PDA

View Full Version : Брекети!



antevasin
08-10-2013, 09:05
Здравейте. Въпросът ми е ще помогнат ли брекетите ( или шините) да ми се изправят зъбите, при положение че вече съм на 19. Горните са ми г/д добре но долните са ми много малки.. като на малко дете. НЕ знам дали изобщо това ще помогне и дали трябва да хвърлям 2000 + за нещо което няма да помогне. Казвали са ми че само при малките ставало.. ако си голям трябва да ги носиш 7,8 години за да има малък ефект. Вярно ли е ?

http://midental.info/bg/wp-content/uploads/kid.jpg
Горе долу изглеждат така (само долните :D)

Rocknroll
08-10-2013, 14:35
Еми аз като бях по-малка носех шини,имам предвид на около 12 години да съм била,най-много.Та зъбите ми не бяха особено криви.В смисъл,само 2-3 зъба.Но все пак нашите ми купиха и ги носих около 2 години,ама какво е било носене,ту съм ги носила,ту не съм,ама зъбите ми се оправиха горе-долу.В смисъл сега не са ми криви.Та имам една приятелка,която сега е на 19,а носеше брекети към 4 години,не знам дали е имало,но зъбите й се пооправиха,не съм я виждала много-много,че да кажа дали перфектно са й и се оправили,но тя сама ми каза,че има голямо подобрение.Според мен си заслужава да хвърлиш 2000+ лева за това.Съмнявам да трябва да ги носиш 7,8 години,по-скоро горе-долу,колкото нея.4-5 години,щом не е чак такова чудо. :)

mlf
08-10-2013, 20:51
Това със 7-8 години е голяма простотия !!
Брекетите оправят криви зъби и обратна захапка .. А не размера на зъбите ти ..така че няма смисъл .. Ти си родена с малки зъби иняма как да станат големи ..

mlf
08-10-2013, 20:53
+ моя зъболекар е на 35 години и ги носи само 2 години ...а вие говорите са 4-8 ... абсурд !

alisondelaurentis
08-11-2013, 00:01
Аз носих брекети преди, изправиха ми зъбите, но ми останаха петна и освен това от метала в брекетите много ти се прецакват зъбите, не ти ги препоръчвам

antevasin
08-11-2013, 05:37
А от шините остават ли петна? А и те май се носят по-дълго...

Rocknroll
08-12-2013, 07:29
А от шините остават ли петна? А и те май се носят по-дълго...
Различно време се носят,в зависимост от проблема ти със зъбите.А относно петната,не знам. :)

NissaN
08-21-2013, 12:59
Слава Богу поне забите ми са здрави

aleksandra74
09-07-2013, 19:58
Слава Богу поне забите ми са здрави
Теб никой не те е питал какви ти са, antevasin попита конкретен въпрос.

Иначе шините няма да ти помогнат, моят ортодонт ми е казвал, че се слагат само на деца, които все още имат млечни зъби. Ако толкова те притесняват зъбите ти слагай брекети, можеш да ги плащаш на изплащане, само че се внася 30% от цялата сума отначало и после на 3 месеца (или ако имаш възможност можеш и всеки месец) се внася някаква сума. Моите струват 3200лв и са на Деймън систем за отрицателно време ги изправиха остана им още малко.

Котка.
09-08-2013, 08:25
Здравейте. Въпросът ми е ще помогнат ли брекетите ( или шините) да ми се изправят зъбите, при положение че вече съм на 19. Горните са ми г/д добре но долните са ми много малки.. като на малко дете. НЕ знам дали изобщо това ще помогне и дали трябва да хвърлям 2000 + за нещо което няма да помогне. Казвали са ми че само при малките ставало.. ако си голям трябва да ги носиш 7,8 години за да има малък ефект. Вярно ли е ?

http://midental.info/bg/wp-content/uploads/kid.jpg
Горе долу изглеждат така (само долните :D)

Няма значение кога ще ги сложиш, винаги ще има резултат.Някои хора и на по 50 си ги слагат.Просто след 18 резултатът идва по - бавно (с около година).Но да носиш брекети 7 - 8 години...кой те излъга така жестоко?!Нищо не пречи да си ги сложиш сега.Можеш да намериш и такива за 1000 и нещо, не е задължително да са 2000.Абе, просто отиди на ортодонт. :D
Иначе за малките зъби - няма как да ти помогнат брекетите, но има други начини за справяне с този проблем.