PDA

View Full Version : Проблем с яденето



antevasin
08-15-2013, 10:27
От 2 седмици съм болна и яко ми е раздразнен корема, което означава, че не мога да ям почти нищо. От всичко започват едни такива много остри и гадни болки и после изкарвам всичко, което съм изяла.
Ходих при личната, каза ми да ям само варени картофи (без сол,масло и т.н.),печени ябълки и банани... Да ама това ми омръзна вече.. от 1 седмица само това ям и все пак си ме боли корем :/ Ходих при нея отново, тя пак ми предписа някви хапчета за корем, но и те не помагат. Вече съм се отказала да ходя за 3ти път, явно и тя не знае от кво ми е.
Бихте ли ми препоръчали нещо от което няма да ми се раздразни корема? Някаква лека храна предполагам.
Лошото е, че също така нямам и апетит. Вчера примерно съм на 1 банан.. всъщност последните 4 дни съм изяла общо 3 банана и това е. От всичко ми се гади и дори не ми се мисли за храна. Ям само защото трябва...
Свалих почти 6кг за 1 седмица и продължавам да смъквам. Вече нямам сили да стигна до банята и се уморявам супер бързо. Повечето време треперя и се чувствам замаяна... май вече и витамини нямам в тялото :D
Какво да ям?

sashinka95
08-15-2013, 10:55
Препечен хляб- филийки със сирене., солети, обикновени бисквити, соленки. Хапвай често и по малко.
Успех

Dagichka
08-15-2013, 11:06
^отивай на гастроентеролог или там както се пише, че хич не е шега работа
болна си демек имаш темп, болно гърло/уши/нос или само коремът те боли?
иначе горе посочените храни стават за разстройство, да, пий и Смекта, че да не се дехидратираш, както и много вода

mlf
08-15-2013, 11:52
Пий Смекта и яж препечени филийки, пий сокове (без праскова, банан) и чай, но отиди и на лекар

cw3tty
08-15-2013, 12:50
и аз бях на такава диета ама без печени ябълки, а с варен ориз. щом ти е предписала тази диета няма да е зле да отидеш да те видят и да се придържаш към нея най-вече. аз бях на тоя режим заради възпаление на дванадесетопръстника и гастрит. искай направление и ходи при специалист.

antevasin
08-15-2013, 14:19
Нямам температура, само малко ме боли гърлото. Май наистина ще искам направление. До сега ме беше страх да ходя на гастроентеролог щото ми казаха че с една тръбичка ми влизат в устата и през гърлото навътре и ми звучи дооста гадно :D

cw3tty
08-15-2013, 23:21
не е вярно. мен само ми натиска корема

Cооkie
08-16-2013, 00:06
Нищо страшно няма, ще ти разгледа корема с ехограф най-вероятно. А за гадене и повръщане на мен лично най-много ми помага Деган (на ампули е). Не съм имала болки, обаче. Не е опасно да го изпиеш без предписание, но при всички положения е най-добре да отидеш при гастроентеролог.

Rocknroll
08-16-2013, 09:56
Препечен хляб- филийки със сирене., солети, обикновени бисквити, соленки. Хапвай често и по малко.
Успех
+1
Същото щях да кажа и аз.
1-2 препечени филийки със сирене (обезсолено),бисквити,солет и,аз това ям като съм в твоето положение. :) Бързо оздравяване. :)