PDA

View Full Version : Много мазна кожа на лицето



shoesaremydrug
08-10-2013, 13:57
През последните 2-3 години кожата на лицето ми е станала ужасно мазна. Мисля направо да отида на дерматолог да ми почисти кожата, но нали и без друго тази кожа трябва да се поддържа с нещо. Препоръчайте нещо от което сте доволни за намаляване на омазняването на лице/тяло и изсветляване на замърсените участъци по кожата. На местата където нанасям руж , кожата ми е станала по-тъмна 0_o това оправя ли се с някакво измиващо гелче примерно, или само при дерматолог? Моля мнения и за салициловия спирт/който го е ползвал/ препоръчаха ми го за против омазняването по кожата.

brutaLxxbunny
08-10-2013, 15:09
Първо - не дерматолога, а козметика чисти кожата. Дерматологът ще ти предложи адекватна козметика, но щом ти се омазнява напоследък повече или е от лятото или защото не си си почиствала лицето.

Rocknroll
08-10-2013, 15:12
Първо - не дерматолога, а козметика чисти кожата. Дерматологът ще ти предложи адекватна козметика, но щом ти се омазнява напоследък повече или е от лятото или защото не си си почиствала лицето.
+1
Качествена козметика му е майката.Няма смисъл от дерматолог.Мий си по често лицето,мажи се с кремове и така, почиствай си кожата и това е.Ама въобще да не ти мазна сега точно през лятото,се съмнявам да стане,освен ако не си през 5 минути на мивката. :D

valentinadr
08-10-2013, 16:22
Според мен няма нужда от дерматолог,просто иди в аптеката и си купи измиващо и крем за мазна кожа на някоя хубава марка примерно авен,виши,нюх,ла рож и ще се оправиш

kalpazanka
08-10-2013, 16:25
Момче/момиче? Възраст?

Само омазняването ли е проблем или имаш и акне?

Препоръчвам ти да си вземеш измивен гел за мазна кожа, както и продукт, регулиращ състава на себума.

Runaway11
08-10-2013, 16:31
Да важно е дали имаш акне, защото ако нямаш някои продукти могат да ти изсушат прекалено кожата, защото са агресивни и да стане по-лошо. Според мен просто трябва да си вземеш обикновен измиваш гел или пяна и да си миеш лицето с него сутрин, вечер и може още веднъж през деня и след това да нанасяш матиращо кремче. Аз така правя и съм забелязала, че не ми се омазнява толкова вече..Също така спри да носиш фдт или пудри, защото те също може да са проблема :)

shutUp
08-10-2013, 16:34
Прави си маски с хума. Попива излишната мазнина и кожата остава мека и свежа.
Доволна съм и от розовата вода. :3
В доста теми съм виждала момичетата да предлагат и Pore refiner-a на Bioderma, но аз лично не съм го използвала.

През доооста продукти трябва да минеш, за да откриеш подходящата козметика за кожата ти. Но според мен с хумата няма да сбъркаш.

kalpazanka
08-10-2013, 16:41
В доста теми съм виждала момичетата да предлагат и Pore refiner-a на Bioderma, но аз лично не съм го използвала.

Аз съм отново с него след половингодишно прекъсване. Направих грешката да си взема измиващ гел Avene Cleanance и себорегулиращата емулсия. По-голяма грешка беше само измиващият гел Виши нормадерм. Едва изтраях да свърши измивния гел, а емулсията я подарих.

От около 2 седмици съм пак с рифайнъра и си вкарах кожата в релси с него.

shoesaremydrug
08-10-2013, 18:28
Нямам акне, но имам черни точки и ситни пъпчици по челото и брадичката, които не се махат , а ги имам от години...Реших да взема мерки най-накрая да ги махна при дерматолог, защото разполагат с най-различни уреди за проблемна кожа и ми се вижда някак по-надеждно и ефекта по-дълготраен. Отделно кожата ми лъщи ужасно от тази мазнина, имам разширени пори по бузите и белези под формата на дупчици, причинени от черни точки и пъпки, които съм стискала като малка. Белезите се надявам да се изгладят от няколко посещения при дерматолог... не вярвам по друг начин да се махнат, а стоят грозно на лицето, все едно съм имала пиърсинг :S

Това ли да си взема http://www.enzo.bg/bioderma/sebium-pore-refiner-serum-za-lice-za-smesena-i-mazna-kozha/?gclid=CMbp4ZLA87gCFUVb3god2xIAkw ? Не съм използвала нищо на биодерма, но съм чувала много добри отзиви за продуктите им. Дано и аз остана доволна...

kalpazanka
08-10-2013, 18:33
Да, точно това. Вземи си и измиващ гел за мазна кожа. :)
Ексфолирай редовно кожата на лицето- може да ползваш и най-обикновена сода бикарбонат.

