PDA

View Full Version : Очен преглед



Lady_003
08-15-2013, 07:37
Здравейте,искам да попитам за очните прегледи,които се извършват в оптиките,където продават очилата,дали са достатъчно добри.Досега съм ходила само на очен лекар,който ми разширавя зениците,прави прегледи и т.н знаете процедурата...таа въпроса ми е това което предлагат в оптиките може ли да се сравни с преглед при лекар и ако има някой доволен от оптика в Пловдив нека сподели коя е тя :)

TheBeliever
08-15-2013, 07:51
За преглед с разширяване на зениците трябва да попиташ в оптиката и евентуално да си запазиш час предварително.

Ако е само за определяне на диоптри за очила - и без капките става, във всяка оптика би трябвало да имат нужната апаратура.

mlf
08-15-2013, 10:50
За преглед с разширяване на зениците трябва да попиташ в оптиката и евентуално да си запазиш час предварително.

Ако е само за определяне на диоптри за очила - и без капките става, във всяка оптика би трябвало да имат нужната апаратура.

+

marianaM
08-15-2013, 12:45
имам проблем с очите от повече от 10 години и до сега не сам се доверявала на оптики, там прегледите са само с 1, 2 апарата а при лекаря са по обстойни и по надеждни, нищо не ти коства да си вземеш направление и да отидеш при очен лекар в кабинет :)

Lady_003
08-15-2013, 16:44
отказва да ми даде направление,защото миналия месец вече ми се наложи да искам едно по друга причина...по принцип знам ,че имам право всеки месец на направление,но то кой ли ти ги гледа правата тук :D ще помисля,може пък да реша и да си платя прегледа при очен лекар какво да се прави...

Cооkie
08-15-2013, 23:18
На прегледите в оптиките им нямам доверие. Уж имат нужната апаратура, но: отидох миналата пролет на такъв преглед, защото бях почти сигурна, че съм качила диоптъра (късогледа съм, по последни данни имах 0.75 и на двете очи). Казаха ми, че вече съм с 1 и на двете. Нямах време да си правя очила, защото трябваше да заминавам след няколко дни (уча в Германия) и слава Богу.
Като се прибрах в Германия, отидох отново на преглед, за всеки случай. Беше доста по-подробен и се оказа, че на едното око съм с 1.25, на другото - 1.75. Взех си лещи и всичко е ок, но добре че се прегледах втори път.
Гореспоменатата оптика е в София, за Пловдив не знам.
И какво означава "отказва да ми даде направление"? Ти имаш право на такова. Смени си личния лекар.

kalpazanka
08-16-2013, 05:20
Този лекар освен тва малкото има още сума ти пациенти, за които да пази направления. Да не говорим, че направленията са за тримесечие, а краят на септември е в необозримото бъдеще от негова гледна точка. Плюс това направленията се дават по преценка на лекаря, не по изискване.
И не си мислете, че като се преместите при друго джипи, ще ви постелят червения килим.

an7raks
08-16-2013, 07:06
Здравейте,искам да попитам за очните прегледи,които се извършват в оптиките,където продават очилата,дали са достатъчно добри.Досега съм ходила само на очен лекар,който ми разширавя зениците,прави прегледи и т.н знаете процедурата...таа въпроса ми е това което предлагат в оптиките може ли да се сравни с преглед при лекар и ако има някой доволен от оптика в Пловдив нека сподели коя е тя :)
Не, в оптиките се правят прегледи до толкова, че да ти се определи диоптър и разстояние между центровете на очите... Не правят прегледи за заболявания на очите.

POLLINA
08-16-2013, 07:26
Здравейте,искам да попитам за очните прегледи,които се извършват в оптиките,където продават очилата,дали са достатъчно добри.Досега съм ходила само на очен лекар,който ми разширавя зениците,прави прегледи и т.н знаете процедурата...таа въпроса ми е това което предлагат в оптиките може ли да се сравни с преглед при лекар и ако има някой доволен от оптика в Пловдив нека сподели коя е тя :)
Не ти трябва оптика, отиди в Луксор

Lady_003
08-16-2013, 08:41
Този лекар освен тва малкото има още сума ти пациенти, за които да пази направления. Да не говорим, че направленията са за тримесечие, а краят на септември е в необозримото бъдеще от негова гледна точка. Плюс това направленията се дават по преценка на лекаря, не по изискване.
И не си мислете, че като се преместите при друго джипи, ще ви постелят червения килим.

ок,съгласна съм горе-долу с всичко казано от теб,освен с обръщението "тва малкото" .Извинявай много но ти не знаеш нищо за мен,как си позволяваш да ме наричаш "тва малкото",не че ти дължа каквато и да е информация,но все пак ще ти кажа само,че хич не съм малка.А относно израза "червения килим" мдаа...какво да кажа, в България хората толкова са свикнали на гадно отношение,че чак наричат правилното отношение червен килим.Все пак благодаря за милите отговори на другите потребители,уважавам хора,които не ми се държат троснато без причина.
Хубав ден на всички :)

Rocknroll
08-16-2013, 08:47
Хм,ходих веднъж на преглед в оптика,не беше в Пловдив и ми казаха ''очите ти са горе-долу добре,но трябва да слагаш очила,ето тука са,избери си''. -.- Аз направо си тръгнах.Отидох при очен лекар,който от повече от 20 години е такъв и той каза,че няма нищо такова и очите са ми добре.Хайде кажете какво става сега? :D