PDA

View Full Version : Nivea vs. Garnier



koteto4
08-08-2013, 19:18
Привет момичета ! :-)
въпросът ми е https://s3.amazonaws.com/luuux-original-files/bookmarklet_uploaded/Cleanser_0.png или http://www.ivis.bg/products_images/garnier-pure-active-fruity-energy-daily-energising-gel-wash.jpg мислите , че е по-добро ?
ползвах нивеата и останах доволна , но исках да опитам и нещо по-различно , което може би ще ми помогне повече . Ползвали ли сте тези продукти и доволни ли останахте след употребата им ? Не знам защо съм се спряла точно на тези двете ,но ще се радвам да ми предложите и други измиващи продукти за ежедневна употреба , от които сте останали доволни . Кожата ми е комбинирана , сухичка при бузите и по-омазнена в T-зоната . Особено през лятото ,под очите и на челото , 30 мин. най-много след като съм измила лицето си и отново лъсва , какво мога да направя , какви продукти да използвам ? Попитах в един козметичен магазин и ми споменаха за някаква пудра , с която намазваш лицето си вечер , преди да легнеш и тя попивала излишния себум , изпробвали ли сте подобно нещо и как ви подейства ? Какви измиващи продукти ползвате вие и можете ли да ми препоръчате нещо добро до към 15-20 лв :S :D
Благодаря предварително :)

Ramona
08-08-2013, 19:51
Аз сега ползвам тва на garnier и съм доволна. Но бях по-доволна от това http://2.bp.blogspot.com/--o3RvSgEuuU/TZyzOa7G1kI/AAAAAAAAAA0/x0pxjLPnWlY/s1600/IMG_0038.JPG
Другото не съм го ползвала.

Hayashi
08-08-2013, 21:34
Nivea. Точно тази пяна съм я ползвала и е страхотна. А един измиващ гел на Garnier направо ме докарваше до сълзи от лютене.
Ако кожата ти е мазна ти препоръчвам маски с хума и матиращи листчета за през деня.

koteto4
08-08-2013, 22:08
хубава е нивеата и някак имам чувството , че изсушава Т-зоната , но бузките си остават нормални , не ги изсушава допълнително . Чудех се, тази синята се води за нормална кожа , а розовата за суха , дали няма някоя за мазна кожа ?
четох някъде , че има различни видове хума според типа на кожата , коя е най-подходяща за мазна кожа ?
а за тези матиращи листчета , къде ли не ги търсих и в крайна сметка намерих само на едно място , но 15,50 лв. ми се стори много за няколко малки листчета оризова хартия и реших първо да поразуча преди да реша да ги купувам , някакви отзиви ?

valentinadr
08-09-2013, 04:48
Аз те съветвам да използваш само медицинска козметика,а не тези нивея и гарниер,по-добре дай малко повче пари и да си сигурна че използваш качествена козметика,аз също имам имам комбинирана кожа и в момента използвам измиващ гел nuxe aroma perfection и съм много доволна

Hayashi
08-09-2013, 08:20
хубава е нивеата и някак имам чувството , че изсушава Т-зоната , но бузките си остават нормални , не ги изсушава допълнително . Чудех се, тази синята се води за нормална кожа , а розовата за суха , дали няма някоя за мазна кожа ?
четох някъде , че има различни видове хума според типа на кожата , коя е най-подходяща за мазна кожа ?
а за тези матиращи листчета , къде ли не ги търсих и в крайна сметка намерих само на едно място , но 15,50 лв. ми се стори много за няколко малки листчета оризова хартия и реших първо да поразуча преди да реша да ги купувам , някакви отзиви ?

Измиващите гелове за мазна кожа обикновено са още по-агресивни и още повече изсушават. Листчетата на Catrice съм чувала, че са много евтини, но не знам колко точно са.

Lanator
08-09-2013, 09:32
Кожата ми е леко мазна,ползвам този измиващ гел: http://kremmania.hu/uploadedimages/38/balea-young-vitaminos-arclemoso-gel.png
Много ми харесва,струва 4 лв.,мирише хубаво и има някакви частички,мисля,че бяха от нар.Мия се сутрин и вечер,както пише в упътването.Не помня колко мл е,но иначе отива доста време.Препоръчвам ти го.

BEaUty_girl
08-09-2013, 14:26
Аз съм твърдо за Garnier и против Nivea, но всяка кожа е различна и трябва да ползваш и двете за да решиш кой е за теб :D

teen95
08-09-2013, 14:42
И аз съм за Nivea .Преди време ползвах подобен измиващ гел на Гарниер, и от него още повече пъпки ми излязоха .
И оттогава се отказах от Garnier .
В момента ползвам това http://www.bebe.de/produkte/gesichtsreinigung/yc201-produktdetail/quick-clean-waschgel-augen-make-up-entferner.html и съм много доволна ! :)

FuckingFreak
08-09-2013, 14:52
Nivea. Точно тази пяна съм я ползвала и е страхотна. А един измиващ гел на Garnier направо ме докарваше до сълзи от лютене.
Ако кожата ти е мазна ти препоръчвам маски с хума и матиращи листчета за през деня.

