота си за това? Кои са идеалите? Любов, мир, какво точно е важното?

muhtesemfan
08-08-2013, 14:15
!
Тая тема май стана за раздел философия...

В раздел "Кофата" сме събрани само философи.

Ivaaaaa
08-08-2013, 14:16
Добре, а ти смяташ ли, че е правилно тези хора да се жертват за страната си или близките си? Какво смяташ, че в животите на тези други хора намират за толкова ценно, че да дадат живота си за това? Кои са идеалите? Любов, мир, какво точно е важното?

за страната си ли? не! аз винаги съм била против войната и смятам за глупаци тези, които воюват
просто дадох пример
идеалите са, малко клиширано сигурно ще прозвучи, смелост, жертвоготовност, доброта
интересно ми е защо търсиш причина в доброто? то просто се прави
така смятам аз

muhtesemfan
08-08-2013, 14:19
Ако това трябваше да е нещо като закана, благодаря! :D

:oops: искам да повозиш и мен! :D