PDA

View Full Version : Пропуснах хапчето *facepalm*



Hayashi
08-16-2013, 09:07
Втори месец съм на Yasmin, обаче, вчера явно съм си останала с впечатлението, че съм го пила, а не съм (аз съм си виновна напълно). Видях днес и взех 2. Проблемът е, че в инструкциите на английски и на български има малки разлики и не съм убедена каква да правя в моя случай. Мога ли да довърша оставащите ми 6 хапчета или е наложително да започна нов пакет? Хапчето което пропуснах беше последното седмица 2 и го взех с първото от седмица 3. В момента още не съм си взела нова рецепта и наистина, ако се окаже, че мога да продължа до края ще е най-добре.

Не се притеснявам за защитата, защото не ми се очертават полови контакти скоро.

aniezina
08-16-2013, 10:46
Не е било нужно да пиеш двете наведнъж. Продължи си хапчетата и си вземи новата опаковка, просто бъди по-внимателна с контактите.

Cооkie
08-16-2013, 10:53
Не съм чувала досега да се започва нова опаковка, ако изпуснеш хаппче. Но също така не трябва да се пият 2 хапчета на веднъж - аз също пия Ясмин и моята гинеколожка ми беше казала ако изпусна хапче и се усетя след по-малко от 12 часа, да го изпия в момента, в който се сетя и да продължа с останалите все едно нищо не се е случило. След повече от 12 часа просто да го пропусна и да продължа с останалите. А това от коя седмица е хапчето е от значение за други противозачатъчни средства - ако е от първата седмица, в следващата една седмица трябва да използваш презерватив по време на секс. Ако е от втората, не е нужно, а ако е към края на третата, да кажем 18ти ден, можеш да спреш да ги пиеш и да изчакаш да ти дойде цикълът и тогава да започнеш нова опаковка.

kalpazanka
08-16-2013, 11:43
Ама ти пиеш контрацептиви? Що бе, моме?! На твое място, както не ми се очертават контакти скоро, щях да си допия хаповете и да си направя 7 дни пауза.

Я дай да видим кво пише в английската листовка?

Hayashi
08-16-2013, 12:15
"If you miss one active pill, take two pills on the day that you remember. Then take one pill per day for the rest of the pack."

"Забравена една таблетка през седмица 3
Можете да изберете между две възможности:

Вземете пропуснатата таблетка веднага щом се сетите, дори ако това означава да приемете две таблетки едновременно. Вземете таблетка отново в обичайното време. Вместо период без прием на таблетки, преминете направо към следващия блистер.
Най-вероятно ще се появи кървене (отпадно кървене) в края на втория блистер, но може да се появи също зацапване или пробивно кървене, докато приемате втория блистер.

Можете също да спрете да вземате таблетки от блистера и да преминете направо към периода от 7 дни без приемане на таблетки (запишете деня, в който сте забравили да вземете Вашата таблетка). Ако искате да започнете новия блистер във фиксирания за Вас ден, периодът без прием на таблетки трябва да бъде по-кратък от 7 дни."

Е да, ама в листовката пише да взема 2, ако се сетя чак на другия ден. Най-много да си объркам цикъла тотално накрая. :d

kalpazanka
08-16-2013, 12:20
Аз бих действала по английския вариант. Бих си доизпила таблетките, бих си направила 7-дневната пауза и бих започнала нова опаковка.