PDA

View Full Version : Прекалено дълга менструация след дълго отсъствие



Callisto
08-11-2013, 18:53
Здравейте!
Имам синдром на поликистозните яйчници и заради това много често в много продължителен период от време нямам менструация. До преди 20 дена нямах менструация от Август 2012. Това не е толкова притеснително заради заболяването, но от както ми дойде преди 20 дена не съм спряла да кървя. Менструацията ми е доста слаба, но възможно ли е заради отсъствието ми на менструация и процеса на изхвърляне на кистите менструацията ми да продължава толкова дълго. За мен лично е твърде странно. Знам за хора с толкова дълга менструация, но това са предимно жени след аборт, раждане или в напреднала възраст. На 20 години съм, 40кг. Като изключим синдрома всичко ми е наред, а синдрома не се лекува и това не изисква лечение за сега. Не мога да отида на гинеколог като личната ми лекарка няма направления в момента, а нямам 60 лева да изтърся в момента в болницата за преглед.
Според вас нормално ли е след една година отсъствие на менструация и малки кисти менструацията ми да продължава над 20 дена, за да се изчистят или нещо подобно? На някой друг случвало ли му се е и от какво би могло да бъде породено?
Знам, че не сте лекари, но тук познавам много хора, които са добре информирани по подобни въпроси. Не желая да ми предписвате лекарства, а само да разбера дали някой има идея от какво може да е и дали е нещо нормално при дадените условия.
Благодаря ви предварително! :)

mlf
08-11-2013, 19:11
Да нормално е .. толкова време не си имала менструация .. и организма е натрупал много кръв за изхвърляне .. и другото, което може да е фактор е, че си доста слаба .. Не ходи на лекар сега, но следващия месец иди задължително
(като да всеки случай) :)

Callisto
08-11-2013, 19:27
Да нормално е .. толкова време не си имала менструация .. и организма е натрупал много кръв за изхвърляне .. и другото, което може да е фактор е, че си доста слаба .. Не ходи на лекар сега, но следващия месец иди задължително
(като да всеки случай) :)

Принципно организма не натрупва кръв. Когато има неоплодена яйцеклетка тогава има и кървене. Когато няма създадена яйцеклетка поради синдрома няма и менструация. Аз просто не съм произвеждала яйцеклетки, че да имам менструация. По никакъв начин организма не може да натрупва кръв, която не съществува.
Че съм слаба това си го знам, но е наследствено. Колкото и да ям просто не натрупвам каквито и да е килограми. Килограмите до сега според лекарите не са били фактор.
Все пак ти благодаря за коментара много. :)

kalpazanka
08-12-2013, 10:27
Сигурна ли си, че се касае за поликистоза?
Какви изследвания си правила?