PDA

View Full Version : Счупване на кост



Imperial69
08-13-2013, 09:37
Здравейте аз съм нов тука и не знам дали трябва тук или другаде да постна тази тема ако не е на правилното място моля извенете ме.Та проблема ми е следния...преди 2-3 дена скочих за блок докато играех волейбол и паднах на криво при което получих фрактура на кубовидната кост.В момента на фрактурата преди да се появи отокът видях че нещо ми стърчи и си помислих че имам разместване.Отидох в болницата и ми казаха че е счупено и ми сложиха гипс , но аз си мисля че трябва да се намества.Отидох при един наш семеен приятел който е главен хирург в отдела по травматология и ми каза че е наистина счупено но коста си е на мястото.Въпроса ми е следния към вас мили хора.Какво да правя?Ако остане на криво какво правим?Ще имам ли проблеми с ходено ,иначе казано , ще куцам ли?


Благодаря ви

mlf
08-13-2013, 21:19
Те са лекари и щом са преценили, че си е на мястото си е на мястото + ти просто го чувстваш не на място .. Спокойно ще се правиш до 1-2 месеца и няам да куцаш .. Бързо оправяне :)

aniezina
08-14-2013, 10:44
Направиха ли ти рентгенова снимка? Ако да, погледни я и сам ще се успокоиш, че всичко е наред, ако не - как разбраха, че е счупено и всичко е наместено?

Imperial69
08-14-2013, 13:25
Направиха ли ти рентгенова снимка? Ако да, погледни я и сам ще се успокоиш, че всичко е наред, ако не - как разбраха, че е счупено и всичко е наместено?

Снимаха ме да и казаха че си е на мястото но нали ви казвам че уж нещо ми стърчеше но хирурга ми каза че според снимката всичко си е на мястото но не знам...нали знаете на притеснен акъл , акъли да давате :D

Silviahh
08-16-2013, 13:44
Щом лекарите са ти казали, че всичко е наред и щом са те снимали - не би трябвало да имаш проблеми :)
Не се притеснявай... и Бързо оправяне ;)

pamito14
08-16-2013, 19:35
всичко е наред :)

Жълто
08-17-2013, 21:45
Щом са казали, че няма разместено значи няма, довери им се.