shoesaremydrug
08-10-2013, 18:41
И много често ми излизат подкожни пъпки, ама огромни. Има ли начин да спрат да се появяват? Най-често се появяват по челото и брадичката. Стоят като джонги, даже в момента имам една, която е в процес на изчезване ;D.

aniezina
08-10-2013, 19:30
Когато регулираш себума и почистваш порите, те няма да се запушват и няма да ти се появяват пъпки =) Е ся, примерно около цикъл е нормално, колкото и да ти е чиста кожата да се появи някакво възпаление, но то е от хормоните.
Ежедневно почистване с измивен гел, третиране с мицеларна вода или друг почистващ продукт, крем регулиращ себума/омазняването, крем против черни точки (малко е шменти капели, ама ако искаш може да вземеш) и аз винаги препоръчвам един противовъзпалителен. По принцип потушаватвъзпаленията- пъпките и предотвратяват появата на белези.
Редовно си прави маски с хума и лимон например, или хума и нещо друг (погледни темата с маските) и ексфолирай поне веднъж седмично! Може да си вземеш маска или просто да го правиш със сода. И задължително използвай слънцезащитен, след време ще си благодариш.

valentinadr
08-10-2013, 19:35
Нямам акне, но имам черни точки и ситни пъпчици по челото и брадичката, които не се махат , а ги имам от години...Реших да взема мерки най-накрая да ги махна при дерматолог, защото разполагат с най-различни уреди за проблемна кожа и ми се вижда някак по-надеждно и ефекта по-дълготраен. Отделно кожата ми лъщи ужасно от тази мазнина, имам разширени пори по бузите и белези под формата на дупчици, причинени от черни точки и пъпки, които съм стискала като малка. Белезите се надявам да се изгладят от няколко посещения при дерматолог... не вярвам по друг начин да се махнат, а стоят грозно на лицето, все едно съм имала пиърсинг :S

Това ли да си взема http://www.enzo.bg/bioderma/sebium-pore-refiner-serum-za-lice-za-smesena-i-mazna-kozha/?gclid=CMbp4ZLA87gCFUVb3god2xIAkw ? Не съм използвала нищо на биодерма, но съм чувала много добри отзиви за продуктите им. Дано и аз остана доволна...
Ползвала съм го и съм доволна ,вземи си и измиващ гел от същата серия

shoesaremydrug
08-11-2013, 11:11
Момичета, относно слънцезащитната грижа - има ли някакъв слънцезащитен крев с най-висок фактор, който да МОЖЕ да се нанася под фон дьо тена, като основа примерно?? Или върху самата основа, ако нанесем след това и такъв крем какво ще се получи :D ? Трябва ми и някакъв слънцезащитен за тяло и за лице , за всекидневна употреба. Наскоро ми препоръчаха слънцезащитния спрей на Биодерма, но още не съм го пробвала. Има ли доволни от него? Да предупредя - с МНОГО бяла кожа съм и бързо ми се образува пигментация от слънцето.

kalpazanka
08-11-2013, 12:00
Не те съветвам да нанасяш продукт със SPF и отгоре да плескаш фдт- ще лъснеш брутално. По-скоро си купи матираща пудра и си я носи в чантата.
Щом си много бяла, трябва да се ориентираш към 50+.

shoesaremydrug
08-11-2013, 14:17
Точно защото съм бяла и податлива на пигментни лезии и бенки, за това искам да си взема някакво слънцезащитно средство за под фон дьо тена и за тялото без да плеска дрехите...но не знам какво. Дали този спрей е подходящ, ако някой го е използвал, да каже...

aniezina
08-11-2013, 15:34
Това дали ще лъщиш зависи от типа слънцезащитен. Ако не искаш да лъщиш, но трябва и кожата ти да не е от най-чувствителните, си вземи крем с химическа защита и можеш да си го използваш като база, без да се притесняваш за ефективността му. Ако си с продукт с физическа защита и се наклепаш отгоре с пудра все едно не си се мазала с крема.
Ако не ти трябва някаква супер покривност си вземи ББ крем с фактор. За съжаление обаче ББ крем с повече от SPF 30 не съм виждала. Но това, че са с по-висок фактор не значи, че имат по-висока защита, а че защитават по-дълго време, т.е. колкото по-нисък фактор - толкова по-често трябва да нанасяш отново за да си осигуриш защита.

Hayashi
08-11-2013, 15:41
И много често ми излизат подкожни пъпки, ама огромни. Има ли начин да спрат да се появяват? Най-често се появяват по челото и брадичката. Стоят като джонги, даже в момента имам една, която е в процес на изчезване ;D.

С Термалната вода на Avène изчезват за 2 дена. Направо върши чудеса!

Има азиатски BB-та и с фактор 50 даже. Аз след като се намажа със слънцезащитен крем матирам с листчета.