PDA

View Full Version : Стар хард в сегашен компютър



Sp0x3r
08-11-2013, 18:47
Здравейте.

Имам един стар харддрайв който е 500GB. Този хард искам да извлеча някой файлове от него. Обаче тъй като стария ми компютър умря не съм сигурен какво да правя.

Та n00b-арски въпрос- Ако си бъкна харда направо (има седмица в него 32 битова) и boot-на дали ще ми направи проблем? :D Сега имам SSD 60GB (на него е сегашната ми операционна система-седмица 64 битова) и 1TB (на него е всичко останало).

Откъде мога да намеря IDE/SATA към USB? По-натаъка мисля след като извлеча файловете да си използвам харддрайва като външен за бекъп.

Auriss
08-11-2013, 19:07
Искаш да буутваш от стария хард или просто да го вържеш към компа и да си буутнеш от 64 битовата ОС ? Питам, 'щото първото ми се вижда доволно безсмислено.

Другото, което е. Иде кабел ли ти трябва или Сата ? 'Щото ако стария ти хард е Сата (предвид размера вероятно е така) нищо не ти пречи да си го сложиш в кутията и да си го вържеш към конфигурацията. После си буутваш от 64битовата ОС , прехвърляш си каквото ти трябва, теглиш му един формат на махнеш 32 битовата ОС и си го ползваш за място.

Sp0x3r
08-11-2013, 19:28
Старият ми компютър е все още със частите вътре. Мисля, че кабелите които ще ми трябват ще са вътре. И доколкото си спомням беше май SATA. Утре ще проверя.

Планът ми е:
>свързвам старото HDD
>извличам файловете, които ми трябват
>форматирам
>слагам вътре бек ъп + файлове, които са важни.

И си го пазя някъде в случай нещо стане със сегашната ми машина.

Sp0x3r
08-12-2013, 09:53
Окей. Успях да се оправя сам. Беше SATA- бъкнах го и проработи. Мерси много Auriss :)