PDA

View Full Version : Обеци



JustForFun
08-08-2013, 10:38
Съжалявам, ако има друга такава тема,но търсачката ми не работи.. :(
Пробих си ушите и исках да ви попитам вие колко време носихте медицинските обеци?
На мен ми казаха да ги нося поне два месеца, а след това още 3 месеца златни или сребърни...
Едни мои приятели ми казаха обаче, че са носили медицинските месец и нещо и после слагаха каквито си искат обeци. Ако може да ме посъветвате или да ми кажете от личен опит колко време сте ги носили. Аз мисля да нося медицинските около 2 месеца и после направо да слагам каквито пожелая, без значение дали са сребърни или златни. Помогнете ми.. ^^

evilgirl95
08-08-2013, 10:42
Аз ги носих около 2-3 седмици и после сложих сребърни :D

tori
08-08-2013, 11:17
Трябва кожата да зарасне добре. ри лоуб дупка това става за 2-3-4 седмици някъде. Разбираш, че е зараснало след като спрат да изтичат разни секрети от дупката, когато няма полепи по обецата и тя се движи свободно, когато няма болка при пипане или подръпване. След това можеш да слагаш каквито си решиш обеци.

пAteNцЕ
08-08-2013, 14:13
8 месеца +/- , за да зараснат хубаво -.-

tori
08-08-2013, 14:15
8 месеца +/- , за да зараснат хубаво -.-
Какви 8 месеца бе?! Тва за хрущял да ама за лоуб са твърде много.

Elsawmetoo
08-08-2013, 19:55
Аз моите си ги носих 3 седмици ама после бях със сребърни. Иначе от каквито си исках така да го кажем пак можеш да получиш възпаление. Всичко зависи дали метала се приема от кожата или не. Аз лично проблем нямах, но имам приятелки, които имат непоносимост дори и към сребро и носят само злато.

tori
08-08-2013, 21:35
Ми към среброто имам и аз. И по-скоро не среброто, а никела в него. Освен това всякакво сребро и злато под 14-16 карата трябва да бъдат избягвани на пресни и разранени тъкани, защото се окисляват и не позволяват на дупката да зарастне.

Lanator
08-09-2013, 10:04
Когато ми сложиха обиците,човекът ми каза да ги нося 1 месец и после сребърни/златни.Това беше.

JustForFun
08-09-2013, 17:16
Благодаря на всички за бързите отговори :) Мисля да нося медицинските около месец и половина и след това да ги заменя със сребърни или златни. Колко време мислите че трябва да нося злато или сребро? :D Питам, защото съм си харесала едни страхотни обеци от h&m, но със сигурност те са обикновени тенекии...

tori
08-09-2013, 20:11
Не е нужно да седиш със злато и сребро.

Starless
08-10-2013, 13:14
Изчакай няколко месеца да ти зарастне напълно и тогава се хвърляй на ментетата.

LipSy
08-11-2013, 12:07
По принцип знам, че между 6 и 8 седмици дупките би трябвало да зараснат, обаче не при всеки е така. При някои хора зарастват по-бързо, при други по-бавно. Аз бих те посъветвала да ги държиш до тогава, до когато сама не усещаш болка при докосването им и дупката изглежда здрава. След като махнеш медицинските си сложи сребърни или златни, защото от ментетата може да ти се раздразнят току-що зарасналите дупки (и евентуално да се възпалят (от личен опит)).

Cucko0
08-11-2013, 23:39
аз още си ги нося след близо година ..с 3-тата дупка още имам проблеми

kaRamella
08-16-2013, 21:41
Когато ми сложиха обиците,човекът ми каза да ги нося 1 месец и после сребърни/златни.Това беше.

И на мен ми казаха същото.