Абсолютно същото.
От Гарние, само че зеления гел, получих обриви и ми изсуши кожата.

Bunnita
08-09-2013, 17:18
Ами като цяло смятам,че продуктите на Garnier са супер качествени и много ефективни,за разлика от някои други известни марки :).

koteto4
08-09-2013, 22:16
teen95 ,какво точно е това ? :D никога не съм срещала тази марка или поне не ми е направило впечатление , къде мога да го намеря и на каква цена ?

Rabalka
08-10-2013, 06:00
Nivea. Точно тази пяна съм я ползвала и е страхотна. А един измиващ гел на Garnier направо ме докарваше до сълзи от лютене.
Ако кожата ти е мазна ти препоръчвам маски с хума и матиращи листчета за през деня.

Да така е.Мен не ме е докарвал до салзи ама нещо не останах доволна от ефекта

valentinadr
08-10-2013, 06:39
Ами като цяло смятам,че продуктите на Garnier са супер качествени и много ефективни,за разлика от някои други известни марки :).то


Какви са тези изсказвания,как може да сравняваш световно известни марки с гарниер ,продуктите им за лице са пълни боклуци,веднъж си взех едно измиващо и после два месеца не можех да си изчистя лицето пъпки— а попринцип нямам, не напразно едното струва 7,а другото 27,цената си казва думата

teen95
08-10-2013, 09:49
teen95 ,какво точно е това ? :D никога не съм срещала тази марка или поне не ми е направило впечатление , къде мога да го намеря и на каква цена ?

Това е измиващ гел за лице , действа на същия принцип като всички останали измиващи гелове .
Тази марка в България я няма (поне доколкото ми е известно) . Аз като ходих миналата година в Германия там беше много разпространена тогава и си взех . Останах много доволна .
Цената му тогава беше около 5-6 евро . :)

Runaway11
08-10-2013, 16:56
Бебе са много разпространени в Германия и Австрия, но тук ги няма..И аз съм ги набелязала и се надявам да се сдобия с 1-2 техни продукта.

По темата. Нивеа!! Тази пяна съм на края на втората си бутилка и пак ще си го взема. Много добре ми почиства и съм много доволна. За гарниер не ти ги препоръчвам..имах ексфобръшър и един зелен гел и цялата бях в пъпки и то подкожни... :/

koteto4
08-10-2013, 20:00
Runaway11 , от къде мислиш да се сдобиеш с тях :D
в крайна сметка май пак ще си взема Нивеата .. ;d днес обикалях по магазините , излязла ми е една ужасна подкожна пъпка точно под носа и е страааааашно червена и гадна ииии побеснявам :D та минах през аптеките и си взех едно кремче , Ихтиол , бях чела някъде , че "изсмуква" пъпката ,но нещо май не останах много доволна. Единственото , което направи е да я "сбръчка" , все още е там , голяма и червена , но сбръчкана , което е странно , защото очаквах ефектът да бъде много по-различен.Все тая , ще си сложа малко и за през нощта , може би резултатът ще е различен.Освен това си взех и една зелена хума , жената в аптеката каза , че е подходяща за мазна и комбинирана кожа , до сега не съм ползвала хума , но още утре ще опитам :D остана ми още съвсем мъничко от пяната и още се чудя , дали да си я взема отново , или пък да опитам някой продукт от медицинската козметика и да видя какви ще бъдат резултатите

Runaway11
08-10-2013, 20:31
Ами сестра ми живее там :дд

koteto4
08-10-2013, 21:04
късметлийка :D

CoockieMonster
08-11-2013, 11:05
Nivea. :)

Hayashi
08-11-2013, 15:14
Ами като цяло смятам,че продуктите на Garnier са супер качествени и много ефективни,за разлика от някои други известни марки :).

Кои са тези други известни марки? Измивните гелове на Garnier са отврат и на много малко хора им понасят.

Runaway11
08-11-2013, 16:37
Кои са тези други известни марки? Измивните гелове на Garnier са отврат и на много малко хора им понасят.

+1 и да не кажа всичките им продукти съдържат парабени!

DarkEmotionS
08-12-2013, 17:20
Аз съм с Nivea pure effect all in 1 и съм доволна :))

Lian4ety
08-23-2013, 17:42
Аз лично не съм доволна и от двете. Скоро си взех http://metrobloggen.se/metrobloggen/media/12367/NeutrogenaOilfreeFacialWash.jpg и съм изключително доволна. Не изсушава, нито омазнява кожата. Дори мисля,че се води медицинска козметика.

Ramona
08-23-2013, 18:41
Кои са тези други известни марки? Измивните гелове на Garnier са отврат и на много малко хора им понасят.

на мен ми понасят
явно съм късметлийка :P