PDA

View Full Version : Кога растат мускулите?



zlatniq
08-12-2013, 14:52
Здравейте въпроса ми е кога растат мускулите? Някои ми казват че трябва да тренирам през ден във фитнеса за да може мускулите да растат а други ми казват да си тренирам всеки ден и че мускулите растат докато спя. Кое от тези 2 неща е вярно?

Lewskarche
08-12-2013, 16:30
Мускулите растат докато си почиват!

Illusion772
08-12-2013, 16:42
Мускулите растат докато си почиват!
+1
Освен това зависи от фактори като например коя е мускулната група (голяма/малка) какви , видове тренировка правиш и т.н.
За пример някои хора и фитнес специалисти смятат че корема като голяма мускулна група може да се тренира всеки ден, други 3 пъти седмично което също значи че нещата са относителни :).

redbul2
08-12-2013, 16:51
а други ми казват да си тренирам всеки ден
Ми,ако подпираш уредите в залата да не паднат :D можеш и по 2 пъти всеки ден да тренираш. Ако правиш качествени интензивни тренировки много ме съмнява, че ще имаш сила да си почешеш носа на другия ден. :)

Баща Ти
08-12-2013, 17:31
Докато спиш растат най-много.

Illusion772
08-12-2013, 18:18
Ми,ако подпираш уредите в залата да не паднат :D можеш и по 2 пъти всеки ден да тренираш. Ако правиш качествени интензивни тренировки много ме съмнява, че ще имаш сила да си почешеш носа на другия ден. :)

Нали знаеш че има фитнес програми изградени точно на този принцип , две тренировки дневно.
А пък и да не споменавам и двуразовите тренировки на професионалистите.

Supermassive____
08-12-2013, 18:47
Тренировка, почивка и обилно хранене.

marrcandy
08-12-2013, 20:11
Нали знаеш че има фитнес програми изградени точно на този принцип , две тренировки дневно.
А пък и да не споменавам и двуразовите тренировки на професионалистите.


Недей да сравняваш ,който и да било с професионалистите. Те тренират с години,С химия и правят само това,т.е. Тренират,ядат,спат. Имат си хранителни режими,Който спазват,независимо от условията.

Към автора : ако си мислиш,че ако тренираш всеки ден бицепс и гърди ,ще пораснат много се лъжеш.



Тренировка, почивка и обилно хранене. -> това е ключа към голямата баница :)

zlatniq
08-12-2013, 22:41
Сега тренирам всеки ден по една мускулна група всеки ден
понеделник - гърди втокник - рамо сряда - гръб четвъртък - трапец петък - бицепс събота - трицепс неделя - крака и в крайна сметка не разбрах всеки ден ли да тренирам или през ден

maldini
08-12-2013, 22:44
Хахахаха е къв е смисъла всеки ден отделно да правиш всяка група бе? На теб тренировката сигурно ти е 20 минути ;d
Най ми е интересно четвъртък ,когато тренираш само ТРАПЕЦ ква ти е тренировката :D
тренирай четири пъти седмично и си раздели тренировките примерно правиш гърди с бицепс, рамо с трицепс , гръб и накрая крака .

Жълто
08-17-2013, 22:26
Като съм здрав физически тренирам по възможност всеки ден и се изкъртвам от тренировка...почти не почивам. Който си мисли, че не действа мога да му покажа.