PDA

View Full Version : Мнение/съвет?



KumchoValcho
08-12-2013, 16:06
Намирам се в нов етап от живота си. Започвам да разбирам какво искам и кое е ценно и кое -не, за кое си струва да си хабя енергията и за кое-не, започнах да работя и да се грижа за себе си повече от преди.

Имам приятел, който е много арогантен. Постоянно отправя злобна критика към мен, понякога и към другите. Все съм тъп, все съм жалък, все съм много зле според него. Дълго време му вярвах, опитвах се да му се харесвам нон стоп, но винаги имаше нещо в мен, което все не беше наред и все съм обект на подигравка за него. В един момент реших, че проблема може би не е в мен, а в него. Реших да се застъпя за себе си и за своите интереси и да инвестирам времето и енергията си в по-положителни хора. Казах му, че е станал много нагъл и арогантен и не се чувствам добре около него и не ме кефи общуването с него. Реших, че няма нужда да го мисля и анализирам толкова много, а просто да предприема действие и да сложа край на това приятелство. И го направих. Доволен съм от себе си.
Проблема е, че сме в обща компания. Харесва ми общуването с другите хора, пред тях мога да съм себе си да се забавлявам свободно. Нямам лоши чувства към този човек, просто не искам вече да присъства в живота ми по този начин и да усещам такова негативно влияние по тоя начин. Не знам защо го правеше, не ме и интересува вече - негова си работа, аз си гледам моя. Очаквам някакво развитие сега. От един клас сме и т.н. Ще чувствам известно напрежение, неудобно ми е, че все ще се наложи да общуваме.

anonymous908491
08-12-2013, 16:11
А ако е влюбен в теб, не се прави така.

DimovB
08-12-2013, 16:12
Той още не е стигнал до този етап от живота си. Или вече не те усеща толкова близък. Просто прави това, което искаш, и не му се впрягай много. Като види, че не ти влияе по никакъв начин, ще спре да се занимава с теб. А и така ще тренираш съзнанието си да го игнорира автоматично, което пък по-нататък ще ти е много полезно умение да се справяш с останалите такива хора.

kosder
08-12-2013, 16:27
Щом наистина знаеш какво искаш и се опитваш да го постигнеш, не би трябвало да имаш проблеми да игнорираш нападките му. Опитай се да погледнеш от веселата страна на нещата и да превръщащ "негативната" енергия, която струи от него към теб, в нещо градивно и полезно.


п.с:ballface на кале

M467
08-12-2013, 16:33
Важното е да се постараеш да не се размножаваш, за да няма повече такива страдащи като теб.

Mary_Jane_69
08-12-2013, 17:43
Намирам се в нов етап от живота си. Започвам да разбирам какво искам и кое е ценно и кое -не, за кое си струва да си хабя енергията и за кое-не, започнах да работя и да се грижа за себе си повече от преди.

Имам приятел, който е много арогантен. Постоянно отправя злобна критика към мен, понякога и към другите. Все съм тъп, все съм жалък, все съм много зле според него. Дълго време му вярвах, опитвах се да му се харесвам нон стоп, но винаги имаше нещо в мен, което все не беше наред и все съм обект на подигравка за него. В един момент реших, че проблема може би не е в мен, а в него. Реших да се застъпя за себе си и за своите интереси и да инвестирам времето и енергията си в по-положителни хора. Казах му, че е станал много нагъл и арогантен и не се чувствам добре около него и не ме кефи общуването с него. Реших, че няма нужда да го мисля и анализирам толкова много, а просто да предприема действие и да сложа край на това приятелство. И го направих. Доволен съм от себе си.
Проблема е, че сме в обща компания. Харесва ми общуването с другите хора, пред тях мога да съм себе си да се забавлявам свободно. Нямам лоши чувства към този човек, просто не искам вече да присъства в живота ми по този начин и да усещам такова негативно влияние по тоя начин. Не знам защо го правеше, не ме и интересува вече - негова си работа, аз си гледам моя. Очаквам някакво развитие сега. От един клас сме и т.н. Ще чувствам известно напрежение, неудобно ми е, че все ще се наложи да общуваме.

Като за начало, поздравления, много е трудно да се оттървеш от тея живото-изстисквачки. Трябва да правиш жертви, за да получиш желаното, игнорирай присъствието му, сподели с другите, все пак сте компания, мисля че свестни хора ще те разберат. Не поглеждай назад, не ти трябват такива "приятели", бъди си уверен в това, което си, а тоя сам ще се пречупи. Знай, че си има време за всичко, ако за жалост не сработи, знай че поне е за хубаво.

Впрочем тва с новия етап, следях ти историята много време назад, и мисля че като развитие аз съм на същата точка, за което се радвам и за двама ни. :)

Баща Ти
08-12-2013, 17:44
Напарви му вуду магия.

yakuza_
08-12-2013, 17:58
Като един зъл човек, ще ти кажа, че ако някой се старае да ми се хареса (при положение, че аз не го), само ще почне да ме дразни още повече. Щом толкова го мислиш, явно не ти е чак толкова безразлично. Аз лично бих го игнорирал до такава степен, че все едно го няма. А ако ме пита нещо да му отговарям с да/не/не знам.

Баща Ти
08-12-2013, 18:01
Друг вариант е да се назобиш и да респектираш цялата си компания с мускули ?

EinGutesKind
08-12-2013, 18:14
Как може да наричаш "приятел" човек, който те обижда постоянно :shock: темата сигурно е трол :cool:

LovEsIckk
08-12-2013, 18:14
Познато, аз имам такава приятелка.
Все съм и крива за нещо, все ме критикува..но не когато сме двете, а винаги пред другите. :Д

Опитай се да не обръщаш внимание, гледай да си изкарваш добре и ти самия да се чувстваш добре. Ще го преодолееш това напрежение, споко.

Supermassive____
08-12-2013, 18:20
Отвръщай му със същото.

nqmaznacheniee
08-12-2013, 18:23
Като един зъл човек, ще ти кажа, че ако някой се старае да ми се хареса (при положение, че аз не го), само ще почне да ме дразни още повече

.

KumchoValcho
08-12-2013, 18:38
Познато, аз имам такава приятелка.
Все съм и крива за нещо, все ме критикува..но не когато сме двете, а винаги пред другите. :Д

Опитай се да не обръщаш внимание, гледай да си изкарваш добре и ти самия да се чувстваш добре. Ще го преодолееш това напрежение, споко.
дам. приятел е, защото много ми споделя и ми има адски много доверие и ме има за добър приятел. не го приемам лично, защото така си го бута от вътре, той се държи така със семейството си, с най-близките му хора. просто нямам нужда от това, вече.

M467
08-12-2013, 19:39
...
Той е цигане - приятелят му му прави услуга по този начин като го поставя на правилното място.