PDA

View Full Version : Влюбен от години в приятелка



heinplam
08-17-2013, 01:40
Здравейте. Обичам своя приятелка от няколко години, с която всъщност се познаваме от може би 10 години. Тя си има приятел от близо 3 години, който всъщност й е първият. Преди около година ми призна, че обича и мен не само като приятел. Няколко пъти съм се опитвал да си я открадна, но тя предпочита да остане с него. Кофти, ама такъв е живота. Един печели друг губи. Проблемът е, че дори да не я виждам, чувам или пиша с нея дори и месец, пак мисля за нея постоянно и си казвам кво толкова, мога да си позволя да я видя за малко, и сутиацята пак става много кофти за мен. Не мога да си я избия от главата, колкото и да опитвам. Имам нужда от нея, но като съм в тази "приятелска" ситуация, съм супер нещастен, че е с него и ревнувам. Изглеждат щастливи и нямат никакви намерение да се разделят, пък и да се стигне до там и да пожелае да е с мен, пак никога не бих превъзмогнал това, че е била с него и е пренебрегвала мен толкова много време,така че и това не ми допада като идея. Ситуацията е кофти от всякъде. Дори не мога адекватно да се изкажа. Наистина имам нужда от съвет, който да ме удовлетвори, колкото е възможно повече.
Като цяло съм човек със самочувствие и не страдам от женско внимание. Аз съм на 24, тя е на 22, ако е от значение.

8bit
08-17-2013, 02:15
Значи не те кефи, че си има приятел, но да се разделят пак не е оферта, защото тя вече е втора употреба? Винаги можеш да се самоубиеш :)

Mary_Jane_69
08-17-2013, 08:46
Възможно е да те огрее, възможно е и също така да не те, а ако все пак стане, тогава ще видиш как ще се чувстваш. Преди да се е случило не можеш да си правиш теории, че ще се чувстваш наранен и тн. и тн., за дето те е пренебрегвала, защото ти в момента го чувстваш. А както споменах, теории, все още. Оттърси се от чувството, защото ти живееш както със спомена, че има надежда, така и със самата надежда, но страха от бъдещо развитие, каквото и да е то. Обърни внимание на своя си живот. Прави това, което е важно за теб, тук отхвърляме нещо свързано с момичето, целта е да запълниш дупката, а не да я правиш по-голяма. Ако пък за жалост не сработят нещата и след време, поне ще се чувстваш в пъти по - добре, ако приложиш това, което ти казах. Остави нещата да се случат, докато през това време обърнеш време на всичко останало.

Amore-Mio*
08-17-2013, 11:49
Щеш не щеш трябва да приемеш факта, че тя е с него и то не от малко време, а от три години - това никак не е малко. И струва ми се, че е напълно възможно да си я признал погрешно относно обичта й към теб - може да те обича като брат, като много, много близък приятел, но не и повече от това. Защото, все пак, мисля, че никой не би останал с човека, когото не обича. А не вярвам в това да обичаш двама - грешно е и накрая и от двата стола ще падне.

heinplam
08-17-2013, 11:51
Нека го кажа по друг начин. Имам намерение да се отдръпна и да не контактувам с нея по никакъв начин, защото смятам, че това е най-добрият вариант за мен, но живеем близо един до друг и е неизбежно да се засичаме пък и не мога да спра да се сещам за нея. Когато се видим - всякаш нищо не е било - разговаряме, всякаш не сме се виждали от вчера. В крайна сметка въпросът ми е, дали трябва да огранича още повече контакта с нея. 8bit, благодаря за креативността : )

Amore, не съм я разбрал погрешно, защото думите й бяха, че силно я привличам сексуално, обича ме, но обича и него и иска да е с него.

Жълто
08-17-2013, 15:33
Начи според мен ако скъсат веднага нападай иначе ще си хване друг и айде пак ще се ядосваш. Дебни като вълк. Но не прави нищо мръсно да ги разделиш заради ревност щото ще те намрази. През това време докато чакаш може да занимаваш някоя друга, да си хванеш някоя друга да минава по бързо времето, а и не се знае, може и да заобичаш тази, която си хванал и другата да я забравиш. Но не стой без приятелка само и само да я чакаш.