PDA

View Full Version : Мускулни спазми или нещо друго ??



SlenderMan
08-16-2013, 13:12
На 17 години съм, момче . От време на време получавам потрепвания на мускулите било то на гърдите , ръцете , дори около очите . Значи понекога мускула се стяга без да съм го накарал или пък понекога само трепере примерно гърдите ама не целия мускул а просто жилата (незнам дали ще ме разберете) или понекога ръката или кракът мърда без да ги накарам , но съвсем леко. Също тъка понякога когато съм задрямал и се стряскам без никъква причина , но това е много рядко. Това се случва на 5-10 минути ,окло 2 секунди макс. ми трепере мускула , дори докато го писах това ми се получи неколко пъти. Не съм обърнал внимание от кога се случват тия мускулни спазми или каквото там им е името , но когато бех 8-ми клас мисла че им обърнаах внимание , иначе май съм ги имал и преди. Искам да попитам дали се е случвало на някой друг или се случва само на мен ???

georgi12
08-16-2013, 13:23
Може и от претоварване на мускулите да е , ако тренираш много или ходиш много или просто са спазми когато мускулът се отпуска. Не ми е известно да са проблем , освен ако не са постоянни . Иначе при задремване някои хора потрепват , дори доста силно подскачат.

SlenderMan
08-16-2013, 13:35
Не излизам много. Ходя на фитнес , но не мисля че е от това защото 8-ми клас единствено излизах колкото да отида на даскало и прекарвах повечето време пред компа , тогава имах мускулна треска само след като изкачвах стълбите , но сега не съм така . А те потрепванията са постоянни през неколко минути по 2 секунди било то потрепване на мускулните жили или стягане на целия мускул .

maldini
08-16-2013, 13:43
Препоръчвам ти първо да отидеш на невролог,а после на ревматолог. Не искам да те плаша ,но може да е сериозен проблема.

pamito14
08-16-2013, 19:37
не сме лекари :)