PDA

View Full Version : проблем с лаптопа



belsss1
08-15-2013, 04:10
имам едно ХП 625 и преди година го бях истарвал вклиучен и изгоря дъното ама беше в гаранция и го опраиха тогава ми сложиха Уин 7 32 бита и от тогава го бях преинсталнал 2 пъти пак със същия Уин. Обаче ония ден като бях на почивка и помъкнах лаптопа с мен и на 3тия ден нещо му стана преди туй му се канех да го преинсталвам за 3ти път че нещо мн бавеше и си рекох е вече му дойде времето яе го преинсталвам ама к*рец пускам да се преинсталва търкам Ц и Д прая ново Ц 50гб ново Д останалите и пускам инсталацията в Ц и викам то има да чакам кам 30 мин ша ида да гледам някой филм. Връщам се и кво да видя 0% след 4 дни чакане някак си зареди до 100 и там последната опция не се сещам как се казваше дето свършва инсталацията седи на него и нищо ден два и рекох нещо ще е изгоряло. А преди тва имах проблем бях сложил по едно време XP но забелязах че като влезна в моя компютър и дам дясно копче и свойства ми излиза процесор 700хз пак той си ми е 2гхз бре викам кво стана цъкам пак да проверя 2 гхз цъкам пак 700. Та въпроса ми е как по точно мога да разбера кое е изгоряло дали хард дали дъно дали процесор дали рам че да сменя него без да го нося на сервиз че ще ме одерат за ремонта ша рекат 20 лв за преинсталацията 20 лв за труда и 100 лв кат ми турят за часта дето мога да я намеря за 20лв.

npp
08-15-2013, 08:23
дори и при 700MHz процесор windows 7 би трябвало да се инсталира за не повече от около един час, така че може да има някаква повреда, претърпявал ли е механичен удар по време на почивката или преди това?

belsss1
08-15-2013, 13:10
дори и при 700MHz процесор windows 7 би трябвало да се инсталира за не повече от около един час, така че може да има някаква повреда, претърпявал ли е механичен удар по време на почивката или преди това?
ми нямало е удари може би малко разнасяне от стая в стая ама нищо фрапиращо което да не се е случвало и преди това и да си е продалжавал да работи и преди да ида на почивката също бавеше мн докато го пусна се минаваше към 30тина минути зареждаше Уина и минава Добре дошли и седи черен екрана към 10тина минути и тръгваше малко цепеше ама не беше голям дерт. А сетих се че когато бях на почивката истеглих гоогле хром и на другия ден беше скапан вече .

existenz55
08-16-2013, 06:21
Повреден харддиск. При всичките тия изпускания, преинсталации и т.н. си направил доста BAD сектори на диска. Пусни му проверка (има достатъчно такива програми в нета, които се записват на боотващо CD) за грешки и всичко ще е наред 80% гаранция (имам един диск 200 ГБ с около 200 МБ лоши сектори, който след тест и изолиране на лошите сектори си работи вече 3 години, макар, че ценна информация на него не държа и го ползвам когато свалям нещо което ще изтрия след като го гледам).

belsss1
08-19-2013, 14:39
Повреден харддиск. При всичките тия изпускания, преинсталации и т.н. си направил доста BAD сектори на диска. Пусни му проверка (има достатъчно такива програми в нета, които се записват на боотващо CD) за грешки и всичко ще е наред 80% гаранция (имам един диск 200 ГБ с около 200 МБ лоши сектори, който след тест и изолиране на лошите сектори си работи вече 3 години, макар, че ценна информация на него не държа и го ползвам когато свалям нещо което ще изтрия след като го гледам).
Добре де ама като неможе да зареди Уиндолса как да ги пусна тея програми както когато Преинсталвам ли трябва да ги пусна да ги боотна от СИДИТО дай някое име. А и в началото там за сетупа(биос ли там как му се викаше) като цъкна Ескейп да влезна и ми пише БИОС Сетуп и има и едно ХДД тес тва нещо такова ли е.