PDA

View Full Version : Проблем с аватара -_-



anime_fan
08-08-2013, 17:59
Не мога да си сложа аватар >.< Цъкам Потребителски профил, после Настройки, после Избор на файл, избирам картинката (пробвах с няколко) и цъкнах запиши (имайте впредвид, че това го направих около 6 пъти С РАЗЛИЧНИ КАРТИНКИ), амаа..NO. -.- Като цъкна на запиши и се показва:
Грешка в сървъра

и пише долу:

В уебсайта възникна грешка при извличането на http://www.teenproblem.net/users/edit.html. Възможно е да не работи поради профилактика или неправилно конфигуриране.
Презаредете тази уеб страница.
Натиснете бутона за презареждане, за да изпратите отново данните, необходими за отварянето на страницата.
Код на грешката: 500

Мда, доста пъти презаредих, ама същата история.. Излязох от Chorme и пак влязох, повторих няколко пъти и пак същата работа.. После РЕСТАРТИРАХ КОМПЮТЪРА и опитах пак, ама нищо по-различно от преди не става..А бе, шитава работа общо взето..И сега, ако аз случайно бъркам някъде не ме нападайте - по принцип не разбирам от такива неща :Д така че някой малко ''по-опитен'' и на който също му се случва често да каже как си го оправя..Предполагам е нещо съвсем елементарно, което всички знаят освен мен :D или е някакъв бъг, който или става само на мен или на всички и става защото има някакъв проблем в самия сайт, но както казах не ме бива в тези неща, така че някой, ако може да каже как да си го оправя (ако въобще може да стане) без нецензурирани думички или подигравки :D

IWannaBeSedated
08-08-2013, 18:07
Пробвай от друг браузър.

anime_fan
08-08-2013, 18:17
Пробвах от Opera току що..
ето го и резултата:
Ненамерен сървър или файл

Към момента адресът (УРЛ) http://www.teenproblem.net/users/edit.html не е достъпен. Проверете дали е изписан правилно и тогава се опитайте да го заредите отново.
Активна ли е връзката към интернет? Имат ли проблем и други приложения, които я ползват?
Проверете дали настройката на евентуален софтуер за защита от интернет е коректна и дали не пречи на нормалното разглеждане на уеб страници
Ако сте зад защитна стена (firewall) или в локална мрежа (LAN) и смятате, че настройката им предизвиква проблеми, обърнете се към системния администратор
Опитайте с изключване на прокси сървърите (клавиш F12), освен ако сте сигурни, че трябва да се свързвате към интернет чрез тях. Презаредете страницата.
Нуждаете се от помощ?
Отворете помощната документация за Opera.
Посетете страницата за обслужване на клиенти на Opera.