PDA

View Full Version : Акне - безнадеждно? :(



4Questions
08-11-2013, 15:05
Знам, че има безброй теми относно акнето, пълни с разнообразни препоръки, но въпросът ми е по-скоро към хора с много упорито акне. Момиче съм. Първите пъпки започнаха да ми се появяват на 10-11г. Постепенно се увеличаваха с годините. Вече съм на 18 и ми омръзна да ги търпя, поне за бала догодина искам да ги оправя! Особено ме тревожи, че преди нямах изобщо на бузите, но от 1 година се появиха супер много и в момента там са ми най-много. Пробвала съм различни неща, и евтини, и скъпи, ходила съм на лекари, но ефект - никакъв или минимален. Просто нищо не ми действа, тия моите пъпки са неуязвими. Всъщност към този момент лицето ми е с много червени петънца горе-долу навсякъде и 4-5 по-гадни нови пъпки(от които периодично си остават съответните петънца). :( Днес като се вгледах видях, че почват да ми стават белези, 2 дупчици на челото и 1 по-голям на брадичката... Това поне ако мога да го предотвратя, ще е добре. Опитвам се да не ги стискам, но тези с връхчето просто не мога да ги оставя да се виждат :S Ежедневно ходя с фон-дьо тен, но ми омръзна, особено лятото ми е кофти да съм все намазана.

Някои от вас справял ли се е с подобно упорито акне? Какво ще ме посъветвате?

П.С. Сега ходя при една нова лекарка и се мажа с Nadixa, Iso3 и Скинорен... Това е от 2 месеца.

Hayashi
08-11-2013, 16:19
Ако имаш толкова упорито акне не мисля, че трябва да ходиш с фон дьо тен ежедневно. Правила ли си си хормонални изследвания?

mlf
08-11-2013, 18:22
Фон дьо тен-а много пречи, защото запушва порите.. !! Има фон дьо тен- и, който са с специални кремеве вътре за по- чувствителна кожа ..мини към тях, но ако искаш да се справиш с проблема ги остави за 1-2 месеца !
Моята рецепта е следната .. отиваш в аптеката и искам САЛИЦИЛОВ СПИРТ- 1 % и ХЛОРНИТРОМИЦИН .. взимаш 2 капсули от ХЛОРНИТРОМИЦИН-а и ги разтваряш в САЛИЦИЛОВИЯ СПИРТ (шишета от 100 мл) и си взимаш по- качествен памук и се тампонираш (н се мажеш или търкаш) поне 3 пъти в деня с това .. + отиваш и си купуваш БИРЕНА МАЯ, която също чисти от акне .. като пиеш от нея по 3 таблетки/сутрин и вечер и до 1 месец ще се оправиш ! УСПЕХ :)

Rocknroll
08-12-2013, 08:27
Ако имаш толкова упорито акне не мисля, че трябва да ходиш с фон дьо тен ежедневно. Правила ли си си хормонални изследвания?
+1
Без фон дьо тен,пудри и подобни неща.Гледай по другите теми,има предложени разни мазила,пробвай,ако някое ти помогне.Ползвай го повечко време и така. :)

aniezina
08-12-2013, 10:09
Ако имаш упорито, цистично акне, не можеш да го излекуваш за месец. Трябва да промениш и начина си на хранене, не само грижата за кожата. Пий много вода, намали сладкото и тестеното, храни се с плодове и приемай витамини.Прави маски с лимони, ще помогнат не само за пъпките, заради AHA в него, но и за белезите. Салициловата киселина също ще ти е приятел в борбата с акнето, а алое вера и невенът срещу белезите.
Хубаво е че ходиш на дерматолог, започни да четеш и ти и да се образоваш на теми акне, грижа за кожата и т.н. Акнето се причинява от бактерия, която е много упорита, т.е. ти трябва да си по-упорита от нея. Подготви се психически, защото борбата с акнето понякога продължава с години. Успех!

kalpazanka
08-12-2013, 11:41
Скинорен съм ползвала и аз самата- малко неприятно ще ти смъди в началото, но той спомага за излющването на кожата и се бори с кератинизацията. При акне кожният слой задебелява и това е един от проблемите- клетките в отделните области на лицето да се синхронизират и да се делят по едно и също време. Надявам се, че са ти обяснили да мажеш скинорен вечер, за да не си предизвикаш хиперпигментация.
Надикса е антибиотик от групата на флуорохинолоните.
Iso 3 е воден разтвор на изотретиноин- това е най-тежката артилерия. В чужбина го има на таблети и се правят няколкомесечни курсове с него. Не знам дали си предупредена, но има тератогенен ефект.


Спри с фон дьо тен-ите и другите запушващи порите помии или поне си избери антибактериални такива.

NissaN
08-18-2013, 10:31
Аз по лицето нямам пъпки но имам много по гърдите все едно шарка (Не е възможно да е шарка защото съм я карал на 13).Какво да права ПП: Момче съм на 17 години